Olimpijada u Portugalu

Moderatori/ce:adi,Seha,emin,enko

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 27 ruj 2006, 10:51

Amir je napisao/la:Svirac ti mene ocito ne volis ali volio bih kada bi ja tvoje savjete slijedio. Ako imas za sta ti se izvinjavaj koliko hoces ja nikoga ne vrijedjam da bih se izvinjavao.
Ja sam ljudima cestitao na uspijehu ne preko one stvari kako to mozda oni misle ali htio sam ukazati na propuste sa mog gledista.
Ta takmicenja me ne interesuju pa sam od skoro poceo pratiti ovu temu.Ako mislite da sam nezgodan na pisanju ja cu samo posmatrati.
Bistro vam bilo.
Dragi Amire, molim te da pazljivo procitas moj odgovor.
Ja se nemam za sta izvinjavati.
Meni licno smeta tvoj nacin pisanja, mozda ti to ne primijetis, ali, kada covjek cita tvoje postove, stekne utisak da zelis reci kako sve znas i sve si probao. To je ono sto mi ustvari smeta. Najvise mi je zasmetalo sto si, uz rijeci hvale, odmah poceo nipodastavati uspjeh BiH sarandzija i nazivati to srecom. Oni su BiH sarandzije, te, iako od drzave nisu dobili ama bas nista za put u Portugal, oni svoj uspijeh ipak nazivaju i uspijehom BiH.
Opet ti kazem, mozda si ti upravu, a mozda oni, ne ulazim u to, medjutim, mi bosanci smo takvi ljudi, kad neko uspije u necemu odmah se nadje neko ko ce da se*e po tome. E TO ME POJEDE!! Shvatas! Kazes:"Nisu sve vode Pelagicevo!" Zar ti ovo nije bezveze i nepotrebno??!!
Molim te da u duhu neke pozitivne energije koju vecina ljudi na ovom forumu pokusava stvoriti, malo korigujes svoj stav. Opet ti ponavljam, ja te ne znam licno da mogu imati nesto protiv tebe. Nista mi nisi uradio, rekao itd. A nisam ni ja tebi.
Na forumu smo i diskutujemo. Barem sam ja tako naucio, diskutujuci sa mnogo drugih ljudi na drugim forumima u zadnjih 5 godina.

Srdacan pozdrav i bistro.

Eldin Sadikovic - Svirac

p.s.
Toplo se nadam da ova diskusija nece otici daleko i da ljudi nece poceti napustati ovaj sajt prije nego je i zazivio kako treba. To je ona pozitivna energija i duh koji nam je tako potreban. Za to se treba boriti, pa makar i na forumima. To je ono Amire sto nama fali!
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")


StankoS
Početnik
Postovi:23
Pridružen/a:31 kol 2006, 12:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StankoS » 27 ruj 2006, 11:51

BRAVO :lol: :lol: :lol:

Dusan T.
Početnik
Postovi:21
Pridružen/a:23 ruj 2006, 11:25
Lokacija:Bijeljina
Kontakt:

Post Postao/la Dusan T. » 27 ruj 2006, 11:53

Mi se opet nismo razumjeli.
Covjek KUPUJE gotove mixeve i ubacuje hemiju.Ne prodaje nikome i ne pravi za prodaju.Za svoje potrebe KUPUJE.Htio sam da kazem da covjek u fabrici,sa skolovanim strucnjacima,gomilom repromaterijala i uredjaja-NE MOZE da napravi bolje mixeve od kupovnih-a ja treba to da pokusavam u supi,po Mujinom ili Djurinom receptu?
Ili da tvrdim da je tehnoloski fakultet nista a moje iskustvo sa sljunkara vrhunac.Ili da stojim pored uredjaja za analizu cije mi je koristenje besplatno a da ne provjerim da li mi to Englezi prodaju sarenu lazu za 10-20 e po kg.
Uzgred,postoje i odlicni takmicari koji tvrde da prave svoje mixeve.Npr, Ladanji iz PEUGEOT HALDORADO TIMA,ali ne treba zaboraviti da je on ujedno i glavni uvoznik SBS-a i Nutre za juzni dio Madjarske.
I ne moramo vise ovako da razgovaramo.Ja nisam imao namjeru da bilo kog sagovornika nazivam pocetnikom.Mislio sam na brojne ljude koji ne ucestvuju u forumima ali ih citaju da bi nesto saznali.Nase ovakve price mogu samo da ih otjeraju sa sajta.
Uostalom,svako moze da proba.I kupovno i po svom,i po Muji i po Djuri.I u laboratoriji i u supi.Ja sam probao mnogo toga.I posavjetovao one koji pocinju.I drugi su ponudili svoje misljenje.Bujrum.

