Kako uloviti ribu mimo svih rezona - bass

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Kako uloviti ribu mimo svih rezona

Post Postao/la montana » 19 svi 2010, 23:34

Onda je OK, imam Salma "ronjajuceg" kolko hoces, a mozda i nekih slicnijih. Znaci vibra i disco show po aksamu i "nasa realnost" za radnog vremena, do 7cm? Nije lose po budzet, a i zena ce se radovati kad mi ne treba nista
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako uloviti ribu mimo svih rezona

Post Postao/la Seha » 20 svi 2010, 12:31

<valjanjeodsmijeha> Ova opaska kad Hodza uci je dobra skroz..
Pricao mi Zando da je Dok na Uni primjetio da dok Hodza neprouci nista od mladice.
slika

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako uloviti ribu mimo svih rezona

Post Postao/la LJUBUNCIC » 24 svi 2010, 07:48

Nastavak jerkbait tehnike slijedi.....
Posto kod ovog pristupa ''literalna linija'' kod ribe ne igra presudnu ulogu,nego locira varalicu svojim vidom,moj izbor dekora je slijedeci:
slika
sa lijeva na desno: Sto je vidljivost vode bolja, pogotovo kad je suncan dan, koristim ove sa lijeve strane a ako je blago zamucena (sjera)voda,jos ako je oblacno,bjeli dekori su mi se pokazali najboljim...
slika
duboko roneci jerkbaits...koristim ih kod prvih pomjeranja ribe,kad krenu iz duboke vode/kanala prema obali.
slika
pribor za modifikacije:Olovna zica i samoljepljivi olovni krugovi...
slika
zicu namotavam na vrat trokuke a olovne naljepnice zaljepim izmedju prednje trokuke i kljuna/pakte...to radim kada zelim da varalica dostigne zeljenu dubinu a i da tone lagano,pogotovo kada sitna riba kojom se Bass hrani,umire nakon naglih hladjenja vode zimi...ove modif. radim i kod voblera,pogotovo duboko ronecih...ali o tome cemo drugi put :lol:
Ovo su moja iskustva sa stajacim vodama(jezerima) i najvece greske vidim kod drugih kada koriste deblje strune/najlone i nisu dovoljno strpljivi kod pauza izmedju povlacenja varalice..


Zlaja,sudeci po ovom sto citam u tvojim postovima,evo koje bih ja varalice najradije probao..
slika
Yo-zuri pin's minnow...ova je plutajuca ali na rijeci gdje ja lovim pastrmku je meni izbor br.1
Montana se uvjerio kad je pecao sa mnom a ove su za jednu velicinu vece,radi se o 7cm.modelu...

Zlaja toliko za ovaj put,ako te interesuju ove varke,posalji mi kontakt tel. na privatnoj poruci pa se mozemo naci negdje u Bosni sljijedeci mjesec,rado cu ti ih ponijeti...

P.S samoubjedjenje (confidence) je naj bitniji faktor kod ribolova :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako uloviti ribu mimo svih rezona

Post Postao/la montana » 24 svi 2010, 08:47

Vec sam Dzafere spominjao tvoje Yo-zurije. Naoko ima puno ljepsih varalica, ali u vodi ovo su zive ribice! Kad je dobro vuces i sam da povjerujes da je ranjena ribica.

Nego me zanima ova olovna zica! Znas da je to za nimfe, pa me zanima jesi li to krisom isao u kakvu musicarsku radnju? <djed> Nema veze, ne sekiraj se. Ovo sto si postavio ostaje samo izmedju nas nekoliko stotina clanova foruma i sve goste koji posjete! <jelmekotrazio>

Pazi Zlaja, ovako ce te navuci na musicarenje. Perje na zadnjoj trokuki, pa olovna zica za nimfe, samo jos da je rekao jel' tonuca il' plivajuca snjura!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako uloviti ribu mimo svih rezona

Post Postao/la LJUBUNCIC » 24 svi 2010, 13:22

Za nimfe my a$$,zicu sam nabavio u Bass pro shopu, gdje je 70% posto prostora posveceno varalicarskom priboru,nekih 25% su sredstva za kampovanje,ribarska garderoba i ostalo a samo 5% posto prostora je posveceno vama musicarima,sto lovite male ribe :mrgreen:
Kad god prodjem pored tog ''fly shopa'' zacepim nos a glavu okrenem u kontra smjeru <valjanjeodsmijeha>


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako uloviti ribu mimo svih rezona

Post Postao/la zlaja » 24 svi 2010, 15:58

Džafa hvala,hajde ovako kad imaš vremena još par tekstova o tehnici napiši -meni a i svim blinkerašima koji posjećuju forum jako poučno štivo,ovog montanu odvedi još par puta na pecanje i on je naš -sve više hvali blinkere a sve manje piše o peradi...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kako uloviti ribu mimo svih rezona

