Nimfe

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Izrada muha

Post Postao/la Memo » 19 ožu 2011, 11:59

Taj sa slike je lovan kad se pokvasi malo boju promjeni moze i zeleni ne puno taman i krem boje. Evo jedan u fazi kad se pokrece.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.


Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la kenan_sa » 26 ožu 2011, 12:51

Evo i od mene 2 gamarusa. Nisam ih prije radio pa nemojte zamjeriti ako ima greskica.
Gamarus orange.JPG
Gamarus zeleni.JPG
I jos jedno mravce. Slikao sam ga step by step pri izradi pa ne zamjerite sto se vidi igla kod lakiranja glave.
Mrav 6.JPG
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la Kovach » 26 ožu 2011, 21:00

Memo jarane je li ovo imitacija mramormog tularaša, ove baje sa slike

slika

Koliko vidim da jeste pa bih te zamolio da postavis jos koju sliku da je "poddjonim". Kao sto sam napisao u temi jednodnevki gdje spomenuh izlazak na rijeku Glogovku ima ih mnogo u rijekama oko Jablanice. Ja sam pokusao napraviti neku imitaciju trazeci po internetu i onako gledajuci insekta ali ova mi se cini bas ono sto treba. Posebno je interesantna jer ne gradi kucice nego slobodno pliva po dnu pa je voda cesto ponese, a pastrmka je tad lako uoci i hrani se njom. A upravo u periodu april, maj i jun ova larva je na dnu. Evo moje imitacije
slika

Slika je losija jer je sad slikana mobilnim, prazne mi baterije u digitalca.
Zadnja izmjena: Kovach, dana/u 26 ožu 2011, 21:45, ukupno mijenjano 2 puta.

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la Memo » 26 ožu 2011, 21:25

Kovach to je koliko ja znam larva Hydropsyche ili kako ti kazes na nasem jeziku Mramorni Tular. Uglavnom to sto si usliko je stadij larve Hydropsyche ona je veoma agresivna i napada ostale larve od drugih insekata.Mozes je praviti sa svjetlo zelenim Antronom ,a triheje ,pravis bijelim perom od Noja.

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la Kovach » 26 ožu 2011, 22:03

Evo uredih ovaj raniji post. Uslikao sam nabrzaka pa stavio sliku te moje imitacije. Ovo je prva, nadam se da ce sljedece biti bolje, vremenom doradjivane dodavanjem nekih detalja. Sa donje strane je ona svjetlija pa sam pokusao dodati konac te nijanse, ali ne svidja mi se taj sistem pa cu pokusati na drugi nacin. Trenutno nemam drugog materijala, ali kad imao vremena malo cu se poigrati, pa ko zna sta ispadne :456:


Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la Memo » 27 ožu 2011, 12:22

Dobar dan svima ovdje kisno pa sam smotao koju Hydropsyche larvu.Evo jedna od nekoliko slika sto sam napravio.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la Kovach » 12 vel 2012, 02:37

Nakon tri mjeseca pauze zbog povrede palca danas vise nisam mogao izdrzati. Sjedoh za sto da probam namotati jednu musicu pa makar ona bila i "strasilo". Prst me jos ne slusa, ali skontah motacu i pridrzavati i zubima ako treba ali cu je namotati. I evo je, fazanova nimfa, prva nakon povrede palca i operacije. Moze i bolje, ali meni je najbolja. Odmah mi nesto lakse kad vidim da ce se opet moci koja namotati.

slika

BISTRO!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 12 vel 2012, 05:41

Eto dobrog treninga za palac, a sudeci po fazanu k'o da mu nije nista :grin:
Pravo vrijeme za obnavljanje zaliha.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la tommylee » 12 vel 2012, 20:50

I ja sam bio marljiv,evo premam se za to proljeće kojeg izgleda neće biti:

slika

slika

slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 12 vel 2012, 22:20

Ma cim se razljepota trk na vodu. Super nimfe. Cime ledja radis?

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la tommylee » 14 vel 2012, 18:51

Hvala,u pitanju je rafija,u dvije nijanse sam je uzeo.One prirodne,zlena i braon.Posle sam skonto pa ih premažem lakom za nokte em imaju bolji sjaj em su izdržljivije.Da ih pastrmka ne pobuca.
Kako vrijeme odmiče i pedantje ih radim.Sad sam pravi osa još tanjim koncem pa se završni čvor tako upadljvio ne vidi.

Ako bude trebalo objašnjenj i slika ovog materijala tu sam.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 14 vel 2012, 21:12

Ucinilo mi se da je siroki flash, ne kristal flash vec onaj sa novogosinjih jelki providni :grin:
Bilo bi dobro sa njim probati, nema odredjenu boju vec se presijava u dugine boje, a ispod se nazire boja tijela, taman kako treba :wink:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 14 vel 2012, 23:00

Ove nimfe su prolazne uvijek i sa njima se da uloviti najvise raznih vrsta riba... dobro je malo eksperimentisati sa bojama, npr. napraviti tijelo u nekoj drecavo zelenoj, bijeloj, narandzastoj, crvenoj boji... zanimljivo je studirati kako riba preferira odredjene boje na odredjenim temperaturama.
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la tommylee » 17 vel 2012, 19:14

Ne sjećam se gdje sam onu sliku sa folijama ubacio?
uglavnom evo malo nimfi i sa tim dodatkom,pokrov zaliven epoksijem!

slika

Gadna je za sječenje ova folija :(

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 17 vel 2012, 20:06

Na taj sam fol mislio. Tipujem na zute mada ce bolje riba znati :grin:
Jos isto na neko zecije uho i nema fule.
Probaj naci flash koji se kiti po jelkama...on je izrezan kao rezanci, a skoro djaba :wink:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”