Musicarska oprema

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la rusko » 10 sij 2011, 20:51

Pitam zato sto imam povjerenja u tvoje misljenje, znam da nisi covjek koji ce radi reklame reci kako nije... cijenim to!!!

Znaci Guideline se zadaje u ekskluzivu, a i vrijeme mu je... Ja sam probao dosta njihovih proizvoda i nisam se razocarao ni u jedan. Uskoro ce i neki sajmovi, pa ce valjda biti prilike da se isproba i dozivi i taj stroj...

Ja sam imao jedan 9' 6# LPXe RS i taj mi je dok sam ga imao bio jedan od ubjedljivo najdrazih... Koristio sam ga za morsku pastrmku sa Coastal snjurom, i pecanje s njim je bilo kao pjesma... Lagan stap i u kombinaciji sa Coastal se s njim moglo zabacivati dan i noc da se covjek ne umori... to je jedini stap klase 6# kojeg sam probao da sam s njim mogao komotno ici na morski ribolov... ali ga nesreca odnese (provala i kradja)...

Od tada uvijek pomalo zagledam da kupim isti, a onda se predomislim pa kupim neku novu marku da probam... Kao sto kazes postoji neki "psiholoski" fenomen kod nas musicavih koji nam neda mira sa tim stapovima i ciframa...
slika slika


Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la Memo » 10 sij 2011, 21:14

Ja imam Sage Xi II 9 9# i zadovoljan sam sanjim doduse u zadnje vrijeme rijedze pecam sa strimerima pa ga manje i koristim ,bacao sam cesto sa Heliosom 9# 9 stopa super stap lagan,brz ima fino punjenje samo je malo skuplji mada su sve poznatije marke tu negdje sa cijenama i kvalitetom.

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la Memo » 10 sij 2011, 21:50

Jucer sam bio opet na Muru bilo je fantasticno prvi put u zivotu sam imao 100% ulov lipljena to mi se nije desilo ni na Ribniku bas sam uzeo da brojim da nebude ribarska imao sam 28 lipljena izmedzu 32-43 najveci. 7 mi je spalo i imao sam nekoliko promasaja.Vrijeme je bilo dosta toplije nego u cetvrtak, ujutro -3 poslije podne +5 lovio sam od 9-15 sati bez odmaranja .Stavio sam par fotki u rubriku " Vasi ulovi " da se nebi ko naljutio sto ovdje trpam slike kad nisu u temi. Ostao bi ja duze loviti ,ali sam dosao saam ,a valja voziti 200 km nazad.

Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la Veso » 10 sij 2011, 21:59

Hajde da bar neko ide u ribolov!! Svala cast Memo na uzbudljivom danu!!

Ne cudi me Rusko sto ti se svidio taj ukradeni LPXe RS serije.. Meni ga je skoro pa oteo kolega jesenas, daj pa daj.. Trebao mu je za put na Kubu i lov tarpuna. Doduse, to je bila "osmica". Sad je ta plava, RS serija "skartirana", na proljece dolazi nova, verzija 2.. Karakteristike ce biti vrlo, vrlo slicne, a kad tek vidis koje je boje...

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la Memo » 10 sij 2011, 22:28

Ima par rijeka u Austriji gdje se moze Lipljen loviti do 15 Februara ,a Mladica do 28 Februara ,taman tad je i otvor sezone na Ribniku krajem Februara koliko mi je poznato.Evo jedna od mnogih slicica sa jucerasnjeg lova.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la angler » 11 sij 2011, 20:45

Moram malo razmisljati o ovim ribetinama. Na "zalost" ulovljene na varalice jer su "tamo daleko", a ako udari negdje blize do razdaljine strimera da mogu izaci na kraj. Uz to imam skoro konstantan vjetar.

U uzi izbor za sad (po stranim pisanim saznanjima, na zalost) G.Loomis GLX CrossCurrent i Sage Xi2...eci peci pec...

Kingfish...Kraljevska skusa....jucer ulovljena.
slika

Barakuda
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la rusko » 11 sij 2011, 21:16

A zasto ne jedan dvorucni za ove grdosije?
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la angler » 11 sij 2011, 21:35

Iskreno dvorucni mi se ne svidjaju. Doduse nisam probao ali mi nekako nije to to. Tamam sam ko naucio jednom rukom mahati...sad da se zapetljam sa dvije :grin:
Kad si kod dvorucnih, vidim u zadnje vrijeme da spominju tzv switch stapove. Samo sta sam uocio, a to je da su im rucke krace od klasicnih dvorucnih ili sam ja nesto pobrkao?

