FF na mladicu (ne slucajno)

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori
Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: FF na mladicu (ne slucajno)

Post Postao/la montana » 01 pro 2010, 20:19

Jeste da ima puno lufta u snjuri, ali je i dosta tezak vrh i ima brzaka, pa se moze iskoristiti za kontru, ali mora se paziti kako voda tece. Recimo kad imas luk niz vodu ici stapom u stranu za kontru i iskoristiti otpor snjure u vodi? Udica je jednokraka i ako je ostra i tanka, nebi trebalu biti problema
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FF na mladicu (ne slucajno)

Post Postao/la zlaja » 03 pro 2010, 21:14

Ajd da probamo bez zajebancije,znači ako je šnjura tonuća neki dio cofa mora biti plivajući da nastoji prema gore da isplivava a najbolji materijal bi bio recimo balza ili ona pjena ...
E sada pošto vi nastojite da imate jednokuku udicu pez pera trebala bi da bude velika i da prati osu nosive žice cofa,belaj pa hajd...
Pa bilo bi poželjno da fly cof se veže na ogromnoj strimer udici sa balza umetkom i dobili bi novu stvar koja više nije cof,e jebiga kako god zadatak lagano izgledao u stvari je zajeban
Sad će majstor od zanata Aldin da se ubaci ,on ima šlifa za to

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FF na mladicu (ne slucajno)

Post Postao/la rusko » 03 pro 2010, 21:34

Pes sa glavom od srnece dlake (muddler - tipa samo dosta krupniji), tonuca snjura , kraci predvez i to je to....

pustimo da snjura potone do dna i onda vucemo "pesa" tako da "skakuce po dnu"... tako ja lovim u jezerima kada je hladna voda...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: FF na mladicu (ne slucajno)

Post Postao/la angler » 03 pro 2010, 21:41

Sto se tice udice nije problem postaviti na nju pjenu, balzu ili onu pjenastu gumu sa japanki (papuca) :wink: i kraci skupa jer se moze koristiti strimerska udica sa dugim vratom. Isto tako moze se odvojeno svezati...slobodna zadnja udica i udica na "glavi" povezani debljim najlonom, sajlom, zicom...znaci dvije udice u seriju. Najveci problem je imitacija paklara odnosno zamjena za gumu. Guma ima svoju tezinu i pri zabacaju ce praviti probleme snjuri...skracuje zabacaj. Bar ja imam taj problem pri zabacaju teskih strimera.
Vidim da cu i ja morati ici u Malu skolu musicarenja kad Memo dodje :grin:

Rusko, po meni je Muddler sasvim ok za imitaciju pesa...velicina zavisi koliku "mladu" trazimo, nego kontamo da napravimo "musicarski cof".

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FF na mladicu (ne slucajno)

Post Postao/la rusko » 03 pro 2010, 21:44

aha... sorry, nisam odavno pratio forum, pa mi promaklo....

moze se koristiti i kombinacija tankih gumenih nogica za muhe i flash materijala (kao strimeri za stuku) koji ne upija vodu u sebe tako da bi taj Mcof :-) bio laksi za zabacivati...
slika slika


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FF na mladicu (ne slucajno)

Post Postao/la @ldin » 03 pro 2010, 22:20

Ništa Zlaja naši drugovi mušičari sami sebi sapliću noge , od svega ovoga onaj klip sa avionima mi najjači :135: <valjanjeodsmijeha> proslijedio sam ga na par adresa :135: Ljepo ih je posmatrati kako kuju planove , taj plutajući "cof" :135: sa teškom tonućom šnjurom bi se na bilo kakvom protoku vode ponašao kao plovak koji otkinete on se odma zaljepi za dno , sama slila vode će ga gurati dole logično jedino kada bi to sve komplet moglo da leluja u srednjem sloju al to je neizvodivo, i na kraju to više nije cof . mogli bi se praviti lakši cofovi da ih plutajuća špaga može nositi i duzinom predveza odredjujemo dubinu i mislim da bi se moglo raditi s tim cofom i da bi bio funkcionalan i lovan , čak bi se smanjio i broj kidanja znatno jer bi to u principu funkcionisalo opet kao sistem plovak olovo foršpan , mogla bi se štimati dubina na kojoj lovimo , tim predvezom a plutajuća šnjura nosi sve, eh sada ovo više nije ni mušičarenje ni varaličarenje ni plovkarenje , nego mu treba dati ime :135:
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FF na mladicu (ne slucajno)

Post Postao/la montana » 03 pro 2010, 22:35

Projekat "ANTICOF". Ruskovo sa flesh materijalom mi se uvijek vraca u glavu. lelujavo, a lagano. Mudler glava moze manja na vrh, a jos jednu veliku i guscu ispod krakova, umjesto one bobe od tespiha. Tako dvoglav bi bolje plivao, a jos ubaciti kakvu polukuglu od pjene izmedju te dvije glave....

Sta se ova dvojica smiju. Ko se zadnji smije najsladje se smije.

