Izrada woblera

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori
Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Izrada woblera

Post Postao/la soha » 13 tra 2011, 15:41

@ldin je napisao/la:zanimljiva mašina , praktična i jednostavna za napraviti
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8oSMf_1nLqE[/youtube]
To se zove, stavi pravu stvar na pravo mjesto :grin:


pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la pastrmka 65 » 22 tra 2011, 20:37

Bisto.Nadam se da sam postavio slike.
Evo da pokazem i ja sta sam napravio iz dosade .
Vobleri su radeni od topole a zica je celicna ali je debela kljun je pravljen od kutijice od varalice farbe su nitro,emajl,sadolin,bronza onda tu su super ljepilo, epoxy,owner trokuke.Najveci problem mi je bio naci zicu pa sam morao umjesto da popravim djetetovu korpu za igracke pokvario istu odnosno vidio sam da bi mi zica odgovarala i tako sam je izvukao iz platnene korpe za igracke a djetetu sam kupio novu tako da znate gdje naci zicu. :grin: :grin:
Vobleri su isprobani na Spreci i rade svi su neka verzija shadova na moj nacin i po meni imaju orginalan rad rade drugacije od svih varalica koje imam dobro lete zbog teze zice i topole i drvo i zica i trokuke stvaraju zvuk kada radi tako da se cuje kao da ima kuglice i ne tonu samo mali tone lagano kao suspending sto me iznenadilo i idu oko 2-2,5 m dubine .Kljunovi su ojacani epoxijem i plastikom .
Nisam ih posebno sminkao zato sto hocu da izgledaju jadno i ranjeno nadam se radi lakseg napada.
Pravio sam ih tako da najveci ide za soma,stuku i mozda smudja red head je za stuku a mali za klena... ali stagod da udari necu se ljutiti :grin: i forsiracu ih dok ne upecaju nesto odnosno necu kupovati varalice dok ne upecam na njih nesto.
Volio bih da cujem vase misljene sta mislite ovako po izgledu za sta bi mogli da idu koje vrijeme i tako....
I jos nesto curica im je dala imena najveci se zove kit redhead je dinosaurus a mali je delfin .
Pozdrav i bistro.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la zlaja » 22 tra 2011, 21:26

Delfin je okej, široki kljunovi daju krupnu vibraciju i jak otpor...

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la pastrmka 65 » 22 tra 2011, 22:01

Hvala na brzom odgovoru najmanji i ima najsitniji rad ali ne tako brz kao npr. Ujke... jer nemaju isti oblik ova dva velika imaju malo tuplji rad rade cijelim tjelom ne samo repom e sad mene interesuje hoce li valjati to sto je tuplji rad -sporiji da li ce isprovocirati udar ili ce napraviti kontraefekat.Sto se tice otpora daju otpor naravno ali nista vise nego markirani vobleri i imaju shad rap i shalow rap oblik i dimenzije i debljine su indenticne sa shad-shalow rapom u par mm -cm gore dole.
Pakte -kljunove sam stavljao sa sirinom tijela jer mi je kljun i halkica za kopcu bio najveci problem odnosno dok nisam skontao kljun-halkicu nisu ni radili dobro u kadi gubili su balans bjezali su u stranu .
Uglavnom kada su proradili na Spreci bio sam presretan jer je u njih ulozeno najmanje 40 sati rada dok nisu proradili .
Pozdrav i bistro.

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la @ldin » 26 tra 2011, 23:03

evo neki dan sam se malo zaigrao hologram folijom , malo sam experimentisao , na kraju mi se svidjelo kako je ispalo :grin:
slika

slika

skupljam po malo , ovo je kao na što ću da pecam , za sada :grin: a još jednu troduplu količinu istih sam sakrio u jednu kutiju staru od cipela :135: razočaran , nevaljaju i kontam mozda roštilj podpaliti s njima :456:
slika
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la tare » 26 tra 2011, 23:30

dobri Aldo pravo <championvanja>

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la soha » 27 tra 2011, 15:06

@aldine, ode ti u umjetnike <championvanja>

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la @ldin » 27 tra 2011, 17:01

;) hvala ....Zlaja kad je vidio ovog sa hologram folijom konto da sam nekakv stari prepravljao :456: , a ja lagano skinuo foliju sa pakovanja od aparata za brijanje i lagano .... evo sada sam našao nekih kesa sa holo motivima :135:
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
Mr. Smith
Štela
Postovi:94
Pridružen/a:22 svi 2008, 13:29
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la Mr. Smith » 27 tra 2011, 19:31

Aldine zasto ne bi pokusao napraviti sebi par varalica za smudja do 15og, u fazonu nilsa inv. i monarha neme...Ne vjerujem da bi ti bilo ista teze nego napraviti ove druge! Vjerovatno ce i ovi da love ali ce ti trebati dosta vremena da svaki isprobas a znam da ne lovis smudja bas cesto. Ali ako napravis nekoliko poput ovih navedenih 99% ce biti lovni! Sve sto ti treba je jedan uzorak, a valjda imas bar jedan ili mozes posuditi na par dana. Pa nam ponesi da vidimo kako je ispalo. Mozda ih i odmah i upises....

