Montana u Montani

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori
Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Montana u Montani

Post Postao/la senad » 12 svi 2010, 22:42

Ma ja sam ti inace svastar, nikad nisam bio specijalizovan na neku tehniku.Sve sam probao sem da budem mušičavi i red je da i to isprobam.
Pisao sam već - ja odaberem gdje ću i šta ću raditi kad odlučim da idem u ribu, a kako se u tom periodu osjećam.
Ako sam jak, imam viška energije, onda je to kanjon.Ako sam umoran od života i svega, onda je to bilo gdje, gruntovi zabačeni, a povremeno plovak ili varalica, tek kad mi dosadi ništa ne raditi.
Ako sam umoran od života i bijesan, onda je to Zelengora i Kotlaničko jezero gdje se polomim dok dodjem do jezera, a onda ležim i odmaram u onom raju na zemlji.
Eh, koji je sad sa ovim mušičarenjem stadij, ne znam, ali imam neke halucinacije u zadnje vrijeme pa je možda to neka veza :mrgreen:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Montana u Montani

Post Postao/la angler » 13 svi 2010, 05:31

Joj Senade umal' svu jutarnju kafu ne poprskah po ekranu!!! <kafa> <valjanjeodsmijeha>

Ritual, svako jutro skuham kafu, pocickam cigare i ostalo da je pri ruci, kliknem na forum i dok se otvara stranica lagani srk, kad imam sta vidjeti. E znas sta, uljepso si mi citavu heftu, ma sta heftu...mjesec, sa ovim slikama.

Bio ti svastar ili ne, imas "zicu" za mahanje. Koncentracija, strastvenost, revnost, stav... sve je prikazano u slici <championvanja>

Stadij sa mahanjem je taj, kad nista od navedenog ne mozes sebi priustiti iz nekog opravdanog razloga, a drma te neko od tih raspolozenja, stap u ruke i na livadu. Odkoracas 10, 15, 20 metara i zabiljezis, ili neku metu oznacis pa se razmases, dobijes ugodno sa korisnim. Sto cesce mases manje je upale misica i nema povratka svastarstvu :mrgreen:

Ma koji je to strastveni musicar presao u varalicare ili, nedaj Boze, plovkarose <valjanjeodsmijeha>

@Zlaja...cekamo te strpljivo <jelmekotrazio>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la montana » 13 svi 2010, 06:38

E sad mi je dan putpun kad vidjeh ovog Musicara! Senade dobro dosao, a od mene je janje! cim dodjem. Jutro pocelo sa snijegom, pa kisa, pa mahanje, a sad i Predsjednik...

Evo malo slika, nebih ja, al' Angler trazio. Mal' se nisam utusio, slikajuci kroz cvike, odvali se stijena...!

Snijeg, pa slika uzvodno, pa slika nizvodno. (K'o da predajes selam)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Montana u Montani

Post Postao/la angler » 13 svi 2010, 06:43

Sta je to, kod tebe neki bijel' pjesak :lol:

Hvala drug na slikama. I 'dje neces stati i zabaciti kad naletis na takve rijeke, same zovu <championvanja>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la montana » 13 svi 2010, 06:57

Evo malo i riba! Rijeka se zove Yellowstone river, lokacija pored Livingstone, MT, muha suha, Adams #14 sa "padobranom. Ovo je endemska i ugrozena vrsta, koju odmah treba pustiti. Zove se Yellowstone Cutthroat trout (zaklana), zbog ove narandzaste boje ispod grla. Srodna je kalifi i lisi na nju, ali ima rijetke tacke po sebi, samo naprijed, a prema repu je bez tacaka, svijetlo srebrnaste boje.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la montana » 13 svi 2010, 07:07

Evo jos malo slika. Danas prvo radila kalifa, potocare u mrak.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la montana » 13 svi 2010, 07:26

angler je napisao/la:Sta je to, kod tebe neki bijel' pjesak :lol:

Hvala drug na slikama. I 'dje neces stati i zabaciti kad naletis na takve rijeke, same zovu <championvanja>
Ne mozes ih promasiti, jer nema drugog puta. 340 milja rijeka Yellowstone tece na istok, pa 20 milja "Ivan sedlo", pa 340 milja Clark Fork rijeka tece na zapad. Cijelo vrijeme se vozis pored njih i samo gledas dobru kotu za parkiranje pored same vode. Ove rijeke su uz Missouri najvece, a ima jos stotine manjih poput recimo Fojnice, Krivaje i dr. Necu napominjati da su pune ribe, divlje, ribara, jal' ima, jal' nema... Sutra odoh na ovu drugu, pa da vidim jel'se imalo izbistrila...

Sto se tice bijelog pijeska, to je posljedica globalnog zahladjenja...

Nego nesto nam se Zlaja zadeverao Senadovim prelaskom u mini prelaznom roku. Zlaja, nista se ne sekiraj! Kao sto predsjednik rece, kad osjetis u srcu, a ti nam se prikljuci. Stranka te ceka....
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la rusko » 13 svi 2010, 08:39

Senade <championvanja>

Samo vjezbaj i veoma brzo ce to izgledati ovako:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=i0ZJhum4_Q4[/youtube]

Monti, slike su odlicne! Ti si barem imao srece, imas priliku da pecas u koliko-toliko slicnim rijekama kao u BiH...

Ja ako hocu na suhu muhu moram cekati jedan poseban period od 10-tak dana kada se mayfly (neznam na nasem kako se zove) aktivira i to pod uslovom da odem jednu 400 km sjevernije i platim 120 eura... Eventualno nekad da kalifa iz P&T jezera hoce na suhu, ali rijetko jer je to mutava riba odrasla na koncentratu i vise i nezna da su muhe jestive...