To sa avionima @ldine da se nije desavalo, sad bi ljudi plivali u Ameriku ili bi i dalje isli pjesice na hadz. Sad avionom, za cas posla. A oni jade <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> se naskrhavase k'o kakvi musicari.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: FF na mladicu (ne slucajno)

Post Postao/la angler » 03 pro 2010, 22:55

Bog me ubio ako sa jos jednim postom ne metnu propeler u Anticof :135:

Propeleri, spojleri, plovci....ma jok....hocete da nas navucete na tanak led...jos nam samo fale signalizatori <valjanjeodsmijeha>

Zastita udice od kacenja za prepreke nije problem, uz malo debljeg najlona rijesen problem... u kojem sloju vode ce biti Anticof odradjuje snjura u kombinaciji sa predvezom i naravno tipa rijeke. E tu treba vjezbanje i eksperimentisanje.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FF na mladicu (ne slucajno)

Post Postao/la montana » 04 pro 2010, 03:02

"Vjezbanje", opet se vratismo na one "visokoletace". <avion>

Znaci pocinjemo razradu Anticofa u nadi da ce uspjeti i tako dokazati ovim drugima da je vrijeme da se "decofiraju" i "anticofiraju" na pravi put.


TOP SECRET!


Na slici 1 je prikazan prototip "Anticofa" - izvedbena shema. Zanimaju me vasa uvazena misljenja o funkcionalnosti prototipa i potencijalnim materijalima za izvedbu. NASA ce uletiti materijal za pipke samo da him kazemo. Ova mudler glava 2 treba da nategne pipke da se ne slijepe uz udicu, a mijenja bobu od tespiha. Ona ima presudnu ulogu uz materijal pipaka na izgled anticofa, a ne utice na kretnju gore-dole.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FF na mladicu (ne slucajno)

Post Postao/la zlaja » 04 pro 2010, 08:20

E ovo je već dobra ideja,tako sam i ja zamislio fly cof,Monty vidi se blinkeraško iskustvo <championvanja>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FF na mladicu (ne slucajno)

Post Postao/la rusko » 04 pro 2010, 10:29

Mogao bi se koristiti ovaj sistem kojim ja pravim ove aždahe za štuku:

slika

slika

Na slici se ne vidi baš najbolje, ali kod očiju je žuta boja srneće dlake dok je iza duža zelene... e ta zelena je na tankim stripsima kože (kao zečije krzno za zonkerse - vidi se malo u donjem desnom ćošku slike), idelna je za ovaj sistem što je Monty nacrtao za tu veću muddler glavu, samo namotati dva-tri kruga i dobije se jednaka osnova za tijelo... trenutno ih je teško naći u prodaji (pa ko nađe neka mi dojavi).

Za udicu bi se mogla koristiti udica za lososa sa produžetkom...
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FF na mladicu (ne slucajno)

Post Postao/la montana » 04 pro 2010, 13:32

Rusko na pravom si putu. Samo tijelo treba da ima manje tih sitnijih dlaka, da izgleda kao rezanci, sirine 5mm i varijacije oko boje meda.

Pa Zlaja, mucicar je varalicar vizionaski nastrojen. Vidi kako mozemo palamuditi o jednoj sitnici, a sve za dobrobit covjecanstv! <djed>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FF na mladicu (ne slucajno)

Post Postao/la rusko » 04 pro 2010, 14:32

ovo je stara slika jedne muhe za stuku (ovo je inace vrlo djelotvorna muha, ide po povrsini i stuka se ubi za njom)... veceras cu kombinovati jednog MOFA...

mozda bi zlatni flash najbolje odgovarao?
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: FF na mladicu (ne slucajno)

Post Postao/la angler » 04 pro 2010, 20:48

pera tog grizlija...smedje-bjela kao kraci recimo 5-6 oko glave i malo bijelog flasha (ne kristal flash) samo zbog odsjaja?

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FF na mladicu (ne slucajno)

Post Postao/la rusko » 05 pro 2010, 12:49

Evo jednog brzinski izradjenog promotivnog primjerka MOFA, čisto idejno da vidimo da li ovako može izgledati i da nastavimo dalju šemu (slikano mobilom, nemam baterije u kameri, ali mislim da se vidi dobro, napomena - boje su dosta tamnije u stvarnosti, blic na mobilu im da previše sjaja):

slika

slika

slika

slika

slika

- tijelo - plastična tuba, preko nje gumirani flash da pojača plovnost i da refleksiju, na nju se kači gumeno fleksibilno (mekano) crijevo željene dužine i na njega udica (u mom slučaju jedina trokuka koju imam u kući :-))
- na kraju tijela (početak glave) pravim jednu "kuglicu", i preko nje stavljam bucktail, koji se raširi i čini dobru osnovu za ostatak materijala, usput pojačava plovnost
- zatim ide flash materijal (dobro je da je ovo doba pred božić pa ga ima na bacanje ;-)), mješavina zlatnog i bronzanog, vežem ga sa gornje i donje strane, zatim od materijala za gumene nogice dodajem po malo sa sve četiri strane...
- završavam sa srnećom dlakom i navlačim "kapicu"... koja sve to drži (zalijepim je superljepilom)... a balon vazduha u njoj još pospješuje plovnost...

Dužina u ovom slučaju je 20 cm, važe svega 9 grama bez udice... još bi se moglo dodati i koje pero kao u onom strimeru za štuku (što je Angler napomenuo), ali nisam htio taj materijal dirati za promo primjerak...

flash bi još možda trebao ošisati tako da gumene nogice dođu iza njega, da one čine završetak mofa, a ne flash... međutim kontam prvo bih da ga probam u vodi pa onda da vidim sta bi bilo najbolje...

Pošto je kod mene sada sve pod snijegom i dere mećava nemogu ga isprobati da vidim kako radi u vodi, ali prvom prilikom ću i to skontati pa javim...

Kako vam se čini? Promašena investicija ili mor'bit'bidne nešto od ovoga?
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarenje po vrstama riba”