Lov mladice.

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori
Avatar
Buca
Haman Štela
Postovi:56
Pridružen/a:11 lis 2006, 16:33
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Buca » 20 lis 2006, 13:41

"samo da znate da morate malo vise obratiti paznju na dio kanjona od crnog jezera pa prema kostelu "

Tu si u ptavu 100%,ali ne samo taj potez,nije bas sve tako divno kako pricate,jos se bacaju bombe,skobalji i plotice se love u neogranicenim kolicinama,NIKO ne postuje max broj komada po danu,nocni ribolov mladice je posebna tema,niko nema *uda da proseta kanjonom Une
kad padne mrak,mad se uz put mogu videti parkirana auta...


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 20 lis 2006, 14:15

Bas kao sto rece Fejza i Zander svi mi sportski ribari bi trebali biti cuvari. Tako je bar u civilizovanom svijetu vidis nepravilnost svi imaju mobilni telefon nazoves broj i murija i cuvar su tu za tren..Uhvate krivolovce nalijepe im masne kazne tako da mu nepadne na pamet drugi put..Ovaj plati - odrobija (slobodan izbor).........
Zalosno je to sto pojedinci kradu od svih nas i sto su nam opustosili vode a zakon skoro da je na njihovoj strani..Cesto se cuju kombinacije krivolovci podmicuju cuvare,muriju,lokalne politicare itd.......Dok se zakon neuredi ovo ce ovako hodati sve dok bude ribe, e kad nje nestane ,a na vecini voda je na dobrom putu da bude totalno istrebljena bice kasno za bilo kakav dijalog..
Zato mogu samo reci za Revir na Uni i dijelu Jablanickog jezera koje kontrolise Jablanicko udruzenje MOMCI SVAKA VAM CAST !
slika

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 20 lis 2006, 22:17

Mi mozemo misliti kako hocemo ali baraba je vazda bilo i bit ce.Na Sani terene koje poznajem su prilicno dobro cuvani ali tu ima mislim jos po neka rupa.Cuvari rade dobro ali veliki je to teren pa ga je tesko pokrivati danonocno.U toku dana svi moraju imati dozvole e noc je malo teza.Ponekad cuvari budu citavu noc na uscu Dabra u Sanu cekajuci zrtve.Na zalost to se samo obilazi.Tu ako ima krivolova to je kratko 15-30min. vise se niko ne usudjuje.Ali tamo je to nekada dovoljno da se digne mladica jer to je bomba teren u ljetnjem periodu.
Sto se tice bacanja bombi,mreza itd. toga sigurno nejma
Ovo je fotografija pred prvi suton sa usca Dabra u Sanu.Sa lijeve strane se Dabar ulijeva a desno se vide sedre pod vodom.Fotografisano je sa pozicije odakle se baca.slika

fejza
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:16 ruj 2006, 21:48
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la fejza » 22 lis 2006, 16:03

Ova mrlja na povrsini :wink: , je li moguce da si uhvatio momenat kad kuha na povrsini :? , ima jos jedna na drugoj strani uz samu obalu :wink: ?

zubi
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:14 srp 2006, 09:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la zubi » 23 lis 2006, 14:38

To ko da viri sedra ???

Što se tiče onih gore komentara, pokidanih varalica i vraćenih riba...šta činiti protiv toga, mi da vraćamo, a oni da jedu...mladuljak 2 kg, litar-litar društvance, a ti fejza jedi čorbasto....dokle !!!


Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 23 lis 2006, 21:32

Da ono desno je sedra i to prilicno velika a sto se tice izbacivanja ribe to se uvijek moze vidjeti.Mozda mi necete vjerovati ali za jednu noc se mladica stotinjak puta izbacuje ali samo ljeti.To je lijepo samo da se dozivi mala,manja pa onda se matora izbaci i ko zna koliko cesto.Ali to ne znaci da ce napasti mamac.Ove godine sam bacao sigurno 20-ak sati sve sto sam imao od varalica ali ni udarca nisam imao.To je za nepovjerovati jer na ovom mjestu cesto udara na zabacaj,dva.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 24 lis 2006, 00:11

Neznam za mladicu al ja kad hocu vidjeti kolika je populacija ribe roknem kuhane konoplje 5-6 kila raketom na siroko i nakon par sati ako ima ribe krene lumperaj od bacanja jer sarani tako ciste skrge od mulja koji pokupe roveci za zrnima konoplje.Poznato je da se i losos izbauje u rijeci kako bi otresao parazite na skrgama......Sta je sa mladicom neznam al mora biti nesto slicno kao u vec navedenim primjerima..
slika

fejza
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:16 ruj 2006, 21:48
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la fejza » 24 lis 2006, 21:30

