Olimpijada u Portugalu

Moderatori/ce:adi,Seha,emin,enko

Avatar
Aco
Haman Štela
Postovi:50
Pridružen/a:19 kol 2006, 07:58
Lokacija:selim se na jezero
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Aco » 22 ruj 2006, 13:29

peder je napisao/la:
Seha je napisao/la:
peder je napisao/la:Seha
Cija ti ova slicica sa saranom?????
Imas pravopisnu gresku pederu.......

Sjedi jedan za kraj godine !

Ne se kititi tudjim perjem(slikama)
...a, da ipak ti odes u neku specijalizovanu ustanovu i natenane im lepo pojasis sta te muci ...a, ostavis na miru ove kobajagi ribare da iznose neka svoja misljenja


Avatar
Drill
Haman Štela
Postovi:34
Pridružen/a:20 ruj 2006, 11:56
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Drill » 22 ruj 2006, 14:01

Gledaj sad ovo PEDERCINO:
Ja se ovdje na Forumu vodim pod Nikom "Drill" a zovem se Nedim Fazlic,nastanjen u BRD Nordenham 26954 lange str 33,ili u Bosni 16 MUSLIMANSKE BRIGADE Br 8 ,Srebrenik 75350,Slicicu ispod svog Nika ovdje na Forumu sam pokupio iz Cipro.de Dal te i to muci da se mozda i ja kitim tudjim perjem.
Ajd imaj muda pa se fino ko covjek predstavi,ako ih uopste imas,
mislim da vec znam koja si Ptica.
Seces na vise Foruma i pratim te ,tek tolko da znas.
Seha molim te da mi ne govoris kako tebe netreba niko stititi,ovo je licno moj odgovor i uopste tebe nemam ni u podsvijesti kad ovo pisem .Ovakvi slicni ovom Pedercini su mene licno na http://www.ilovecarp.com dok sam tamo moderirao taj Site provocirali pune dvije godine ito samo sto ne pripadam njima,a bas sam bio prema svima ravnopravan ,al vidis evo ih polako i ovamo pronasli adresu ba bacaju vatru.
Pedercino ja licno cu se sad kad se vratim sa pecanja potruditi da ti pronadjem IP adresu ,a onda .................................mozda Asta Lavista a mozda i ne jer se nepitam ja ,al nebrini ima ko.
Zadnja izmjena: Drill, dana/u 25 ruj 2006, 22:47, ukupno mijenjano 1 put.
C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R
<°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))<

Dusan T.
Početnik
Postovi:21
Pridružen/a:23 ruj 2006, 11:25
Lokacija:Bijeljina
Kontakt:

Post Postao/la Dusan T. » 23 ruj 2006, 15:02

Bistro!
novi sam na forumu.Zovem se Dusan i pecam za C.T. Uhvati i pusti.U Portugalu sam bio kapiten saranske reprezentacije i pecao u sektoru C zajedno sa bratom Nebojsom, koga vi na forumu znate kao CandrBN.
Ukoliko nekoga interesuje, mogao bih u nekoliko nastavaka napisati o odlasku,otvaranju,smjestaju, nacinu pecanja,sistemima,bojlama,toku takmicenja,odnosu SRS BiH prema sarandzijama...
Ne bih da gnjavim, javite se ako vas nesto od ovoga interesuje.
Hvala

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 23 ruj 2006, 16:16

Dusan T. je napisao/la:Bistro!
novi sam na forumu.Zovem se Dusan i pecam za C.T. Uhvati i pusti.U Portugalu sam bio kapiten saranske reprezentacije i pecao u sektoru C zajedno sa bratom Nebojsom, koga vi na forumu znate kao CandrBN.
Ukoliko nekoga interesuje, mogao bih u nekoliko nastavaka napisati o odlasku,otvaranju,smjestaju, nacinu pecanja,sistemima,bojlama,toku takmicenja,odnosu SRS BiH prema sarandzijama...
Ne bih da gnjavim, javite se ako vas nesto od ovoga interesuje.
Hvala
Dusane mislim da bi najbolje bilo da napises sve sto si naveo i posaljes (eventualno sa slikama) na bistrobih@yahoo.com.
To ce Admin vjerovatno postaviti na pocetnoj stranici u "reportaze".
Kao sto vidis nisam jedini koga interesuje sve kako i sta je bilo na i oko staze za vrijeme SP u saranskom ribolovu.
Bistro i puno uspjeha na buducim takmicenjima..
slika

Avatar
Aco
Haman Štela
Postovi:50
Pridružen/a:19 kol 2006, 07:58
Lokacija:selim se na jezero
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Aco » 23 ruj 2006, 17:20

Zdravo Dusane,

Sve cestitke, na dobroj volji i nesebicnosti. Ako bi krenuli nekim redom verovatno kao i vecinu sarandzija sa foruma, interesuje me boili. Da li ste ih pravili, koji mix ste koristili...i sta ti god moze pasti na pamet u vezi boili-ja. Pa, cemo posle o taktici, sistemima.... jos jednom sve cestitke :wink:


