Morski FF

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Morski FF

Post Postao/la Seha » 20 vel 2010, 19:12

Rusko indenticna situacija i kod mene kad udju u plicake fjordova lovi je "i staro i mlado".. Al majku mu sto je vise love nje svake godine sve vise ima.. Vjerovatno sto je love samo udicama ,a ne rekvizitima krivolovaca koji su se kod nas u BiH odomacili. Nikad nisam nikod vidio da je uzeo vise nego sto moze pojesti za jedan obrok osim nasih "domorodaca iz ex Yu".

Rodjak fakat te lijepo viditi u "elementu" :) Bistro majstore super fotke ...... Za ovo sivilo kod mene i Ruska melem za ajs !

Evo i od mene jedna muzicka zelja ;)

http://listen.grooveshark.com/#/s/Milic ... ker/2CqLf1
slika


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la rusko » 20 vel 2010, 19:43

Seha, to si u pravu, ljudi lijepo kupe opremu i varalice (moj poznanik koji drzi jednu radnju kaze da od tog perioda prezivljava) pa ljudski uhvate nesto, mada problem je sto ne paze ni gdje ni kako se krecu pa poruse i pogaze sve oko sebe, ostave uzas iza sebe, pa dnu treba mjesec -dva da dodje sebi.

ali ima ovdje dosta balkanoida i raje sa bliskog istoka koji se hvale kako uhvate 40 kg na dan.... :(

Ja zato iglicu zovem "halal fish" jer sam primjetio da se odredjena skupina naroda njome hrani pola godine a ima i zelene kosti...

Nego Seha, onda bi u tim tvojim fjordovima trebalo biti i mojih miljenica - morske pastrmke... (u kom dijelu Danske si?)
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Morski FF

Post Postao/la angler » 20 vel 2010, 20:14

E ja sam sve svoje vratio u vodu <titinpionir>
Sad ide 4 dana praznika pa da se razmasem opet.
Da sam jos ranije nabavio prave snjure....ih gdje bi mi kraj bio <idila>
Vazno je da sam im nasao "logu", blizu Saudijske Arabije, jer na drugim plazama ih nema. :grin:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la Seha » 20 vel 2010, 21:32

Rusko zivim u centralnom dijelu Julanda u gradu Randers. Tu imam na izboru 2 fjorda Randers i Marijager fjord. Ovo oko mene je raj za musicare plitki tereni od interesantnih za vas musicave ima lososa, pastrmke i ozimica koje su zestoki borci na udici.
Kad pozelis loviti samo se javi sve je ostalo sredjeno.
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la montana » 21 vel 2010, 03:16

Seha brate, pocelo je pocelo. Cim si ti to izanalizirao ti si nas. Tako je i ova H1N1 gripa malo po malo i gotov si. Prvo su bili samo sarani, pa dosla po koja pastrmka i losos, a sad je to vec raj za musicave. Za koji mjesec bice ovi sarani plivaju oloko bez razloga i bihuzure mi pastrmke.... Nemoras se javno izjasniti, mi znamo sta ti je u srcu... <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la rusko » 21 vel 2010, 11:06

Da mu sklopimo jedan set? :-)
Seha, pa to kod tebe izgleda odlicno, pogledao sam malo slike grada na netu... Svidja mi se i taj fazon vjestacke dzungle... Ta bi zona trebala biti daleko bogatija ribom nego ovdje kod mene, Balticko more ima slab zivot na dnu jer su "zloceste" alge preuzele stvar i potrovale dosta organizama kojima se riba hrani... A na tim algama se mozemo zahvaliti Baltickim drzavama posebno onim koje su nekad bili u sastavu SSSRa i koje su istresale svasta ponesto u more...

Naravno, dogovoricemo se da se sretnemo i zabacimo ;-)

@angler... sto se tih iglica tice, ima jedan fazon kako da se lakse zakace... na udicu od muhe nadovezes jos jednu ca 5 cm iza, da docaram slikom:

slika

:-) vidi me sto sam umjetnik...

Mozes komotno koristiti i duplu ili trokuku (manju)... Puno cesce se uhvati za tu popratnu udicu zbog "kljuna"... Povezi ih malo jacim silkom ili jos bolje pletenim koji je tanji a jaci. Ovdje najbolje radi streamer silver boje sa flashabou ili angelhair u repu (silver, plavo i crveno)... (skoro kao za stuke), lovi se na povrsinsko pecanje i vuces brzo sa kratkim potezima (stavis stap ispod ruke i sa obje ruke naizmjenicno povlacis)...

Sto je najbolje kod iglica, sa njima ti nikad nije dosadno jer pruzaju finu borbu.

bistro!
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la Seha » 21 vel 2010, 18:08

Ma kakvi Montana daleko od toga da bi promijenio vjeru, sarandzija jednom sarandzija forewer.. ;)
Ma ja se vama priklonim na temema cisto da vam pravim drustvo i bacim malo suplje u promet.
Znas meeeeeeeeeeeee !

Rusko pored ove dzungle ima nekih pola sata voznje od mene aqua centar silkeborg (proguglaj naces ih) za slatkovodne vrste zivotinja i riba. U kontra smijeru takodje pola sata u gradicu Grenå indentican ali morski fazon.. Cekam Zandera tj. kad nam ovaj led sjese s" vrata sve to i sa njim obici te napraviti jedan video zapis.... KO IGRA ZA RAJU ZANEMARUJE TAKTIKU ;)
I kod mene se pojavila takozvana alga ubica i nakon 10 tak godina dno se relativno dobro oporavilo kako u moru tako i u fjordovima.. Problem sa Baltickim je sto je cirkulacija vode u tom dijelu neznatna dok ovdje u Kategatu plime i oseke pracene jakim vjetrom prouzrokuju jako strujanje, a samim tim i ispiranje.. Generalno to je najveci problem i sa fjordovima koji ako su velike temperature ljeti (narocito ona bez daska vjetra) tad dosta prirodne hrane morske pastrmke i ostalih riba koje ulaze dublje u brakticnu vodu ugine zbog nedostatka kisika.. Rijeke koje se ulijevaju u njih i plimni talas iz mora su svjeza krv tj kisik = zivot..

