Strugani Horoz/Paun

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Strugani Horoz/Paun

Post Postao/la montana » 04 svi 2011, 23:19

Tacno tako Rusko. Uredno segmentirani burek i mlada je nasa. Musice ovako uradjene, na sitnijim udicama meni su davale odlicne rezultate ljeti. Muha ima sitnu siluetu, a ovi segmenti joj daju zivost u vodi.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strugani Horoz/Paun

Post Postao/la Kovach » 04 svi 2011, 23:30

Tacno tako Soha jarane. Dok procitah ovaj tvoj post kroz glavu mi proleti citav moj zivot, od malih nogu i "ljeskovca", preko saraskih stapova, plovkara do musicarskog, kojeg iskreno sad najradije drzim u ruci. Sve su to lijepe uspomene i nije mi zao ni jedne sekunde sto potrosih na bilo koju od navedenih tehnika. Vjeruj da sam danas otisao na nasu Doljanku i vidjeh da je jos velika poslije ovih kisa za ribolov, pa zastadoh na jednom viru i nekih pola sata promahao, onako cisto iz gusta, vjezbao nesto. Oko mene samo pticice pjevaju i Doljanka huci, a ja se razmahao k`o sretni, dok me u neka doba ne prekide kolega iz FF sekcije. Dosao covjek u obilazak revira pa se nasmija i rece: "Sta ti Boga ti tu lovis, a Doljanka od brda do brda". Rekoh: "Ma nista, nesto probam, ceif mi". Jaran me blijedo gleda i imao sam osjecaj da konta u sebi : "Sta mu bi, juce je bio pri cistoj?" Neka misli sta hoce ja sam se odmorio ven tako. <valjanjeodsmijeha>

Ovu nasu salu i lafo prepucavanje sa varalicarima i sarandzijama, nadam se niko ne uzima za zlo jer ja sve ljude dobre volje, sportske ribolovce smatram svojim prijateljima, kolegama po (kako imam obicaja reci) "stapu i kanapu". Neka uziva kako je kome volja, a sto se tice sticanja novih znanja tu smo isti. Valja sve znati pa sta kad naum padne. Evo ja ujutro odoh na Neretvu sa plovkarom da vidim ima li gdje koji kljen. Ceif je ceif pa ko od kolega "musicavih" hoce nek` halali, a ko nece sta mu ja mogu <valjanjeodsmijeha>

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strugani Horoz/Paun

Post Postao/la Kovach » 04 svi 2011, 23:38

rusko jarane je li ti ovaj "zunzoid" segmentiran struganim paunom?

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strugani Horoz/Paun

Post Postao/la @ldin » 04 svi 2011, 23:46

... evo ti srce na dlanuuuuuuu..... <valjanjeodsmijeha> prvo što mi pade na pamet kad ugledah ovu Ruskovu muhu na dlanu , ja mislim da je ona za ovo vrijeme Tito , evo sve se nešto otimam da pričam o tome kao rano mi al moram reći šta sam spazio :grin: Od ovih 5-6 mušica što imam sve su svijetlijih boja i nijansi osim dvije jedna je smedja baš kao ova ruskova druga crna. "profesor" je na šeširu :grin: i sad ja stavim tu neku svijetliju i bacam, bacam ništa , kad stavim ovu smeđu il crnu ma neznam jel u vodu padne , al tako je stanje i u prirodnom ciklusu , čuj mene sad vrsnog poznavaoca "baja" , sve od ovih insekata trenutno u ovo doba godine je smeđe crno rundavo i malo ....
evo te dvije :
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strugani Horoz/Paun

Post Postao/la montana » 04 svi 2011, 23:58

Eh, sad si mi dao ideju da probam kakvu svezati a da joj dam ime recimo "Aldinova Rundava profesorica"? <valjanjeodsmijeha>

Drzi se ti sada krupnije muhe u proljece, posebno na klijena. Dok je voda visoka i mutnija, bitno je da riba vidi muhu. Ljeti kad je bistra i mala, onda je riba izbirljivija.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strugani Horoz/Paun

Post Postao/la rusko » 05 svi 2011, 00:02

Kovach je napisao/la:rusko jarane je li ti ovaj "zunzoid" segmentiran struganim paunom?
Nije strugani paun, vec pero iz paunovog "oka" na peru (modro plavi krug u sredini pera)... takve je gradje samo od sebe... zeza me sto nemam dobar aparat da to kvalitetno uslikam, pokusacu sutra napraviti slike cijelog procesa da vam docaram.
slika slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strugani Horoz/Paun

Post Postao/la Kovach » 05 svi 2011, 00:04

@adine, malo su losije slike, ali koliko mogu raspoznati mislim da se na prvoj slici nalazi martovka ( Glava - crna; Rep - tri isperka iz repa fazana, tijelo - braon vunica; Rebra - zlatna lameta; noge - braon pero iz vrata pjetla; Krila - braon). Ima verzija i bez krila, a ova sa krilima je, kazu, americka verzija. Ova druga slika je nesto kao crni mrav, a ako jeste jednog sam slikao i postavio u temu "mrav" pa pogledaj je li to (5.slika), samo sto je kod mene blize sredini namotano pjetlovo pero i druge je boje, ali u sustini to je to. Ako se radi o tim muhama i ako su to lovne samo kazi poslacu ti koju.

Bistro!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strugani Horoz/Paun

Post Postao/la rusko » 05 svi 2011, 00:09

Aldine kad vec lovis klijena, probaj sa ovakvom jednom poput ove zelene na vrhu (maslinasto zelena), nije teska za vezati:

slika
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strugani Horoz/Paun

Post Postao/la rusko » 05 svi 2011, 00:13

Evo jos jedna od mene i odoh na spavanje... CDC - krilo, toraks od CDC dubinga i tijelo od biotsa:

slika
slika slika

ahmet.k
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:22 ožu 2011, 21:42
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strugani Horoz/Paun

Post Postao/la ahmet.k » 16 kol 2011, 11:14

Bistro svima evo jedan strugani slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strugani Horoz/Paun

Post Postao/la angler » 16 kol 2011, 14:57

Bistro ahmet.k i dobro dosao na forum.
Lijepo se ti upisa na forum i vjerujem da ce nastavak biti isti. Lijep i pedantan rad. <championvanja>
Moze li objasnjenje "grudi" struganog? Nije bas najcistija slika ali mi se ucini kao da je paun?

Joj Rusko fasovaces mi zbog tih dlanovskih slika <shiba>
Pogotovo ta pupa na kraju :879798:

ahmet.k
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:22 ožu 2011, 21:42
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strugani Horoz/Paun

Post Postao/la ahmet.k » 17 kol 2011, 08:05

Hvala angler grudi su od zecijeg uha,evo jedan strugani patak
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strugani Horoz/Paun

Post Postao/la angler » 17 kol 2011, 13:25

Kad se kaze da je nesto vrhunsko onda nema potrebe dodavati ikakav komentar za ovog patka!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strugani Horoz/Paun

Post Postao/la Seha » 17 kol 2011, 13:58

Jeste ih narendali svaka vam cast ;)
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strugani Horoz/Paun

Post Postao/la angler » 17 kol 2011, 19:22

Neka te rodjo...hajd kafu popij sa rajom <jelmekotrazio>

ahmet.k zaista perfektno radi muhe...kapa dole.
Na kojim terenima ih koristis Ahmete?

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”