Dusan T.
Početnik
Postovi:21
Pridružen/a:23 ruj 2006, 11:25
Lokacija:Bijeljina
Kontakt:

Post Postao/la Dusan T. » 23 ruj 2006, 17:52

Neka, ovdje cu posto je ovo prica koja najvise interesuje sarandzije.
Na SP se ekipa sastoji od 3 takmicarska para, jednog rezervnog para, jednog kapitena-selektora(koji obicno ne peca) i jednog menadzera-direktora.
Sem njih(ciji boravak ulazi u zvanicnu kotizaciju i troskovnik)bolje, bogatije i organizovanije ekipe vode i odredjeni broj free-runera,spijuna ,eventualno kuvara,vozaca i sl.
Mi smo odrzali ligu, prva tri para su postali takmicari,cetvrti par je bio rezervni.Jedan od nas(JA)izabran je za kapitena.U rezervnom paru imali smo momka koji tecno govori 2 strana jezika pa smo se dogovorili da on preuzme poslove menadzera.Time smo htjeli da smanjimo troskove.
Kad je postalo jasno da ce SVAKI par morati da ulozi bar 1500 e da bi otisli,taj momak otkiva zbog nedostatka love.Ostaje nas 7.Savez nam dodjeljuje menadzera(uzgred, radi se o odlicnom i postenom covjeku koji je nazalost PRVI put vidio saransko takmicenje i ne zna ni jedan strani jezik).
Autobusom putuje menadzer i 2 takmicara.Dvojica dolaze kombijem iz Beca(jer tamo zive) a nas trojica odlucujemo da OD SOPSTVENOG NOVCA PUTUJEMO AVIONOM da bi ustedjeli 5-6 dana.
Kombi i bus stizu prvi i smjestaju se u auto-kamp blizu staze.Tvrde da nigdje blizu nema nikoga od zvanicnika.JEZIK!U ruci drze papir na kojem pise adresa i telefon smjestaj, te kompletna satnica sastanaka i takmicenja.Posto su reprezentacije HR i SR odlucile da ustede i spavaju u auto kampu i hrane se sami(sama kotizacija je 1170 e, a sa smjestajem i hranom 3500 e)-pada odluka i mi cemo u kamp.S obzirom na to da nam u dane takmicenja treba hrana na stazi, cjenkamo se sa organizatorom i dobijamo pola obroka ali bez smjestaja za 1800 e.USTEDA 1700 E.
Oni koji ostaju u kampu dobijaju placen kamp-nas tri odlazimo u privatni smjestaj-i ne dobijamo NI ONOLIKO KOLIKO NAS SLEDUJE ZA KAMP!
Sutradan odlazak u Lisabon(140 km) na otvaranje.Sjajno!Hala koja je sagradjena za EXPO 98,velicine BG ARENE,svjetla, reflektori,ogromna pozornica,defile,dva velika ekrana.Ne pitajte kako smo obuceni u odnosu na ostale!!Mnogo reprezentacija imaju sakoe sa vezenim grbom,stetson sesire,neki vrhunske trenerke.Vrhunske zemlje-vrhunski obucene.A bogami, nije mane ni mladim drzavama koje se tek brendiraju.Srbi,Hrvati,Crnogorci-dobri i upecatljivi.Mi-kao pomocni radnici u sali.Intoniranje svih himni po 10-ak sec.Nase nema.Nema veze-vidjecemo se na stazi.Pitam vodju puta plovkarosa(cujem da je i on neki funkcioner)koji je najbolji rezultat neke BiH selekcije svih vremena.Kaze neki dvocifren broj.Kladim se da cemo biti bolji.Gleda me cudno a pogled mu govori :ko je ovaj uobrazeni majmun?Nema veze,vidimo se na stazi.Vracamo se nazad puni utisaka.
Svice dan takmicenja
Hrvati i Srbi organizovani fenomenalno!Atmosfera odlicna, Hrvati imaju dva velika zamrzivca,kombi,.Srbi kombi i 2 rent-a-car auta.Hrvati stigli par dana ranije,sonarom i camcem snimili jezero i napravili kartu dna.Srbi SVE znaju o jezeru(tu su bili dvostruki prvaci svijeta).Mi svi imamo razlicite bojle(jer su kupovane od sopstvenog novca).
Na prvom sastanku izvlace se sektori.Zeljko i IVO-sektor A,Rade i Svarc-sektor B, burazer i ja-sektor C.Prija mi ta informacija, jer su ranije najbolji rezultati postizani u tom sektoru.
Saznajemo pravila:hranjenje od 09-17,30.Nocu dozvoljena pracka,kobra,pva(sta li vrijede na preko 100 m?).Unosenje prihrane-mamaca u boxove samo jednom, posle otprilike 30 sati.U vodu se ne smije preko koljena i to iskljucivo sa meredovom.Ne ni prilikom zabacivanja,ni hranjenja.Rezerva moze uci samo jednom i to trajno-do kraja takmicenja.
Iz kontakata sa takmicarima saznajem da NIKO ni pod kojim uslovima nije spreman da prepusti odredjeno vrijeme rezervi.S obzirom na to da me je on jedini kontaktirao kod nabavke bojli i da ima iste kao i moj par, ta da znam da se radi o dobrom takmicaru-odlucujem da on pocinje umjesto mene.Znam kako bi meni bilo da sam presao 3000 km u jednom pravcu,spremio sve stvari, potrosio grdne novce a da pritom ne zabacim stap.Uostalom, sebi najlakse mogu da naredim.Iako je to PRVI put da burazer i ja ne pecamo zajedno!
Stizemo u sektore:A izgleda kao sve nase saranske vode, ali je obala jako strma,B-dosta sirok, C-pred nama more.Pravo siroko, veliko...Ni nalik saranskim-takmicarskim jezerima u nasem regionu.....
nastavak slijedi...(ako vas interesuje)...

