Klijen

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Klijen

Post Postao/la angler » 06 srp 2012, 20:54

Ma super svi klijenovi i tamam.
Pa uzmite odnos varalice i muhe pa ce vam se samo kazati. Kad klepis veceg klijena na muhu znaci da na varku bi trebao biti bar 10 puta veci, a takvi ne postoje <jelmekotrazio> :mrgreen:
To znaci da u odnosu na varalicare mi uvijek lovimo kapitalce <valjanjeodsmijeha>


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Klijen

Post Postao/la tommylee » 08 srp 2012, 12:43

Opet sam jutro uskočio u čizme ajde da malo poranim i vidim ima li kakv pristoja.Lagano se povaćavaju nadam se d aću ubosti kakvog debelog.Par komada koje sam fotografiso:

slika

slika

slika

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la tare » 08 srp 2012, 15:00

Dobri,dobri,bitno je samo da nisu cakijasi :grin: Bistro :grin:
Sve dok ovakvi ne napadaju dobro je:
slika

Uploaded with ImageShack.us
:mrgreen:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Klijen

Post Postao/la angler » 10 srp 2012, 05:51

Dooobar komad, nego mu ta muha prevelika <valjanjeodsmijeha>

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la tare » 10 srp 2012, 13:21

Toliki je bio da sam prvo zabacio 5-6 zabaca,pa sam posumnjao da se nesto zapetljalo,jer nisam vidio muhu,izvucem kad ono riba :mrgreen:


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Klijen

Post Postao/la tommylee » 10 srp 2012, 13:48

Nažalost i ja takvih imam zato i stavljam sad veliku muvu i to bambulu.Oko nje provri voda a ja čekam da se najveći okuraži.Ili po padu onaj najveći se zaleti prvi i prekine mučenje!
A bilo ih je koji samo dođu i kao da je pomirišu,e tad neće uzeti!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Klijen

Post Postao/la angler » 10 srp 2012, 19:24

Kad je tako njusi jeste li probali mahnuti koji strimercic?
Ako se mala riba razbjezi kad dodje veci onda bih probao "oziviti" muhu ili mu servirati strimera.

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la soha » 10 srp 2012, 19:55

tare je napisao/la:Dobri,dobri,bitno je samo da nisu cakijasi :grin: Bistro :grin:
Sve dok ovakvi ne napadaju dobro je:
slika

Uploaded with ImageShack.us
:mrgreen:
Tare legendo ova je za Ginisa. To muha napala klena <valjanjeodsmijeha>

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la tare » 10 srp 2012, 20:07

Moglo bi se i tako reci :mrgreen:

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Klijen

Post Postao/la tommylee » 15 srp 2012, 11:40

Kod mene ništa bolji,sve isti!

slika

slika

Teren gdje ih je najviše bilo,ispod grane koja se nadvila:

slika

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la tare » 15 srp 2012, 18:34

Jbt prelijepo ti ovo mjesto :grin: A i klenovi fini :grin:

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la zlaja » 15 srp 2012, 23:03

Momci vi znate vrlo dobro da krupan klen zalegne u dno matice ili negdje na spoju iza kamene ploče i sl. znači trebalo bi tu baju zavezati u brzo-tonućoj verziji da se dole probije...kako to već zovete-nimfa-...
Tomy fotke su za desetku kao i tvoje reportaže što rado čitam, ovo gore su neka moja razmišljanja ,pecaš klena godinama na varke znaš u kojoj dubini budu macani preko 50 cm. trebalo bi neku baju spustiti dole a voda brza pa brzo baja ode...neznam jel uopšte moguće?

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Klijen

Post Postao/la tommylee » 16 srp 2012, 08:15

Gadan je to poso!
Klen i nimfa,već sam ja to isprobo i muka je.Zato i idem na male vode jer je njemu lakše da vidi i napadne.U Drini on muv ne bi ni skonto jedino da je od par cm.
Trenutno nemam slobodnog vremena a kanim se da krenem striktno u tražanje velikog i metode,muve,jer za mene je to izazov.
Radoznalost a i uživanje.
Inače ova voda zna da iznjedri krupnog.No ovdje nikada nije bilo reda i zakona.Pa ja od krivolovaca dobijam informacije kad su i koliko ih nahvatali.Ovdje se još lovi rukama i "košem"!
Skoro su uhvatili jednog id 900g.I ko zna koliko takvih završi!
Da i Drina je ovh dana bila povećana za čitavih 1.5m!
Konačno je pala na ljetnji nivo!

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la tare » 16 srp 2012, 11:23

Ma nema hajra u ovome...Na nekim malim rijekama i jezerima se i moze,al vamo kod nas kad ode na dubinu pola metra-metar nema se tu sta trazit...Jos oni muhe napadaju iz radoznalosti i primjetio sam da je uglavnom ni ne uzmu,nego samo udare nosom vide da nemaju tu sta trazit i odu...Varalica zakon :mrgreen: <jelmekotrazio>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klijen

Post Postao/la montana » 16 srp 2012, 17:26

Hahaha, pa i velika pastrmka zalegne na dno. ali pravom nimfom i pravilnim otezanjem joj dodjes pred usta. A ako ne i tu ima trikova da je uzme u pokretu. Ne odustajte, nego shvatite to kao izazov, kako veli Tommy <championvanja>

Ako uzma plotica, sto nebi i klijen?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarenje po vrstama riba”