japanske varalice

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: japanske varalice

Post Postao/la Han » 08 ruj 2011, 08:44

Ja kako me uhvatila furka za malo češćim pecanjem, počeo sam čitati sajtove vezane za ribolov i pribor i ostalo i ne mogu se oteti utisku da je sve to malo pretjerano. Prevelika komercijalizacija dovela je do toga da moraš uložiti gomilu para te u ovo te u ono, te kupi ovo te kupi ono, te prihrana ovakva te onakva, te plovak onaj, udica ona, za ovu ribu ovo za onu ono .... previše je to po meni. Ako si profesionalac pa hajd ali ni rekreacijski više ne možeš da izadješ na vodu bez punog gepeka opreme.
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"


edoA
Prava Štela
Postovi:134
Pridružen/a:03 kol 2011, 13:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la edoA » 08 ruj 2011, 10:12

Dal je pretjerano ili nije, mislim to je duza prica.
Al svak za sebe moze odlucit, sta i koliko da ulaze. Ako ces samo malo sa plovkom zabacivati, mozes tu jedno stavno proci. Ako hoces bas loviti sarana, e tu onda vec ide malo vise pribora a tako i sa varalicama.
Mislim, mozes kupovati sve to, al ne moras. Znaci na kraju sam ribolovac odlucuje koliko je spreman dati para.
A posto je industrija skontala, evo ribolovci spremni da trose pare na sav taj pribor, pa normalno da ce ti onda to i nuditi. Nece ti reci, e dosta ti je taj jedan stap i jedna masinica.

A ne znaci, da ako ne kupujes ovaj pribor da neces uloviti ribu. Sve da imas ono naj a da ne umijes, neces je uloviti pa da si pita.
U mene zet lovi na plovak i sa kolom, znaci ne masinica nego kolo. Covjek ubi ribu, mislim maher je. Valjda covjek odrasto pored Une pa ima slifa za to :)

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la BcRich » 08 ruj 2011, 11:14

varke,kvalitetne dobre.lovne,ali cjene su pretjerali,na primjer,nemoze hajde da kazemo megabass,japanac, da ulovi duplo vise smudjeva,u odnosu na rapalinog hajde recimo ssr-a,ili neke druge varke provjerene za smudja, nema sanse,a cjena im je 4 puta veca,mislim po meni smjesna.

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la soha » 08 ruj 2011, 11:25

...
Zadnja izmjena: soha, dana/u 08 ruj 2011, 12:42, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la tare » 08 ruj 2011, 16:17

Ova varalica je predobra stvar,hos ovako,hos onako,nema mjenjanja varke,neka riba hoce malo drkucije pomjeris na drugu poziciju i opleti,ekstra...


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la zlaja » 08 ruj 2011, 16:50

Ima ovakvi rasprava po virtualnim sijelima da li nama trebaju te japanske naprednije* varke...moj zaključak je da nisu ništa lovnije od recimo poljski jer peca ribolovac a ne štap ili vobler ili struna...Soha brate taman posla da srkletimo već samo ribolovci pričaju iz svog ugla gledanja...meni nikad nije bilo jasno kako ženske gaće mogu koštati 300 eura a gledao sam to u izlogu-ko da će doći i kakva zgodna u njima pa hajd i nekako :grin: znamo svi da je to stvar reklame,hit,potpis itd.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: japanske varalice

Post Postao/la angler » 08 ruj 2011, 20:43

Abu Garcia Hi-Lo je vobler koji se proizvodi preko 30 god i pomjeranje kljuna nije nista novo vec jedino zahvaljujuci plastici se moze napraviti "vjerodostojna" imitacija.
A fino Almir dokazuje sa svojim glavinjarama da "vjerodostojnost" ocito ne igra veliku ulogu.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la zlaja » 08 ruj 2011, 21:39

Baš to, plastikom se ovdje i ostvarilo proticanje vode na škrge tako da ta vodena turbulencija daje uzgon,zaron,izron- ma jednostavno dobra novina i to je to...Angler slažem se da mamac nemora uopšte biti vjerna imitacija -o tome smo već pisali na forumu, bitnija je rezonansa,sloj vode...ja sam nedavno ulovio bolena na metalnu varku koja je ista ćuna u mog Seje onaj dan kad smo ga osunetili :grin: (ima slika tamo na temi) Znajući sebe ja bi sa ovom varkom forsirao položaj kljuna na 6 a riba bi radila na četvorci :mrgreen: :456:

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la svirac » 08 ruj 2011, 22:12

