Pastrmke

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Pastrmke

Post Postao/la rusko » 26 svi 2014, 21:33

Memorial day… za pamcenja… :D

Bistro!!!
slika slika


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la Kovach » 27 svi 2014, 01:45

Gdje god se pojavi napravi pometnju, a iza njega ostaje samo tisina jer svi ostanu otvorenih usta u cudu sta ciko uradi pa ne mogu ni rijeci prozboriti. <valjanjeodsmijeha> Aferim drug neka si im odrzao predavanje! <championvanja>

BISTRO!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pastrmke

Post Postao/la angler » 27 svi 2014, 06:11

Ma nigdje bez dvojke pa ti svejedno jesu li male ili velike, uzivanje potpuno.
Aferim na slikama, a i lijepa rjecica.
Eh da je takvih bogatih ribom kod nas i tim rezimom.....opustosili bi ih za 15 dana <valjanjeodsmijeha>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la montana » 29 svi 2014, 19:04

Hvala raja, trudio sam se. <titinpionir>

Bice krajem ljeta i Misoca puna ribe! Valjda cemo se ovako provoditi!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la Kovach » 15 lip 2014, 23:43

Evo da ne lazem da postavim slike danasnjeg izlaska na Doljanku. Lovio sam na muhe koje sam sinoc pravio i cije sam slike postavio u dijelu za Musice. Riba je fino radila, a ja eksperimentisao (po obicaju :mrgreen: ). Ne znam da ima jos "budala" kao ja da nakon dva zabacaja i dvije ulovljene pastrmke mjenja muhu, a ja sam to danas radio jer sam odlucio da ih sve isprobam. A da znam biti lud u tome dovoljno govori da sam bacao muhe velicine #8 pa nanize. (Za uvecan prikaz klikni na zeljenu sliku)

slika
slika
Prva, koju nisam slikao ulovljena je pri prvom zabacaju i to na "martovku #8", a ova sa slike je bila druga na istu muhu.
slika
Ova je bila sljedeca, a ulovljena je na "zulu #8". Uslikao sam je u vodi iz razloga sto kad sam prvu slikao, dok sam izvukao telefon i sve nastimao kad sam je pustio otplivala je 1m i izvrnula se tako da sam morao gaziti do nje da malo povrati dusu, nakon cega je otplivala kao munja.
slika
I ovu sam uslikao samo u vodi, a ulovljena je na "adamsa #12".
slika
Ova je ulovljena na muhu "kralj vode #10"
E kad sam vidio ovo jeza me spopala. Pa sta je moglo da joj se dogodi da je ovako razvaljena. Nema tolikih grabljivica da je od toga, a da je i ulovljena nebi je ovako razvalila udica. Mislim da su u pitanju osti pa je samo okrznuta.
slika
slika
Sa ove dvije je bio pokusaj fotografisanja "A la Monty" ali ne bas uspjesno <valjanjeodsmijeha>
Prva ulovljena na "kraljevskog kocijasa #12", a druga na "josavku #8"
slika
Ovo je bila oprostajna za veceras i ulovljena je na "zecje uho #14", ali suha verzija.

Bilo je jos spadanja i fulova, a jednu jako finu izgubio sam zbog gluposti jer sam trkeljao po dzepu da izvadim mobitel i snimim borbu sa njom. I dok sam ja sve nastimao ona spala sa "adamsa #14" ali ja sam ceif ispunio :mrgreen:
Dan prelijep, a voda blago zamucena od kise koja je juce malo padala (idealna). Zadatak obavljen, baterije napunjene do daljnjeg <flag>


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la montana » 17 lip 2014, 05:43

Nagrdi ih ti mestre! <championvanja> <championvanja> <championvanja>

Podignes ribu u visinu brade I nagnes ledja ribe naprijed da se izbjegne odsjaj neba I docara debljina ribe. Treba vjezbati, a kako kad te zena pusti u ribu svako tri mjeseca! <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la zlaja » 17 lip 2014, 10:13

Druže prelijepa reportaža, Monty foto stil će ući u knjige o fotografiji :grin: svi smo pokušali ali samo njemu uspjeva :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la Kovach » 18 lip 2014, 00:51

Nema veze ja za jedan dan ulovim dovoljno za tri mjeseca <valjanjeodsmijeha>
Zlaja drug on to fotografisanje vjezba drzeci strucu u ruci pa kad izadje na vodu razvali sa fotografijama u Monty stilu <valjanjeodsmijeha>
Suti Monty drug valja je trpiti dok potpise dozvolu za avgust <jelmekotrazio> :wink:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la montana » 21 lip 2014, 23:44

zlaja je napisao/la: Monty foto stil će ući u knjige o fotografiji :grin: svi smo pokušali ali samo njemu uspjeva :mrgreen:
Nije Zlaja tesko, samo probajte onako kako sam vam gore objasnio, jedino treba loviti krupnije komade <jelmekotrazio>
<valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la rusko » 06 stu 2014, 17:46

Nijemac Andreas Spahr, izvuce danas ribetinu od 8,9 kila u jezeru u kom ja pecam najmanje 5 puta u sezoni… :shock:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pastrmke

Post Postao/la angler » 06 stu 2014, 18:07

E jbg <valjanjeodsmijeha>

Na sta je ulovio?

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la rusko » 06 stu 2014, 18:19

Nije htio da pokaze… Ja jedino sto sam vidio je da nijemci bacaju konzerve od piva u jezero… mozda se ova bas na njima odhranila <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la senad » 06 stu 2014, 20:22

Da u onom našem mogu opstati preko ljeta, bilo bi lijepo imati ih ovolikih. Mogu misliti koliko su borbene.
Hajde, nije jedina, naletiće i tebi, samo vidi koje su pive u pitanju :mrgreen:

EDIT:
More l' ovako nešto pomoć'? :mrgreen:

slika
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la Kovach » 07 stu 2014, 02:44

senad je napisao/la:Da u onom našem mogu opstati preko ljeta, bilo bi lijepo imati ih ovolikih.

Samo vi ubacujte Senade, ostace uvijek poneka, nadje ona sebi mjesto.

Rusko drug tako mi je i samom bilo jedne prilike. Sidjem na vodu odmah ispod mosta na ulazu u grad (tu mi najblize :) ) i lovim nekih dva sata. Izmjenjao i mamaca i raznih tehnika nista sem par kljenova na plovak. Onda dolazi tip i bukvalno prvi zabac lovi ribetinu (potocaru) od 4-5 kg i to na glistu i udicu 12 loveci kljena na plovak. Cim je ulovi, stap preko ramena i kuci, a ja ostadoh ono sto kazu k`o posran <valjanjeodsmijeha> . Ja vise od sat od voblera, preko mepsa nema sta joj nisam nudio jer je u par navrata rastjerala ono bjelice i kljena sto je bilo pa sam vidio da je pogolema. E tad sam rekao da je ona narodna tacna "niko niciju nafaku nije ulovio".

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la rusko » 07 stu 2014, 07:49

Produktivno je to jezero… desi se na njemu trganja da covjek ne stigne skontati sta ga je zadesilo… Ja mislim da se u njemu jos uvijek krece jedno cjelokupno jato ovakvih panjeva, bice tu negdje i moja nafaka… i ceka da joj dodjem… <adipiva>
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarenje po vrstama riba”