Dusan T.
Početnik
Postovi:21
Pridružen/a:23 ruj 2006, 11:25
Lokacija:Bijeljina
Kontakt:

Post Postao/la Dusan T. » 27 ruj 2006, 12:15

Malo o nasoj zemlji i nama:
Andric,sa svim svojim vrlinama i manama imao je i tu da je pricao rijetko i samo sa najuzim krugom prijatelja.Prilikom boravka u Sarajevu a posle dugih setnji,skretao je u jednu poznatu kafanu na caj.Usao bi tiho ali uspravno,klimnuo glavom ako ga neko prepozna i pozdravi,prosao do svog mjesta ,skinuo kaput i sesir bez rijeci i sjeo.I tako godinama.
Ranih 60-ih dobija i Nobelovu nagradu.Pojavljuju se o tome i novinski tekstovi i radijski izvjestaji.I novinske fotografije po kojima ga sve vise ljudi prepoznaje.
Nedugo potom Andric boravi u Sarajevu.Opet iste setnje,isti kaput,isti sesir,isti covjek.I opet posle setnje u kafanu.
I naravno MI:Dje si ba,jarane!Vide njega!!Kako ste gospodine Andricu?Eno onog sto je nesta dobio.Alaj se to nafatiralo,sigurni s nasih ledja!
Andric,ISTI KAO I UVIJEK,klimne glavom bez rijeci,prođe istom putanjom,sjedne hiljaditi put za isti sto na isti nacin i naruci isti caj.
U kafani muk.I onda glas naroda:Prc, Nobela-alaj se napuho!

Avatar
Drill
Haman Štela
Postovi:34
Pridružen/a:20 ruj 2006, 11:56
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Drill » 27 ruj 2006, 12:15

E vidis Dusane sve je i pocelo ,odnosno zakuhalo se nakon one tvoje rijeci "POCETNICI" od te tacke je i pocela moja reakcija ito bas ostra,mada nisam imao namjeru da ostro reagujem,i od onog sto si napisao da i Djeca znaju da treba zabaciti stapom dvadesetak metara dalje od prihranjenog mjesta da bi upecao vece (Krupnije )primjerke.Ja sam tu samo svoje misljenje rekao i nista vise ,a ti odma ko iz topa da tebe netreba niko tome uciti i kao ono da je to isto kao kad bi nekome objasnjavao da Masina stoji pozadi a vrh Stapa naprijed.Priznaj da si malo nepristojno odgovorio.Sve bi to Dusane bilo puno drugacije da smo mi npr zajedno negdje sjedili i o tome razgovarali,mislim da bi se mi u potpunosti razumjeli ,medjutim ovako kroz tipkanje na tastaturi mi jedni druge nevidimo i nevidimo izraz lica onog koji to pise pa se samim tim ponekad i sukobimo u raspravi.Ovdje postoje samo ovi Smajlici koji to mogu samo malo ublaziti ali to je daleko od dovoljnog.
C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R
<°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))<


Avatar
Drill
Haman Štela
Postovi:34
Pridružen/a:20 ruj 2006, 11:56
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Drill » 27 ruj 2006, 12:19

Ok Dusane shvatio sam sta si time htjeo da kazes (izmedju redova),tema Ivi Andric.
Nisam se tu pronasao
C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R
<°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))<

Dusan T.
Početnik
Postovi:21
Pridružen/a:23 ruj 2006, 11:25
Lokacija:Bijeljina
Kontakt:

Post Postao/la Dusan T. » 27 ruj 2006, 12:28

Nek smo mi zivi i zdravi jos godina 100!I na slobodno,i za svoj cejf i na takmicenjima!
Bistro i posteno i na vodi i u zivotu!

Avatar
Drill
Haman Štela
Postovi:34
Pridružen/a:20 ruj 2006, 11:56
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Drill » 27 ruj 2006, 12:37

Eto vidis tu se slazemo ,lijepa rijec je nesto vrlo mocno.
Bistro
C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R
<°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))<

Avatar
admin
Potpredsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:46
Pridružen/a:16 lip 2006, 16:20
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav!

