Rola za musicarski stap

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 29 vel 2012, 16:21

tare je napisao/la:Nevalja ti ovo nista :mrgreen: <123321>
*##%&(@!^&^%$)&*%$ <djed> <valjanjeodsmijeha>
Od sad te zovem sinovac :grin:


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la tare » 29 vel 2012, 17:15

:grin:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la Kovach » 01 ožu 2012, 02:44

Angler lijepa "dzidza"! :456: Neka je sa srecom i bistro!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 01 ožu 2012, 05:06

Hvala Kovach....valjalo bi oplesti po smudjevima da vidimo kako fercera :grin:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la rusko » 01 ožu 2012, 07:18

Angler, kakve su Orvis role u vecim klasama?
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 01 ožu 2012, 09:35

Orvis najcesce mijenja role u visim klasama, a najduze se zadrzava na starim provjerenim kao sto je Battenkill Bar Stock i CFO. Ustvari slavu su stekle iste dok su se proizvodile u Engleskoj, a sad je sve to kinesko. Imam ovu BBS, vrlo jednostavno napravljena, nema puno kerefeka za odrzavati i koja joj je cijena moze se reci da je sasvim solidna rola. Iz srednje klase imam Battenkill LA, to je sad nova Hydros ili Access. Vise kerefeka, kocnica kao kod mase koje se prodaju pod drugim imenima i za tu cijenu nista specijalno...ima dosta boljih. Visa klasa kao sto je Mirage je previse napucana cijena i poteske. Ona se radi u Koreji. Za iste pare mogu se uzeti doooosta bolje role koje su provjerene vec godinama dok je ova Mirage jos "friska".
Orvisove role nemaju neku specijalnu garanciju ali nikakvo pitanje nece postavljati ako se reklamira i nakon nekoliko godina.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la rusko » 01 ožu 2012, 20:07

Ja Orvis produkte redovno zagledam, divim se njihovoj preciznosti izrade i kvaliteti... a onda izvadim novcanik i platim neku neubavu grdosiju koja mi se ucini prakticnom... Ova mi se pravo svidja:

slika
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 01 ožu 2012, 22:03

To je taj Hydros LA iliti bivsi Battenkill LA koji imam. Malo rupe (dizajn) izmjenjene, a ostalo identicno. Osjecaj cvrstoce i kompaktnosti iskreno nemam kod tog cekrka. Moja najveca zamjerka je u kocnici koja ima tzv "prazan hod". Ugao izmedju namoravanja i kocenja mu je velik pa se jace osjeti "udarac" iako koristi nepovratni lezaj.

slika

U ukus ne ulazim ali u istom cjenovnom rangu recimo Lamson Velocity ili Nautilus FWX mu bjeze daleko, i po tezini i po sistemu kocnice. Nautilus pogotovo po tezini...

slika

Ovdje pogledaj ima li jos sta zanimljivo. Tu je poklon snjura po tvom izboru. :wink:

http://www.stillwaterflyshop.com/estore/category/234

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la rusko » 01 ožu 2012, 22:23

Uh... sto me zada u brige... :)

Ja trazim rolu sa vise spula, klase 6/8 da je lagana i sa kocnicom koja reaguje i na manju ribu... Hardy ima neke modele koji su zanimljivi, ali kontam pocece se pricati da sam nastran ako kupim jos koju Hardy rolu... <valjanjeodsmijeha>

...pa bih rado da promijenim...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 01 ožu 2012, 22:45

rusko je napisao/la:kontam pocece se pricati da sam nastran ako kupim jos koju Hardy rolu... <valjanjeodsmijeha>
...pa bih rado da promijenim...
Iz tog razloga i ja promjenih <valjanjeodsmijeha> inace bih uzeo Bauer koja je daleko iznad sve tri spomenute.
Za te osjetljive, kocnica sa plutom je zakon <championvanja>
Na zalost malo ih radi takve u nizim klasama, a i cijene su im malo vece.

Ovako nesto....
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la tommylee » 21 pro 2012, 00:27

Koji čekrk da uparim sa štapom,mahač je težak 77g i to mi je muka,a da nije "žara".
Šta biste mi vi predložili?

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 21 pro 2012, 03:00

Stap bas neka laganica :grin:

Kolika je cifra do "zare"?
Hoces u "granapu" uzimati ili putem ove "haber kutije"?

Ako volis da je balans blize saci onda imas veci izbor, a ako ti pase balans prema vrhu rucke izbor se suzava, a cijena raste. :grin:

Da se ne opterecujes puno, mada su to nekad slatke muke, kvalitet cekrka u zadnje vrijeme je kod vecine "proizvodjaca" i proizvodjaca izjednacen jer isti kupuju cekrke od jedne tzv PRC fabrike i ljepe svoja imena, a prodaju nam m.da za bubrege.
Da je tako mozes se uvjeriti ovdje i prepoznati masu tzv "vrhunskih" cekrka :mrgreen:

http://www.made-in-china.com/products-s ... _Reel.html

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la tommylee » 21 pro 2012, 09:40

Radi i ovaj što ga imam neki Greys-ov ali jednostano je pretežak za ovaj štap i imam neki debalans,bar se meni čini da je tako.
Ma uzeo bih ja najradije negdje vani,ono što ima kod nas je preskupo i sumnjivog je kvaliteta.
Jedino sam vidjeo Dainellson-ve da se prodaju u B.krupi.On je nekih 160e.Malo mi je to jača cjena al' ako je vrhunski i neću ga dugo vremena mjenajti onda se to i isplati uzeti.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 21 pro 2012, 17:46

Mislim da je Dainellson Original ako spominjes tu cijenu. Imam jedan (na slici) i stvarno je dobar...sto se kaze za sva vremena. E on nije garant iz PRC-a :grin:
"Mana" mu je sto nema kocnicu, samo saraf za podesavanje oticanja snjure. Vrijedi i te kako tih para bar za moj ukus.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la tommylee » 21 pro 2012, 23:34

E baš taj!
Ma i nije meni zapelo oko kočnice više me muči težina,ne mogu da uganjam da je je iole ispod 100g a ova je 90g ako se ne varam.
Možda je pitanje banalno al me interesuje kako se struna slaže i da li se dešava da je gužva?
Pored težine ovo mi je najbitnije!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”