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 23 ruj 2006, 19:30

Fala bogu da nas interesuje, nisam sarandzija, ali pisi dalje, ako ti nije mrsko. A i koja slicica bi dobrodosla!
Jos jednom cestitke!!
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Dusan T.
Početnik
Postovi:21
Pridružen/a:23 ruj 2006, 11:25
Lokacija:Bijeljina
Kontakt:

Post Postao/la Dusan T. » 24 ruj 2006, 00:57

Sve informacije koje smo imali o jezeru, bile su tacne.Jezero je vjestacka akumulacija.Prosjecna dubina 2-2,5m, sa jako plitkim priobaljem.Postoji stari tok koji je dubine 6-9, pa i vise metara.On je od obale udaljen od 90-120 m i vecina ribe se lovi u njemu.
Shodno tome, shvatili smo da je moguce hraniti jedino raketom pa smo ih imali jedno 6-7 kom(zbog debljine najlona).
Vec dugo pecamo stapovima 13 stopa, ali mekim(RH Team).Pored njih imamo i komplet nesto tvrdjih Fox-ova(sve je tvrdo kad se uporedi sa RH Teamom).
Za ovu priliku smo ipak morali da nabavimo nove RH INSPIRATION ENDURO 13 STOPA, 3,5 lbs.Posto smo imali pare samo za 4 kom , za rezervu smo koristili RH Legend 13 stopa 3,5 lbs. Sto se vode tice, culi smo da je VEOMA bistra, a da je prosjecna lovna tezina sarana jako mala.Stoga smo namotali GLT-ov PRO CLEAR o,29 mm(sve podredjeno daljini izbacaja).
Posto su sarandzijski sajtovi prepuni bajki o daljini izbacaja-ja necu gatati koliko smo daleko bacali.Mi imamo 6 komada SHIMANO LC. Za ovu priliku su nam drugari pozajmili i 2 SHIMANO AERO TECHNIUM 10000 (na njemu smo nekoliko puta brojali-izbacivali smo oko 150 namotaja i na toj daljini smo dobijali ribu).
Za predvez iskljucivo koristimo Fox Gravitron, duzine 17-22 cm.Udice,za ovu priliku Penetrator two u velicini 6(nijedan udarac nismo imali bez kacenja!)
Dogovorili smo se da krenemo sa normalnom prezentacijom bojle, pa tek ako ne bude stimalo da eksperimentisemo,
Sto se bojli tice imali smo 3 provjerene takmicarske:baku, zacin i meso sa vocem.Miksevi NUTRABAITS i Solar, ne previse aromatizovani, pojacan zasladjivac.Pretpostavka je bila da su jata sitnog sarana velika i da treba baciti puno hrane.Stoga smo bojli imali po 7-8 kg od svake.Pored toga 6 kg CSL peleta i 6 kg HEMP , 5 kg partikla i 8 kg secerca. I sto toliko imala je i rezerva koja je pocela pecanje u nasem paru, tako da sve treba pomnoziti sa dva.

