Handmade by Svirac

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Handmade by Svirac

Post Postao/la pastrmka 65 » 06 pro 2011, 00:28

Pozdrav varke izgledaju super vidim da i ti koristis najlaksi nacin postavljanja zice blizu kljuna bar meni je najlaksi.Ako ti nije problem da napises cime ih zatvaras kada postavis zicu drvo,epoxi kit... i gdje nabavljas ovu zicu inox u kakvim se to radnjama moze kupiti i ovaj materijal zapakte gdje to nabavljas ako nije problem .Varke stvarno izgledaju super i vidi se da je dosta vremena i znanja utroseno u njih da nisu radjene na brzinu nego jedna po jedna do savrsenstva.Stvarno su super .Pozdrav.


Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Handmade by Svirac

Post Postao/la svirac » 06 pro 2011, 01:02

pastrmka 65 je napisao/la:Pozdrav varke izgledaju super vidim da i ti koristis najlaksi nacin postavljanja zice blizu kljuna bar meni je najlaksi.Ako ti nije problem da napises cime ih zatvaras kada postavis zicu drvo,epoxi kit... i gdje nabavljas ovu zicu inox u kakvim se to radnjama moze kupiti i ovaj materijal zapakte gdje to nabavljas ako nije problem .Varke stvarno izgledaju super i vidi se da je dosta vremena i znanja utroseno u njih da nisu radjene na brzinu nego jedna po jedna do savrsenstva.Stvarno su super .Pozdrav.
- gel cijanofix (trenutno ljepilo, ali u gelu, da ti vise vremena da namjestis polutke)
- inox, zubarska zica, radnje za zubarski materijal, ali, najbolje je raspitati se malo okolo, jeftinije te dodje (fala Kenanu)
- lexan - nesto dobio od prijatelja, nesto kupio od tipa koji pravi svjetlece reklame

Pozdrav

p.s.
nebrojeno puta su me prodavci gledali kao idiota na pomen pojmova kao sto su: balza, lexan i sl. :456:
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Handmade by Svirac

Post Postao/la montana » 06 pro 2011, 02:25

Seha je napisao/la:Opasno se Svirac sprema za mladicu. Pratis li ti ovo moj Nedime od Montane stejta <jelmekotrazio>
Gotov je na ljeto! Danas mu rekoh da trebamo na vodu barem sedmicu, kad on se meni iza ledja sprema naveliko! <djed>

Uz dobru minutazu, mislim da bi trebali biti odlicni rezultati! Do sad sve njegove sto probah, imaju odlican i prepoznatljiv rad. Sad ove izgledaju jos i ljepse. Cestitam doktore. <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Handmade by Svirac

Post Postao/la angler » 06 pro 2011, 06:42

zlaja je napisao/la:Haj da ćoramo za nekog japanca ovog u boji paklare :mrgreen:
ops sad ugleda i Angleru se sviđa isti, na prvu smo zagrizli ko klenovi :grin:
Kojom brzinom zagrizosmo tesko da bi se otkacili :grin:

SLAP
Štela
Postovi:62
Pridružen/a:03 lip 2008, 09:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Handmade by Svirac

Post Postao/la SLAP » 06 pro 2011, 10:25

Svirac,svaka čast...ovo sto reče Zlaja,brzo tonući od 7cm...eeeee to,vidiš,da je meni! :grin:
Samo štancaj,prirodne dekore...ćemo da radimo... :wink:


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Handmade by Svirac

Post Postao/la tare » 06 pro 2011, 15:27

Svaka cast majstore,umjetnost <championvanja>

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Handmade by Svirac

Post Postao/la pastrmka 65 » 06 pro 2011, 16:22

Znaci da pravis varalice iz dva dijela pa ih onda spajas kod mene su iz jednog dijela i ja ih dopola izrezem bonsekom a punimih epoxijem ali mi je on prejak za raditi jer gadno smrdi isto i auto kit najbolje je izgleda drvo i super ljepilo mada mi ovo drugo sto sam nabrojao izgleda cvrsce.
A Sto se tice cudnih pogleda mene znaju sve zene sto prodaju lakove za nokte u gradu i zovu me preko ceste stigli novi lakovi i sljokice za nokte i ispocetka sam im izgledao sumljiv dok im nisam objasnio za sta ce mi a dok nisam skontao sta mi sve treba i sta je najbolje i mene su tako gledali i najgore kad te pitaju prodavci za sta ce ti to pa ti neznas niti da li da im objasnjavas ili ne .Ja nemam kompresor i paint gun ili kako ga vec zovu jer radim na balkonu a trenutno radim lakovima za nokte jer su mi farbe trenutno previse zgusnute od zime .U svakom slucaju hvala na objasnjenjima i jos jednom svaka cast na varkama stvarno izgledaju super nadamo se da ce i loviti dobro kako izgledaju u sto ne sumnjam.Bistro i odo traziti tipove sto prave reklame .