Nije to to Zubi, :( toliko mi se toga nakupilo da jedva cekam nekog da naletim na vodi sa mladuljkom, jos po mogucnosti da ima keder na stapu i jos ako je kurcevit :twisted: e to ce biti dernek 8)
Bio sam jutros na onom mjestu sto sam ti govorio u Visegradu, opisao sam ti gdje lezi ona MAMA 8) , prijatelj mi rece da joj se pomjerilo vrijeme lova prema danu, nasadim se jutros od 05.00h i tacno u 06:55h, na nekih 10 metara od obale tacno u kanalu..... :?
Ljudi imao sam ispravljanja trokuka, mladica koje nisam mogao pomaci po 5 minuta, ali kad drzis stap nisko sa voblerom od 25cm (DULE-Elez, po narudjbi :shock: ) stap 300gramac, hipron(snjura), ovnerowe trokuke, i imas udar i das kontru, I UMJESTO DA U KONTRI STAP IDE PREMA GORE MLADICA GA BUKVALNO ZAKUCA DO VODE i imas osjecaj da samo pusti varalicu i ne pomjeris je :shock: :? :wink: :arrow: :idea: :!: :!: :!:
E radi tog bih osjecaja napravio dernek nekom mesaru, pa to kad dozivis jedino sto mozes uraditi je sjesti i zapaliti cigaru(ako mozes ubosti na upaljac od heklanja).
Ako se ovako nastavi mladica trijebiti sve rijedje i rjedje ce biti ovakvih dozivljaja dok skroz ne isceznu :oops:

zubi
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:14 srp 2006, 09:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la zubi » 25 lis 2006, 08:32

Jes vala, mada još nisam to doživio al često odem na jedan drniski vir gdje je mladica dvaput na nos obarala jednog ribara (ne znam kako, al pričo mi je čovjek koji je gledo), i nadam se svaki put da će i mene tako povaliti ...pa nek onda spadne.
Mada, i ribe su ko i ljudi, neke su mirne, neke ljute, dešavalo se da mladica od metra skoro i ne pruži otpor, a druga slična ili mnja te totalno rasturi da ne znaš gdje si, e takva kad uzme pa i spadne, sretno joj bilo.

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 25 lis 2006, 08:35

Koja ti je masinica Fejza?
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 26 lis 2006, 01:42

SAMO DOBAR I KVALITETAN PRIBOR, I NEMAS DA BRINES, NEMA TE KOJA NECE IZACI NAPOLJE, NARAVNO ISKUSTVO PRIJE SVEGA!!!!!!!
StariAlas

fejza
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:16 ruj 2006, 21:48
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la fejza » 26 lis 2006, 11:00

Masina SHIMANO ULTEGRA XSA 10 000, stap PREMIER 300gramac mada cekam Amira da donese taj SPORTEX 100-200, lovim na snjuru SPIDERVIRE SUPERBRAID 50lbs.
Malo sam pricao sam ljudima koji imaju pravo dosta iskustva i mnogo mladica iza sebe, i onis su pokusavali loviti na snjuru i kazu da su imali mnogo spadanja mladice. Ja sam licno u ovih par mjeseci izgubio 7-8 mladica i to sve na snjuru :?
Zato je sada montiran FENDER 0,40 i 0,45 na rezervnu spulu :wink:
Pa ce mo vidjeti kako ce se pokazati .

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 26 lis 2006, 12:53

Kod mene je na spuli Daiwa Triforce 25lbs (0,45). I ja sam koristio Colmic Fender i Fendreel, ali mi je bio malo krut. A onda su pocele price o Fenderu i o nekim laznjacima, pa sam ga skinuo sa spule.

http://www.daiwafishing.com.au/index.cf ... t=Triforce
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
Buca
Haman Štela
Postovi:56
Pridružen/a:11 lis 2006, 16:33
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Buca » 26 lis 2006, 22:47

Velika,snazna i borbena riba,plus brza i jaka voa,plus 300 gr stap,plus snjura=velika sansa da riba spadne.moj predlog,100 gr stap,ako je sa obale 3,3-3,6m(ako obala dozvoljava da se koristi,u suprotnom kraci)
sa progresivnom akcijom,te meksi najlon,recimo 0,35mm....

zubi
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:14 srp 2006, 09:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la zubi » 27 lis 2006, 08:41

Jebes li ga, nikad dva dobra, treba malo krući štap zbog kontre, struna isto tako, e da je pri zamaranju da se štap malo više savije i da se struna malo istegne...imo sam i ja spadanja sa strune, al se i izvuklo. Im'o sam više udaraca zbog daljeg zabačaja (Drina), spasio više varalica...glasam ipak za strunu

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”