Osnovna zamisao je bila da sto prije dobijemo sto vise sitnih riba, da ne sanjamo o ulovima od 10+, jer je najveca riba uhvacena na takmicenju bio saran od 6,9 kg prije tri godine.
Dogovor je bio:ne hraniti u startu, pustiti da zapocne okolno raketiranje i lupanje, u nadi da riba pobjegne u mir koji joj nudimo(mnogo puta isprobano na takmicenjima) i time stekne pocetna prednost.Kad utvrdimo u koje doba dana riba ne radi-tad cemo hraniti.Lijevo od nas su Rusi., pretpostavka je pretjerivace u svemu, pa i u kolicini i duzini hranjenja,desno niko(jer smo poslednja ekipa u sektoru).Ako saran trazi mir-tu smo!
Tako je i pocelo-ja ne pecam i imam vremena da razgledam najjace protivnike.Pa nisam najpametniji na svijetu, ali sam ponosan na izbor taktike:sve iskusnije ekipe krecu kao i mi-bez hranjenja.Rusi, na nasu srecu krecu raketiranje kao da napadaju Berlin!.Do veceri imamo 7-8 udaraca.Svaka riba je zakacena, nijedan promasaj.Dakle izbor predveza i udice odlican.No nije velicina ribe:sve su od 300 gr do 1,2 kg.Pred sam istek vremana dozvoljenog za hranjenje pocinjemo i mi-ne puno 50-60 raketa partikla,peleta i lomljenih bojli.Nemam vise zivaca da gledam-odlazim na spavanje.Sta Bog da do ujutro......

Carp Team SPEKTAR
Početnik
Postovi:29
Pridružen/a:16 srp 2006, 11:21
Lokacija:banja luka
Kontakt:

dnevnik sp portugal

Post Postao/la Carp Team SPEKTAR » 24 ruj 2006, 07:04

Evo 12.24h,krenuli smo put Portugala,puse od zena, prijatelja za sretan put,najcesce rijeci bile su BISTRO.Pasosi podjeljeni i ocekuje nas granicni prelaz Gradiska.Atmosvera u autobusu je puna adrenalina,slanine,kobasice i rakijice.Krenule su ribarske,ko je koliku uhvatio,ko je najvecu i ko na sta peca.E evo jedne granice u nizu,Gradiska...stojimo za pregled,pregled prosao zovu Samira plovkarosa do kucice,nadamo se da ce se vratiti..SALA.Evo Samira krecemo ka Hrvatskoj granici,evo Save daj da zabacimo,ali za Savu ce biti vremena.Predjena Hrvatska granica bez problema jos malo i auto-put,tenzije se ne smiruju,ali cim padne mrak stacemo.Evo Slovenske granice samo da njih predjemo sve ce kasnije ici po loju.Situacija je u busu dosla da se ogladnilo,cigare su zabranjene u busu,ali pusimo u wc,a sta ce mo mora se,evo Slovenaca-u busu tajac,svi izlazimo van iz autobusa,svi u hodnik,pregledavaju pasose i sve ok.Sad je na redu bus stali su na kutijima sa trenerkama,zovu vozaca da pregledaju i sve ok,prolazimo bez problema.
Sad talijani,evo ih cekali smo sat da udje carinik udje u bus,desio se neki problem sa busom ispred nas,ulazi carinik kupi pasose i opet cekaj,evo sve ok krecemo.
Evo 01.20 nocu blizu smo DJenove cijeli autobus spava cuje se koji glas nekoga ima jos budni ali vecina spava.
Evo nas vec u drugom danu puta 10.00 sati je ujutro,odmaramo 1 sat blizu Marseja,krecemo ka Barceloni,kafa se popila i tamo cemo odmarati malo vise.E evo belaja Poliss na izlazu iz Francuske,otvorili smo sve bunkere uzeli papire od vozaca i pasose,i sad pregovaranje vozaci preterali sa voznjom slijedi kazna,ali saqmo koliko.
Da 270 eura,i ne smijemo mrdnuti 8 sati,ajd mi smo ribari solidarisan narod i skupljamo nas 20 svaki po 10 eura i pomazemo im.Mi se razbjezali svuda po marketima,restoranima i po travi u lezecem stavu,restorani jeftini 3 pice,2 piva,i kafa 38 eura,Haos.
Evo krenuli smo ka Spaniji, ulazimo u Spaniju i vozimo se 6 sati,Evo Portugala,po planu trebamo biti smjesteni i Ponte de soru,ali po odluci vodje puta,mi se smjestamo u Auto-camp u Montegrilu,na jezeru gdje se odrzava takmicenje,tu je vec Hrvatska i Srpska reprezentacija koja je vec dosla par dana ranije,tu zatjecemo dvojcu nasi prijatelja iz reprezentacije koji su dosli dan ranije,istovaramo stvari i autobus krece na daljna odredista a mi malo pricamo sa ostalima posto se vec vidjamo na vodama i tako da se znamo.Razvlacimo satore krevete,i krecemo na spavanje napokon kako treba.
Zovu kolege na ustajanje kafica gotova a finog spavanja uz miris borova,krecemo za Lisabon na svecano otvaranje istovaramo se kraj trznog centra Vasko de gama.
Kulturni sadrzaj veoma interesantan,krecemo u povorci u veliku dvoranu koja je napravljena povodom EPS-a neke godine odrzanog u Lisabonu,ogromna je ulazi se polako uz aplauze posjetilaca,sjedamo na pocasne tribine i krecu himne zemalja,dosla je i nasa na red pripremamo se na ustanemo dizemo zastavu,kad SOK,nema nista.Voditeljica programa najavljuje da nema nase himne,propust ciji prosudite sami.Uzasno smo se osjecali da propadnemo u zemlju.Zavrsava se program i mi izlazimo napolje,ne svi nego sarandjije,i cekamo ostale ispred ali ih nema mi polako nastavljamo prema mjestu odakle smo istovareni,ali u planu pise da se krece oko pola 7,mi cekaj,sat,dva tri,cetri,nesto nije u redu,krecemo ponovo prema dvorani,kad svi tek u 22.00 sata izlaze,i saznajemo da je bio banket ogromni jedi i pij koliko mozes,ali propust voditeljica je najavila ali nismo imali prevodioca,tako da smo banket docekali na autobusnoj stanici,propust No 2.
Umorni od svega dolazimo u kamp,vracamo trenerke posto smo ih morali platiti 45 eura,i spavanje,sutra pocinje takmicenje.
Ustaje se ranije prije od ostali reprezentacije,spakovali se i krecemo na stazu,cekamo izvlacenje i dobivamo.A sektor mjesto br.5 Ivo i Zeljo,sektor B mjesto 9 Rade i Ranko,sektor C mjesto 13 najbolje na stazi Neso I Kiko,jer je Dusan trener,ok dobijamo upute i krecemo na stazu,ali na stazi nema jos brojeva i brojimo sami.....
...............................................................................................................................................
1 DAN
Signal ulazimo u box i ispitujemo dno,signal drugi krecemo sa hranjenjem,rakete lupaju po vodi svuda i krece zabacivanje,postavljnje satora i ostalo.

