Špijunaža

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:
Špijunaža

Post Postao/la Olimp » 04 srp 2011, 21:08

Svakodnevno u životu gledamo da si ponekom vlastitom ili tudom idejom olakšamo nekakav posao, korištenje slobodnog vremena ili poboljšamo uredaje ili aparate koje koristimo. Ako to radimo za sebe onda je to korisno i nije uvijek kažnjivo. Ali poznate su nam zemlje koje su placale strucnjake da od drugih kradu njihove ideje. Te su ideje primjenjivali u svojoj zemlji u proizvodnji i proizvode plasirali na tržištu mjenjajuci neke sitne detalje da se prikrije krada ideje ili ih cak i ne mjenjajuci . To se nazvalo industrijskom špijunažom, sankcioniralo se i provodene su odredene sigurnosne mjere i radnje da se takva špijunaža sprijeci, pooštrene su sankcije za uhvacene, patentno pravo se više pocelo primjenjivati, a zaštita patenata proširila se na cijelu zemaljsku kuglu.

Za nedavne regate "Spust murskih ladja", o kojoj cu vas ovih dana obavijestiti, dao sam se u jedan "špijunski" poduhvat. Naime otkrio sam jednu inovaciju koja mi se ucinila veoma korisna na rijecnom camcu. Ideju su tvorci vjerojatno negdje "snimili", modificirali za svoje potrebe, dali si truda i napravili.....

slika


Prilikom susreta tokom regate sa doticnim camcem i posadom camca i sam sam isprobao korisnost ove naprave i vjerujte mi da je veoma pouzdana i efikasna.

Za one koji u njoj vide korisno rješenje za svoje plovilo, naglašavam da je slobodno kopiraju i primjene bez bojazni da ce povrijediti necije patentno pravo. Jedino meni za javno objavljivanje ove ideje duguju jedno :drinks: , kada se vidimo. Smatram da je pogodba poštena, vi presudite o njoj...


<adipiva> :7564:
Živim snove, ne sanjam život


Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”