Glavinjara uradi sam by @ldin

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Glavinjara uradi sam by @ldin

Post Postao/la angler » 11 stu 2010, 20:36

E svaka ti je na mjestu iz gornjeg posta, vezano za "autohtone" varalice <championvanja>
I ja tako razmisljam po pitanju musica...tradicionalista u dusi. Vise volim onu staru ofucanu musicu nekog starog musicara nego ne znam ti kakvu novotarijsku realisticnu muhu koja je mozda i lovnija. A jos ako sam je napravio po uzoru na tradicionalnu pa i ulovio na nju...nigdje sreci kraja. :grin:


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Glavinjara uradi sam by @ldin

Post Postao/la Seha » 11 stu 2010, 20:44

Tako je u svemu. Uloviti na mamac koji ste sami kreirali je nesto naj naj. Makar se mamac zvao i boilia ;)
slika

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Glavinjara uradi sam by @ldin

Post Postao/la tare » 11 stu 2010, 20:59

Aldine nadam se kad odem na proljece u Zepce da se opremim za sezonu da ce biti i tvojih glavinjara :grin: :wink:

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Glavinjara uradi sam by @ldin

Post Postao/la @ldin » 11 stu 2010, 21:11

Boila ! to su oni klikerčići ehehheheh , to šaran kotrlja po dnu pa kad ga naljuti kaze "đido mova" <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> a Seha puse u vatru i gleda u kotlić...
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Glavinjara uradi sam by @ldin

Post Postao/la zlaja » 11 stu 2010, 22:44

Aldin je majstor zanata i ima alatnicu kao NASA ,sto neki čuda i karafeka,za čas posla organizuje kovačku vatru,topi olovo,mota žice sa sto neki kliješta i karafeka,negdje se izgubi pa nešto donese ma živa frka u radionici,već lovim sa njegovim kopčama a imam i te silikonske mamce.
Što se boje tiče najljepše je i najbolje riješenje pigment direktno u silikon rasporediti po zamišljenom koloru koji želimo a što se tiče naknadnog bojenja može ali vezivo i otapalo i sam bojeni sloj je živa zajebancija.
Najbolja kombinacija naknadnog bojenja je: boja-akrilna(tuba ili sprej) vezivo svjež silikon i otapalo -aceton
ali bojeni film mora biti tanak,u slučaju da želimo neke složenije kolore moramo raditi u slojevima i dolazi do belaja stvaraju se karekule i nakon sušenja puca film,silikonska glavinjara srećom i ne zahtijeva bojene perfekcije kao recimo plitkoroneći vobleri jer kod glavinjare je dovoljan kontrast leđa-bok-stomak...


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Glavinjara uradi sam by @ldin

Post Postao/la montana » 12 stu 2010, 01:00

Seha je napisao/la:Tako je u svemu. Uloviti na mamac koji ste sami kreirali je nesto naj naj. Makar se mamac zvao i boilia ;)
Evogaaaaa. Pocelo je pocelo! Klikerrcici od silikona, pa malo spljostis, stavis dva pera ko krilca i par nogica... ko plastelinom na casu likovnog! Nije bitno sta ce ispasti, bitno je da lici na baju! <jelmekotrazio>

I ja potpisujem ono za lokalno prilagodjene varalice!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Glavinjara uradi sam by @ldin

Post Postao/la angler » 12 stu 2010, 03:22

Kao sto mozete vidjeti na ovim diagramima Aldin je ubo pravu boju. Naravno, od vrste (slana, slatka) i bistrine vode zavisi prodornost boje pa da vas ovi metri ne bune.

slika

slika

slika

Auh...odosmo opet u nauku :grin:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Glavinjara uradi sam by @ldin

Post Postao/la rusko » 12 stu 2010, 04:24

Gdje si ovo pronasao Angler?

ja se (amaterski) bavim ispitivanjem fazona sa bojama u vodi, ali mjerim kako se ovaj spektar ponasa na razlicitim temperaturama...
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Glavinjara uradi sam by @ldin

