Dunavski alasi

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:
Dunavski alasi

Post Postao/la Olimp » 04 tra 2011, 21:13

... Put (dunavski, rijecni) doveo me do Starog Slankamena nešto iza podne. Od prije imam saznanje gdje je najbolja riblja corba na svijetu i bližoj okolini. O njoj sam cesto sanjao zadnjih noci i jedva cekao da me zagolica po nepcu. Taman mi se i doba dana poklopilo tako da sam se obilno najeo corbe, odmorio se i laganice krenuo Dunavom prema Beogradu.


slika


slika


Obilatost rucka me ulijenila. Polako dolazim do Surduka. Gledam da li postoji mjesto za postaviti šator da prenocim, medutim nije mi se svidjela slika vikendica oko kojih su vlasnici podigli ograde. Kao da su zaštitili cijeli svijet od seba tim ogradama. To nigdje uz rijeke nisam vidio. Procjenio sam da se u takvoj okolini ne bih ugodno osjecao.


slika


slika


Sunce polako zalazi, prolazim Surduk i idem prema krivini Dunava kod Belegiša. Dolazim do mjesta gdje se rijeka jako širi a u svojoj širini tvori nekoliko ostrva - ada. Odabirem jedno gdje cu prenociti.

Prilazim adi, kad tamo nekoliko rijecnih camaca, na obali nekoliko šatora i grleni poziv ljudi da im se pridružim. Sa zadovoljstvom sam prihvatio taj poziv, upoznao se sa ljudima, podigao svoj šator i do duboko u noci razmjenjivao sa njima price (dok Stomakliju ne popismo, uz nju moje vino i njihovo vino).


slika



Tako doznah da su dvojica iz Zemuna a jedan iz Beograda, da vec godinama unazad na ovoj adi provode noci godišnjeg odmora, a dane provode u camcu loveci ribu. Njihov stil života na rijeci me oduševio, a i jutro iduceg dana pružilo mi je lijepe scene... Oku za užitak, duši za melem


slika
Živim snove, ne sanjam život


Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”