Lov mladice.

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori
Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 13 lis 2006, 07:55

E vala Amire, raspilavio sam se citajuci ove tvoje redove :)
Zaista nemam nista dodati! Osim da malo naparimo oci.

slika
slika
slika


Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 13 lis 2006, 13:53

Super fotografije ali ova srednja mi se najvise svidja.Evo i cofa napravljenog od pravih paklara.
slika

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 13 lis 2006, 13:55

Ovdje se vidi zasto je trazena medasta boja gume za cofa.

zubi
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:14 srp 2006, 09:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la zubi » 16 lis 2006, 09:12

Kako li se lovi ovim ŽIVIM cofom...mislim koliko zabačaja traje, a super izgleda

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 16 lis 2006, 15:34

Ko je imao paklaru u ruci zna da ona nije kao riba da se raspada ako je vise puta zabacujemo.Paklara je zilava i to funkcionise dobro.Poznajem ljude koji ponekad prave ovakve cofove mada je paklara u Austriji zasticena.Cuo sam da ih i jedu i da su vrlo ukusne.Ja sam probao i nista.Paklare sam kopao na Drini u Gorazdu ispod velikog mosta kraj harema.Tu ih je bilo dosta.Mislim da ovakav cof moze samo u malim rijekama i vrlo bistrim uspijeh imati.Kad te ruka zaboli mozes ga ostaviti u vodi.
Zubi probaj.
Ako budes pravio pravi ovim redoslijedom inace nije dobro drugacije.
Zavezes trokuku i provuces kroz paklaru pocevsi odozdo u zadnjem dijelu i izadjes prije glave vani.To uradis sa nekom dugom iglom,zatim paklaru navuces na dole i zavezes u odgovarajucoj visini drugu trokuku.Ovu navucenu paklaru ispravis i zakacis na trokuku kao i druge dvije.Za ovu gornju trokuku zavezes debeli najlon ili neku cvrscu snjuru koja se ne sijece lahko i provuces ktoz rupu na olovnoj glavi.Kad si provukao stavis jednu perlu i zavezes omcu i za tu omcu kacas karabinu ili vezes glavni najlon ili snjuru.
Opis djeluje komplikovano ali nije problem.Paklare ne spadaju i moze se lijepo loviti ako paklare budu friske.Ja sam na Drini bacao ovakva dva cofa dok ih nisam pokidao.
Bistro!


fejza
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:16 ruj 2006, 21:48
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

paklara

Post Postao/la fejza » 17 lis 2006, 11:04

Amire jesi ti slikao ovog cofa i ako jesi sa koje su vode (rijeke)ove paklare?
Mislim ipak da boja podloge (stanista) dosta utice na boju paklare, pa pogledaj samo one snimke mrijesta :wink:

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 17 lis 2006, 12:00

Imas pravo razlika u boji ima na Sani i Drini paklare imaju tamnija ledja ali ne mijenja stvar.Ovaj cof je sa rijeke Pilach a fotografisan od Wolfgang Hauer iz Pilacha su paklare.Probao sam ovakav cof i super se baca ne raspada se lahko.Na zalost tesko je naci velike paklare za ovakav cof.Ja nisam imao uspijeha a bacao sam citavo prije podne.
Ovakav cof sam bacao na Osanici a mislim da ti Fejza poznajes taj teren i iskren da ti budem ocekivao sam vise od ovakvog cofa.

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 17 lis 2006, 20:47

E AMIRE POSTAVIT CU USKORO COFA SA ULOVOM DA VIDIS KOJI UZIMA MLADICA NA UNI. :wink:

Bistro!
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 17 lis 2006, 21:39

Hvala Zander dobro je da pratis temu.

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 18 lis 2006, 00:52

PA OBECAO SAM ,ZNAS MENE KAD NESTO OBECAM TO I UCINIM ;)

BISTRO TI ZELIM MALDICA!
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

zubi
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:14 srp 2006, 09:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la zubi » 19 lis 2006, 09:54

Hvala ti na detaljnom objašnjenju, ali ja stvarno nisam nikad lovio mladicu živim mamcem niti umijem, a i ne planiram, sve mi to djeluje malo komplikovano i trošno. Meni je lakše napraviti 20 cofova i bacati dok ne ih pokidam, a garantovano vještački imaju bolji rad od ovih prirodnih. Kad bih i probo, garant bi nešta zabrljo :o

fejza
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:16 ruj 2006, 21:48
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

zubi ili zuby

Post Postao/la fejza » 19 lis 2006, 14:28

Ako je zubi onda nista :? a ako je zuby 8) onda svaka cast majstore, tako i treba, zivi mamci i kederi su nas i doveli do ovog da nam je mladica postala premija :( .
Neki dan mi je bilo doslo da zgazim lika u radnji kad je trazio da kupi meps 3-5 za preliva i mladuljaka na Drini :evil: e jebo sam mu mater ako ga vidim sa mladuljom ispod mjere, bacicu ga u drinu (u najmanju ruku ako se nebude kurcio)pa makar mi to zadnje bilo u zivotu.
Kaze seljak:Ih koliko puta ja izadjem na vodu da nista ne ulovim....."
E ovakve debile i seljake treba gaziti na svakom koraku, nedati im da pridju vodi a kamo li da love a jos gore da budu clanovi nekog udruzenja.
To svi mi treba da cuvamo skupa, pa na kraju krajeva nama ta riba i treba mi je i lovimo i svi zajedno treba da je cuvamo, netreba cuvar niti moze pokriti onoliki teren, ali svi mi skupa smo na vodi u svaka doba dana i noci i mi smo ti koji se susrecemo sa takvim stvarima i koji treba prvi da reagujemo na nepravilnosti.
Ako samo budemo sutjeli i gledali sa prezirom ovi mesari ce to i dalje raditi i smijat se postenim ribolovcima iza ledja.
Pa ljudi zar vam je malo da u izlasku otkinete 50 maraka varalica, nista vam se nejavi a onda dodje neki seljak i prica kako je ulovio par mladuljaka na zabu, plisku ili keder... Da mi ga je vidjeti nezalim 1000 maraka kazne platiti ako treba, HALAL BILO !!!

