Lov mladice.

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Lov mladice.

Post Postao/la Seha » 18 ožu 2008, 21:46

Mrak fotke ! HVALAAAAAAAAAAAAAA :D
slika


diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Lov mladice.

Post Postao/la diver » 19 ožu 2008, 11:08

Hehe ribu nisam ulovio ja al jest moj rodjak i veliki ribolovac inace pobjednik "potrage za kraljicom Une"za 2007 .
Brico kako ga mi zovemo je veliki pobornik C&R ribolova i jedan je od pionira takvog nacina ribarenja u nasem udruzenju :D
Naravno ima ljudi koji to znaju i nagraditi pa je firma MONARCH-DOK ove godine Brici poklonila jedan krasan stap kao nagradu za najvecu pustenu mladicu u 2007god. naravno i ove godine cemo nagradti najhumanijeg ribara takodje sa lijepom nagradom,a ko ce to biti niko nezna do kraja same sezone lova na mladicu :D
P:S bitno je da se sto vise ribe vrati a za sve ostalo cemo lako :D
BISTRO OD DIVERA SA JEDNE JEDINE 8)

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la Amir » 20 ožu 2008, 16:31

Brici treba zabraniti takmicenje jer on vazda pobijedi i ja se sa njim ne bi takmicio. :D Bistro i samo debele mladice mu zelim.

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la svirac » 21 ožu 2008, 01:13

zubi je napisao/la:Cijenim Vase misljenje oko velicine pribora, sve to je na Drini vec probano...svako bi volio loviti velike mladice laganim priborom, ali nije bas tako i ne bih ponovo o tome polemisao, sve je licna stvar.
Moram prokomentarisati onaj post o fotomontazi, naime licno sam skenirao i onu i ovu sliku koju sad postavljam, znaci nije uopste slikana digitalnim aparatom. Mladjo je ceka 200 dana i noci i doceka, to je poenta...normalno i veliko znanje!
slika

Bez ikakve namjere da provociram ili omalovazavam lik i djelo gore pomenutog mladicara, ali ...
...to sto si ti skenirao fotografiju, ne znaci da nije slikana digitalcem. Jel' tako? Znaci, mogla je biti slikana digitalcem i izradjena u fotografskoj radnji, te kao takva tebi doci u ruke da je skeniras. Posto sam licno "opalio" vise desetina hiljada snimaka raznim digitalcima, mogu reci kako mi ova mirise na digitalu. No, to uopste nije vazno. Ono sto me je natjeralo da pisem ovaj post je sljedece:
Riba je strasna, komadina... i svaka mu cast ... stvarno ...donekle, ali, Mladjo nju kao i neke druge koje sam vidio, bez ikakve potrebe previse unosi u objektiv ... sto opet nije zakonom zabranjeno! Dalje, nisam vidio nijednu njegovu sliku kako pusta ulovljenu mladicu u ionako ojadjenu Drinu, opet ..... zakon dozvoljava da se ulov, ukoliko je u mjeri, nosi kuci.
Ne zelim da ispadne "kako je grozdje kiselo", ali .... ima ribolovaca koji u sezoni konstantno love mladicu, ne cekaju je 200 dana i noci (nema potrebe!!!), pustaju svoj ulov nakon slikanja itd, itd, itd .... po mom skromnom misljenju, TO je nivo razmisljanja i delanja koje neki tek treba da dostignu. A dabogda ... sto kaze nas narod!

Pozdrav Zubi!
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la svirac » 21 ožu 2008, 01:15

diver je napisao/la:P:S bitno je da se sto vise ribe vrati a za sve ostalo cemo lako :D
BISTRO OD DIVERA SA JEDNE JEDINE 8)
:)
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")


zubi
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:14 srp 2006, 09:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la zubi » 24 ožu 2008, 11:49

Svirač, u pravu si tu 100 %, mnogo ribolovaca prekorači dozvoljeni limit po sezoni od tri mladice, ko bi ga znao šta da se radi, sve je do pojedinca kad već službe ne odrade pos'o. Mlađo živi od ribolova, popravlja pribor, prodaje preparate, varalice, opremu i često je na Drini, a kad je već tamo onda i lovi. Mnogi ga ne vole zbog toga (ulov) ali on ima osobinu da lovi na jednom ili dva vira cijelu sezonu i to gdje zna da ima kapitalka i ne odustaje dok je ne ulovi. Sad je kriv svima, pogotovo onim majstorima što su se doskora falili da su recimo u sezonama 88-93. godine ulovili 124 mladice u mjeri, a sad su zvučna imena. Ili kad su za jedan dan lovili 24 lipljena preko 40 cm na tirolac, a sad se kao zgražavaju od ljudi koji tako pecaju. Ma ovo kod nas je čista ludnica, ne znam da li bi pomog'o neki HEPEK ili nešto slično. Nikom ništa ne valja, i kad se ulovi i kad se ne ulovi.

