Izvor

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:
Izvor

Post Postao/la Olimp » 05 sij 2011, 19:10

Da od izvora pocinje "život" rijeke svima je znano. Na izvoru je voda najbolja za pice. U injemu se pivce najbolje ohladi i taman, kao najbolji lijek, lijeci grlo za ljetnih vrucina, kada ga pijemo...

Pri svojim putovanjima rijekama, naišao sam na desnoj obali rijeke Kupe, uzvodno oko 3 km od mjesta Novi Farkašic i jedan nesvakidašnji izvor. Nalazi se tik uz rijeku, svega par metara od vode na obali.

Za vrijeme velikih voda on je potpuno poplavljen, ali cim velike vode odteku dodu ljubitelji rijeke, ociste ga i prilagode sebi za upotrebu. Prema prici koju sam cuo na putu, ljudi iz okolnih mjesta i vikend naselja dolaze svojim camcima krcatim karnisterima po vodu sa toga izvora. Toce je direktno na camcu i odvoze u obližnja sela ili vikendice. Takoder kažu, a osobno sam provjerio, da je voda sa izvora izuzetne kvalitete. Potvrdujem da je tako, a vas pozivam ako plovite tim predjelima sa puno povjerenja slobodno konzumirajte tu vodu.

Kako izgleda taj izvor pogledajte...



slika


<adipiva> :7564:
Živim snove, ne sanjam život


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izvor

Post Postao/la tare » 05 sij 2011, 19:35

ima ovakih na Bosni koliko hoces,samo sto umjesto vode teku fekalije :6543:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”