Da vam se (njih) pohvalim

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:
Da vam se (njih) pohvalim

Post Postao/la Olimp » 27 vel 2011, 15:01

Ovu pričicu sam započeo prije nekih godinu dana na jednome forumu nautičara. Forum je vlasništvo osobe koja živi u Beogradu i većina članova je iz Srbije. Pored njih učlaniše se i ljubitelji rijeke i plovedbe rijekom iz drugih država.

Članovi foruma, Beograđani, već godinama "sanjaju" da osnuju svoje Udruženje građana pod imenom koje i forum ima, a potom i svoj nautički klub sa klupskim prostorijama, pristaništem i svime šta ide uz to. O tome su raspredali kojekakve priče i pričice, teorisali i filozofirali i rezultat toga je da su još i sada na istoj razini mudrovanja na kojoj su bili i prije nekoliko godina. Sve u svemu ništa osim međusobnih čarki i neugodnih riječi međusobno izmjenjenih, nisu napravili.

A L I - postoji i jedan vrlo pozitivan "ALI" u cijelom tome zbivanju. Od njega potječe i ova pričica koju ću uokviriti navodnim znacima, jer da bi je razumjeli treba još dosta toga napomenuti.

Grupa ljudi, članova foruma iz Brčkog, rijekoljubaca, prirodoljubaca, nadasve ljudi velika srca, poduzetna duha i vrijednih ruku "otrgla" se ispraznog teorisanja koje se unedogled pružalo forumom i prihvatilo se posla. Imajući, vjerojatno, onu narodnu poslovicu "uzdaj se use i svoje kljuse" počeše raditi.


slika


slika


Osnovaše i registriraše Udruženje građana pod imenom "Moja ladja" u Brčkom. I to im postade osnova i temelj da nastave dalje.


slika


Pa da krenem sa "starom" pričom iz februara mjeseca prošle, 2010. godine:


"Danas me iznenadilo jedno pismo za mene poslno iz Brckog.. Očekivao sam ga i ranije, a onda i zaboravio na njega. Danas me iznenadi. U pismu kratka poruka, odnosno cestitka, na pocasnom clanstvu u Nautickom klubu "Moja lada" u Brckom.

A sve je pocelo prije nekoliko mjeseci kada se skupina poduzetnih ljubitelja rijeke i rijecne nautike odlucilo da formira nauticki klub u kojem se mogu neometano družiti, ali i preko kojega mogu lakše ostvarivati odredena prava u svoju korist.

Nisu samo ostali na korištenju prava. Sakupili se ljudi, sagradili i svoje pristanište na rijeci Savi, ishodili i koncesiju da mogu polagati pravo na iskorištavanje djela rijecne obale gdje su sagradili pristanište.

Nakon poduzetih zajednickih radnih akcija, proširiše i svoje planove i ideje za buduci rad kluba.

Pozvaše i mene da im budem pocasni clan, što sam sa ponosom i zadovoljstvom pristao. I postadoh clan.

"Mojem" Nautickom klubu "Moja lada" želim dug i plodonosan rad. Iako su mi daleko, gledati cu ih u skorije vrijeme posjetiti. Ovim putem im se zahvaljujem na clanstvu, a sve ostale pozivam da ih ne samo kontaktirate, nego i da se ugledate u njih.


slika "
Živim snove, ne sanjam život


Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:

Re: Da vam se (njih) pohvalim

Post Postao/la Olimp » 27 vel 2011, 15:02

Normalna priča bi se ovdje završila. Ali ne i ova. Evo vam i nastavak iste.


slika


Jučer 26.02.2011. godine prisustvovao sam sa gospođom Olimp, opet kao pozvani gost, počasni član, prvoj proslavi prve godišnjice od osnutka svega gore pomenutoga.


slika


slika



Proslava se održala u poznatm ugostiteljskom objektu u Brčkom. Okupilo nas se pored uzvanika iz Brčkoga i članovi foruma iz Srbije, kao i mi iz Hrvatske.

Dobro pogošćeni u vrlo prijatnoj atmosferi uživali smo u međusobnom druženju.


slika


slika


Pitate se zašto objavih ovu priču?

Ističem je kao primjer da se sve može, ako se vrijedne ruke slože. Zajedničkim radom mogu se ostvariti mnogi ciljevi koji svima nama mogu biti od koristi.


slika


Ciljevi koji nam mogu pomoći da si, ako ništa drugo, uljepšamo svoje trenutke zajedničkoga druženja, trenutke odmora i opuštanja, trenutke kada se punimo pozitivnom energijom koja će nas održati jačima za budućnost. Trenutke za kojima žudimo.

