Jutro u Tišini Kaptolskoj

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:
Jutro u Tišini Kaptolskoj

Post Postao/la Olimp » 18 vel 2011, 22:25

Na samom pocetku Jula mjeseca 2007. godine, zaveslam kanu iz Zagreba prema Beogradu. Za put si ostavih 10-tak dana, + - 1 dan sa predvidenim dnevnim putem od oko 70 - tak kilometara. Vrijeme prvoga dana idealno. Lijep suncani nedjeljni dan, gotovo bez oblaka na nebu. Lagano veslajuci prelazim kilometre rijecnoga toka.


slika


Podne je davno iza mene, sjenke drveca su se izdužile, hlad prekriva gotovo cijelu vodenu površinu rijeke. Pogled na sat mi kazuje da je vrijeme da polako pocnem tražiti pogodno mjesto gdje cu postaviti logor za nocivanje. Dolazim i do skele kod mjesta Tišina Kaptolska.


slika


Poznajem ovaj dio rijeke jer sam vec preveslao taj dio puta i znam da kod skele postoji lijepo mjesto za postavljanje šatora, a isto tako i za sigurno vezivanje kanua.

Nisam se predomišljao. Prodoh skelu, pristadoh uz obalu, upoznah skelara sa kojime popih po koju cašicu vina koje sam imao, postavih šator, vecerah i jedno vrijeme sjedeci uz vodu osluškivao sam prackanje riba u vodi i tihu pjesmu laganih virova koji su se povremeno stvarali u vodi. Kreket žaba iz okoline bio je gotovo zaglušujuci. Kada me komarci "pronadoše" uputih se spavati.

A ujutro ...


slika


..... jutro me "pocastilo" prekrasnim izlaskom sunca, mirom vodene površine rijeke, osjecajem kako se život oko mene budi. Probudio sam se svjež i odmoran, bez traga jucerašnjega umora.


slika


Nakon dorucka koji si napravih, spakovah svoje stvari i uplovih u jutarnju maglicu koja se podizala tik iznad vodene površine dajuci poseban car ranojutarnjoj plovidbi rijekom.


slika

<adipiva> :7564:
Živim snove, ne sanjam život


Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”