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Handmade by Svirac

Post Postao/la soha » 06 pro 2011, 18:29

svirac je napisao/la:
pastrmka 65 je napisao/la:Pozdrav varke izgledaju super vidim da i ti koristis najlaksi nacin postavljanja zice blizu kljuna bar meni je najlaksi.Ako ti nije problem da napises cime ih zatvaras kada postavis zicu drvo,epoxi kit... i gdje nabavljas ovu zicu inox u kakvim se to radnjama moze kupiti i ovaj materijal zapakte gdje to nabavljas ako nije problem .Varke stvarno izgledaju super i vidi se da je dosta vremena i znanja utroseno u njih da nisu radjene na brzinu nego jedna po jedna do savrsenstva.Stvarno su super .Pozdrav.
- gel cijanofix (trenutno ljepilo, ali u gelu, da ti vise vremena da namjestis polutke)
- inox, zubarska zica, radnje za zubarski materijal, ali, najbolje je raspitati se malo okolo, jeftinije te dodje (fala Kenanu)
- lexan - nesto dobio od prijatelja, nesto kupio od tipa koji pravi svjetlece reklame

Pozdrav

p.s.
nebrojeno puta su me prodavci gledali kao idiota na pomen pojmova kao sto su: balza, lexan i sl. :456:

<valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
Ja sam odlucio da nabavim jednu malo bolju kameru i da snimim nesto kao dokumentarc radnog naziva "Soha i trgovci". Hebo naderealiste na sta bi to licilo.

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Handmade by Svirac

Post Postao/la soha » 06 pro 2011, 18:31

pastrmka 65 je napisao/la:Pozdrav varke izgledaju super vidim da i ti koristis najlaksi nacin postavljanja zice blizu kljuna bar meni je najlaksi.Ako ti nije problem da napises cime ih zatvaras kada postavis zicu drvo,epoxi kit... i gdje nabavljas ovu zicu inox u kakvim se to radnjama moze kupiti i ovaj materijal zapakte gdje to nabavljas ako nije problem .Varke stvarno izgledaju super i vidi se da je dosta vremena i znanja utroseno u njih da nisu radjene na brzinu nego jedna po jedna do savrsenstva.Stvarno su super .Pozdrav.

Zicu proteticku mozes snabaviti u "Prodent" Tuzla, to ti nije daleko. Sjednes u <4546> i za 20 minta si u Tuzli, preko puta glavne autobuske stanice ti je Prodent.

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Handmade by Svirac

Post Postao/la pastrmka 65 » 06 pro 2011, 21:39

Pozdrav hvala na info za zicu da li znas koliko kosta .Ma meni je jedna zub teh. obecala tu zicu al prije ce mi dati ne znam ni ja sta nego zicu .U svakom slucaju hvala .

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Handmade by Svirac

Post Postao/la Seha » 08 pro 2011, 07:04

Hahah znaci ima nas jos sto "shikaniramo" trgovce fiks idejama ..
Jao kad se sjetim Adija i konjskih paleta za amura.
Zadnja "nerealizovana" ideja je ostala da idemo sa aktovkom na hipodrom. Ja cu reko pricati ti samo budi tu <valjanjeodsmijeha>
U BiH definitivno nedostaju takozvani hobi shopovi kao na zapadu. Tu sta god pitas imaju od cipa do balze ;)
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Handmade by Svirac

Post Postao/la montana » 08 pro 2011, 09:16

Oglas! "Dajem traktor konjskog ... i teglu meksickog meda, za dva metra zubarske zice koju kasnije mijenjam za onu zubarku!"
<valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

I sad mi reci nesto za nas i perje. Klijen. <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Handmade by Svirac

Post Postao/la svirac » 13 sij 2013, 11:24

Juce sam probao nove Createx transparent boje ... i ovaj gornji (fala Muki) pretvorio u donji .... obzirom da nista nisam farbao ima godina, dobro je ispalo .... nije rucni rad, ali ... jest' farbanje. Ima tu jos jedna zlatna nijansa, ali se ne vidi na fotografiji, nije dnevno svjetlo.

slika

slika
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Handmade by Svirac

Post Postao/la senad » 13 sij 2013, 11:50

Nekako meni sve to vi tako jednostavno uradite da se ja shebem koliko sam ja to sebi komplikovanim predstavio.
Ili sam ja toliko smotan (što bi reci Adi, k'o da me Njanjo pravio), da to, ustvari, samo meni jeste komplikovano.
Doduse, ja sam i iz likovnog jedva prolazio i ni dan danas ne znam čestito kuće nacrtat', a kamoli šta komplikovanije. :mrgreen:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Handmade by Svirac

Post Postao/la svirac » 13 sij 2013, 12:21

Da ti malo razbistrim .... u sustini je jednostavno ako znas sta radis, a evo sta sam uradio, ... e sad, nije ni prosto ko pasulj, ali ...

- prvo sam izrezao i iskruzio dva sablona za parr dekor (plavkaste fleke na bokovima)
- nalijepio sablon sa obje strane
- zastitio ostatak voblera
- zamijesao nijansu plave i sive, te uz pomoc airbrusha nanio nekoliko slojeva
- skinuo sablon
- zamijesao sa lakom neki zlatni prah (dobio prah od havera) i dobio transparentni zlatni lak za neku zlatnu nijansu
- 2x umocio u to (sjebalo mi se pa ponovio umakanje jos 2 x, tesko se razliva)
- susenje
- uzeo crnu i crvenu farbu i cackalicom nanio tacke po vobleru
- zamijesao nijansu tamno maslinaste (haman crna) za ledja i prefarbao ih
- zavrsio ledja sa malo crne
- umocio dva puta u zastitni lak
- susenje, ciscenje zacepljenih halkica i vracanje trokuka <titinpionir>

p.s.
kad neko kaze da je rucno radjen vobler skup ... nek jede govna <djed>
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Wobleri”