Post Postao/la admin » 27 ruj 2006, 14:13

Mozda sam trebao ranije reagovati, ali mi bi malo bezveze da ja ljudima govorim kako treba ili kako ne treba, sta je lijepo a sta nije. Smirili ste tenzije i to je bitno.
A od sada, ovo je upozorenje, ako neko vidi da je njegov topik obrisan, neka ne pita zasto, ja to imam pravo, a ako mu se to ne svidja, ja tu ne mogu nista. Akceptiram prepirku, zdravu i konstruktivnu, argument ti-argument mi, ali prepucavanje i verbalno-tekstualno dokazivanje ko je bolji - NE.
Ponavljam, a Svirac je to lijepo rekao, ovo je po mojoj zamisli trebao biti pozitivan forum, gdje cemo se saliti i uciti, upoznavati se i pozivati se u goste, ici na zajednicke izlaske na vodu, a ne ispoljavati svoje frustracije i lijeciti komplekse.Ima jedna rijec a ciju filozofiju treba savladati i nauciti - SABUR.
Pozdrav svima i nadam se da dalje nastavljate, u najmanju ruku, ljudski.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 27 ruj 2006, 14:21

Nebi ulazio u kojaekakve bezvezne rasprave ali moram napisati da je ova tema otisla malo predaleko.
Sad cu vas sve ubaciti u isti kos !
Dril i Amir se nikad nisu takmicili i mogu samo pretpostavljati kako sljaka takmicarska taktika.Samo bez uvrede jer sad pucamo argumentima.

Fakta je da saran brze i sa manje opreza prihvata hranu manjeg precnika.
Znaci sa velicinom mamca BiH takmicari nisu fulili vec imali pun pogodak ,ako se vidi u statistikama kolike ribe se najcesce love na toj vodi.Ribama od 5-6-7-10 kg nesetaju mali sarancici na hranilistu vec ih naprotiv simulisu na hranjenje.
Ja licno nikad nebi stavio boiliu kao Amir 20 mm kad je vecina ribe sitna.
Slozili se mi ili ne postoje neka logicna pravila u takmicarskom ribolovu.
Kao primjer cu uzeti takmicarski ribolov plovkom.Na stotine medalja pehara itd je otislo u ruke onih koji su se prilagodili vodi i umjesto da cekaju krupniju ribu skoncentrisu se na kedere i naravno pobjede jer su odabrali ispravnu taktiku dok ostali cekajuci krupnu popuse.To mogu potvrditi takmicari. Sto se tice velicine udica koje su takmicari koristili ! Nisu imali spadanje i promasene udarce zasto onda mjenjati nevidim poentu komplikovanja jer na takmicenjima svo vrijeme za bezpotrebno eksperimentisanje znaci manje ribe na vaganju.
Ja licno volim takmicarski ribolov i pratim kompletnu scenu saranskog takmicenja kako u EX Yu tako i u sirem regionu sto preko interneta sto iz casopisa i magazina tako da ovo sto sam napisao je definitivno potkovano argumentima. Takmicio sam se u Pelagicevu i bas zbog tih sranja sa savezom odustao od takmicenja do daljnjeg.
Naj lakse je sad filozofirati sta bi bilo kad bi bilo..
Znaci BiH reprezentacija je lovila najbolje sto zna i po meni osvojila fantasticno 7 mjesto za 1 nastup na ovakvom takmicenju.
Mi smo mala drzava u kojoj je sve sjebano maximalno i sta treba ocekivati zlato na prvom nastupu za mene su takva razmisljanja totalna utopija.I iako je bilo nekih greskica od strane takmicara zar je vrijedno sve to na ovakav nacin iznositi na sajtu do kog mi je iskreno stalo da odise pozitivom..............
Nakon ovog napisanog nezelim da se niko prepozna i uvrijedi vec mozemo lijepo i ljudski diskutovati zasto ja mislim da je ispravno, ili me vi uvjerite u suprotno logicnim argumentima.
Jos jednom iskrene cestitke takmicarima !
Bistro svima..
Ovo je jos uvjek za mene samo ribolov i nista vise od toga.
slika

