Stap za pastrmku, klena

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Stap za pastrmku, klena

Post Postao/la AlaS » 31 kol 2011, 20:02

bakee je napisao/la:e sad da te pitam, da li mi je to dovoljna gramaza posto nisam bas upoznat sa tim gramazama, npr za klena na bosni mozda cak i bucova. Pozdrav
:grin: :grin: :grin: Dobar si druze ako bacas klenu varalicu od 3-5 cm moras racunat da ce ti udariti i bucov a mozda i smudj to je tako u praksi na vodi <titinpionir>
slika
Bistro


Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Stap za pastrmku, klena

Post Postao/la masterbih » 31 kol 2011, 20:09

bakee je napisao/la:e sad da te pitam, da li mi je to dovoljna gramaza posto nisam bas upoznat sa tim gramazama, npr za klena na bosni mozda cak i bucova. Pozdrav
Sasvim dovoljna gramaza za sve sto si naveo, a cak i preko sto ti pruza jos neke mogucnosti kao lakse dzigovanje itd..

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za pastrmku, klena

Post Postao/la bakee » 31 kol 2011, 20:17

@masterbih e pa to mi je najvise bitno, cim prodje bajram idem da trazim nesto pa cemo vidjeti.

@alas inace sam iz sarajeva ali volim otici na bosnu da cejfim sa klijenom, a cudna bosna skroz ja mislim da je to rijeka sa najvise vrsta ribe u BiH, i zato i pitam ako mi slucajno naleti bucov ili nesto tako. ALi imam zelju ove godine malo njega ganjati i maksuz sto bi se reklo.::)

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za pastrmku, klena

Post Postao/la AlaS » 31 kol 2011, 20:28

bakee je napisao/la:@masterbih e pa to mi je najvise bitno, cim prodje bajram idem da trazim nesto pa cemo vidjeti.

@alas inace sam iz sarajeva ali volim otici na bosnu da cejfim sa klijenom, a cudna bosna skroz ja mislim da je to rijeka sa najvise vrsta ribe u BiH, i zato i pitam ako mi slucajno naleti bucov ili nesto tako. ALi imam zelju ove godine malo njega ganjati i maksuz sto bi se reklo.::)
Neznam drug sta vise da ti kazem ako je tako onda nesto do 30 gr pa opleti to ide gore u gornjem toku ,ako se nekad spustis nize Maglaja onda moze biti rizicno jer ima smudja stuke a o somu da nepricam.I da ti dodam u pravu si rijeka Bosna je najbogatija razlicitim vrstama mislim da ima oko 33 vrste koliko me pamcenje sluzi,bistro
slika
Bistro

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za pastrmku, klena

Post Postao/la bakee » 31 kol 2011, 20:37

Zlaja mi rece da on na bosni lovi sve sa 30 gramcima tako da cu i ja probati pa sta bude..:).. <flag>


Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Stap za pastrmku, klena

Post Postao/la masterbih » 31 kol 2011, 20:44

Mozes ti lovit i sa 10-o gramcima, al kako ce se sve zavrsiti..
Bolje malo jaci stapic.

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za pastrmku, klena

Post Postao/la ruba » 31 kol 2011, 21:00

bakee je napisao/la:Zlaja mi rece da on na bosni lovi sve sa 30 gramcima tako da cu i ja probati pa sta bude..:).. <flag>
da drug al zlaja lovi sa SPORTEX stapom 30g a to nije isto kao kod drugih.
Ruba Vobleri

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za pastrmku, klena

Post Postao/la bakee » 31 kol 2011, 21:32

e pa zato pitam drugovi da naucim nesto novo. Eto ako mozete predloziti gramazu znaci nije bitna marka stapa nego samo gramaza mozda i do 40 g sta mislite.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za pastrmku, klena

Post Postao/la zlaja » 31 kol 2011, 21:44

Bakire nedaj ćejfa drilanja pastrmki i klenova sa dobrim laganim spin štapom u zamjenu da će nekad negdje udarit nešto hajvanski jako pa onda se patit sa nekim štapom veće težine bacanja na onim tvojim lijepim planinskim potocima, nabavi sebi štap do 2,70 i maks 30 gr. težine bacanja za te terene i te ribe, ako planiraš izlaziti na pecanje soma ili mladice i pecati sa težim mamcima onda dokupi još jedan recimo na 80 gr., znači jednostavno u ormaru moraš imati minimalno dva štapa i miran si
Gledam ove naše blinkeraše sa foruma što love pastrmke čak koriste štapove ispod 2,70 jer potoci su mali a raslinje smeta i tb. do 15 gr. jednostavno ljudi znaju ćejfit e sad kad taj štap poneseš na Bosnu saviće se ko kifla kad provlačiš cd 7 kroz jaku maticu i neće biti baš to-to ali može poslužit za manje voblere i lov klena na rijeci Bosni,znači moramo tražiti optimum za lov klena na velikoj i pastrmke na maloj rijeci- neka bude taj optimum na 2,70 i do 30 gr. pa će jedan štap poslužiti...
Dobar 80 gr. će poslužiti za mladicu i za soma ali opet mora biti mesa u blanku tj. mora biti rasan štap...
nema druge nego kupovati dva štapa ako misliš pokrit pecanje više vrsta riba i težine mamaca...nadam se da sam pomogao

