Sapna

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Re: Sapna

Post Postao/la tommylee » 16 tra 2014, 15:34

Najveći vir i najveća nada me izdade.Pun mulja,jako plitak i nijedan klen(čić),sramotno :(
slika

Dalje na prelivima još koji i to je bilo sve,poliecelonka,najprostija i najbolja!
slika


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Sapna

Post Postao/la tommylee » 16 tra 2014, 15:36

slika

U svoj ovoj prljavštini i smeću još po neki kadar je ostao.
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Sapna

Post Postao/la angler » 18 tra 2014, 20:49

Odlicno tommy. Lijepe slike, pokoja uhvacena riba, lijepo vrijeme i uzivancija. A voda ce nadoci.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Sapna

Post Postao/la tommylee » 18 tra 2014, 22:13

Ne da je nadošla nego prijeti da se izlije ako stigenm fotku koju da uradim!Kiša pada već danima,jedino će ribama i vegetaciji da prija.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Sapna

Post Postao/la tommylee » 07 stu 2014, 23:51

Par pokušaja da otpecam su propali,sve rasklopim a pljusak udari.Jedan dio korita su bagerima razvalili.Sve za doborbit širokih narodnih masa.K'o fol da se voda ne izlije,bitno je mastan tender počistiti!
No sve to preskočim i mojoj stazom revoulicije se zaputim.
Mahač klase #3 i kutija puna muva.
Tereni dosta dobri,malo bi više voli oveći vodostaj ali šta je tu je.Ribe ima,sitan klen.Dosta grupisan pa gdje se jedan javi tu ubacivati dok ne stane.
Sad čekam proljeće i da riba migiria iz Drine,nadatm se kakvom malo većem klenu.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=f9U8g7_GeVY[/youtube]


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Sapna

Post Postao/la tommylee » 16 lip 2015, 13:18

Nije neki vodostaj ali ipak ima ribe.Fini klenovi za toliku vodu.No najgore mi je vidjeti račve pored vode.Znam da ga lokalci satraše.
Ipak na mušicu se da prevariti koji!
slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Sapna

Post Postao/la tommylee » 16 lip 2015, 13:19

Čist teren male ribe,što je bolji krš ribe su veće.
slika

Krupnu policelonku su napadali i oni najmanji!
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Sapna

Post Postao/la angler » 16 lip 2015, 15:33

Bravo majstore! Odlican teren, a i fini komadi. Koja se jos riba da prevariti u ovo vrijeme, ima li kakvih migracija?

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Sapna

Post Postao/la tommylee » 16 lip 2015, 22:50

Na ovom potezu samo klen je atraktivan usled malog vodostaja i stalne promjene terena on se najviše tu zadržava.
No neki dan sam na ušću doživjeo šok.Kako nisam mogao prići od dubinki krenem uzvodno,voda opada a ja da bacim pogleda na šta korito liči posle svih ovih poplava.
Ispod nogu mi prođe mrena cc 4Kg,posle nje ide nešto ogromno i crno kao zmija.Ja u čudu gledam i ne vjerujem,som cc 7-8Kg.
Posle vidim još par mrena 1-2Kg,Bucovi oko 400-500g i dosta sitnog klena ali i par zanimljivih.Voda do koljena!!!

No i lokalci se bacili u posao,mreža se razapinje no i ja sam isti dan našao ribočuvare i uredno sve prijavio <djed>
Ovaj mrežaroš mi je pričao da je lovio i smuđa!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Sapna

Post Postao/la angler » 17 lip 2015, 05:32

Znaci moze biti i te kako bogata ribom da nije mrezarosa, kao i sve nase rijeke.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Sapna

Post Postao/la tommylee » 17 lip 2015, 08:15

Naravno,a i vodostaj je urnisan.Kako sam čuo uzeli su sa izvora određenu količinu i izgleda da svake godine pojačavaju taj tempo!
Kojom brzinom propadaju rijeke ovo nije normalno.
Ovdje sam proljetos zatekao odlično rojenje nekog sivog seđža,kelnovi su totoalno bili aktivni.Čim bi se neki spustio do površine klenovi bi atakaovali,lijepi prizori skoro kao salamonoidi se ponašaju.
Lokalci su ove godine se konačno opasuljili te su udarali čitavom obalom kolce,vrbu i topolu.
Korjenje štiti od erozije i mnoge ribe i životinje se tu sakrivaju.Krošnje prave hlad i zadržavaju vlagu.Te mnogim insektima ovo bude hotel sa pet zvjezdica.
Kod mene u Zvorniku su urbanizovali obalu,bez neke ptrebe su je betonirali,udarli molove i bagerima izravnjali dno.
Taj događaj me je baš pogodio,od tada tu više se nije moglo pecati,bar ništa ozbiljno.

Malo odužih ali ovo je opšte stanje na vodama ako se ne oglase nadležne institucije biće sve gore.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarski tereni”