str.2
Dolazi trener i javlja nam da imaju 3 ribe ali nisu za vaganje manje su od 1.5 kg,mi u tom trenutku zavrsavamo sa raketiranje koje je trajalo 5 sati,18.00 h,zabacujemo i cekamo kad evo signalizatora saran 2.2 kg,sreci nikad kraja,krenulo je super.Spremamo se za noc.
................................................................................................................................................
2 DAN
noc imamo ribu 14 kom,ali nisu za vaganje,nervoza postaje vidljiva,nista raketa i ponovo udri,cekamo ponovo,imamo dvije ribe mislimo da su za vagu,evo sudija vaga pokazuje 1.48 i 1.39 nevjerovatno.Pucaju na 2 stapa od siline bacanja daleko mjenjamo boilu nista samo sica,dosad imamo vec 47 riba koje nisu za vaganje,nema trenera da nam donese stapove rezervne,ali evo menagera i donosi nam on.Ivo i Zeljo nemaju ribu 40 sati saljemo im nase boile dobivaju prvu ribu na nasu boilu,ali nije za vagu ali riba je riba,dobijaju informaciju od nas da pecamo na 70metara,krenula ih riba velika svi sretni,i Tuzlancici imaju ribu,kiko izlazi i ulazi Dusan ostajemo bez trenera 60 sati prije kraja.
Ivo i Zeljo nam salju njihovu boilu i opet riba ali mala,trazimo od Tuzlancica boilu njihovu ali dobijamo negativni odgovor,da mozda nece ni oni imati dosta.Nista sica i dalje udara vracamo se na nasu boilu,pa neka nam je bog na pomoci.
................................................................................................................................................
3 DAN
Nasi u svim sektorima imaju ribu,mi sretni.
Mi smo na 73 koja nije na mjeru,gubimo volju,u 13.30 je kraj.
Mi 10.00 krecemo sa novim pokusaljem Ivini boila,strahota riba radi dva stapa u minuti,imamo griz riba je za vaganje,mislimo,drugi griz imamo veliku ribu samopuzdanje se vraca,odeeeeeee,otkine se,padaju nam sve ladje u vodu,riba i dalje radi ali nema vise boila,ali evo i kraj.Vazemo i onu ribu 1.45kg,padamo.Ukupno 91 koja nije za vaganje.
Ali super je to iza nas su ENGLEZI,FRANCUZI,HRVATI.RUSI,LETONCI,UKRAJINCI.......
ODLICNO 7 SMO NA SVJETU
Odlazimo u kamp,posto nemamo satore koje je vjetar polomio,menadjer uzima bungalov i napokon,KREVET.
Prepricavamo dozivljaje i spremamo se na manifestaciju,dodjela nagrada aplauzi prste,dobivamo svi ljepe poklone i odlazimo na zajednicku veceru,sa kojom i nismo zadovoljni,ali krece ramjenjivanje majica i poklona i odlazimo u KREVET.
...............................................................................................................................................
4 DAN
Poslje ljepe prospavane noci krecemo,se pakovati jer dolazi bus,idemo kod plovkarosa,dobivamo 80 eura za 8 dana,za rucak,i svako 80 eura za boile,Tuzlancici vracaju pare,jer to je ponizenje za nas sarandije,tako malo para za ljude koji bacaju 2.000 eura u vodu,mi uzimamo jer moramo,jer ostajemo jos 3 dana,sta moramo....
Dolazimo u hotel u kome su smjesteni plovkarosi,Rade,Ranko i Miro,ostali su krenuli kuci svojim prevozom.Hotel ljepo izgleda bazen vanjski unutrasnji,pravi hotel.
Dobijamo informaciju da nas 3 idemo u grad u privatni smjestaj,ok uzimamo trokrevetnu sobu sa doruckom i odmaramo tri dana,cekamo da zavrsi flaj-fisin i plovak.
Dobijamo jos 30 eura za vecere.
................................................................................................................................................
KRECEMO KUCI
Dolazi autobus i krecemo,price se nastavljaju,do mraka,izlazimo iz Portugala,evo prodje i Spanija,ulazimo u Francusku 5.00 ujutro,vozac naglo koci,defekt,popucali sarafi na tocku drzi 2 ili 3.Ne mozemo dalje,pritiska se SOS telefon,dolazi sluzba i odvodi nas do napustenog parkiralista,cekamo sluzbu majstora,evo ih rastavise tocak u 5 minuta,nema nam dalje dio se mora cekati 24 sata ako nadju ako ne 48,uzas uzimaju stari dio i saobracajnu i nema nam dalje.

