Suhe Musice

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori
Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Izrada muha

Post Postao/la Kovach » 11 tra 2012, 01:33

Hvala drug! Veceas sam pravio jos koju, a pokusao sam i zunzoida citavog od srnece dlake pa mi i nije bas kako sam htio, ali drugi ce biti bolji. Napravih jos onih "zlatica" sa ledjima od srnece dlake i dlake iz repa lisice cisto da probam jer mi nekako bolje ovo nego bambule od zrna kafe. Jos ako se pokazu lovne to je to. Ono zrno kafe mi ponekad spadne ili pukne jer gdje lovim kljena teren je kamenit (i ne bio ispod kamenoloma "Granita" <valjanjeodsmijeha> ) pa cesto pri trzaju i udaru od kamen zrno kafe pukne.

Evo ovih vecerasnjih, ali veceras ih nisam htio slikati na onoj japanskoj ruzi, nije mi se nesto dalo <jelmekotrazio>

slika
slika
slika
slika
slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 11 tra 2012, 09:36

Uhuuuu...al ce biti krkljanca sa klijenovima, a vala i sa patrmkama.
Svaka cast drug na bajama. <championvanja> Ima da plivaju sa srnecom dlakom ko remorker.
Nesto mi se posbno svidjela crno-zuta!
Vala sam se pozelio praviti muha...strimeri mi vec poceli ici na zivce. :?

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 11 tra 2012, 12:21

Kovach je napisao/la:

slika
Predobar!!! Sta mislis kako bi bilo napraviti kombinaciju da je donji dio od pauna a gornji od srne i sa gusto namotanim nogicama... mislim da bi se tako dobila fina imitacija prelaza iz nimfe u subimago...

slika

budem probam!

Hvala na inspiraciji ;-)
slika slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la Kovach » 11 tra 2012, 15:02

@Angler drug ovo sam nesto sinoc probao i svidjela se i meni, a veceras ide malo bolje namotana i sa drugacijim krilima. Jarane kao sto vidis koristio sam malo tamniju dlaku na donjem dijelu a gore bijelu samo nisam je dobro slozio pa joj nisam mogao napraviti "frizuru" kako sam bio zamislio, ali ostavio sam ovako, ako nista da se ribe cude <valjanjeodsmijeha> . Tvoja ideja je odlicna a to cu probati mozda vec veceras. Ih sto me ti @rusko ovako zadeveras , evo razmisljam da ponesem na posao (druga sam smjena) pa da probam. <valjanjeodsmijeha> Razmisljao sam da veceras probam napraviti jednog po principu fazanove nimfe. Dakle veceras ide jedan kompletan od fazanovog pera osim onog malog repa na drugoj udici.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la Seha » 11 tra 2012, 15:28

Kazu u Jablanici i Konjicu nestalo udica sa usicama. Iste se trenutno zlatom placaju <jelmekotrazio>
Svaka cast Kova ovo meni kao amateru u motanju muha izgleda fantasticno. Samo naprijed mestre
slika


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la Kovach » 11 tra 2012, 19:37

Hvala jarane, ovo ja samo vjezbam prst <valjanjeodsmijeha>. Trudim se da budu sto bolje, a nekad jednostavno ne ide i onda ja odustanem pa ostavim za drugi put kad sam raspolozen. Ovo je gust isto kao vama sarandzijama pravljenje vlastitih boila ili priprema primame. Ima kod mene jos udica, ali ne prodajem da mi neko suhim zlatom placa <valjanjeodsmijeha> :135:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la Seha » 11 tra 2012, 19:58

Super hobi majke mi, kad nemas vremena za ribu naperis koju i haj zdra"o.
Ja tako eksperimentisem dosta sa sistemima i materijalima za sarana. Izradjujem odredjene dijelove opreme ili modificiram vec postojece kako bi rijesio neke zahebane situacije na vodi. Sve u svemu mene raduje vidjeti da postoje ljudi koji kao i ja izgaraju za ovu nasu ludost zvanu ribolov. Samo naprijed "rode" :wink:
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 11 tra 2012, 22:23