Post Postao/la angler » 24 svi 2010, 16:14

Kako uloviti ribu mimo svih VARALICARSKIH rezona.... <jelmekotrazio>

Salu na stranu i tehnika ali snimak je fakat super!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FlpVVKvrnu0[/youtube]

Dok Dzafer napise drugi tom o tehnici.
A garant koristi "magicnu spravu" za motanje olova oko udice <valjanjeodsmijeha>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako uloviti ribu mimo svih rezona

Post Postao/la montana » 24 svi 2010, 17:17

Jest' ga snimio svaka mu cast! Steta sto je ovaj ribar neki osobenjak i po meni nije neki poseban varalicar, ali eto, posrecilo mu se <jelmekotrazio> . Zlaja ja samo spijuniram sta radite i dokle ste dosli sa teorijom. Salu na stranu, Musicarenje i varalicarenje spadaju u istu vrstu ribolova, a razlika izmedju njih, osim pribora i nacina zabacivanja skoro da i ne postoji. Postoje dani kad je musicarenje uspjesnije, a nekad i varalicarenje. Napokon ima i onih dana kad je sve stalo, ili nismo otisli u ribu, pa se malo ovako "bratski" dopisujemo i ubjedjujemo. Moje licno stajaliste je da kompletan ribar mora biti svestran, a nikako "nastran", a svakako da ce preferirati ono sto mu najvise lezi, a to je musicarenje.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako uloviti ribu mimo svih rezona

Post Postao/la LJUBUNCIC » 24 svi 2010, 18:59

Angler hvala za klip,onako dok sam gledao, kroz mene ona fina jeza prolazi pa kontam sta bi tu pravi povrsinac stete napravio :lol:
Senade,rade li ovi tvoji moderatori ista??? :) svaku temu otvorimo eto ovih musicara i sve ode u <offtopic>
Ko se sjeca Hase ribara??? djete napise nesto skladno sa godinama a Enko se pojavi za 5 minuta sa kritikom i prijetnjom banovanja <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kako uloviti ribu mimo svih rezona

Post Postao/la angler » 24 svi 2010, 20:08

Mene jeza hvata sto mi je najblize jezero ili rijeka u susjednoj drzavi :shock:

E cuj <offtopic> a mi se trudimo svim sredstvima da obogatimo ovaj forum. Te "klipovi" te slikice "mamaca" ili pernatih varalica i sto je najvaznije dopunjavamo se idejama. Zato pomno pratimo svaki "vas" post :wink: A to mu ga nekako logicno dodje. Mi smo bili sto ste vi, ali vi niste sta smo mi <djed>
Sad je i Senad sto smo mi :twisted: <valjanjeodsmijeha>

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako uloviti ribu mimo svih rezona

Post Postao/la LJUBUNCIC » 24 svi 2010, 20:20

Vidim da se dobro razumijes u vrhunac ribolova(varalicarenje) :lol:
malo se ja zezam sa ''off topic''

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako uloviti ribu mimo svih rezona

Post Postao/la zlaja » 24 svi 2010, 20:25

Džafa ne brini imamo i mi jak lobi,evo primjer -naši pravi ribolovci iz USA poslaše nam na testiranje bass pro shop xps suspende , meni što se svidjelo na prvu je blaga krivulja na kanalu za kuglice tako da poslije prvog jačeg trzaja kuglice ostaju na pravom mjestu i vobler stoji u ispravnom položaju.Da li si pecao sa ovim?
slika

Uploaded with ImageShack.us

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako uloviti ribu mimo svih rezona

Post Postao/la montana » 24 svi 2010, 20:29

Nije ovo off topic, otvorili smo je da pricamo o tehnikama, strategiji i priboru kad riba nece regularno da uzima. Angleru, samo mala ispravka, Senad nije postao, on je to bio odavno u dubini duse. Jedna parolica: "Varalicarenje je ribolov, a musicarenje je smisao zivota" <championvanja>

Izvini Zlaja ne vidjeh ti post... i pazi da se ne nagrdis na te igracke... vidi im tih trokuka
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako uloviti ribu mimo svih rezona

Post Postao/la zlaja » 24 svi 2010, 20:35

Dobro vam je Seha rekao-isti jehovini svjedoci-dođu na vrata i hajd s nama-hajd s nama
Moraš im kupit časopis sa nekom čaršijom u po neba da te puste na miru <valjanjeodsmijeha>

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako uloviti ribu mimo svih rezona

Post Postao/la LJUBUNCIC » 24 svi 2010, 20:43

zlaja je napisao/la:Dobro vam je Seha rekao-isti jehovini svjedoci-dođu na vrata i hajd s nama-hajd s nama
Moraš im kupit časopis sa nekom čaršijom u po neba da te puste na miru <valjanjeodsmijeha>
Sta jehovci!! oni su male mace za ove nase musicare.....ako ih Seha naziva Jehovci ja im dajem ime Vehabije :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”