Možemo li i mi nešta pokrenuti i učiniti za nas imajući ovaj primjer kao svoju orjentaciju ka ispunjavanju ciljeva? Razmislite i dajte predloge pa da krenemo u akciju.


<adipiva> :7564:
Živim snove, ne sanjam život

deda
Početnik
Postovi:27
Pridružen/a:27 vel 2011, 22:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Da vam se (njih) pohvalim

Post Postao/la deda » 27 vel 2011, 23:36

Zao mi je sto moj prvi post na ovom forumu moram da postavim u ovoj temi i zbog posta koji moje prijatelje i mene pominju po losem!Da malo pojasnim , gosn olimp (malo slovo nije slucajno) je bio clan foruma koji se prvenstveno bavi nautikom i kao sto je na mnogim sajtovima objavljivao svoje price tako je i kod nas dobio prostor u posebnoj rubrici!!Sve je teklo uobicajno dok nije poceo da se ponasa suprotno normama koje spadaju u osnove kulturnog ponasanja!!Zatrpao je forum koje kakvim stvarima koje nemaju veze sa nautikom , svaku priliku je koristio da moju drzavu podcenjuje .Ma kakva bila drzava u kojoj zivim pustite mene da ja pljujem po njoj!Njemu nikada nije bila upucena ruzna rec ni na njegov racun ni na racun drzave u kojoj on zivi!Kada je okacio slike kobasica i slanine sa nekakvog sajma , preterao je!!To je bila kap koja je prelila casu!Nije banovan ali je zamoljen da napusti sajt!Nakon toga je u oprostajnom postu sve nas strpao u ogroman kotlic,valjda da se kuvamo u paklu(?),smestio nas u otpadne vode i jos ko zna sta!Niko od nas nije reagovao,a trebalo je!Smatrali smo da nema potrebe reagovati jer je nakon toga koristio svaku priliku da bude nekorektan prema nama!Sada kada je zloupotrebio jedan lep dogadjaj zarad lecenja svoje povredjene sujete , kao jedan od administratora sajta nisam mogao a ni zeleo da cutim!

Nije tacno da forum Moja ladja zeli da napravi svoju marinu!Niti je to ikada zeleleo jer u Beogradu jednostavno nema vise mesta na rekam za nijednu marinu!

Zapoceli smo osnivanje UG ali smo odustali jer je to iziskivalo velike troskove pa nismo hteli clanove da opterecujemo troskovima!

Svadja nema olimpe,ima rasprave i razmene misljenja i uvek se zavrsavala svaka rasprava korektno ma koliko bila zucna!


A olimpe , napravili smo mnogo!Postali smo sajt sa najvecim rastom posete u nasoj zemlji prosle godine!!Postali smo sajt koji belezi veliki porast broja clanova!Postali smo grupa ljudi koja se druze i pomazu u ovim losim vremenima!Mnogi od nas , gle cuda , postali su prijatelji iako mudrujemo , prepucavamo se , govorimo jedno drugima ruzne reci !

Samo jos ovo olimpe , meni je tebe zao , nijedna laz zbog povredjene sujete nece ti pomoci da se bolje osecas!!

Zelim da se izvinem svim ostalim clanovima ovog foruma i molim ih da shvate da je ovo samo odgovor na laz!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:

Re: Da vam se (njih) pohvalim

Post Postao/la Olimp » 28 vel 2011, 11:58

Umjesto odgovora ili započinjanja bilo kakvoga prepucavanja, koje ne upriličavam i ne dozvolim sebi, upućujem vas na

http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=792.0

Pročitajte sami i donesite zaključke, kako o meni, tako i o našem novome članu foruma Dedi (sa velikim D ) kojem želim dobrodošlicu na ovaj forum na koji nam može puno toga korisnoga iz riječnoga ribolova prenesti.

<adipiva> :7564:
Živim snove, ne sanjam život

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Da vam se (njih) pohvalim

Post Postao/la rusko » 28 vel 2011, 20:27

Ma sta da se kaze... lijepo ste se druzili, lijepo i posvadjali... a sad pjevajte:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PgBN8_1t_Qc[/youtube]
slika slika


deda
Početnik
Postovi:27
Pridružen/a:27 vel 2011, 22:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Da vam se (njih) pohvalim

Post Postao/la deda » 01 ožu 2011, 11:01

Dragi moj , ja se svadjao nisam :grin: Ne spadam u ljude sklone svadji , jednostavno neke stvari ne treba precutati! Samo da dodje prolece i da deda ode u hajduke a onda <idila>
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Da vam se (njih) pohvalim

Post Postao/la senad » 01 ožu 2011, 14:28

Hajmo, Deda, o tome gdje pecas i sta pecas...pustite razmirice ;-)
Uključi se u teme koje odgovaraju tehnikama koje preferiraš ;-)
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”