Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Moderator/ica:emin

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la AlaS » 17 pro 2009, 20:39

Gotovi mjeseci:
December 2009
November 2009
October 2009
August 2009
July 2009
April 2009
Mart 2009
Januar 2009
Januar 2006
Decembar 2006
Novembar 2006.
Oktobar 2006.
Septembar 2006.
Avgust 2006.
Juli 2006.
Juni 2006.
Maj 2006.
Januar - april 2006.
2005. - 2004. - 2003.
2002. - 2001 - ......

Rade se:

Kovach radi - maj 2009

Rusko radi februar 2009

Ja radim juni 2009
kad rijesimo ubrzo ovu 2009 rasporedit cemo sebi 2008 po dva mjeseca svi i nastaviti
Bistroooooooo
slika
Bistro


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la rusko » 21 pro 2009, 02:09

Ja sam gotov sa februarom 2009 i idem sad na decembar i novembar 2008...

Ako je neko negdje zapeo na svom radu u 2009-toj, neka se javi, ja mogu preuzeti pa da zavrsimo godinu skroz prije nego sto predjemo na 2008-u.
slika slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la senad » 22 pro 2009, 00:42

Gotovi mjeseci:
December 2009
November 2009
October 2009
Septembar 2009
August 2009
July 2009
April 2009
Mart 2009
Februar 2009
Januar 2009
Mart 2007
Februar 2007
Januar 2007
Decembar 2006
Novembar 2006.
Oktobar 2006.
Septembar 2006.
Avgust 2006.
Juli 2006.
Juni 2006.
Maj 2006.
Januar - april 2006.
2005. - 2004. - 2003.
2002. - 2001 - ......


Rade se:
Kovach radi - maj 2009
Rusko radi decembar i novembar 2008
Alas radi juni 2009
Senad radi april 2007 i datoteke rijeka, jezera, udruzenja....


Upadam opet u igru, ovo dva dana cu vjerovatno biti rijedje, ali sam od cetvrtka aktivnije na stranici.
Nadam se da cemo do nove godine uspjeti postaviti ovo osnovno da stranica funkcionise, a kasnije mozemo dodavati ove stare vijesti.Bas bi mi nesto bio cef da 01.01. 2010 osvane ova nova stranica.
Čupo i Edina, javnem vam se PP-ovima sutra.
Bistro!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la Kovach » 24 pro 2009, 01:13

Evo maj 2009. sam završio, ali na žalost zbog obaveza na poslu sad za sad nemogu uzeti ništa novo. Čim malo stignem vremena javiću se da uzmem jedan mjesec. BISTRO!

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la senad » 24 pro 2009, 21:31

Gotovi mjeseci:
December 2009
November 2009
October 2009
Septembar 2009
August 2009
July 2009
Maj 2009
April 2009
Mart 2009
Februar 2009
Januar 2009
Mart 2007
Februar 2007
Januar 2007
Decembar 2006
Novembar 2006.
Oktobar 2006.
Septembar 2006.
Avgust 2006.
Juli 2006.
Juni 2006.
Maj 2006.
Januar - april 2006.
2005. - 2004. - 2003.
2002. - 2001 - ......

Rade se:
Rusko radi decembar i novembar 2008
Alas radi juni 2009
Senad radi april 2007 i datoteke rijeka, jezera, udruzenja