Post Postao/la zlaja » 12 stu 2010, 08:06

Angler svaka čast za tabelu,upravo sam taj dijagram prije neki dan objašnjavao Aldinu,njegova glavinjara onako obojena daje najbolji sivi otisak dole u dubini...tu negdje je i violet plava tj. pariško plava i dole za te duboke bunare uopšte nije bitno jel na boku ima ukras,krljušt i sl.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Glavinjara uradi sam by @ldin

Post Postao/la Seha » 12 stu 2010, 13:51

Naucno je dokazano vec duze vremena da plava i lila na vecim dubinama daju najbolji kontrast. Testirano je i na ribama citao sam to davno u carp world-u. Treba naglasiti da ribe nevide boje u nasem spektru vec drugacije.. E kako ono ubij me nemogu se sjetiti <djed>
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Glavinjara uradi sam by @ldin

Post Postao/la rusko » 12 stu 2010, 18:37

plava i lila imaju najjacu energetsku frekvenciju (najjaci plamen je te boje)... zato prodiru skroz do dubina...

Razlika se dobija i na razlicitim temperaturama... jer svaka boja u stvari ima svoju talasnu frekvenciju koja u sustini reflektuje njen energetski nivo, prelamanja te frekvencije se mijenjaju u vodi u odnosu na temperaturu....a posebno je zanimljivo to prostudirati kod mijesanja voda i razlika u temperaturama u raznim slojevima vode...

ja imam jednu pretpostavku koju pokusavam dokazati a to je da se u skladu sa bojom i temperaturom vode + dubinom na kojoj se riba nalazi moze naci "udarna kombinacija"... mozda ovo nije toliko zanimljivo za nase vode ako se ne lovi na strimere, ali ovdje su te kombinacije zlata vrijedne kada se ide na morsku pastrmku i lososa...

angler, bruder po orudju, posalji mi link ako imas za ove tabele!!!
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Glavinjara uradi sam by @ldin

Post Postao/la angler » 12 stu 2010, 20:20

Znaci "gey" boja "najprodornija" :987: :135:

Maj bruderu, ove diagrame nadjoh nekad na jednom varalicarskom forumu. :grin: (sad sam nadrljo od Zlaje) Poslije sam se ubio trazeci sa kojeg linka je uzeto i nisam uspio jer je slika pod nazivom na nasem jeziku, "boje pod vodom".

Citao sam da "k'o fol" ribe vide samo u sivim nijansama u sta ja licno ne vjerujem. Po naucnicima ispade da jedno ljudi vide u koloru :?

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Glavinjara uradi sam by @ldin

Post Postao/la zlaja » 12 stu 2010, 20:51

Iskusan blinkeraš gledao na svom forumu ,nema se tu šta nadrljat 8)

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Glavinjara uradi sam by @ldin

Post Postao/la angler » 12 stu 2010, 20:56

Eto, rekoh li vam ja :grin:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Glavinjara uradi sam by @ldin

Post Postao/la rusko » 12 stu 2010, 21:31

angler je napisao/la:Maj bruderu, ove diagrame nadjoh nekad na jednom varalicarskom forumu. :grin: (sad sam nadrljo od Zlaje) Poslije sam se ubio trazeci sa kojeg linka je uzeto i nisam uspio jer je slika pod nazivom na nasem jeziku, "boje pod vodom".
Znaci nema druge nego fasovati reumu mjerkajuci razne dubine i probavajuci razne boje...

ribe mozda i ne vide u boji kao mi , ali dovoljna je i nijansa crno-bijele da reaguju, to sto naucnici tvrde mozda ima nekog smisla jer se u neku ruku poklapa sa nekim situacijama na vodi kada riba uzima od bijele do drecavo zelene, pa narandzaste na crvenu i crnu... prejake su te razlike (u nasim ocima) da bi imale smisla u poredjenju sa ribljim izborom... to moze znaciti da ribe vide boje u crno bijelom svijetu ili na neki drugi nacin "prevode" talasne duzine... znaci zalecu se na kontrast a ne na boju...

a mozda su jednostavno queer <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Silikonci”