str 3
Uzas nista pokusavamo naci trgovinu,2 sata od parkiralista,preko vinograda i kozji staza nalazimo hljeb,super necemo biti gladni.
vracamo se na parkiraliste i dobijamo informaciju da ce dio sutra biti do 11.00 sati.
OK,daj boze,nocimo tu i sa nestrpljenjem cekamo sluzbu da dodje,evo ih,veselju nema kraja.
Donose momci dio ali nece da stave dok se ne plati,zove se Sarajevo i pocinje se natezati oko placanja,majjstori vide da to nesto nije u redu i krecu se pakovati,sa rijecima ka Centrotrans plati mi stavljamo dio,mi stojimo ko ukopani,stopiramo ih,nalaze se pare od osoba nadlezni,momci popravljaju i krecemo,sretno BIH reprezentacijo.
Put prolazi bez problema i stizemo zivi i zdravi nasim kucama.


Zahvaljejemo se organizatoru na odlicnoj hrani koja hrani koju su nam dostavljali na stazu.
Zahvaljujemo se ekipama flaj-fisingu i plovku na pomoci CT SPEKTRU.
Zahvaljujemo se nasim ekipama iz Bjeljine i Zelji i Ivi,i nasem menadjeru Miri.
Zahvaljujemo se RACA COMPANIJI.

Zadnje rijeci cu uputiti SRS BIH,da treba biti zadovoljan uspjehom saranasa.i mozemo reci da su nas bolje organizovali,pripremili za 72 sata pecanja,da bi se bolje plasirali na SVJETSKOM PRVENSTVU U PORTUGALU.

HVALA SVIMA KOJI SU NAS BODRILI
rodjen za ribolov prinudjen na rad

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 24 ruj 2006, 12:59

Momci hvala vam na opsirnom izvjestaju..
Ako ima jos koja slicica da postavite.
Spektar nadam se da ti je bilo od pomoci onih par linkova o ribolovu na toj vodi..
Bistro na vodi i u zivotu !
slika

Dusan T.
Početnik
Postovi:21
Pridružen/a:23 ruj 2006, 11:25
Lokacija:Bijeljina
Kontakt:

