Strimeri, potezanke itd...

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori
Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 14 pro 2011, 23:14

Dobra je to blic ideja... tako ja slicno i pravim pesa... ovo je bio samo trening pa sam koristio dosta losu srnecu dlaku i nisam ga mogao bolje osisati, inace je idealan fazon za pesa...

Boja se slabo vidi... kamera pod kucnom rasvjetom sve promijeni... donji dio je crven, gornji crveno-plav...

A onda se peca sa brzotonucom snjurom, zabacis, cekas da snjura padne na dno, i onda pri svakom povlacenju snjure, ide prema dnu a na pauzama u povlacenju pluta prema gore (jer je srneca dlaka jako plovna)... super efikasan fazon... cesto se tako koriste tkzv. muddleri koji u "vecem" formatu budu dobra imitacija pesa...
slika slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la montana » 15 pro 2011, 01:19

Jel' to politicka nastava? <jelmekotrazio>

Lijepo je ispao. Koliko najveceg mozes napraviti, a da se moze zabacivati?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 15 pro 2011, 01:24

Ovaj ima 7 cm... Sa vecim udicama i nekim produzetcima mogao bi se komotno napraviti duplo veci...

Samo kod zabacivanja bi bio problem kad se natopi vodom... Prva dva tri zabaca bi isla kako treba, ali nakon toga bi se trebao iscjediti pa opet...

Sutra cu praviti dvije slicne verzije, jednu sa flashom - ti strimeri mogu biti pravo veliki a lagani, i jednu verziju sa spuzvom - koji takodje mogu biti dugi a lagani i lakse se daju oblikovati u zeljenu formu...

Ubacicu slike...
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la montana » 15 pro 2011, 01:34

Znas da smo pricali ono za mladicu, pa smo nadosli da u jednoj maximalnoj duzini ta zadnja udica moze da se prevrce i kaci. Probaj pa javi kako to izgleda prakticno. Ako bude zaista smetala, da recimo umjesto udice, kao nastavak koristis dodatak od zice. Znaci komad neke nehrdjajuce zice, savijes okce kao na udici i isto je namontiras, sa tim da dole umjesto kuke imas pravu zicu, tj mogucnost da izduzis tijelo. Moze cak i ti iz dva dijela, pa da bude trodijelni strimer, tj. plivajuci, nesto kao vozic?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 15 pro 2011, 01:39

Ovu zadnju udicu ja kidam... Samo nisam imao klijesta sada... Totalno je nepotrebna i stvara vise problema nego koristi.

Imam jedan dobar fazon napravljen za produzetke strimera za lososa... Ubacicu sliku sutra, a mozda i nesto namotam na njih :wink:
slika slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la montana » 15 pro 2011, 01:42

Cekam! <djed>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 15 pro 2011, 08:04

Ko ceka taj i doceka... evo jedne varijante sa produzetcima koje sam spominjao... Uradjen je sa udicom i dva produzetka... nisam jos probavao ove strimere na "dva zgloba" i neznam kako ce se ponasati u vodi, testirao sam ga kao sto vidite u kadi i ide fino, mada pravi test ce mu biti u rijeci...

Na izgled ne obracajte previse paznje, ovo je samo brzinski test kako napraviti lagan a dug strimer... Duzina 15 cm, tezina "k'o pero" :grin:

slika

slika

slika
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 15 pro 2011, 20:58

Zanimljiva "rabota".
To si koristio 2 nastavka sudeci po duzini?
Znaci li to ista taktika sa tim strimerom kao i proslim. Vidim tu si koristio foam pjenu, znaci zesci povrsinac kojeg bi tonuca snjura trebala povuci.
Onaj prvi mi se svidjeo ali bih ga osherbetio u smdjkasto-drap boju, bez druge udice i eto ga pesh. Druga udica i nije potrebna jer riba strimera, za razliku od plastikanera i metalaca, uhvati momacki.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 15 pro 2011, 21:40

Da, udica i dva nastavka... Cisto da vidim kakva bi se duzina mogla razviti... Sad bi se na onaj foam moglo dodati jos nekoliko slojeva krzna da se dobije bolja silueta, ali i ovakav mislim da bi zaintrigirao neku stuku...

Onaj prvi je eksperiment, dobar fazon... Probacu napraviti i jedan sa kljunom, a razmisljam da napravim i jedan slican sistem na tubama... Tube bi se mogle spajati u niz a radi fleksibilnosti izmedju se stavi kuglica.....
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 03 sij 2012, 16:42

Evo malo zezanja sa epoksidom... imitacija raka koja fino radi u slanim vodama...

slika
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 04 sij 2012, 05:15

Dobar racic. Ima li otezanje i interesuje me velicina udice? Ovaj mi izgleda na maloj udici napravljen. Kako bi se epoksi mogao obojiti recimo u crveno ali ne osherbetiti povrsinski?

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 04 sij 2012, 08:03

angler je napisao/la:Dobar racic. Ima li otezanje i interesuje me velicina udice? Ovaj mi izgleda na maloj udici napravljen. Kako bi se epoksi mogao obojiti recimo u crveno ali ne osherbetiti povrsinski?
Radjen je na tezoj udici Climax Scud 620B (velicina 6, duzina 2 cm) u kojoj ima i tungstena, tako da je to jedino otezanje... Inace sporo tone pa se moze pecati tako da pustis da ga struja nosi sto ja praktikujem npr kada prilazim obali i ispitujem da se nesto ne krije "pod nogama", ili oko stijena... drugi nacin je povlacenjem i onda snjurom odredjujes dubinu.

Epoksid mozes bojiti dodavanjem pigmenta za epoxid... a mozes i kupiti vec obojeni... mozes dodati i ovakav svjetlucajuci prah...

slika

A mozes to jednostavnije uraditi tako sto udicu omotas u crveno i onda dobijes fin efekat crvene boje koja se presijava kroz epoksid... (po mom misljenju najefikasniji fazon, posebno u tvojim suncanim krajevima)... ja sam na ovom koristio ovakvu traku/tinsel (samo srebrnu).

slika

Neki prave tijelo ovih rakova sa onim pistoljem za topljenje plastike i onda mozes kupiti stapice u raznim bojama. To je takodje efikasan i jednostavan fazon, ali ja volim epoksid jer se u njemu naprave mali baloncici koji dobro reflektuju svjetlost u vodi, a i ako negdje pogrijesis samo popravis sa novim slojem epoksida... dok kod rada sa pistoljem u takvom slucaju ne gine kidanje pa sve iz pocetka. Ako zelis da duze traje umjesto gumenih nogica stavis dva tanka pera.
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 04 sij 2012, 18:01

Sa ovim prahom iliti shljokicama za sminkanje je dobar fol. Ipak mislim da konac u zeljenoj boji namotan ispod smole daje dobar efekat prirodnijeg izgleda.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la tommylee » 08 vel 2012, 20:36

Ja sam epoksi farbo akrilnim bojama iz tube.Samo malo stavim u A+B i zamješam,mora se odmah nanositi jer mu ubrzava sušenje.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 09 vel 2012, 00:04

U tom slucaju nije zgoreg koristiti epoksi od 15 ili 30min

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”