Stap za manjih rijeka i potoka

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la montana » 03 ožu 2011, 08:07

Ma znam, ali da ti dam malo podstreka, a poziv je naravno otvoren svim zaljubljenicima u ovaj plemeniti sport... pa da se uslikamo... za one druge teme... <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la Veso » 03 ožu 2011, 10:55

Stari se nacisto.. Procitao sam sve ovdje, svasta nesto sam htio da prokomentarisem, ali sam bar pola zaboravio? Pa cu onda da lupam i lijevo i desno, mozda nesto i ubodem. Stapovi koje ovdje pominjete su zbilja fantasticni! A i ne bili, uglavnom su to premium serije vrlo poznatih marki. Pogotovo Winston. Otkaci se od Greysa Angleru bolan ne bio! Ma nisam htio o tome.. Ja, ona Memina rola, DryFly.. Jeste lagana pa time bas fino ide uz onaj stap - ali je istovremeno malo i prevelika, ima kapaciteta da na nju stane i snjura #6 i hrpa backinga.. Mislim da je Nymph W velicina koja bi jos bolje sjela! Ja upravo tu, Nymph, koristim (lazem, nepotpuna informacija, uopce je i ne koristim, samo sam namotao snjuru i tako stoji, nije dosla na red da je i upotrijebim u kombinaciji sa stapovima klase #4 za sta je uglavnom i namijenjena). Onu najmanju, Midge, namijenio sam za jos laksu konjicu.. Kazem namijenio, ni to nisam koristio, valjda cu nekad.. Ma nisam htio ni o tome..
Eh, da.. Ma izludi ti i mene Montana sa tim tamo tvojim rijekama, terenima, medvjedima. Pa sam cak malo i gledao te neke avionske karte do Bozemana, valjda je to tu negdje, a i nekog drugog grada u blizini koji ima aerodrom (ne sjecam se kako se zvase..), ali ja ne nalazim neke bas povoljne cijene aviokarata, sve nesto u hiljadama dolara? Nisam bas neki ekspert da hrljam izmedju kojekakvih aviokompanija, to ovi mladji kao Rusko sigruno bolje nalaze.. Srecom pa me niko nije ni zvao tamo, ovo sam gledao vise informativno, nije zabranjeno sanjati, ha? E jesam ispetljao ovaj post, mati mila.. Najbolje da sve ovo moje svrljanje zbrda-zdola preskocite!! Hebi ga sad, ako sete dovde dosli, onda ste sve i procitali. Ko vam je kriv sto citate svasta!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la montana » 03 ožu 2011, 15:33

Nemoj gledati avion za Montanu. Tamo se ide na konjima jos uvjek! Gledao sam i ja i jeftinije mi je do EU i nazad nego avionom u Montanu. Najbolja varjanta je let za Chicago, IL (ORD je sifra), a karte bi se mogle naci znatno ispod 1000$ povratne. Ovamo je rentanje auta i gorivo relativno jeftinije, a auto ti svakako treba radi mobilnosti na vodi. Bozeman je bas u sredini raja. Yellowstone river je svegapola sata (Livingston, MT gdje je sniman onaj film sa Bred Pitom). Tu su tri rijeke koje cine Missouri (Madison, Jefferson i Gallatin), a sat i po odatle jos tri (moje najdraze: Big Hole, Beaverhead i Clark Fork). Svakako najbolja varjanta ti je da se sa Ruskom i ostalima dogovorimo i svi zajedno rentamo kamp bus i opleti. Kampovi (drzavni, mada jako divlji sa samo WC-om) su odmah pored vecine tih rijeka, a mede... njih je lako izbjeci, samo paziti dok se rostilja! To sto kazes da te niko nije zvao , a fino poziv stoji u mom prethodnom postu, je samo potvrda tvojih vlastitih rijeci: "...stari se...", a i za to ima lijeka. Propolis i ostalo na bazi meda, a pomaze i u drugim problemima! <jelmekotrazio> <djed> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Hajde da vidimo koliko nas je zainteresovanih, pa da se organizujemo? valja kupiti toliko karata za Rodeo u sred sezone!

Oko rola sam i ja mislio na tu srednju ili cak na midge, zato sam rekao da bih volio da ih stavim na stap. Ona Dry fly bi bila odlicna za standardni stap upravo zbog kapaciteta... ali ovaj je malecki, pa da mu se ne narusi balans...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la angler » 03 ožu 2011, 17:06

Veso je napisao/la: Otkaci se od Greysa Angleru bolan ne bio! !
Neka Veso...prvo da se zeznem, a onda opametim...ja sam ti stela u tome <valjanjeodsmijeha>

Evo ovdje ima kombinacija za letove mali milion, pa kome sta odgovara. Od mene do Montane nema ispod 1000 i kusur $. Ali brate mili 20 sati bez cigareta...hvatali bi me po avionu :456:

http://www.travelpapa.com/

Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la Veso » 03 ožu 2011, 17:18

Kad rece propolis, sjetio sam se da sam ga i kupio ljetos negdje na Vlasicu!! I kojekakvog meda, svasta nesto. Ko velim, stoji covjek uz put prema Komaru, sam samcit, da mu napravim nesto pazara.. Moracu to poceti u upotrebljavati kako izgleda!

Midge ti je prava velicina, Montana! Nemam ovdje podatke o tezini i kapacitetu, pogledacu kad dodjem kuci pa cu ubaciti! To ispod 1000 dolara za avion nije nikako strasno, pocenjem se paliti na tu ideju! Znam da ce neki moji poznanici krajem augusta i pocetkom septembra u te krajeve na tri tjedna, ne mislim se trpati u to drustvo, ali neke informacije cu ipak dobiti i od njih.. Bumo videli, sto bi se reklo..