Spremite set cisto da vam pravim drustvo i da se neosjetite ugrozeni hahah
varalica za iglice.jpg
..
Mozda je za vas musicave najbolje koristiti ove varalice bez udice za iglice.. Napravljena je od svilenih niti koje se lako upletu od iglicine ostre zube.. E sad vi taj materijal mozete kombinovati u izradi nekih strimera... Probao varalicariti kasikom gdje sam umijesto trokuke stavio ovu dzizu i definitivno humana i efektivna solucija jer iglice nerijetko i tijelom pokupe trokuku.. Vjerovatno zbog samog nacina na koji napadaju svoj plijen.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la montana » 21 vel 2010, 19:10

Jedno pitanje? Kako se otpetlja riba iz ovoga?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Morski FF

Post Postao/la angler » 21 vel 2010, 20:15

Sa makazama :grin:

Znaci moracu nesto improvizovati sa svilenim koncem, pa oko prstiju namotati :!:

I ovaj "Rusko-Picaso sistem" je fakat dobar. Ja sam nakav tradicionalista pa mi ne padaju na pamet male zavrzlame. Dvije udice u kombinaciji sa svilenim koncem :twisted: Bude mnogo udaraca i spadanja ali fakat pricinjava zadovoljstvo ih loviti jer prave nake akrobacije iznad vode i dobri su borci. Da sam kakvu 5# uzeo e tad bi bilo uzivanja.

Zanimljivo kako Rusko na svaku temu lagano navlaci Sehu prema kraljevskom sportu <valjanjeodsmijeha> Jos se batrga ali neka ga da nam pravi drustvo. Vidi se da je prava raja.
Nego, rodjo, koji vid musicarenja preferiras da skontamo kakav pribor :twisted: <valjanjeodsmijeha>
Da krenemo od snjure :mrgreen:

slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la rusko » 21 vel 2010, 21:55

montana je napisao/la:Jedno pitanje? Kako se otpetlja riba iz ovoga?
Dobro ribu ali ko ce mene otpetljati....

Mada ovo nije ni losa solucija, jer mene na ovim vjecitim vjetrovima redovno musica pokupi, ili u vugla ili u vrat... cudi me da sam ovu surlu sto mi strsi na licu i smeta dok zabacujem promasio do sada...
Najgore sam prosao kad me jednom pukla u vrat, sve je bilo okej dok sam bio na vodi, nego kada sam dosao kuci slozi zena frku na mene... vidjela masnicu na vratu pa svasta posumnjala... - gdje si bio, s "kojom"... <neshuribu>
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la Seha » 21 vel 2010, 23:02

Rodjo sta rece moj zemo Marinko "nema nas stotinu (brojem 100) vakih..
Ma mogu ja i sa Senadovim "birvaktilskim" musicarskim setom (da nebudem troskali), e od kog je to rahmetlije ubij me, neznam (moram pitati Adija) :)
Mahao sam malo sa njim na Ramickom ko od sale ispucam 12-15 metara pa mogu kad struna lezi ravno na povrsini napraviti i onaj laso fazon. Suzy me je obucio kako da izmedju prsti navlacim muhu i jos ponesto.. Sasvim dovoljno za gornji tok Neretve ;)

Montana lako se otkace ove niti od zuba iglice.. Po meni idealno za C&R.. Ja sam mijenjao trokuku na kasikama sa ovom zajebancijom i vjeruj mi kaci ih za kljun za bar 50% bolje od trokuke.
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la montana » 23 vel 2010, 17:40

To je, Seha, Senadov Retro FF pristup. Ne podcjenjuj birvaktilsku opremu, jer se on opredijelio za najkrupnije komade, jos od pocetka, a krupnije ribe su po nepisanom pravilu starije i ne vole novotarije sto ti i Rusko izmisljate. One se vise drze onog daj mi muhu, al' da ne otkriva puno i da se moze zabaciti u svakoj prilici. Samo malo daj vremena, pa ces i ti s godinama to <djed> <valjanjeodsmijeha> shvatiti.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la Seha » 24 vel 2010, 01:20

:mrgreen:
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Morski FF

Post Postao/la angler » 11 tra 2010, 20:41

Napokon se ugrabi jutarnja plima i bez vjetra. Bingo napokon <ribarcina> brojao do 10, a poslije sam samo lovio :grin:
Ona od metar se sakrila ali je djecicu poslala. Sa obje duge "gubice" nije bilo.
Naravno, sve pustene da pricaju velikoj mami kako sam ja fin :wink:


slika

slika

slika

slika

slika

Ovako su mi izbucali strimere <valjanjeodsmijeha>
slika

Ove ni da pogledaju :lol:
slika

slika

Drugi dan sam se spremio sa ovim strimerom
slika

A onda je malo zapuhalo...od mahanja nista
slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la AlaS » 11 tra 2010, 20:57

Bravo majstore samo nek je odpocelo sad ce one dolazit same i naravno ta od metra
bistro i bez vjetra
slika
Bistro

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike i taktike mušičarenja”