Ovako, kad Alas zavrsi juni 2009, cijela 2009 ce biti kompletirana.
Rusko, ti prestani raditi stare vijesti, ti, Alas i ja cemo raditi nesto drugo sto cu vam sad napisati.
Edina i Cupo imaju jedan specifican zadatak :mrgreen:
Iz stare baze trebate kopirati textove u word i ispraviti greske u vijestima gdje su se izgubila slova sa kvakicama a pojavili se naki upitnici.
Time cete olaksati postavljanje vijesti nama jer cemo imati pripremljen text, i samo demo uploadovati slike.
Te vijesti su od aprila 2007 pa navise.
Otvorite (kliknite) na dnu pocetne na mjesec april 2007 i onda ce vam se opet na dnu stranice pojaviti naslovi svih vijesti iz tog mjeseca.ednostavno otvarajte vijest po vijest, iskopirajte samo text u word i ispravite text.Spasavajte taj word text, i na kraju, kada zavrsite sve vijesti iz tog mjeseca, posaljite mi na mail taj wordov dokument sa ispravljenim textom vijesti.
Za svaku vijest napisite i naslov, i odvajajte vijest od vijesti.Redajte ih hronoloski - krenite od 01.04. i onda do kraja mjeseca.Znam da je mal zanovjetli, ali vam je to najlakse sada da vam ne objasnjavam kako ide sa direktnim postavljanjem, to je ipak komplikovanije, a to cemo u hodu kada pokrenemo ovu novu stranicu.
Rusko, Alas i ja
Krenite sa postavljanjem "stranica".Princip postavljanja stranica je potpuno isti kao i kod postavljanja vijesti, s tim sto cete na dnu "odznaciti" da se ne mogu na njih pisati komentari.Pod "stranicama" se podrazumjeva sve ostalo sto se nalazi na stranici Bistro BiH - rijeke, jezera, udruzenja, vrste riba, ribomaterijali, ribogojilista, i sve iz teme "o ribolovu".
Ja sam uzeo udruzenja i postavljam polako prezentacije, a vas dvojica skontajte sta vam se radi.Odmorite koji dan, znam da vam je dodijalo, ali izdrzite, nema jos puno toga.
Sve slike koje se nalaze na stranicama, a koje su ulinkovane sa imagesuck ili same galerija na stranici, uradite copy-paste, a ostale koje se nalaze negdje u nekom folderu na stranici prvo skinite, pa ih ponovo uploadujete.
Mozda da vas dvojica uzmete rijeke i jezera (kad dodjete sebi), jer mislim da su tu slike uglavnom linkane iz galerije slika.Prvo ih provjerite na staroj stranici da li funkcionisu, te, ako funkcionisu linkovi, komplet text i slike copy-paste na novu stranicu u wordpress-u.
Ako ko ima da je pri sutu, moze uzeti neke od slobodnih mjeseca iz 2008 godine, ali neka krene od decembra-novembra (ne znam sta je Rusko zavrsio pa neka napise) jer te s kraja godine nemaju gresaka sa slovima koja imaju kvakice.
Eto, pa javite gdje ste i dokle ste.
stranice.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la rusko » 25 pro 2009, 13:23

OK...

sto se decembra tice 2008-e, nisam puno uradio, nesto oko pola, novembar je nedirnut.

Ja trenutno imam nekog posla oko stana, nesto renoviram pa ne stizem puno ovdje raditi, ali vec bi u utorak trebao biti gotov sa ovim pa cu se vise aktivirati na sajtu.

Mozemo po redu, pa cu ja uzeti Rijeke.
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la rusko » 27 pro 2009, 10:47

jedno pitanje da ne zeznem situaciju sa ovim novim galerijama...

Ako je slika smjestena u nekoj podmapi na staroj stranici koja se tamo nalazila u "galeriji", da li i te slike da se copy & paste ili da ih prebacimo u novu galeriju?
Npr:

http://www.bistrobih.ba/galerija/albums ... zenica.jpg

da li sad slike iz ove podmape "galerija" treba preseljavati u novu galeriju (ako ih vec nema tamo) ili ne?
slika slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la senad » 27 pro 2009, 12:59

Te slike, koje su u galeriji slika treba samo copy-paste jer njih necu dirati, one ce i dalje ostati u galeriji.
I ja sam imao do sada na par mjesta tih slika, male thumbnaile koje sam copy-paste iz galerije u vijesti ili u prezentacije udruzenja, sada sam ih opet samo copy-paste na novu stranicu.
Samo na kraju provjeri da li funkcionisu linkovi.
Ja sam sinoc zavrsio kompletan popis udruzenja, danas i sutra cu "zajmiti" reportaze jer one imaju puno slika, pa da njih sredim.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la AlaS » 29 pro 2009, 22:24

Ja pocinjem jezera jos ove godine ,moram prosiriti rubriku jezera sa ovim novim jezerima u mom Jelahu
Bistroooooooo i svako dobro u 2010
slika
Bistro

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la rusko » 30 pro 2009, 15:22

Gotov sam sa rijekama...

