Jedno dravsko jutro

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:
Jedno dravsko jutro

Post Postao/la Olimp » 20 ožu 2011, 18:39

Godine 2006. u julu mjesecu nemirni duh me potjerao da svoj kanu umocim u rijeku Dravu oko 2 km nizvodno od hidrocentrale kod Donje Dubrave na 247. km rijeke. Cilj puta je 1170.-ti km rijeke Dunav, odnosno ušce rijeke Save u Dunav, gdje san planirao osušiti dno kanua.


slika


Predvideno vrijeme puta je otvoreno, odnosno bitno se malko odmoriti od ove sadašnje tekovine, citaj civilizacije, a kada stignem, stigao sam. Vremena je dovoljno i jedan ili dva dana ovamo ili onamo ne igraju ulogu.

Plovuckam tempom oko 70 km dnevno u prosjeku.


slika


Drugog dana puta u kasno popodne ulazim u dravsku krivinu kod sela Gornje Predrijevo na 115.-tom km rijeke. Vidim na desnoj strani rijeke splav za pristajanje, par camaca i cujem žagor ljudi (uz površinu rijeke zvukovi se dalje i jasnije cuju).


slika



Pridem bliže, a ono dobro raspoloženo društvo, zovu me da se pridružim. U takvim prilikama kod mene proradi ono "teško žabu u vodu natjerati". Pridružio sam im se, predstavio se tko sam i kamo putujem, upoznao prisutne i uz cašicu poceo se razgovor.

Do duboko u noc smo razgovarali uz picence i mezicu. Jedva sam ih ubjedio da mi je šator sasvim dovoljan jer su mi htjeli ostaviti kljuceve od vikendice da u njoj prespavam, jer je društvo moralo poci kuci.

Još za dana postavio sam šator tako da se po njihovom odlasku uvukoh u njega i zaspah...


slika


Ujutro me probudila priroda. Razgalamile se kojekakve pticice svojim pjevanjem, ribe u rijeci se pocele pruckati. Ustadoh svjež i odmoran. Niti traga sinocnjim "ljekovima" protiv dehidracije.


slika


Jutro me docekalo u najljepšem izdanju. Uživao sam u radanju novoga dana. Nije da se hvalim, ali pogledajte...


slika


<adipiva> :7564:
Živim snove, ne sanjam život


Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”