Kupovina novoga kompleta.........:-)

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori
hitna
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:10 lis 2007, 16:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la hitna » 20 sij 2008, 10:02

Odlucio se pocastiti novim kompletom pa bih molio vase misljenje a i prijedloge a i ponude !!!!!

Stap : Scierra IC3 Fly Rods 5/6

Cekrk :Scierra EDP Fly Reels 5/6

Struna :Scierra HMT Tapered Fly Lines #6


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


dado beg
Početnik
Postovi:16
Pridružen/a:05 ožu 2008, 13:31
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la dado beg » 07 ožu 2008, 09:32

extra buraz gdje si došao do toga hm i naravno koliko će te koštati to zadovoljstvo,ja trenutno koristim vision gt four vjeruj mi da zviždi.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la angler » 18 pro 2010, 18:21

Ko je za novine u FF evo nesto iz Hardy-a za iducu godinu. Hardy Sintrix, stap koji ne puce na test masini, na kojom su do sad svi popucali.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MGJRnYPrkdk[/youtube]

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la rusko » 19 pro 2010, 22:13

Zanimliv stap, samo je pitanje kakav je za zabacivanje...

Hardy jednorucni stapovi su inace moji favoriti <titinpionir> za "fine poslove"... a za snagu i hard work je tu G. Loomis ;-)
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la angler » 20 pro 2010, 04:08

Koliko sam primjetio testiraju ga najvise na moru, valjda dokazujuci nesalomljivost, a samim tim i da ima dovoljnu brzinu. Ako je kao Angel onda bi trebao biti dobar mada dok licno ne zamlataram ja ne vjerujem kad pise fast. :mrgreen:


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la rusko » 20 pro 2010, 06:39

Ovo je u sustini nista vise nego marketinski trik... mislim, kada dodje do toga da li ce stap puci ili ne, sve je ostalo po pravilu vec odavno popucalo... zanima me sta je razlog tome da ne puca, koliko je krut stap inace... ako je vec za mora. Moze li se s njim bez patnje izvuci potrebna duzina zabaca?
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la montana » 20 pro 2010, 07:02

Ni ja ne kontam to savijanje stapa do nemilosti. Vidjam da ljudi po Americi siluju ribu tako da borba ne traje duze od minut-dva. U tom slucaju mozda i treba, ali sto Rusko rece moze li ovaj zilavi izbaciti dovoljno tesku snjuru i baju po recimo ceonom vjetru? Svakako treba promahati malo stapom po radnji i uvjeriti se u brzinu. Sad prodaja preko interneta je dobra, ali stap i cipele i dalje volim probati u radnji.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la Memo » 20 pro 2010, 16:12

Mozete misliti koliko traje zamaranje ribe takvim stapom.Za casting koristim stapove brze akcije ,ali u ribolovu volim malo mekse stapove jer volim Lipljena da ganjam i sa tankim predvezom i tu su meksi nstapovi u prednosti.U svakopm slucaju prije kupovine ako se moze nije zgoreg probati stap koji zelis kupiti, najvaznije moras znati sta hoces da lovis i na kakvoj rijeci (jezeru)koe je sirine i vodenog kapaciteta.

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la tare » 20 pro 2010, 21:00

evo malo o sintrixu:
SINTRIX™ je skraćenica za Silica Nano Matrix što predstavlja novu tehnologiju smole koja vezuje karbonska vlakna i ojačava šipku u toj meri da će polomljeni štapovi postati sećanje iz prošlosti. Na Hardy testnoj mašini za štapove danas smo videli SINTRIX™ mušičarski štap kako se savija u potpunosti na pola bez pucanja. Ovo je zadivljujuća demonstracija. Štapovi napravljeni sa SINTRIX™ su 60% jači, i do 30% lakši i veoma su veće sile udarca od običnih karbonskih štapova.
U početku nova tehnologija će biti primenjivana na Hardy mušičarskim štapovima i eventualno na šaranskim štapovima, Coarse i ponudi morskih štapova unutar Greys i Chub brenda.

Štapovi napravljeni ovom tehnologijom će osvojiti tržište u jednom dahu kada budu lansirani u Januaru 2011. Ostatak svetskih proizvođača štapova od sada će pokušavati da nas sustignu..

