Vezanje musica - perenje - flytying

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori
Avatar
admin
Potpredsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:46
Pridružen/a:16 lip 2006, 16:20
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Vezanje musica - perenje - flytying

Post Postao/la admin » 28 kol 2006, 04:54

Otkrijte nam male tajne velikih majstora vezanja musica.Angler, tvoja tema.


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Imitacije

Post Postao/la angler » 02 lis 2006, 10:55

Uvjek sam se pitao da li je potrebno uloziti toliki trud prilikom pravljenja musica da bi izgledale sto vjernije prirodnom izgledu?
Najcesce se desava da riba najbolje uzima "neurednu" imitaciju iz samo sebi znanog razloga. Pocnemo joj zabacivati "glancerice" i u pocetku je slabiji uspjeh nego poslije kad se musica "ocerupa" i postaje neugledna.
Takodjer se desava da masa fantasticnih musica (musice koje imitiraju svasta i nista) ima bolji uspjeh nego ciljane imitacije odredjenih insekata.
Kakva iskustva imate vezano za ovo pitanje?

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 02 lis 2006, 17:22

Bas tako "rodjak"..Sjecam se dok sam lovio strugaca i pastrmku na muhe.Znas ono vaser kugla i par musica ! Kako to obicno bude jedna siva od vunice sva ofucana (ko talijanska kurava) sa bakrenim rebrima mi je najbolje radila dok (lokalni nazivi) crni mrav,trula visnja i zeka (svijetlo zuta) su radile sporadicno.
Tad sam najcesce lovio po relativno brzim plicacima sa skoro punom vaser kuglom u ljetnom periodu i samo pustim da rijeka svojim tokom nosi musice koje se valjaju po sljuncanom dnu koje je rijetko gdje bilo obraslo travom.Stap bi drzao skoro okomito i udarci strugaca su bili agresivniji nego kad bi lovio na povrsinske muhe ili imitacije padavca.
Ta su vremena davno iza mene al se uvjek lijepo sjetiti tog perioda.
Bistro musicari ! :wink:
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 03 lis 2006, 07:27

Kad spomenu strugaca "rodjo", sjecam se da sam kao dijete gledao starog musicara sa bambusovim stapom, nekom upredenom zelenom snjurom (tad nije bilo DT, WF snjura) i torbicom pletenom od pruca, koji je vadio strugace ko iz price. To je bio moj prvi susret sa pravim musicarem. Tad su se musice pravile od vunice i i perom, jednostavne ali lovne.
Po kazivanju poznatog Skewsa dok je boravio na Plivi pocetkom proslog vijeka, napravio sam musice koje su se u to vrijeme pravile iz ruke. Da bih postovao tradiciju i ja sam ih napravio iz ruke. Vjerujem da imitiraju musice tipa Trichoptera (krznokrilci) kao i poznate slovenacke musice pod nazivom Šaš koje su daleko poznatije u svijetu. Pogledajte razliku, a vjerujte da su podjednako lovne.

slika
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 07 stu 2006, 10:02

Hmmm, neki govore o uzgoju crvica :x bljak. Zar nije jednostavnije ovako :lol:

slika
slika
slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 07 stu 2006, 12:22

Jest rodjak al prvo prihrani mjesto sa 2-3 pracke pravih pa onda osini kandzijom po ribi.

Avatar
Aco
Haman Štela
Postovi:50
Pridružen/a:19 kol 2006, 07:58
Lokacija:selim se na jezero
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Aco » 07 stu 2006, 20:02

Angler, ako ti brate mili pravis ovo sto je na slici, imas zlatne ruke. Ne znam kojim poslom se bavis ali sanse su ti velike cega god da se latis...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 08 stu 2006, 07:59

Aco, hvala na komplimentu :wink: mada ponekad bude i ona "sta oci vide to ruke pokvare" :? :)
Pravo da ti kazem, pravljenje musica je za mene toliko relaksirajuci hobi u kojem se iskljucim za sva desavanja oko mene i samo uzivam. I sve dok je samo hobi uzivacu. Namotas malo konca pa zapalis cigaru, smotas koju perku pa srk kafe. Velike su mogucnosti u tom hobiju samo ako covjek ima mastu i kreativnost. Gubi smisao onda kada radis profesionalno ili samo pravis vec znane musice. Najveci je uspjeh kad je tvoja kreacija lovna.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 29 stu 2006, 21:22

Jarane ja da ovako vezem muhe poceo bi praviti karikature politicara na mustadovoj udici...................Ja mislim da bi ih ribe mezile pravo .... :lol:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 30 stu 2006, 08:22

Evo rodjak odmah sam prionuo na posao :wink:
Ova musica mi lici na jednog od predhodnih clanova predsjednistva (celavica friska, pet dinara kriska) :lol: i sto je najvaznije, veoma je lovna :roll: :lol: :lol:

slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 01 pro 2006, 01:48

Vidi Lagumdzije jes se udebljo ko bumbar ! :lol:

Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la lemi63 » 02 pro 2006, 23:05

Da priznam oprosticte mi 100% nikad nisam vezao musice.Za mene je to jos Spansko selo iako sam nabavio nesto materiala.Naime moj kolega sa posla(Holandez)dobro pravi musice i dobro postize rezultate.Prafi nimfe i ostale bubasvabe.Sta me odusevilo je da je napravio imitaciju misa na koju sam licno uhvatio stuku od 75cm.
Ali vidim ove musice i crvice pa kontam dobr bi biznis mogli napraviti.No salu na stranu savrsenstvo.
Bistrooooooooooooo!!!
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 03 pro 2006, 00:12

Hajd reko da se ukljucim malo, jest da sam za Musice i Musicarenje TARABA, ali brate lijepo izgledaju mora se priznat, i cist ribolov brate dragi, Angler svaka cast majstor si nema sta!!!!
BISTROOOO!!!
StariAlas

PIZZERIA ELVIS
Početnik
Postovi:8
Pridružen/a:02 pro 2006, 00:47
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la PIZZERIA ELVIS » 14 vel 2007, 22:16

Angler svaka čast pravi si majstor.
Htio sam te pitati da nećeš mozda na Ribnik 3 marta volio bih da malo razmjenimo iskustva ako ne vidjet ćemo se negdje drugo tokom godine ako bogda a do tada bistro zivi bili. :lol: :lol:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 15 vel 2007, 09:50

Hvala na pozivu i veoma rado bih dosao da tih dana, tacnije do 10-tog marta trebam ici na daleki put. Na zalost tamo gdje nema rijeka a i pastrmke ni za lijeka. I Edib me zvao ali zaista necu moci.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnika vezanja mušica (materijali, alati...)”