Dok sam zivjeo u Sarajevu obavezno svako jutro prije posla, kafa i lagano motanje, jedna, dvije, tri muhe, nije bitno, vazno je da se mota i uziva, jednim dijelom koncentrisan na motanje, a drugim dijelom "zabacivanjem". Doduse isto mi je uzivanje i kad dodjem na godisnji, ne preskacem taj ritual. Ako bi kojim slucajem dan zapoceo bez tog rituala taj dan mi je bio nekako "felerican". E tad sam bas uzivao i sa nekom starom sklopocioma zvanom Olimpus slikao i postavljao slike u povoju ove stranice.
Sad se sve nekako promjenilo. Nesto mi nije isti cejf kad motam strimere pa se bas pozelio musica. Kontao donijeti materijala ali nije to to, valjda ambijent ili sta li.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la Seha » 11 tra 2012, 22:26

Jasta nego ambijent. Nema one nase have dzaba je :wink:
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la Kovach » 12 tra 2012, 02:17

E vidis @angler drug meni to izgleda postade ritual pred spavanje, kad mi celjad odu na pocinak, niko ne smeta i ja onda uzivam u motanju. Evo posto me @rusko sinoc zadevera sa onim zunzom ja namotah veceras cetiri kombinacije

slika
Fazanovo pero-otezan

slika
Gore fazanovo pero, dole paunovo pero-otezan

slika
Gore srneca dlaka, dole paunovo pero - Evo ga rusko

slika
Gore srneca dlaka, dole fazanovo pero

slika
slika

Zadnja dva su bez otezanja malo gusce palmerovani, a prva dva su sa otezanjem i malo rjedje palmerovani.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 12 tra 2012, 06:13

@Kovach, bruder moj... ima zunzose da dovedemo do savrsenstva! <championvanja>

Ja sam juce cijeli dan na poslu mislio na njih, sve kontam kad dodjem kuci odmah cu se baciti na perenje... kad tamo puna kuca djece, sakupili se "najbolji medju najboljima" - ekipa od 1-9 godina, brojno stanje 4... pa sam se bacio na slaganje lego kocki i racing auticima po tepisima... morao sam prioritirati kombinovanu duznost tate i tetka :-)

One prve dvije verzije koje je @Kovach postavio su se meni pokazale super djelotvornim, narocito u maju i septembru kada je temperatura vode oko 12 stepeni... Onda sam malo eksperimentisao da vidim ima li zunzos tu moc da privuce ribu i u ljetnjim i zimskim periodima, i jedna verzija koju sam napravio sa jako gustim sivim nogicama mi se pokazala dobrom... sa tim nogicama se zunzos postavljao na vodi pri samoj povrsini (subimago) i mogao se pecati skoro kao suha muha... prva proba je bila u zimskom periodu, i odmah se vidjelo da je i te kako provokativan u tom "polozaju", privlacio sam ga vrlo kratkim potezima tako da je oko sebe pravio efekat na povrsini kao muha kada se bori da se odvoji od vode... medjutim plovnost mu nije bila dugotrajna, sto je iziskivalo milion zabaca kako bi ih riba skontala, a svi ti zabaci takodje plase ribu tako da je proces iziskivao puno vremena zbog potrebnih pauza... pa sam kontao da razradim tu varijantu tako sto cu joj povecati plovnost, a onda dodje uboga zima i ja se prebacih na strimere te zaboravih na zunzosa... ovaj Kovachev prijedlog sa srnom mi je opet probudio tu staru ideju.

Pokusacu veceras, ili sto prije moguce naci vremena da razradim par varijanti koje mi se motaju po glavi, pa cu ubaciti slike...
slika slika

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la tare » 12 tra 2012, 13:41

Dobre ko ista,za klena tamam :grin:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la Kovach » 12 tra 2012, 14:58

@tare care za to sam ih i kontao prvo probati, a pastrmke nek se malo strpe <valjanjeodsmijeha>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 14 tra 2012, 15:19

Evo napokon nadjoh malo vremena da napravim pokusaj...
Udica je 18-tka, i nisam bas zadovoljan svojim radom... Ali mislim da bi ovakav fazon mogao biti djelotvoran na vodi...

slika
slika slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la Kovach » 15 tra 2012, 00:15

Dobra @rusko, posebno ovaj fazon sa donjom udicom okrenutom naopako, prema gore. Ovaj bi trebao biti dobro plovan.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”