Na skorašnjem putovanju zarad testiranja na Floridu petorica Hardy & Greys testera su uhavtili oko 1000 komada ribe na SINTRIX™ štapove. Riba je težila od 5lb do 350lb, a plan je bio da se SINTRIX™ štapovi stave u situacije koje su iznad normalnih, prosečnih opterećenja. Uprkos svim njihovim naporina da ovaj štap preopterete i polome oni to nisu uspeli ni sa jednim SINTRIX™ štapom!
Andy Mill, Hardy & Greys US konsultant i petostruki pobednik Tarpon kupa ovo je rekao o SINTRIX™ štapu:
“Ovi novi SINTRIX™ štapovi su najmoćniji, najlakši, i najudobniji štapovi za zabacivanje ikada! Andy je skoro upecao Tarpona od 80lb za samo par minuta korišćenja SINTRIX™ štapa.
Početak razvitka SINTRIX™ se podrazumevao tri Hardy mušičarska štapa, jedan za slanu vodu i dva za slatku koji uključuju i dvosrtukoručne modele. Ovom poboljšanju performansi i izdržljivosti je doprinelo upotrebljavanje najkvalitetnijih delova. Ova kombinacija nije rezultirala povećanju cene što ovaj materijal i njegove prednosti stavlja u doseg većine mušterija i cene bi trebalo da su slične sa ostalim kavlitetnim mušičarskim štapovima na tržištu.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HwJvDs5MnFo[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MGJRnYPrkdk[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DTeIuqOvULA[/youtube]
Preuzeto sa varalicar.com

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la zlaja » 20 pro 2010, 21:11

Savija se ko nanin pilav,štap mora imati jaku kičmu za zaustavljanje a ovom pilavu je pomjerilo backbone negdje u područje drške,valjda će neko od naše raje to da proba...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la rusko » 20 pro 2010, 21:15

Nigdje snimke kakav je pri zabacivanju... to sto ne puca pri savijanju je najmanje bitno...

Sumnjivo mi je ovo, ali sacekacemo da se pojavi u radnjama pa probati...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la angler » 21 pro 2010, 06:44

Od kad se prave stapovi svima je u cilju da naprave stap koji ce se vrlo tesko slomiti, a da zadrzi lakocu i akciju. Naravno, sve su to marketinski folovi ali po meni izdrzljivost stapa i akcija istog nemaju neku vezu. Dobro se sjecam jednog texta od prije 15tak god o trci vodecih proizvodjaca, ko ce napraviti laksi stap a da zadrzi iste perfomanse. Tad je Winston napravio prvi boron i Sage je odgovorio 4tom generacijom grafita i pocela je lomnjava stapova, pa su se brzo vratili slavnoj 3oj generaciji da bi poslije nekoliko godina izbacili sada odlicnu 5tu generaciju.
Ne sumnjam da je Hardy napravio los stap ali ce se i to vidjeti, sve je moguce. Po meni kvalitet stapa potvrdjuje samo vrijeme...koliko dugo ce se zadrzati na trzistu.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la montana » 21 pro 2010, 11:41

Ode ovo daleko, jos malo, pa nece biti cejfa. Definitivno kupujem bambus, cim ostarim, pa makar i onaj rucno heklani <djed>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la Veso » 21 pro 2010, 14:12

angler je napisao/la: Naravno, sve su to marketinski folovi ali po meni izdrzljivost stapa i akcija istog nemaju neku vezu.
Pa i nemaju! Ama bas nikakvu. A i ne znam sto se kacite za to hoce li stap puci ili nece? Nema ga koji ce prezivjeti kad zalupite vrata gepeka a pola stapa napolju.. Solidni, a da i ne govorim o onima iz visoke klase stapova obicno imaju vrlo dobre garancije, mnogi cak i ne pitaju kako je doslo do loma tako da to i nije neki veci problem? Podosta stapova sam preturio preko ruku tokom godina, maltretirao ih na sve moguce nacine - i uspio prebiti samo jedan! Bambusov, usput receno..

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la angler » 21 pro 2010, 20:36

Neka, neka se nesto desava u ove hladne dane...malo price o ovom ili onom cisto da se ubije monotonija. Na kraju ce mo k'o u pjanskoj..."da ti kazem jednu drugu stvar" <adipiva>

Ja cu gledati da se dokopam bambusa prije nego ostarim... valjda <djed> Zanimljiva mi je ova trka u priboru i dokle misle ovako, a cejf je cejf pa makar i sa ljeskovim stapom. <championvanja>

Uvjek sam govorio da riba ne moze slomiti stap i to cu uvjek tvrditi...samo je do nas.

To da akcija i jacina stapa nemaju jedno sa drugim nikakve veze, moze se vidjeti kod Orvisove ponude za razliku drugih proizvodjaca...doduse ne svih. Recimo, TLS se nudio (vidim sad im ga ponestalo, kao da hoce da ga prestanu proizvoditi), cini mi se od Full do Tip akcije. E sad, na onoj masini stap sa Full akciom bi se savio, recimo skoro kao onaj Hardy ali stap sa Tip akciom bi garant pukao dosta ranije. Sto znaci da bi oba pukla pod istom silom ili tezinom koju ona masina ne prikazuje! :wink:

Ma svidio mi se stap zbog one barakude :135:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”