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 27 ruj 2006, 14:22

Ma, da me nebi shvatili pogresno, sto se mene tice moze prepirka i ubjedjivanje, da sajt ne bi bio "sterilan", ali, sa bokserskim rukavicama na rukama. Lijepo, fino i sa argumentima. Upravo iz tih argumenata se moze nesto i nauciti!
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
Drill
Haman Štela
Postovi:34
Pridružen/a:20 ruj 2006, 11:56
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Drill » 27 ruj 2006, 15:25

Steta sto ovdje na forumu nemamo bas ljudi koji imaju dobro iskustvo i da pisu iz svog licnog iskustva a ne samo citanjem internet stranica i prepisivanjem iz stampe ,pa onda kao oni su "Kraljevi "tastatura i oni sve znaju,po pitanju bilo koje teme i vrste ribolova jednostavno sve znaju.
I ja kazem neka se niko ne pronadje u ovom mom postu, ja to onako pausalno,a ako se neko i pronadje "Peh"
C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R
<°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))<

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 27 ruj 2006, 15:45

[quote="Amir"]
Ja sam prije ratno vrijeme provodio na vodama u Bijeljini ali nisam primjecivao da ste ti Dusko i tvoj brat Neso tamo bivali.Drina Popovi ili Amajlije,sljunkare u Dijelovima,Pet jezera,rupace itd.Taj ribolov naravno se ne moze porediti sa ovim modernim saranskim ribolovom ali sam uvijek bio u toku.Kada sam procitao vasa imena stvarno sam se zacudio.
Sa mnom su cesto bivali ljudi koji i danas to potvrditi mogu:Goran Radovanovic,Ahmed Delic,Bisanovic Senad ,Vodenicarevic Alija oni zive i danas u Bijeljini ima jos ljudi ali nisam siguran gdje sada zive.

Vrlo lako mozes provjeriti tako sto ces pitati svog mladjeg brata(ako sam dobro skonto o kom se radi) jer je zajedno sa mnom i vasim komsijom Cakom(Micanovicem),vise puta bio na Drini i okreto pile dok smo Cako i ja pecali.Bio je prije 3-4 godine kod mene u kaficu i evocirali smo uspomene uglavnom s pecanja(a naravno i zbog cuge jer to tad nije moglo jedno bez drugoga).Cak me i pozvao da dodjem kod njega u Gorazde da ganjamo mladicu.Istina ,Dusan se zapalio za pecanje prije 10ak godina ,ali posto ga poznajes znas koliko je uporan kad se necega dokopa.
Ajd,sad U ZDRAVLJE

Avatar
Drill
Haman Štela
Postovi:34
Pridružen/a:20 ruj 2006, 11:56
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Drill » 27 ruj 2006, 16:31

candr BN je napisao/la:Vrlo rado bih ti odgovorio ali ne znam.Ne vjerujem ni da se Coca-Cola pravi od svemirskih cestica.Pokusao je moj brat objasniti ali ti se ne da.Znas li ti formulu Coca-Cola-e?Pa naravno da ne znas,a ja znam mnoge,a sad sam "upoznao" i tebe koji su "saznali" tu tajnu,pa prave Spektar kolu,Cok kolu,Midjo kolu,Sinalco kolu...Sve su to KOLE al' samo je Coca-Cola!!!
Izvini ali ta tvoja prica me neodoljivo podsjeca na cuvenu gastarbajtersku-HEBO TE EU-MISLITE DA SE TAMO BOLJE ZIVI?!
Sve u cemu ne znam da "plivam" -ne valja!E,zato nam je-kako nam je.
Daj molim te Candr BN da mi objasnis sta si sa ovim sto si napisao citiram "HEBO TE EU-MISLITE DA SE TAMO BOLJE ZIVI?!
sta sam ti ja rekao ili napisao da mi se bas tako obratis ,ili nasim rijecima da me PSUJES.Ja to mogu isto kao i ti ,samo mislim da tome nije mjesto ovdje na forumu.
Ako zelis mozes mi odgovoriti na moje pitanje ,a ako ne ovdje na Forumu onda evo ti moj Email pa mozes privatno .nedocarp@aol.com
C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R
<°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))<

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 27 ruj 2006, 17:35

Nisam duzan da ovdje objasnjavam bilo kome bilo sta.Ako ce ti biti lakse recimo da se nije odnosilo na tebe i da ja i ti zavrsimo.OK?

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Takmičenja i prezentacije”