Lučice sjeverne Italije

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:
Lučice sjeverne Italije

Post Postao/la Olimp » 22 vel 2011, 18:37

Jadranska obala na potezu iza Trsta pa do daleko iza Venecije je niskih pješcanih obala sa karakterisricnim plicacima. Na potezu od oko sedamdesetak kilometara obale gotovo nigdje ne možete pristati uz obalu, a kamo li tu ostaviti svoj brod.

slika


slika


slika



U tome djelu puno alpskih rijecica i rijeka utjece u more tako da i zbog njih nema luka uz sam rub mora. Ali baš te rijeke, njihove delte i rjecice, Talijani su iskoristili za uredenje svojih marina. Nekada su na tome podrucju, ima ih i sada, bile velike mocvare koje su dobrim djelom isušene sustavom kanala prvezanih sa alpskim rjekama i rijecicama pa se tim kanalima navodnjavaju usjevi i cvate poljoprivreda i vinarstvo.


slika


slika


slika



Takoder su uredeni i kao marina za brodove.

Spletom, za mene sretnih okolnosti imao sam priliku biti gost Generali osiguranja u mjestu Caorle udaljenom nešto više od dvadesetak kilometara od Venecije. Pored oficijelnih obaveza imao sam priliku razgledati mjesto i okolinu i vidjeti kako su rješili "parkiranje" brodova, odnosno kaku su te kanale pretvorili u marine. Bio sam zadivljen pa vas vodim da i vi vidite dio toga....

slika


slika


slika


slika

<adipiva> :7564:
Živim snove, ne sanjam život


Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”