Montana u Montani

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Montana u Montani

Post Postao/la rusko » 02 pro 2009, 13:45

Seha je napisao/la:Ja cu doci sa Denisom garant samo da skontamo neku dobru vodu sa saranima. Za Henrikstorpssjön sam citao davno jednu reportazu od Jensa Bursela.. Tu su uhvacene prve 15 ke u skandinaviji nekih 20 godina u rikverc. Prije je tu bilo svega i svasta pa cak i da su lokalni sumari oruzjem tjerali ribare sa vode..
Super bi bilo kad bi napisao koju reportazu iako nisam musicav super je procitati iskustva sa drugih voda i vidjeti lijepe slike prirode. Steta sto nismo prije bili u kontaktu mogao si skoknuti do nas prosle godine kad smo lovili geeda festival u Kalmar-u.... U BH camcu ima uvijek mijesto i fildzan viska ;)
Bice prilika, bitno je da se uspostavi kontakt...

ja cu se aktivno raspitati za sarana, pa kada vam pase: <dobrodosli>
slika slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la Seha » 02 pro 2009, 19:22

Tamo negdje abd septembar oktobar bi bilo idealno jer smo kontali nesto da proljetni ribolov odlovimo u Poljskoj..

Hvala ti Rusko
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la Seha » 02 pro 2009, 20:23

Evo kao sto sam obecao jedna moja lokalna voda i saran na muhu. Jedino sto mi smeta ovdje je to sto ih je uznemiravao za vrijeme mrijesta (nevolimo brate ni ja kad ni neko brka ceif :) ). To ovdje nije zabranjeno za sarana jer ga smatraju za dosljaka pa nema ni dozvoljene mjere ni ogranicen broj komada..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ssOxNzwEIg0[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cXAa_l7bqSc[/youtube]
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la rusko » 03 pro 2009, 09:37

Seha je napisao/la:Tamo negdje abd septembar oktobar bi bilo idealno jer smo kontali nesto da proljetni ribolov odlovimo u Poljskoj..

Hvala ti Rusko
Onda dogovoreno, do tada cu ja pronjuskati dobra mjesta, malo trenirati "saranizaciju", pa cemo se fino organizovati da budemo neorganizovani :D

Nego kada budete u Poljskoj raspitajte se malo o vodama za musicare... i BISTRO!

P.S.
odlicni i zanimljivi snimci, jos kad bi se meni desilo da vidim onako sarana da se izbacuje, lako bi bilo za musicarenje :-)

Trazim odavno onaj jedan pontonac (camac) kao sto ovi imaju na snimku, ali bi verziju na koju se moze zakaciti elektricni motor...
Da nema negdje kod vas u blizini neko da ih prodaje? Ovdje je tanko s tim, svi furaju onaj "prsten, a meni to ne pase na rijeci, strah me da mi odredjeni dio tijela ne zapne na korijenje...
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la Seha » 04 pro 2009, 16:38

Znam neku raju sto musicari na rijeci oni koriste iskljucivo ovaj model. Ubacim sliku ! (nemas brige da nezapnes za korijen guzica je u ovom modelu na sigurnom) <jelmekotrazio>
Te pontone sto imaju nosac za elektricni motor iskreno nisam nikad imao priliku vidjeti.. Ako znas kako se zove odredjeni model mogu ti pogledati ali sam misljenja da ti je najbolje naci na netu i kupiti ga u nekom od online shopova u svabiji. U DK je porez 45% pa vjerujem da je isplatnije to traziti u svabiji.
Ako negdje naletim na ovaj il slican polovan kupujem ga za saranski ribolov.

slika
slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la Seha » 04 pro 2009, 16:51

Evo malo sam prosvrljao netom. Ove Outcast modele koji imaju mogucnost montiranja motora hvale (a kako i nebi kad su 5000 DK)

slika
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la rusko » 04 pro 2009, 16:57

Seha je napisao/la:Evo malo sam prosvrljao netom. Ove Outcast modele koji imaju mogucnost montiranja motora hvale (a kako i nebi kad su 5000 DK)

slika
To je taj!!!

pronasao sam jednog tipa, daje ga za 3000 SEK a kaze da ga nije ni koristio... samo mi se ne javlja na tel...
cekacu... <jutrnjakafa>

Meni je problem sto zivim u stanu... da imam neko dvoriste nabavio bi sebi jedan dobar camac i na trajleru ga dzao... ovako ce biti pusi - ispiruj, ali bolje i tako nego gledati sa obale kako se izbacuje i uzaludno cupati rame u nadi da ces jednom tamo zabaciti...
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la Seha » 04 pro 2009, 17:46

Ako imas garazu nije problem improvizovati. Ja sam tako radio dok sam koristio gumeni camac. Fino brate nosace za box na krov auta ,a za camac napravis 2 kuke za koje vezes konopac sa druge strane garaze imas one klizne vodilice za konopac koje koriste za jedrilice. Uvezes auto u garazu odvezes ponton podbacis konopce i dignes ga dovoljno visoko da ti nesmeta ulazak i izlazak autom iz garaze.. Ovi pontoni i nisu zahtijevni mali je kapacitet komora tako da i ukoliko ga moras svaki put napuhati svaki put to uzme svega 10 tak minuta. Nista je to za mogucnosti koje pruza ova igracka.
Ta cijena je vise nego povoljna. Steta da ti propadne tako dobra prilika.

Bistro
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la rusko » 04 pro 2009, 23:07

Dogovorena kupovina!!!

javio se tip, samo je na samom sjeveru Svedske, pa treba sad da se raspita kako da mi to posalje i koliko ce kostati...

