Lov mladice.

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Lov mladice.

Post Postao/la Seha » 26 stu 2008, 01:07

Tanko ko lovi vode su nadosle i mutne.
slika


Zlaja1
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:22 pro 2008, 19:59
Lokacija:Zadar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la Zlaja1 » 07 sij 2009, 16:27

Bistro prijatelji,
Prvi put se javljam na ovaj forum pa da se prvo predstavim.Zovem se Zlatko Šabić i živim u Zadru a strastveni sam ribolovac od svoje 10 god. kako na moru a bogami i na rijekama.Na rijekama obožavam mušičarenje i varalićarenje.Eto toliko ukratko a sada da isprićam kako sam prošao nedavno u ribolovu na Mladicu. Nisam do sada imao prilike da lovim Mladicu ali srećom pozvao me je jedan prijatelj iz Donjeg Vakufa (Cerić Amir zvani Deba)Nabavio sam od Monarch-Dok 4 varalice(Vida-s,Dok 12,Hucho i kraljicu Une)te sam 02.01.2009 god.otišao na Vrbas lokalitet Donji Vakuf prema Jajcu.Vrbas je bio malo muljav(suri)te su išle malo tamnije varalice pa sam se odlučio započeti ribolov s Hucho dezen kalife i poslije nekoliko zabaćaja osjetio sam udar ribe, dao sam kontru i mladica je poludila kako sam je pomalo dizao sa dna udari su bili sve jaći i jači a kada je došla na površinu tek je tada voda uskuhala imao sam dojam da je umjesto mladice na štapu mješalica za beton toliko je se vrtila i teglila.Izvuka sam Mladicu poslije par minuta i izmjerio imala je 96 cm,nisam je vagao i vratio je u Vrbas.U ribarenju sam bio do 06.01.09 i imao još 4 mladunjka velićine od 64-67 cm koje sam isto vratio nazad u Vrbas a bili su ulovljeni na Vidu-s P dezenu.
Kako živim na moru lovim i panulom te sam imao nekoliko Gofofa oko 18-19 kg ali ovakav osjećaj nisam nikada imao do sada.Velika hvala Monarch-Doku na fenomenalnim varalicama(koje sam dao Debi) i VELIKO hvala Mladici koja mi je podarila veliku sreću i ushićenje koje odavno nisam osjetio.Oprostite na velićini teksta ali sam morao ove osjećaje podjeliti sa Vama.
Pozdrav i Bistro prijatelji!

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Lov mladice.

Post Postao/la diver » 07 sij 2009, 16:39

Veliko hvala tebi prijatelju koji si pustio Kraljice ponovo u rijeku :D .
Za velicinu postova nebrini dok god su ovako zanimljivi i dobro nam dosao :wink:

Zlaja1
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:22 pro 2008, 19:59
Lokacija:Zadar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la Zlaja1 » 07 sij 2009, 17:02

diver je napisao/la:Veliko hvala tebi prijatelju koji si pustio Kraljice ponovo u rijeku :D .
Za velicinu postova nebrini dok god su ovako zanimljivi i dobro nam dosao :wink:

Fala na dobrodošlici a Mladice ću uvijek vračati majci prirodi .Ove Veličanstvene ribe (Mladice) je nešto najdivnije što sam vidio do sada i zahvaljujući mome velikom prijatelju Amiru Ceriću Debi iskusio sam što znaći podariti život Velikoj i Veličanstvenoj Kraljici Mladici.Vama Veliko hvala jer ste i Vi imali Veliki urjecaj da ulovljene Kraljice ponovo plivaju u ljepoj rijeci Vrbasu jer Vaši postovi upravo to propagiraju.

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la AlaS » 07 sij 2009, 22:22

bistrooo zlaja i dobro dosao na forum jos jednom cestitke za mladice i korektno i savijesno ponasanje prema majci prirodi i njenim bogastvima
slika
Bistro


Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la Amir » 08 sij 2009, 14:40

Bistro Zlaja i drugi put napravi fotografije da tvoj post bude jos bolji a mladice pustaj i hvatat ces sve vece ribe :wink: .