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 19 lis 2006, 16:42

Svaka cast Fejza na komentaru, eh da su bogda svi ribari kao ti Zubi,Amir i dr.bilo bi mladice i u Drini i Uni koliko hoces.

Moram da kazem za Unu da se je stanje popravailo dosta u ondnosu prije pet ili sest godina.Kod nas trenutno svi smo bukvalno receno cuvari.Cim vidimo nesto negativno da se desava obvjestavmo cuvara i on je tu za 5-10min. i stavrno smo skoro te krivolovce iskorijenili.

Moram jos da kezem kod nas na Uni je mjera 70cm,ali vecina vraca u vodu i 85cm vjerujte i to je uspjeh za nas sviju,kad kazem nas sviju mislim na sve ribare BiH.Treba samo 10-tak Ljudi da pocnu da vracaju ulove,ali prije toga naravno fotka i to uhavti maha.To smo mi dozivili i dozivljavamo na Uni,a isto bi zelio to i na Drini jer je prava ljepotica.

Uz ribarski pozdrav BISTRO!;)
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

fejza
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:16 ruj 2006, 21:48
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la fejza » 20 lis 2006, 12:25

Ma svaka cast za ribare na Uni, bio sam, vidio sam i to je super, kad svi ribari silaze sa vode u 22:45 svi camci i sve zivo se povlaci jer je lov do 23:00h.To je OK i tako treba, to je ogroman napredak, mada uvijek ima onih koji se ne pridrzavaju, skoro sam bio sluzbeno u Kostelu i onako u pricu s nekim mjestaninom kaze komsija mu digo mladicu 16kg 8) na upit na sta ju je ulovio, kaze na keder KLENA :? nisam komentarisao, samo da znate da morate malo vise obratiti paznju na dio kanjona od crnog jezera pa prema kostelu :wink:
Na Drini kazu: Ma joj znas on zivi od ribe, sta ce jadnik zena djeca.....
Ma jebo mu ja mater nek dere ledza za 30 maraka dnevno ko i ja, ko ga jebe, svi bi mi voljeli zivjeti od ribolova, to je san svakog ribara da normalno zivi od ribolova i da mu je to zanimanje, zivot i uzitak, ali nemoze druze ne ide to tako. Ulovi se po 130 komada skobalja za dan vezuci 3 trokuke iznad hljeba, ulovi se po 20 mladica za sezonu(zaba,keder...) nema smisla.
Hajd jebaji ga ulovi komad u svojoj godisnjoj normi pa proda covjek bi i nekako rekao, ali isti taj vozi bolje auto nego ja, ima bolji mobitel itd itd, i onda mi prodaje muda za bubrege da se nema da mora od toga zivjeti pa to je cisti masakar. Pa do skora se za godisnje postavljanje mreza u Kopacima ispod Gorazda davalo 500 maraka nekom liku iz opstine, i deri misko, ako je to istina kao sto sam cuo pa to je za odstrel u najmanju ruku.
Samo savjest ribolovaca i drzanje skupa nesto moze promjeniti na vodi deinitivno.Neznam na kojem si dijelu Une, ja sam bio u B.Krupi i svaka cast Hiki, Aniju.... to sto pokusavaju uraditi, ali to su samo jedinke treba svima da nam dodje iz guzice u glavu da nista nije vjecno, trenutno stanje sa centralama i branama konkretno na Drini mladici sprecava mrijest tako da joj je mozda svaki 5 ili 6 mrijest uspjesan, jos dodje seljak sveze podvodne musice sa tirolcem(raketicom ) pa pocne vaditi mladuljke od 30cm :cry: pa tu je stvarno svaki komentrar suvisan.
Skoro su mi bili neki Slovenci, ljudi uzimaju 2 000 000 eura sa ribolovnog turizma godisnje, ljudi se ukocili kad sam im pokazao Drinu, Unu,Sutjesku .... Ma nece nijedan Nijemac, Austrijanac i sl doci da kupi kilu kajmaka i litar rakije i da ti ostavi lovu sigurno, ovakvo prirodno bogastvo umjesto da cuvamo i na pametan nacin koristimo i da ostane takvo generacijama, mi unistavamo maksimalno i to na sve moguce nacine, pa cak i takozvani ribari i to jos clanovi udruzenja, pa ljudi to je bruka i sramota !!!!!!

fejza
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:16 ruj 2006, 21:48
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la fejza » 20 lis 2006, 12:32

To je super, jos ako imate podrsku u opstinskom sudu extra, ali sta kad ga sudija kazni 50 maraka, a on do tada prodao 10 mladica i to po cijeni od 30km za kilograma, e to je zalosno druze, ili prijava i ne dodje u postupak, ili ostane u latici kod sudije do zastare i sl..
E to je zalosno

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”