Kaze da ga je on kupio, pa je dobio posao u Austriji i seli se uskoro, a nece da sve stvari vuce sa sobom i ne vjeruje da ce mu tamo biti potreban.
Tvrdi da je neotpakovan, da ima i racun i garanciju...

sve mi to zvuci i predobro... pa se nadam da nece biti neka izrada u pitanju.

ako sve prodje kako treba slikacu ga, probati i postavljam recenziju na sajtu i forumu!
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la rusko » 15 pro 2009, 12:55

STIGAO!!!

Doputovao je pontonac jutros.. i na sveopstu radost moje supruge montiran je u dnevnom boravku jer nemam vremena da skoknem do rijeke...
<neshuribu>

Montiranje i odpakivanje je uzelo svega 34 minute (od cega vise od pola na raspakivanje, citanje manuala i mozganje (najvise na mozganje), a ostatak na prakticni dio rada). Demontiranje je uzelo svega 7 minuta, pri cemu su i pontoni ispireni...

Nema sarafa osim za sic 6 komada, cetiri na dnu i po dva sa strana izmedju ledjnog dijela i sjedala (moze se preklapati) dalje ima 6 klinova sa osiguracima kojima se fiksira nosecakonstrukcija, i na nekim mjestima ima dugme-sklopke za cijevi... veoma jednostavan za montiranje i mislim da ce mi trebati najvise 30 minuta da bude skroz spreman za ribolov.

Evo par slika:

slika

slika

slika

slika

slika

P.S.

Montana, oprosti sto ovo stavljam u ovu temu, poceli smo ovdje pricu o ovome pa je tako ispalo... sorry...
Predlozicu Senadu da ovori "Chat"- sekciju na forumu za pricu o svemu i svacemu.
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la montana » 15 pro 2009, 23:28

No sikiriki Rusko. Imali smo pokusaj vec da odvojimo nesto kao forumska kafana, mislim da smo je (temu) tako nazvali, da bude za teme pod razno, pozdravi i slicno, ali nije dugo trajalo. Lijep ponton. Ovdje se dosta koriste za musicarenje, posebno strimerane na velikim rijekama. Dobro se drze na relativno brzim vodama, ali problem je sto uvijek treba neko da nas odveze. Zato se dobro druziti sa sarandzijama, pa recimo odvezu nas uz Neretvu, da se polako spustamo i nahvatamo se ribe, a oni recimo na Jablanickom raspusu rostilj, a za one koji ne jedu meso ima bojli za sarane kao prilog. Milina i suzivot je moguc, zar ne? <rostilj> <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la montana » 10 svi 2010, 20:35

"Boze dragi, hoce li u ovom gradu sunce zasjati ikad kako treba? Nece moj Dino, nece!" (A. Sidran, "Sjecas li se Doli Bel")

Dosla voda od brijega do brijega, mutna k'o oranje. Snijeg pada otkako je nastupilo proljece. Svaki dan 10 cm, pa se topi. Svi slikaju, a ja nista. K'o velim gdje cu u "bozu" zabaciti muhu. Padalo mi je na pamet mepps, rapala ili twister, al' ko bi ost'o ziv od onih tamo, "varalica". Ipak stadoh jedan dan da probam. Muha Princ #10, sa zlatnom glavom, uz obalu i na samom dnu, kad grebe po kamenju. I 9 komada. Nisu neki, ali da i mi musicavi sta objavimo... <jelmekotrazio>

Sve su ribe pustene, a sve nisu slikane, jerbo mi ponestalo baterije... (Tita mi, a na vama je da vjerujete <ribarcina> )

Voli vas i cijeni vas Montana!
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la zlaja » 10 svi 2010, 21:09

Montana druže reko je nama Džafa sve-ne moraš se skrivat ovako <jelmekotrazio>
Nego bolan lijepa ti ova tema , lijepe rijeke i ribe u njoj a ti pecaš po bosanski , oni ameri nisu znali šta je ribolov kada su naši stari vezali mušice...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la rusko » 10 svi 2010, 21:15

Monti, cestitam na ulovu i slikama... u toj mutnoj vodi probaj sa otezanim muddlerom (par namota olova na udici), bijeli ili crveni "rep" od marabou, i malo krupnije osisaj glavu (crnu)... zabac pod 45 stepeni niz struju, i pomalo ga cimkas i pustas da predje na drugu obalu (na tvoju stranu)... ona cupava glava pravi vibraciju na koju pastrmka u takvim vodama obavezno udara (kod mene je tako uvijek u rijekama...)

Ovako nesto, samo manji i nesto vecom glavom u odnosu na tijelo:

slika
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la montana » 10 svi 2010, 21:24

Mora se Zlaja, da me zelja mine. Ovi ovamo moraju imati sve potaman, cast lokalnim kaubojima, koji znaju svoj posao. Rijeke "him" lice na ove nase, zato ja tamo i lovim. Ima i ribe, samo nema smeca i krivolovaca... Malo je podosadno, jer niko ne ide samnom zbog velike udaljenosti. Ljudi se opredjele za suncanicu po parkovima, pa na spavanje, sutra je novi (radni) dan...

Rusko, evo utovaram neki sladoled za tamo, pa ako voda u medjuvremenu ne izbistri probacu svakako. Nego mi je veci problem slikovanje. Pravo da ti kazem uslikam jednu-dvije i onda mi mrsko. Citao sam ove tehnike za slikanje, ali kad ja sve to montiram riba ili nece, ili se javi negdje gdje nisam okrenuo kameru (valjda stidna). A znas kako je ugazis na sred vode, rijeke male, pa ako budem gacao tamo-vamo nista od ribe...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarski tereni”