Rijecni prijatelj Braco

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:
Rijecni prijatelj Braco

Post Postao/la Olimp » 21 pro 2010, 22:04

Kada putujete u nepoznato oslanjajuci se na svoje sposobnosti u komunikaciji i snalaženju i kada ste samouvjereni u to, onda imate sve predispozicije da mirno putujete, uživate u putu i rješavate probleme onim redom kako naidu. Izmedu ostalih, problem pronalaska mjesta za nocenje može biti i veci nego ste mislili ujutro kada ja dan zapoceo.


slika


Problem smještaja i nocivanja me zatekao nadomak Brckog jula mjeseca 2007. godine.

...Nekoliko kilometara uzvodno od Brckog presrela me rijecna granicna policija BiH. Nakon kontrole dokumenata i plovila izricito mi je naglašeno da ne smijem pristati na desnu stranu rijeke Save (teritoriju BiH). Baš tamo sam imao u planu nociti.

Plan da prenocim u Brckom baziran je oko cinjenice da u to vrijeme su oko rijeke bila postavljena i minska polja, pa ti znaj gdje ima, a gdje nema mina.Nadalje lijeva, hrvatska srana, vrlo je nepogodna za pristajanje, a kamo li za kampiranje.

Na moje pitanje upuceno Policiji gdje mi savjetuju da zanocim dobih preporuku da prodem most i pedesetak metara iza njega s lijeve strane vidjeti cu splav ciji je vlasnik Braco. Kod njega cu biti poželjan gost i tamo mogu prespavati.
I tako dodoh na preporuceno mjesto. Pristadoh uz splav i vidjeh da se nekoliko muškaraca nalazi na njemu. Pitam za Bracu...


slika


Javi mi se procelavi bradonja prosjede brade, dobrocudnog izgleda, pozove me na splav upoznasmo se, rekoh mu da putujem iz Zagreba, a cilj je Beograd i podoše price...


slika


Braco je do ovog zadnjega divljanja na ovim prostorima radio u Luckoj kapetaniji Brcko. Sada je u mirovini. Živi u Gunji, mjestu 2 km od splava, a vecinu ljetnog vremena provodi na splavu. Upoznao je puno rijecnih lutalica koji su bili vece ili manje srece da mogu nastaviti nizvodni put prema Dunavu. Dosta njih su srpske vlasti vratile zbog nenajavljenog ulaska u zemlju, pa ih je docekivao i u povratku. Inace svojim splavom putuje Savom oko Brckog, prireduje druženja sa prijateljima... uživa u rijeci i vodi koju izuzetno dobro poznaje.


slika


Do duboko u noc razmjenjivasmo price. Nekoliko puta po noci prolazila je policija rijekom osvjetljavajuci splav reflektorom vršeci kontrolu da li sam tamo ili nisam. A ujutro uz toplu kavu i želju za sretan put, ispratio me Braco na daljnji put. Prije odlaska upisao sam se u knjigu utisaka koju vodi na splavu.


slika


Ako vas put nanese na ovo podrucje slobodno mu se javite, a oni koji ga poznaju neka mu prenesu moje pozdrave..


slika


<adipiva> :7564:
Živim snove, ne sanjam život


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijecni prijatelj Braco

Post Postao/la senad » 22 pro 2010, 20:47

I sad uporediš ovu priču sa slovenačkim indijancima, i skontaš da nikad ne znaš gdje češ i na kakvog insana (čovjeka) naići.
Veće zna bit' srce jednog čovjeka neg' čitavog plemena.
Tak'i smo!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”