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la svirac » 24 ožu 2008, 12:19

Izgleda da ni hepek ne pomaze .... mozda bi pomogao kad se skine maticna ploca, pa se koristi kao vaspitno-popravna sprava!! :)
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Lov mladice.

Post Postao/la diver » 24 ožu 2008, 14:14

zubi je napisao/la:Svirač, u pravu si tu 100 %, mnogo ribolovaca prekorači dozvoljeni limit po sezoni od tri mladice, ko bi ga znao šta da se radi, sve je do pojedinca kad već službe ne odrade pos'o. Mlađo živi od ribolova, popravlja pribor, prodaje preparate, varalice, opremu i često je na Drini, a kad je već tamo onda i lovi. Mnogi ga ne vole zbog toga (ulov) ali on ima osobinu da lovi na jednom ili dva vira cijelu sezonu i to gdje zna da ima kapitalka i ne odustaje dok je ne ulovi. Sad je kriv svima, pogotovo onim majstorima što su se doskora falili da su recimo u sezonama 88-93. godine ulovili 124 mladice u mjeri, a sad su zvučna imena. Ili kad su za jedan dan lovili 24 lipljena preko 40 cm na tirolac, a sad se kao zgražavaju od ljudi koji tako pecaju. Ma ovo kod nas je čista ludnica, ne znam da li bi pomog'o neki HEPEK ili nešto slično. Nikom ništa ne valja, i kad se ulovi i kad se ne ulovi.
Zuby jako je bitno uvesti mlade ribare u ribolov kako treba jer vjeruj ti mladi ljudi imaju i volje i potencijala (svi su barem skolovani i nacitani)a onda se taj humani pristup ribolovu siri kao kakva zaraza .
Evo kod nas je stanje svake godine bolje i bolje i imamo jako mnogo mladi ribara koji cuvaju vodu i riblji fond :D .
do sad su ti malci bili po strani jer nisu mogli doci do izrazaja od onih kako ti kazes (za sezonu po 120 riba) :oops: i jos se hvale sa tim :oops:
Ima ona narodna"CEGA SE PAMETAN STIDI BUDALA SE SA TIM PONOSI" :lol:

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la Amir » 24 ožu 2008, 20:42

Bolje ikad pameti doci nego nikad.

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la Amir » 15 tra 2008, 18:24

Kako ja vidim izgleda da sam jedini koji se raduje sezoni lova mladice.Malo,malo pa pogledam jel ko sta napisao imal kakvih planova hocel ko na Unu itd.Jos mjesec dana je ostalo :D joj sto se radujem pa makar sam bio na vodi.

alar
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:05 ožu 2008, 16:46
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la alar » 15 tra 2008, 21:00

BISTRO RAJA JA BI ISAO AMIRE ALI MORAS POTJERATI ONAJ SVOJ RADNI AUTO EVO LEZIM I ODGOVARAM TI :o

zubi
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:14 srp 2006, 09:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la zubi » 16 tra 2008, 09:27

svirac je napisao/la:Izgleda da ni hepek ne pomaze .... mozda bi pomogao kad se skine maticna ploca, pa se koristi kao vaspitno-popravna sprava!! :)

Evo ga hepek, mogo bi bez ploce komotno :D

http://www.youtube.com/watch?v=EfI_jeYwtrM

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la Amir » 17 tra 2008, 21:03

Ako se nista vezano za ribolov nema pisati molio bih posjetioce da ne pisu bilo sta o koje kakvim hepecima i glupostima jer za to postoje i neki drugi forumi.Ovakvo piskaranje kvari smisao ovog foruma i nema veze sa temom.

zubi
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:14 srp 2006, 09:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la zubi » 18 tra 2008, 12:28

I mi jedva cekamo sezonu Amire, pa malo da prekratimo.Nemoj da si na kraj srca...tj. nemoj gubiti duh

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la Amir » 18 tra 2008, 21:03

Nista zlonamjerno nije ali bi volio kada bi se doticna tema postovala.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”