Zlaja1
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:22 pro 2008, 19:59
Lokacija:Zadar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la Zlaja1 » 14 sij 2009, 13:19

Amir je napisao/la:Bistro Zlaja i drugi put napravi fotografije da tvoj post bude jos bolji a mladice pustaj i hvatat ces sve vece ribe :wink: .
Pozdrav i bistro!
Naravno da ću ubuduće nositi i fotoaparat i slikati sve ulove koje (ako) budem imao. :D Nego da pitam lovili se još negje Mladica,mislim dali ste na vodama i to... :?:
Bistro iz kišovitoga Zadra. :( :(

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la Seha » 14 sij 2009, 15:52

Zlaja ako nisi lovio na Uni............ PRAVAC BOSANSKA KRUPA............ to ti je moj prijedlog. Prekrasna voda, puno velikih mladica, gostoprimljiv narod, dobra klopa i rakija, mnostvo aktivnosti za ostatak familije rafting,kupanje itd......... A za nas ribare raj na zemlji i sto je najvazije mogucnost nalazenja vodica plovila itd..
Covjek jednostavno postane ovisnik njene ljepote ! Una jedna i jedina definitivno !
slika

Zlaja1
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:22 pro 2008, 19:59
Lokacija:Zadar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la Zlaja1 » 15 sij 2009, 16:42

Baš ti fala na savjetu Seha,
Mislio sam ipak opet otići na Vrbas u Donji Vakuf da ponove pokošam nešto da ulovim jer dole imam dosta raje pa je nekako lakše.
Ali nemora da znaći da neću otići i u Krupu da upoznam prirodne ljepote Une a bogami i ribolovaca kao naprimjer Divera,koji me je i potakao svojim postovima na način ulovi i pusti što mu od srca zahvaljujem. :D :D
Vremena imam dosta jer sam umirovljenik a fala bogu i mogučnosti da uživam u ovom sportu kako i prilići.
Bistro prijatelji! :D :D :D

Zlaja1
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:22 pro 2008, 19:59
Lokacija:Zadar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la Zlaja1 » 22 sij 2009, 12:07

Bistro prijatelji!
Vratio sam se juće iz preljepoga Donjeg Vakufa sa ponovljenog ribolova na Mladicu.Na Vrbas sam došao 18.01.i ostao do 21.01.Kratko ali slatko kako kažu jer sam imao prekrasan ulov Mladice od 98 cm. težine od 9,20 kg(ovaj put sam se pripremio sa raznim rekvizitima tipa vage i sl..)Mladicu sam ulovio opet na Vidu-s u perch dezenu.Moram Vam reći da na Vrbasu(lokalitet Torlakovac je samo ove god.ulovljeno preko 20 što mladica što mladunjaka)po kazivanju moga velikog prijatelja Cerić Amira Debe odlićan za lov ove prekrasne kraljice riba Mladice.Mladica je slikana i malo poslije ću da Vam je prezentiram jer imam mali problema sa svojim aparatom pa kada ga riješim slike stižu.
Diver dali se što lovi kod Vas u Krupi.
Puno pozdrava dragi prijatelji i bistro!

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la Amir » 28 sij 2009, 08:43

Na pocetnoj stranici se vidi da se mladica uspijesno lovi u svim krajevima nase zemlje sto govori da je svijetla buducnost ove vrste u nasim rijekama.Molio bih kolege ribare da bar svaku drugu ribu u mijeri i naravno one ispod mjere vrate u vodu i samo jos par godina da sacekamo populacija ove ribe ce biti fantasticna u svim nasim rijekama.Sve fotografisane ribe u zadnje vrijeme su na zalost ubijene. :(
Kroz nase postove se razmijenjuju misljenja i daju se savjeti gdje, kad,kako i sa cim najlakse prevariti mladicu a ne kako je ubiti i pojesti.Radovalo bi me kada bi dosla neka fotografija ili snimak vracanja ribe u vodu ali da to ne bude od divera.
Bistro!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la Seha » 28 sij 2009, 12:33

Svaka cast Amire!
Sto se mene tice ja je prvo moram uhvatiti :wink:
Da nebi ove iz "nase" basce ufatili bi mi jos vise reume na Uni hahaha
Ovo je legendarna vidi Firda kako te gleda hahaha
Zando, ima li te jarane ? Jesi li jos sa nama "kao rijeka i obala" :mrgreen:

slika
slika

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la Amir » 28 sij 2009, 14:40

U junu cu ponijeti istu ovu iz moje basce pa da nastavimo gdje smo stali :wink:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la Seha » 28 sij 2009, 23:40

Hmmmm tesko tad da nastavimo jer cu u BiH kako sad stoje stvari biti tek u 7 mjesecu..
Hajd smuhaj koji dan pa da ides sa nama na Bilecko u 7 mjesecu.. Som saran za svakog po nesto :wink:
slika

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Lov mladice.

Post Postao/la diver » 29 sij 2009, 10:50

Vidi ga Seha neda mi sa ni ribe vracati :D :D
Bistro raja nije me bilo mlo sam zauzet radim :wink: ,zante kako je tesko na vodi po cio dan :D

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”