Pastrmka - sezona 2011

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori
Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Pastrmka - sezona 2011

Post Postao/la bakee » 10 ruj 2011, 10:27

Moze nije problem, samo cemo tu cigaru zaobici, inace sam sportista mogu reci profesionalni, sto se kaze reprezentativac.:), u karateu.


Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmka - sezona 2011

Post Postao/la svirac » 10 ruj 2011, 23:32

Bravo, .... Nego, ne smijem te zajebavat' kad ti riba spadne? :)
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmka - sezona 2011

Post Postao/la bakee » 10 ruj 2011, 23:37

Haha, svi ribari smo tu osjetljivi, ali nema veze ne ljutim se ja. <ribarcina> <valjanjeodsmijeha>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmka - sezona 2011

Post Postao/la montana » 11 ruj 2011, 00:44

Ako naidju kakve opasne cicamace u krivolovu dobro ih izkaratajte! <jelmekotrazio>

De nam malo uslikajte ribolova, da nas zelja mine prije nego dodje kraj sezone. <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmka - sezona 2011

Post Postao/la bakee » 11 ruj 2011, 09:51

Ja cekam da neka kisa padne, pa onda malo da odem. Vode su smanjile previse tako da tesko bez neke kisice da se ocekuje nesto. Valjda ce pasti do oktobra, heh.


Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Pastrmka - sezona 2011

Post Postao/la masterbih » 10 lis 2011, 23:57

Ulovljene na Masterbih bomber, dekor SFC.
Rijeka Inn (Tirol).

slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmka - sezona 2011

Post Postao/la montana » 11 lis 2011, 04:12

Bravo majstore, dobro je radila, a i fini komadi. Eto bombera kao multinamjenske varalice.! <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmka - sezona 2011

Post Postao/la pastrmka 65 » 18 lis 2011, 11:16

Pozdrav evo nasao sam ovu sliku pastrmke sto sam je upecao davno ima sigurno 6-7 godina .Izvinjavam se unaprijed na nacinu slikanja ali u to vrijeme nisam imao digitalni aparat a riba je uhvacena predvece.Na slici je bio i moj rodjak ali sam ga izbrisao .Riba je bila duzine 65 cm i teska 3,750 .Uhvacena je u CG -Plavsko jezero na rapala jointed narandaste boje i najlon 0,16 i znam da je svirao sigurno punih 25-30 minuta ako ne i malo vise .Riba je udarila strahovito a ja do tada nisam imao iskustva sa pecanjem pastrmke i tankim najlonima i laksim priborom i pitao sam rodjaka da mi kaze sta da radim on se samo smijao i nije htio da mi pomogne samo je rekao otkoci kocnicu i nastavio veslati . Kocnica mi je bila poprilicno zategnuta i to mi je bio prvi put da otkocim kocnicu i ustvari skontam kako ona u sustini radi.Na camcu nismo imali meredov tako da smo je morali navuci na jedno malo ostrvo i tu je izvuci jer nismo ni znali kolika je mislili smo da je i vec kako je vukla.Cim sam je izvukao na obalu rapala je ispala iz usta i morao sam skociti da je uhvatim .U ustima je imala veliku udicu sa 0-35 najlonom koju je nekom otkinula .To je bila moja prva pastrmka i prva ozbiljnija riba u mom zivotu .Bistro.
ribar (1).jpg pastrmka 65.jpg
Malo sam ti sredio velicinu slike i isjekao visak ;) Bistro ..... Seha
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmka - sezona 2011

Post Postao/la svirac » 18 lis 2011, 13:02

Lijepa blatnjaca .... bravo!
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”