Post Postao/la Dusan T. » 24 ruj 2006, 22:54

I da i ja zavrsim:
12.9. ujutro se budim i ukljucujem mobilni: poruka-nismo spavali ,ali samo jedan u mjeri.Oblacim se i krecem prema sektoru C.Stize nova poruka-jos dva kom.Dovoljno za trece u sektoru.
Rano prijepodne jos dva kom.Sve jedan drugome do uveta-oko 2 kg.Posle 24 sata u sektoru C smo prvi.Riba je tu;dogovaram se sa Nesom i Jovicom da besomucno krenu u hranjenje,naredna noc je nasa!Jovica Kikin zna da cu ga zamijeniti za par sati i koristi priliku da radi maksimalno:on i Neso raketiraju jedno 5 sati bez prestanka!Popodne pocinjem i ja.I Hrvati vrse izmjenu u sektoru C-ubacuju svjetskog prvaka.Milo mi je-idemo na crtu!!
I da skratim:naredne dvije noci od 01-9 ujutro ne da ne spavamo,nego ne sjedimo.Na momente, nemoguce je imati 4 stapa u vodi.Ili zabacujes.ili vadis,ili mamcis.I tako u nedogled.Prestajemo da brojimo one ispod mjere.Sa daljine od preko 100 m ribu od 1 kg jedva osjetis,sve do obale samo namotavas najlon i onda -pakao!Dugacki, sjajni sarani iskacu iz vode kao pastrmke!Prekrasna,zdrava riba.I jos tri mrene pride!Posle 36 sati prestajemo i sa partiklima i sa peletima.Samo bojla-cilj nam je krupna riba!Kad se samo sjetim koliko smo puta pravili kiselu facu na sarane ispod 5 kg na raznim takmicenjima-sad bi nam par takvih donijelo medalju!
Sve vrijeme se ganjamo mi,Srbi i Italijani.Posljednje jutro iznenadjenje:Rumuni su nasli krupnu ribu i gotovo sigurno su prvi,Srbija druga,mi treci,Italija cetvrta.U poslednjih sat imamo tri udarca-svi izlaze napolje i svi imaju izmedju 1 i 1,5 kg-nije nam pisano dalje od 3 mjesta..Italijani imaju samo jedan ran a mi im bjezimo 1,75 kg.Nemamo pojma sta se desava-u tabeli pise da su nas pretekli 4,5 kg!To je(6,25 kg)na ovom jezeru bar 3 ribe.
Stari lisci su ocigledno imali sakrivene ribe za posljednje mjerenje.
Zavrsavamo kao 4.U sektoru.Pitamo za ostale rezultate:u sektoru A Ivo i Zeljo su 7, a u B Rade i Svarc 13.Ukupno 7. Na svijetu.
Cestitaju telefonom jedan za drugim NAJBOLJE PROFESIONALNE SARANDZIJE BALKANA-ZVIJERI SA TAKMICENJA ZA LOVU.Od nasih niko.
Do 19.9. sam bio u Portugalu.Prve bosanske cestitke sam nasao na ovom sajtu.
Momci,hvala vam puno.
Jos uvijek ne znam boju glasa predsjednika SRS BiH, predsjednika takmicarske komisije ... i sta ja znam koga sve od funkcionera nemamo.
Nema veze, nismo radi njih ni isli...
Bistro
P.S.Za slike pitajte burazera, ne znam kako se postavljaju,mrzim sve u vezi sa komjuterima,chatovima,forumima..

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 24 ruj 2006, 23:29

Momci, cestitke od srca, svaka cast!!!!!!!!!!!!!!!
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 26 ruj 2006, 08:44

Sve cestitke nasim takmicarima na SP u portugalu za ostvareni uspijeh.Naravno znaju oni to i sami da su imali srece vise nego znanja ali skidam kapu jer su se lavovski borili.Ovi ljudi su bili prepusteni sami sebi i ovaj uspijeh je cudo.
Ja kao i uvijek nemogu da ne kazem ili je to zato sto dobro uocavam,da su nasi reprezentativci napravili vise gresaka u izboru mamca kao i takticki.Trudili se jesu ali neiskustvo u ribolovu sarana se odmah uocava.Kao prvo stapovi nisu bili dovoljno dobri dali je to haljkavost,neznanje ili nemogucnost nabavke bolje opreme.Sve u svemu ti ljudi ne predstavljaju sebe nego sve nas i citavu BiH sto znaci ako nisam u mogucnosti nesto korektno odraditi onda nisu trebali ni pokusavati.
Udica broj 6 je po meni mala jedino je dobra ako su koristene boilie od oko 14mm ili jos manje.Zakljucio sam to jer nije bilo gubljenja riba.Niti jedan iskusan ribar nebi koristio tako male boilie.Zasto?
Na vecu boilie nebi bile ribe tako male.
20mm boili na daljini 100m sa kobrom se uspijesno dobacuje sto sa malom boilie nije moguce.
Uz partikl i sitne boilie je dovuceno dosta sitne ribe od koje krupniji saran nije mogao doci do mamca.Samim tim su se ubili od posla ali uzaludno.
Ima jos stvari ali ako se nastavim necu danas otici na posao.
Moja najveca kritika bi bio mamac ne velicina nego to da je to gotov mix bio od firme Nutrabait i Solar.Pa to je skoro isto kao da ste kupili gotove boilie samo ste imali vise posla.Najcrnje je sto su ti proizvodi skupi a ribolovac nejma pojma sta ove firmre mijesaju u te mix-eve.
Mislim da bi predstavnik jedne drzave morao imati svoj testirani mix u kojem on poznaje sve sastojke.Ko zna koliko dugo stoje u lageru mix-evi od bilo koje firme.Najvaznije za boilie je da su svi sastojci friski i da bi to dobro funkcionisalo.
Kada lovim sarana onda morao bih znati na sta ga lovim.
U ostalom nisu sve vode Pelagicevo pa da riba uzima sve sto joj se ponudi.
Ako vas bude interesovalo slijedece SP javite se ja cu vam napisati(nesebicno) za sve sastojke boilie u procentima tako da znate do koje granice se sta upotrijebiti moze.Samim tim mozete isprobati licne mix-eve i uvijeriti se da ce bitui uspijesniji,friskiji i bolje hvatati ribu.
Do slijedeceg SP skupljajte iskustvo na razlicitim vodama i vidjet ce te da je ovo bila samo sreca.
Jos jednom cestitke na trudu i uspijehu.
Bistro boilie guru!