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la rusko » 11 sij 2011, 22:25

Gornja je vecinom kraca nego u klasicnim dvorucnim da bi se moglo lakse zabacivati kada se koristi kao jednorucni (mada i ne mora biti)... Donja je u skladu sa stapom, nesto kraca medjutim razlika je mala...

Sa dvorucnim mozes nesto dalje zabaciti, koristis teze snjure, stedis ledja i ruku, a oni ti imaju i potrebnu "kicmu" da izvade takve grdosije iz dubina.... usput se naucis novoj tehnici zabacivanja koja nije toliko daleko od jednorucnog... takodje ces vjerovatno poboljsati i zabacivanje jednorucnim kada vidis kako se snjura krece i ponasa na dvorucnom, ima tu nekih skrivenih "aha"-dozivljaja ;-)
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la angler » 04 tra 2011, 17:17

Malo sam cackao po ovoj "haber kutiji" i nadjem da izumitelj, tzv materijala od koji je Hardy nazvao Sintrix tehnologija, je firma 3M (to uostalom pise i na Hardyevoj stranici). Materijal se ustvari zove "silica nano matrix material". Takodje stoji i to da licencu o koristenju istog materijala imaju jos 3 kompanije koje prave musicarske stapove pa me zainteresovalo koje su to. Za sad sam naso da je jedna od njih St.Croix. Sta me u svemu tome zakopkalo? St.Croix isti materijal koristi duze u stapovima Legend Elite koji kostaju oko 450$...Hardy Proaxis je oko 680$!? Legend rade u Americi Sintrix na istoku. Angel je dosta skuplji i rade ga u Britaniji pa ispada da je i bolji od Sintrixa, a nije nesalomljiv!? Hardy Zane kojeg ne rade u Britaniji ima skoro istu cijenu kao Sintrix, a nije od tog famoznog materijala!?
Zanimljivo...ha!? :grin:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la montana » 04 tra 2011, 17:43

Ima i do dodatne opreme (drska, njena izrada i materijali, futrole i gluposti)

Ma sve je nekako previse sunjivo :?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la angler » 04 tra 2011, 17:54

St.Croix koristi slicnu opremu kao Hardy...REC i Fuji..jedina je razlika u futroli. Uostalom platnena futrola je i kod G.Loomisa, a cijena Hardyevska. :grin:
Sto je marketing. Bice kupljenih "bubrega" :mrgreen:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la rusko » 04 tra 2011, 20:54

3M Matrix Resin ima kvalitetan nacin izrade grafita koji daje 30% lakse i 30% jace stapove od svih danas poznatih sistema grafita... G-Loomis NRX i Hardy Sintrix su stapovi koji su kao proizvedeni uz pomoc ovog materijala... medjutim ove firme su shvatile da im proizvodnja sa 3M materijalom uzima 4 puta duze vremena i odustali su od najbolje kombinacije materijala i modifikovali ga tako da su dobili materijal koji uopste nije laksi od drugih grafita, a da li je jaci to tek treba da se dokaze...

Znaci puno "suplje" za velike pare...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la angler » 05 tra 2011, 03:30

Da nije laksi kako pricaju evo malo poredjenja....ja se malo cesem gdje me svrbi pa sam uzeo duzinu 9' klase 9# morski "univerzalac". Prva dva su kako kazu 30% laksi :shock:

Hardy Proaxis.............4.72
St.Croix LegendElite.....5.2

Orvis Helios...............3.25
Sage Xi3...................4
Redington CPX............4.1
Winston BII-MX...........4.125
Hardy Zane................4.27

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanje - odabir opreme za FF

Post Postao/la angler » 06 tra 2011, 03:21

Ih...kad sad vidim tezinu Heliosa naspram ostalih....pa njega bas prave od helijuma :grin:

Eto, malo sam se "poigrao" brojevima...cjenovnim, tezinskim...da vidimo gdje nas vode marketinski trikovi.
A ima tu jos fora i fazona recimo u cekrcima ali o tome cu drugi put.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”