BcRich je napisao/la:varke,kvalitetne dobre.lovne,ali cjene su pretjerali,na primjer,nemoze hajde da kazemo megabass,japanac, da ulovi duplo vise smudjeva,u odnosu na rapalinog hajde recimo ssr-a,ili neke druge varke provjerene za smudja, nema sanse,a cjena im je 4 puta veca,mislim po meni smjesna.
Japanske varalice i nisu nesto pravljene za smudja kolega ...... skoro sve sto oni prave je za: bassa, brancina (jako popularna riba kod kosokih), pastrmku i jos poneku alu iz mora.
A visak para koje neko eventualno da za japanca ode na, evo primjer:
Bacam na moru svasta nesto .... nece .... turim Yo Zuri Pinns Magnet .... milion riba oko njega, a u sljedecem zabacaju riba na stapu. E to cini razliku! Ili, moj drug na Krivaji (van revira) baca svasta, ubitacne rucne radoce i sl. .... nece, stavi Lucky Craft Pointera i ...... bilans, 2 kalife po 4,5 kg, desetak pastrmki i dvije mladice ispod mjere .... sve na istu varalicu.
Naravno, ni njihova nije svaka za ramazana, ali .... neki modeli su strasni!!
Mi smo skloni da kudimo nesto sto nismo probali, jer, realno nam je skupo ili nije za nasih voda. A grijesimo .... evo par mojih ulova na japance .... kojih realno nemam puno :456: ali, to ce se promijeniti.

slika

slika
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la BcRich » 09 ruj 2011, 11:51

drug i jointed shad rapa su pravili za bassa pa lovi sve sto pliva kod nas,lovim ja i na japance ,ali nisam ulovio duplo vise riba u odnosu na druge varke,hocu da kazem da su precjenjene,a megabass ,ito vision, je dosta dobar za smudja,ovjeren vise puta.proizvodjaci prilagodjavaju varke za svoje vode i ribe u njima, to se itekako slazem ,a mi smo tu da proberemo nesto od tih proizvoda sto je dobro i za nase vode i ribe . svi mi imamo nekako drugacija iskustva na vodi gdje lovimo , pozdrav bistro.

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la svirac » 09 ruj 2011, 14:59

BcRich je napisao/la:hocu da kazem da su precjenjene
Pa, sa ovim bih se slozio ... iako, ne u potpunosti, jer .... njihov i nas standard se definitivno razlikuju ...... osim toga, nisu samo japanci skupi, pogledaj ove nove swimbait-e .... sve po 30, 40 i 50 dolara .....
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la BcRich » 10 ruj 2011, 12:26

znam drug i ja sam ih nalazio i do 80$,znaci 100 i kusur maraka za jednu varalicu,.......,,a najvise od svega toga mi se nesvidja sto im zica neprolazi kroz tijelo,kolega je imao na yo-zuria,soma koji mu je zdrobio varku,i otisao,a ja sam imao srece pa sam ga izvadio na jedan dio,isto varka kojoj neprolazi zica.,one nisu konstruisane za ove nase velike ribe,lovne jesu ali nisu sigurne kod vecih riba....
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la zlaja » 11 ruj 2011, 10:52

Velika većina tih tvich japanski voblera na jednako vođenje nije ništa naročito, treba im štapom udahnuti život a imaju unutar tijela fenomenalan raspored otežanja pa kad cimneš vrhom štapa baš vjerno vrcne*
Tako sam upecao rekorde prošle sezone što se tiče klena i bolena
slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us
Veliki stari primjerci hajmo reći kapitalci ne nasjedaju na svakakve mamce ali ih zajebe vrcanje japanski tvicheva :wink:

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la Amir » 12 ruj 2011, 07:29

slika

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la Amir » 12 ruj 2011, 07:54

Nije tema da se neke varalice kude ili hvale ali bi bilo dobro da se iznosi objektivno misljenje iz licnog iskustva.Malo varalica ima koje se mogu bilo kako voditi i da ipak budu atraktivne ali puno ovih japanaca to mogu.Svejedno dali ravnomijerno vodim ili mozda jerken ili twichen cak sto vise neke mogu spustiti do dna a kad pozelim mogu tu istu varalicu i po povrsini da vodim, tako da se lakse prilagodim terenu na kojem lovim a ne moram mijenjati i traziti odgovarajucu varalicu.To su naprimjer prednosti ovih varalica.Iako su ovi japanci super varalice ja rado bacam i silikonce kao i sve druge varke ali je nezamislivo da uspijesan ribolovac niti jednu ovaku varalicu nema i ne proba.Nikad ne zaboravimo da je varalica samo pomocno sredstvo da ribolovac ostvari ulov a ne carobna stvarcica koja sama hvata ribu.

slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Wobleri”