Krcma pored Kupe

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:
Krcma pored Kupe

Post Postao/la Olimp » 26 sij 2011, 18:34

Smještena uz sami most u Jamnickoj Kiselici na lijevoj strani rijeke Kupe, pravo je ogledalo prohujalih vremena. Neznam joj povijest, ali kada sam prije ovog divljanja na našim prostorima zalazio u nju bila je mirno, vrlo ugodno mjesto za popiti hladno pivce. Uvijek je bilo žednih u njoj, a kakve su se tek price znale cuti...


slika


U nju su najviše svracali "domaci", stanovnici sela s lijeve i desne strane Kupe, popili bi po koje pice, razmjenili informacije, medusobno se pocastili i nastavili put.


slika


I dode neko novo "civiliziranije" vrijeme. A onda ture pica razmjenile su ture kojekakvih rafala, minobacackih i topovskih salvi, prštala je neobuzdana medusobna mržnja stanovnika s jedne i druge strane Kupe, pojacana ovim ili onim "rodoljubima". A Kupa je svojim tempom proticala, pokušavajuci svojim mirom utišati tenzije nastale u bezumlju.
U takvoj situaciji Krcma ostade na "nicijoj zemlji". Tko se god pravio "dasa" i ispalio iz svoga oružja salvu prema krcmi, ostavio je na njezinim zidovima potpis svoga mentaliteta. Krcma ko' krcma sve je stoicki podnijela i svima u inat cim se divljanje utišalo otvorila svoja vrata žednima i price željnim ljudima.


slika


I opet ljudi s obje strane Kupe prijašnji dobri susjedi (komšije) svracaju u nju, popiju pice, manje jedni druge cašcavaju, ali zato više ne uživaju u njenoj ljepoti, nego se svakim dolaskom u nju podsjecaju kakvi smo u biti zli. Dokaz tome su vrlo vidljivi "potpisi" ostali na njenim zidovima iz toga "zlog" vremena.


slika


.... Doplovio sam Kupom do nje, okrijepio se pivcom i još jednom, a onda nastavio dalje. I vjerujte mi, osjetio sam još uvijek one negativne vibracije koje još nisu zamrle iako je vec 15-tak godina prošlo od zadnjeg medusobnog prepucavanja preko rijeke Kupe...



slika


<adipiva> :7564:
Živim snove, ne sanjam život


Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”