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 26 ruj 2006, 10:00

Amire,
da sam ja na tvom mjestu, izbrisao bi ovaj post i lijepo se izvinio ljudima. Izgleda da i tebe drzi krilatica "Iz daljine se bolje vidi!". Kao prilog stavljam obaj mali dodatak, samo da te prosvijetlim:

7. BIH sa 24 neg. poena 36,15kg
8. Hrvatska sa 26 neg. poena 49,65kg
9. Francuska sa 26 neg. poena 37,75kg
10. Engleska sa 27 neg. poena 32,60kg

Da me ne bi pogresno shvatio, nije problem u tvojim zamjerkama, mozda su one bas na mjestu, a ti definitivno upravu. medjutim, ne valja ti nacin.

Bistro i jos jednom cestitke nasoj ekipi.
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
Drill
Haman Štela
Postovi:34
Pridružen/a:20 ruj 2006, 11:56
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Drill » 26 ruj 2006, 10:22

Dobro si ovo skitio Amire,samo ja bi par sitnica jos dodao.
Sto se tice Boilija tu se u potpunosti slazem sa tobom da treba praviti sopstvene i dalje ruke od gotovih ma koje marke oni bili.a kad su vec nasi reprezentativci kupili vec gotove Mikseve od Solara i Nutrabaitsa,mislim da je i to bolje nego da su pecali sa gotovim Boilijima tih firmi,razlog tome samo to sto bar u Miks dodaju svjeza jaja i bez Konzervirunga (ako ga vec nisu ubacili).A sto se tice velicine Boilija tu se nebih slozio sa tobom ,mada svako od nas ima svoje iskustvo,ja licno Amire imam vrlo vrlo vrlo dobro iskustvo sa mini Boilijima ,eto bas da kazem da sam svog 21 Kilasa izvadio na dva Boilija velicine 12 mm,a moj kolega je izvadio 27 kilasa sa 12mm plus jedna mala nadipovana Kork kuglica,obadvojica pecamo sa udicama velicine "4".Ja mislim da tu nesto kod nasih reprezentativaca nije stimalo u Taktici, mozda su trebali zabacivati dvadesetak metara dalje od prihranjenog mjesta zbog invazije manjih Sarana,mislim da me razumijes sta sam time htjeo reci ,medjutim ja moram naglasiti da su i pored svega zauzeli visoko sesto mjesto i zato SVAKA VAM CAST MOMCI,pustite vi nas sad ovdje na Forumu sta mi pisemo jer sa strane ovako na tastaturi je lako sjediti i pisati ,medjutim na vodi je istina ,zar ne ,medjutim molim da nam ne zamjerite mi samo malo analiziramo kako bi se moglo doci do boljeg uspjeha .
Eh hajmo sad ovako :Sta su Amire imali npr Kreature preko Bare (englezi)
od opreme ,Boilija pa jos 1,000000 drugih stvari pa su ipak bili ispod nas,oni su pecali mozda sa Boilijima 0,20ili0,24 i sta??????????? nista.
Ja mislim da na tom jezeru nije ni postojala riba (Saran) veci od 10 kg pa samim tim mislim da su nasi takmicari izabrali bas pravu taktiku,sto bi rekli "Masa" pobjedjuje,pa tako da su i oni to uradili i zahvaljujuci kolicinski upecanoj ribi i osvojili Super sesto mjesto.
Ja sam inace protivnik svakog vida takmicenja u Ribolovu,a posebno u Saranstvu jer bas njime se bavim ,sto bih reko kad neko kaze "PRVAK SVIJETA" u Saranolovu ,ja bi se samo nasmijo onako kiselo,jer koliko ima Sarandzija koji su BOGOVI za one koji idu po takmicenjima i imaju za sobom ogromno iskustvo ,znanje ,Sarane koje ovi drugi ni sanjati nemogu,al eto neko pocne sa ribolovom ,skuca koji dinar ,ode na takmicenje i bude PRVAK SVIJETA Bravo Bravo Bravo ,iz moje perspektive smijesno smijesno smijesno.Al sta ces Balkan je poznat kao takmicarska nacija.Takmicarsko pecanje je po meni Fizicki rad i tu nema onog uzivanja u pecanju i opustanja kao kod nas Samotnjaka ili u drustvu od dva ,tri Sarandzije,ili?????????
Pozdrav Amire i cestitke Reprezentativcima
Ja ,Svirac pozdrav i tebi pisemo post u isto vrijeme ,za per sekundi si bio brzi od mene,dobro si primijetio Amir je bio malo pregrub,izvini Amire al tvoj Post bar tako djeluje,i bez ljutnje :) :wink:
C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R
<°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))<

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Takmičenja i prezentacije”