Sramota da u Svedskoj nisam lipljena uhvatio, jer trebam ici 1200 km sjevernije do prve vode u kojoj ga ima, a to mi dodje kao do Bosne... Da nema ove morske pastrmke stvarno ne bi bilo smisla ici u ribu... ovdje je ravnica i poljoprivrednici su malo previse gramzivi pa su ili iskrcili ili zagadili sve normalne tokove rijeka tako da stacionarne pastrmke skoro pa uopste i nema, a losos se sveo na uzasan minimum - ako u pet dana konstantnog pecanja uhvatis jednog - dobar si...

U moru i ima nesto ribe ali nisam veliki ljubitelj "buljenja u horizont", volim rijeke...

Nema druge nego da selim odavde!
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la Seha » 13 svi 2010, 14:03

Imas lipljena kod mene. Nisu veliki kao kod nas ,ali ih ima lijepih uzvodno od terena na kojim ja lovim. Proguglaj "gudenå staling" (lipljen)
Ako nekad uhvatis vremena bujrum.
Senci ice to dosta bolje kad se promijeni spaga. Ja sam malo mahao sa Senadovom pritkom na Ramickom i nije da se nemoze ispucati do 15 tak metara, ali se osjeti kako spaga struze po vodilicama prilikom ispucavanja. To pravi veliko trenje i samim tim dosta koci spagu da slobodno sklizne kad je ispucavas trzajem ruke.
Daj kad neko Rusko Monty budu dole nek ti pretresu malo opremu i upute na pravi put :wink:
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la montana » 13 svi 2010, 15:39

<titinpionir> 17. juleta dolazim, pa cemo to viditi. Mozda da se malo podmaze? ako ne nabavicemo novu. 15 metara, ako su pod kontrolom i precizni, su dovoljni za pocetak ribolova. Zavisi od rijeke i ribe, koliko je plasljiva, ali kad se to savlada, moze se vjezbati na vodi sa musicom, a tada je sve to dosta zanimljivije, pa je samim tim i upala misica veca, a i zglobovi odu. Jedne zime mi je drug osjetio zov musicarenja, pa oticli na jezero na Steelheade. Osladilo mu se, a minus 2. Kaze odoh ja na ovu stranu. Nakon sat dodjem do njega, a on ugazio bos do pojasa u vodu i mase li mase. Izlazi covjece, rekoh, sta radis? Kaze upao u vodu, pa je svakako mokar. Musicarenje je kao religija. Treba vjerovati i slijediti obaveze, ali ne treba biti radikalan <djed>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la rusko » 13 svi 2010, 15:54

<valjanjeodsmijeha> dobar je kolega... ja sam se jednom popeo na drvo kako bih prisao jednom zanimljivom mjestu... i naravno "lasta capljina" odozgo, i ja i grana buc u vodu... bilo je i poziva sluzbi za spasavanje sa temom "ja zaglavio u mulju i lagano i dalje tonem"... izvukli su me sa vatrogasnim kolima...

Svaki odlazak u ribolov je bukvalno "hodocasce", odvojis se od stvarnosti i ne primjecujes ni opasnosti oko sebe, samo si skoncentrisan na ono sto najvise volis...

Senade, snjuru bi mozda trebalo dobro ocistiti i podmazati (imaju posebna sredstva za to ali moze i silikonska mast dobro posluziti), mada meni to malo zvuci kao da snjura nije prilagodjena stapu, provjeri koje klase je stap.

I ja bih trebao dole 16/7, ali plan mi je totalno klimav... zaletio sam se i konkurisao na jedan zestok poslic i u ponedeljak idem na drugi intervju, pa ako ga kojim slucajem dobijem moracu ostati ovdje i nastaviti sanjariti o rijekama i ribama...
Zadnja izmjena: rusko, dana/u 13 svi 2010, 16:24, ukupno mijenjano 1 put.
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la zlaja » 13 svi 2010, 16:00

Stranka prati svaki moj korak :mrgreen:
Montana lijepe ti ove šarene ribe <ribarcina>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la montana » 13 svi 2010, 16:14

Stretno za posao Rusko. To je najprece sada, a cim ga dobijes, ako Bog da, odmah na bolovanje. Ko kaze ne moze i jare i pare i u ribu. Pa ja sam ovdje izabrao da budem kamiondzija zbog ribe, jer najblizi FF mi je 1200km.

Hvala Zlaja. Ove sarulje su odvratne, kad je zakacis otima se i skace, pa samo gubim vrijeme. Nego si mi nesto tih? Da nisi slab... ili te potreslo ovo sa Senadom? Ne sekiraj se, nece on sve pohvatati. Bice i za tebe, samo kad ti perje dopre do srca <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la rusko » 13 svi 2010, 16:26

Hvala Monti, i meni je cilj da se malo rasteretim obaveza i da imam stabilna radna vremena kako bih mogao cesce u ribu... znacu sljedece sedmice kakva je situacija.

Seha... promasio sam onu tvoju informaciju o lipljenu... rado dolazim da malo podijelimo iskustva... moram samo uskladiti moje "radinosti i planove"... cujemo se uskoro oko toga... a imaj u vidu i one ranije dogovore o probavanju lova sarana u Svedskoj...
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la rusko » 13 svi 2010, 17:31

Opet sam bacio pogled na Senada kako musicari... i vidim da nemas donjih prstenova na stapu... zato i ne mozes dalje zabaciti jer se stap "ne puni" dovoljno...
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarski tereni”