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za pastrmku, klena

Post Postao/la bakee » 31 kol 2011, 22:06

Znam zlaja o cemu pricas i nikada ne bih trazio neki univerzalac koji ce objdediniti te dvije grupe to je nemoguce. E bas sam ovo htio cuti i odlucio sam uzimam 30 gramac maximalno. Sto se tice mladice tu vec imam odlican stap tako da sam na tom polju obezbjedjen. Ovaj stap sto sad uzimam je prvenstveno za pastrmku i klijena sto znaci da cu ici maximalno do 30 g. Hvala svima na odgovorima pomogli ste mi.

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za pastrmku, klena

Post Postao/la tare » 31 kol 2011, 23:41

Ja cu reci sto dosta raje na varalcaru govori:svakoog smudja,bucova,klena,stuku mozes izvuci sa 30 gr samo su u pitanju varalice kojima mozes pecat sa njim,i mislim da je tako,dosta nasih ribara pretjeruje...
Ako mozes doci do Zenice ili Drivuse na pecanje,mozemo se naci pa da vidis kako je pecati sa skeletorom,da se mozes dalje orijetisati...

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za pastrmku, klena

Post Postao/la ruba » 31 kol 2011, 23:54

nemoj tare puno citat varalicar,nemoj se nac uvredjen al ti o skeletoru poceo ko oni o CD i Avid stapovima.covjek ce sam odlucit koji 30gr ce kupit kad bi sad svi nudili da kupi koje mi pojedinacno uzivamo samo bi mu otezali.druze nekupuj stap dok neprodrmas u ruci,bar to ti je moj savjet jer ja sam se nakupovo dobrih stapova na nevidjeno i nelegne ti i belaj.
Ruba Vobleri

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za pastrmku, klena

Post Postao/la bakee » 31 kol 2011, 23:56

Tare moze, svakako cemo se mi cuti i bez ovog stapa da malo dodjem na tvoje terene dole, samo dok mi sad ispiti ovi prodju.

@ruba Zbog toga i hocu da kupim neki stap koji mogu naci u nasim prodavnicama da ga uzmem u ruku i vidim kako lezi.

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za pastrmku, klena

Post Postao/la tare » 01 ruj 2011, 00:25

ruba je napisao/la:nemoj tare puno citat varalicar,nemoj se nac uvredjen al ti o skeletoru poceo ko oni o CD i Avid stapovima.covjek ce sam odlucit koji 30gr ce kupit kad bi sad svi nudili da kupi koje mi pojedinacno uzivamo samo bi mu otezali.druze nekupuj stap dok neprodrmas u ruci,bar to ti je moj savjet jer ja sam se nakupovo dobrih stapova na nevidjeno i nelegne ti i belaj.
Nista narocito dobro o skletoru nisam procitao na varalicaru,kupio sam ga jer ga je hvalio i Zlaja i Mirza i ostalii,i hvalim ga zato sto mi je legao,ne hvalim ga nista vise od drugih clanova,a drugo su misljena puno dobrih varalicara da se navedne ribe mogu izvuci sa 30 gr(a ima ih pravo dobrih,da se razumijemo)...

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za pastrmku, klena

Post Postao/la Seha » 01 ruj 2011, 13:18

Ni ovaj ron t. Tyran nije los stap cijena na snizenju kod mene u (DK) 100 km. Neki dan sam ga gledao u prodavnici i izgleda izuzetno solidan stap za sicu love. Sto se tice gramaze ja nebi isao preko 30-40 grama jer sa kolcem neces uzivati sa manjim ribama kakve su najcesce na udici. Ja sam dugo vremena lovio stuke sa Abu stapom 5-25 grama. Kad spuca mama stap se svaki put "duboko nakloni prema dami". Sta reci osim "merak" :wink:

Evo Tyrana na djelu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uZQEv6ziB8A[/youtube]
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”