Morski FF

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Morski FF

Post Postao/la senad » 13 tra 2010, 22:50

Mislio si sakrit' ovo, ha? :wink:
Kako te nadjem, još ti drugi pogledam klip.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RWCzFGXs9jA[/youtube]
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Morski FF

Post Postao/la angler » 14 tra 2010, 10:53

Pratis me k'o UDBA <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

A ja sinoc izbrisao onaj prethodni i prikacio ovaj <jelmekotrazio>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la montana » 14 tra 2010, 15:16

To je samo dobar znak da prati zbivanja iz FF u svijetu. Mislim da ce biti nesto od njega <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Morski FF

Post Postao/la angler » 15 lis 2010, 21:20

Neki dan spomenuh da mi male ribe ne spadaju sa udice kao vece. One kukaste udice jos ne nadjoh (jos sam u potrazi), a do tad valjaju i ove male. <ribarcina> Da se i ja upisem u forum :135:

Neki dan ova mala pored dva spadanja veeeeecih... :?

slika

A jutros samo ova i jedno pracenje...

slika

Bilo je vjetra i valova, a i oseka krenula... kao ovako... :(

slika

Nego....zna li ko kako se ove ribice zovu?

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la AlaS » 15 lis 2010, 22:59

skobalj 100% :grin: :grin: :mrgreen:
slika
Bistro


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la rusko » 15 lis 2010, 23:02

bice da je zalijevusa ili u narodu poznata kao "midle-istka"... :grin:

men' se cini da... si uklopio boju strimera koja odgovara toj sredini ;-)

ako hoces posalji mi na PP ili mejl svoju adresu, pa cu ti spakovati pokoju krivu udicu i poslati, pa probaj sa njima...

vjeruj... i mene zanima kako dohakati tim "zalijevusama" :-)
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Morski FF

Post Postao/la angler » 16 lis 2010, 05:49

Zaljevski Skobalj bez krljusti....priroda ga pripremila za tave...mjera :135:
Ipak sam ga pustio da naraste :wink:

Boju strimera sam uklopio sa bojom snjure...samo mi se carape ne slazu <valjanjeodsmijeha>

Rusko, hvala na ponudi. Imam jos par granapa da obidjem za udice pa ako ne nadjem javim ti se.

A sto se tice strimera, malo sam se poigrao materijalima koje sam donio iz Bosne.
Dosadasnji bilans...plavi lovi, narandzastocrveni prate, a bijeli corak... Zeleni jos nije smocen, a dobar za smudja :mrgreen:

slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la montana » 16 lis 2010, 07:26

Zelenu, zelenu!!!! :mrgreen:
angler je napisao/la:...plavi lovi, narandzastocrveni prate, a bijeli corak... Zeleni jos nije smocen, a dobar za smudja

Ovo ti je garant "Pastrmski grgec... morski" (lat: salmo grgecikus... rio mare) <valjanjeodsmijeha>

Sta god da je izgleda taman za rostilja. Salu na stranu, po konturama lici na neke ribe kojih ovamo ima po floridi. Zovu ih Jackovi, a mislim da su neka familija sa tunom. Nije cipol garant cim nije na hljeb <valjanjeodsmijeha>

Mozda ko od raje sa Floride zna. Oni imaju milijardu takvih riba u onim svojim plicacima.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la rusko » 16 lis 2010, 10:16

zadaj se sad na kombinacije boja... npr... jedan sa plavim tijelom, bijeli marabou rep i u njemu 3 - 4 niti tog flasha sto imas u plavom strimeru.... a onda mu preko ledja dodas jos jedan snop maraboua i sasvim malo ili nista flasha a na vrhu dvije niti paunovog pera sve do kraja repa...

prosaraj im rep malo crnim markerom (zatvorske pruge)...

stavi im oci...

Ima taj Kuwklijen da radi kao lud :-)
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Morski FF

Post Postao/la angler » 16 lis 2010, 17:25

Ako nije ta "rio mare" garant je iz tog roda jer joj lici. Bice da je neka amidzicna :135:
Jos ako tih Jackova ima velikih u ovom moretu kakve prikazuju na slikama tesko da ce ova cackalica od stapa tu sta moci. Eh moji pusti snovi :?

Ovo su bili "basic" tipovi i experimenti materijala kako se ponasaju u vodi. Iskreno bio sam skeptik ali fakat dobiju finu izduzenu formu kad se povlaci i pulsiranje je dosta jace nego sam marabou.
Uostalom o ovom ce mo na temi "zima, e pa sta je" da se ne ganjamo po forumu :grin:

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la zlaja » 16 lis 2010, 18:18

Škobalj tepsijaš,he -he nasmijaste me pravo :grin: Angler idel to na vobler jer izgleda mi da je grabežljivac žešći

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Morski FF

Post Postao/la angler » 16 lis 2010, 20:46

Ostace skobalj garant kad god je uhvatim...eto dobila je ime :135:

Zlaja, ma islo bi na voblere garant nego meni mrsko. :grin: :wink: Hoce ove azbahe svasta <adipiva>
A da je grabljivica za 5 vidi se po 2 reda zuba u donjoj vilici... jedva raspetljah strimer.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la Seha » 17 lis 2010, 15:06

Rodjo cestitke na lici.. To je super riba za loviti i evo vec ti zavidim..
Kad sam skontao da ih ima na uscu Bojane borio sam se i rukama i nogama da dole nadjem vodica jer nemozes tek tako banuti i ocikivati ulov bez savijeta nekog od lokalnih..
Naci vodica dole je nemoguca misija ,a i lice je navodno na uscu bojane svake godine manje i manje..
Suzy mi je savjetovao da se javim Stanetu Omerzu ribo zurnalisti iz Slovenije ,al usce posebno privljaci velike komade dok su na otvorenom manji komadi. Lovio sam ih na peljescu i sto brze motas varku to bolje.. Ako ti cesto odustanu od napada pokusaj brze lice sve stizu burazeru to su turbo ribe.. ;)
Haj da nam akb klepis jednu od par kg ovih dana
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Morski FF

Post Postao/la montana » 17 lis 2010, 16:16

Angleru, to sto ti lovis te "male" skobalje, to im je normalna velicina, ali vidio sam par slika i pise da mogu dogurati i do 10kg! <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Morski FF

Post Postao/la angler » 17 lis 2010, 16:24

Rodjo hvala. Ja do sad samo citao o ulovima lice na Bojani i kako lokalci prave silikonske imitacije ribica, duuuge sa malim repom i naravno ulovljenih kapitalaca.

Sto se tice povlacenja, ako ne glisiras mamac slabe fajde. Gledam nekad dok manje ribe prate strimer do mene, kad napravim stanku dodje do strimera, stane i ne mice... kad krenem sa povlacenjem istog momenta se ustremi i pocne copkanje za rep. Inace povlacim snjuru jednom rukom i cesto vidim poveliko ledno peraje kako para povrsinu vode. Onog momenta kad napravim pauzu riba se samo okrene i ode...nije joj vise zanimljivo. Moram se usteliti sa dvije ruke povlaciti sa stapom pod pazuhom ili medju nogama :grin:

Monti....znaci mogao bih ja biti izglisiran ako se kojim slucajem taj maksum od 10kg zakaci :456:
A fakat da su rijecne ribe snazne kao ove morske univerzalni slatkovodni stap umjesto #5 bi garant bio bar #8.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike i taktike mušičarenja”