Angleru, nemoras biti takva stela dovijeka, dosta je da si se opekao jednom, ha?


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la montana » 03 ožu 2011, 18:00

Ma samo da se dodje, a ovamo je moja briga. Ima toliko varjanti da prvo treba aplicirati za stani boravak! <valjanjeodsmijeha>

Sta je ovamo najbolje je da nema revira i "pitome pastrmke", pa je i draz znatno veca. Jedino je problem lipljena, koji ima samo u jednoj rijeci (ona Big Hole) i zasticen je, tj C&R uz neka stroga pravila, pa ih ja vise i ne diram. Znam da se u pojedinim momentima moze naci karta za 700-800$ povratna za vece gradove u Europi tipa London, Minhen, Amsterdam, Pariz, Frankfurt... Dosta zavisi i od sezona i duzine ostanka.

Angleru brate to za pusenje je mucenje. Zadnji put nisam mogao i odem u halu u zadnjem dijelu iza stjuardesa i puvucem dim-dva i magla. Tako 6 puta kad izadjoh iz hale, a Lufthansina stjuardesa. Bifla ona sta sam uradio i sta mi sljeduje, a ja velim baci me iz aviona meni svejedno... Jedva se izvukoh uz ukor <jelmekotrazio>

Imao sam tamo kod tebe nekih nasih cura stjuardesa u toj Kuvajtskoj zrakoplovnoj firmi. One imaju ogromne popuste, pa vidi mozes li kako skontati gdje su?

Veso tebi kad odgovara, samo se najavi da sacekam na aerodromu. Meni kad se ide u ribu uzmem turu za ili kroz Montanu pa preperem sva prostranstva za 4 dana. Uvjek mozes samnom, ako podnosis kamion...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la Memo » 03 ožu 2011, 20:28

Midge rola teska 80 g. kapacitet Wf 3# + 50yd .

Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la Veso » 03 ožu 2011, 20:37

Ako uspijem ubaciti ovu tabelu sa svim podacima u vezi Danielssona..
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la montana » 04 ožu 2011, 02:04

Memo, 80 grama je cini mi se taman za ove cackalice. Kakav je zvuk u ovih rola? Ja volim kad je retro.

Nego ovako. Oko turneje, samo se jos Memo nije izjasnio....

Plan je da Angler vozi, Memo daje upute gdje skrenuti, Rusko oko muha, a Veso i ja Mozemo opaliti po tom medu. Nikad se nezna da namne preprijece put <oho> <predajemse> , pa da se mozemo odbraniti.

Evo maloprije na radiju povratna Chicago-Beograd 790$?

Sjetih se u mjestu Melrose, MT, pored vode ima nekoliko jacih "lodgeva", a ima i tip koji uz vodu renta i bungalove, a preko puta ima najbolji steak house i saloon. Pored je natakario Fly Store, a jednom mi je u sred ljeta izvadio suhu na #20 za kojom su me ribe ujedale za ruku dok sam je htio svezati... <ribarcina>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la Veso » 04 ožu 2011, 11:59

Plan ti je fantastican Monty, najbolje da ja zbavim jos tog meda i propolisa, nek´ se nadje.. Inace ta (a ni ostale iz Original serije) nemaju nikakav zvuk - retro tisina da se ne preplase ribe, ptice - i pokoji medo..

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la montana » 04 ožu 2011, 19:44

Kaze jedna baba sa Vlasica reklamirajuci med i blagotvorni ucinak: "Kupite ovaj med. Moj dedo od njega postao medo!" <jelmekotrazio> <jelmekotrazio> <jelmekotrazio>

Znaci rola i stap kao osa-potajnica... Nisam se jos susretao sa takvim skroz bez zvuka. Ali sam nacrtao po tim vasim dimenzijama i bas mi se svidjelo.

Evo jedne interesantne stranice gdje mozete naci slike po rijekama i informacije o Montani i ribolovu, a da nisu puko reklamiranje sa ulovom gurnutim u kameru. Najbolji dijelovi su jugozapad i jug, a i mede su rijetki, dok sjeverozapad... prelijep, ali meda i puma kao u "Jurrasic parku"

http://www.bigskyfishing.com/River-Fish ... ishing.htm

Ima i zanimljivog sadrzaja, kao jahanje u divljinu na konjima, kampovanje po planinskim rijekama uz kaubojski fly fishing, ako ko voli

http://www.klazy3.com/st/
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la Memo » 04 ožu 2011, 20:18

Negdje napisah da je u mene dryfly rolla potkrala mi se greska sa Winstonom imam ovu Midge ,Dryfly sam prodo lani sad kad sam pretresao torbu sa rolama vidim da je nemam.Ali zato ide foto sa Midge.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la montana » 04 ožu 2011, 20:36

Bas si je lijepo uslikao. Izgleda odlicno i veoma mocno.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la Veso » 04 ožu 2011, 20:57

Memo, eto sad si i ti kandidat za malo meda i tako to da te ne izdaje pamcenje kao mene :mrgreen: ! A ti tamo preko bare, Monty.. Nemoj bolan turati te linkove o Black Foot i slicne, imaj milosti, nista ti nismo skrivili! <juma>
Zadnja izmjena: Veso, dana/u 04 ožu 2011, 22:09, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la angler » 04 ožu 2011, 21:11


Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”