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la @ldin » 27 tra 2011, 20:44

e ovako ova fotka na stolu što je završeno znači to je odradilo svoje sušilo se par dana više puta isprobano na vodi korigovano , čak sam i troce nabacivao par puta da uštimam rad i birao , izmedju alkica ,pakti se namjenjao ... i s tim voblerima sam zadovoljan ....
Na Smolućoj ću i da forsiram svoje voblere, Burazu koji nikad nije varalčičario to će mu biti prvi put , sam spremio guma raznoraznih i Dzig udica i neka baca , scor me ne zanima mada bi bilo fino da imam ribu ono to mi je ćeif ...
dobro bi mi došao koji savjet, imam volje pregršt, i vremena za sada :grin:
smuđa nisam nikada previše ganjao išli smo par puta , ono što mi je dostupno što nešto pročitam po netu i novinama i to je to
eh sad ovi moji vobleri nastaju tako da ja uzmem komad drveta i bez neke vizije počnem da deljem i tak to ispadne neka figurica klasična ,jer iskreno ja i nemam neku kolekciju voblera,il nešto na što bi se ugledao , danas sam kupio jednog kineza i za čudo Bozije radi :135: obično s njih poskidam nešto....
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la pastrmka 65 » 11 lip 2011, 19:54

Evo jos par komada iz moje kolekcije rucno radjenih voblera Anarchy napravio sam jos par novih komada ova dva sto su sami na slici zmaj i bela.
Na ovaj pearch -fire tiger ne znam ni ja koja je boja radio sam ga kao pearch a ispalo ft -pike imao sam jedno spadanje stuke na Modracu ostavila je ogrebotinu 1,5 cm duzine a na ovaj mali sivi sam imao jedno pracenje do obale manje stukice i mogu vam reci dobar je osjecaj kad imas udarac-pracenje na svoj vobler .
Ovaj veci sivi dubokoronac-bela sto sam pravio jos nije isproban ali u kadi radi dobro.
Skoro sam dobio katalog sa basspro shopa narucivao sam strunu i tu se mogu pronaci svi moguci svjetski proizvodjaci voblera pa mi je dosta pomogao u pravljenju jer mozete vidjeti sve moguce proizvodjace i oblike i boje pa kada pravite svoj vobler dosta je lakse jer su slike pri ruci .
Rad voblera je dosta bolji nego na pocetku poslusao sam savjete iskusnijih kolega i napravio neke dorade na nekim voblerima na tijelu i paktama pa sada rade lijepo sa manje otpora i neki drugi ribari koje sam znao i upoznao probali su ih i dobio sam par komplimenata .
Na slikama se nalaze jos par voblera koje sam doradio odnosno od Balzerovog popera sam napravio srednjoronac i ovaj jos jedan zuti ne znam koje je marke ali je provjeren za stuku njega sam prefarbao i zastitio jer je bio los i pukao je a sada je solidno dotjeran.
Molio bih kolege za koji komentar i sugestije ako ih ima.
Bistro.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la tare » 11 lip 2011, 20:44

Morat cu i ja nesto pokusat,za pocetak barem oblik napraviti,ali treba maretijala more,kad ja nemam nista,ni zice,ni plastiku za pakte,ni boje,ama bas nista,sem balze :grin:

btw,fini vobleri pastrmka :grin:

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la soha » 11 lip 2011, 21:53

pastrmka 65 je napisao/la:Evo jos par komada iz moje kolekcije rucno radjenih voblera Anarchy napravio sam jos par novih komada ova dva sto su sami na slici zmaj i bela.
Na ovaj pearch -fire tiger ne znam ni ja koja je boja radio sam ga kao pearch a ispalo ft -pike imao sam jedno spadanje stuke na Modracu ostavila je ogrebotinu 1,5 cm duzine a na ovaj mali sivi sam imao jedno pracenje do obale manje stukice i mogu vam reci dobar je osjecaj kad imas udarac-pracenje na svoj vobler .
Ovaj veci sivi dubokoronac-bela sto sam pravio jos nije isproban ali u kadi radi dobro.
Skoro sam dobio katalog sa basspro shopa narucivao sam strunu i tu se mogu pronaci svi moguci svjetski proizvodjaci voblera pa mi je dosta pomogao u pravljenju jer mozete vidjeti sve moguce proizvodjace i oblike i boje pa kada pravite svoj vobler dosta je lakse jer su slike pri ruci .
Rad voblera je dosta bolji nego na pocetku poslusao sam savjete iskusnijih kolega i napravio neke dorade na nekim voblerima na tijelu i paktama pa sada rade lijepo sa manje otpora i neki drugi ribari koje sam znao i upoznao probali su ih i dobio sam par komplimenata .
Na slikama se nalaze jos par voblera koje sam doradio odnosno od Balzerovog popera sam napravio srednjoronac i ovaj jos jedan zuti ne znam koje je marke ali je provjeren za stuku njega sam prefarbao i zastitio jer je bio los i pukao je a sada je solidno dotjeran.
Molio bih kolege za koji komentar i sugestije ako ih ima.
Bistro.
Po meni je najbitnije da su lovni, a estetski dio ne mora biti doveden do savvrsenstva, pogotovo ako radis za sebe, a ne za komercijalu. Svaka cast i samo tako nastavi.

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la @ldin » 11 lip 2011, 23:19

Pasm...65 svaka čast samo nastavi ...
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la pastrmka 65 » 11 lip 2011, 23:54

Ili mi se cini ili sam puko da mi je izbrisan tekst namjenjen kolegi Taretu sta mu je potrebno od materijala i koji alat za izradu voblera.Ako jest volio bih objasnjene ako sam nesto pogrijesio ili rekao nedozvoljeno da u buduce ne radim.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Wobleri”