Dokle ste vi stigli da znam sta je sljedece?

P.S.

Mogu li se napraviti podkategorije za ove teme koje obradjujemo? Npr. rijeke... udruzenja... itd?
slika slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la senad » 30 pro 2009, 20:36

Ja sam gotov sa Udruzenjima i radim reportaze - prebacujem ih kao članke.
Reportaze, video klipove i dio iz teme "o ribolovu" - one stare ribarske listove stavljam kao članke, s tim sto sam dodao jos jednu kategoriju - "Vremeplov".Tu kategoriju bi trebalo dodati i za onaj Feljton o bosanskim musicama( ako se sjeca ko je to radio, neka doda i tu kategoriju na sve djelove feljtona), a ovo ostalo ce ici kao enciklopedija kako je bilo i na staroj i to ce biti u meniju stranice.
Rusko, ti mozes uzeti vrste riba, mislim da je to najlakse.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la senad » 06 sij 2010, 11:49

Rusko, sta mislis da ovo sto je u temi "O ribolovu" postavimo kao postove, a da dodam kategoriju "Tehnike"?
Mislim da nam ni to ne bi bilo lose, jer je i u vijestima bilo jos clanaka koji bi se mogli ubaciti u tu kategoriju.
Ili da tu kategoriju nazovemo "Tehnike i pribor"?
Ja sam zavrsio sve reportaze, one clanke iz starih ribarskih listova, a sto se nalaze u "O ribolovu" (a i u reportazama), i sada sam na prodavnicama ribolovne opreme.
Fakticki su ostale teme:
Jezera (Alas, dokle si?)
Ribogojilista (Ovo cu ja jer ne valja onako kako je, te cu preurediti na novoj)
Prodavnice opreme (ja radim)
Stare vijesti - od aprila 2007 do novembra 2008
Kad neko bude "pri šutu" od ostalih, neka se javi, pa da postavlja ove stare vijesti, ali od novembra 2008 pa "naniže".
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la rusko » 06 sij 2010, 13:56

Slazem se za "o ribolovu", ne bi bilo zgorega, bilo bi puno preglednije... Mozda je najjednostavnije preimenovati onu rubriku "Pribor" u "Tehnike i pribor" tako da se ne mora naknadno preseljavati raniji materijal...

Inace ima dosta materijala tamoi pokusavam da uskladim te stranice da su pregledne i citke, medjutim imam problema sa slikama jer ih scripta ne smanji kako treba, odsjece samo dijelove slike kada se stavi minijaturna slika. Da li ste i vi imali istih problema?

Neki tekstovi su djelimicno napisani sa nasim slovima, a djelimicno sa "diaspora"-standardom... sta da se radi s njima, da sve prepravljam ili da samo prebacujem stranice sada, pa da to poslije odradimo?
slika slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la senad » 06 sij 2010, 14:53

Kada stavljas malu sliku, ona je "cropuje" na 150X150 i odsjeca neke dijelove, mada to, u biti, i nije neki problem, ko klikne na malu, dobice originalnu sliku.
To sam i kontao, da preimenujem "pribor" u "Tehnike i pribor", ali onda bi ti trebao ovo iz "O ribolovu" postavljati kao članke, a ne kao stranice.
TO za prepravljanje textova - nema veze, da ne gubimo vrijeme na tome, to se kasnije moze u hodu, gdje se naleti na gresku, ispravi se.Mislio sam ovo par dana postaviti stranicu pa da brisem sve sa stare, ali ne mogu, previdio sam da cu time obrisati i slike koje mozda trebaju za vijesti koje nismo zavrsili.
Onda, Rusko, ovo iz "O ribolovu" ubacuj kao članke, a ja ću sada preimenovati onu kategoriju.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la senad » 07 sij 2010, 22:57

Evo dokle smo:
Gotovi mjeseci:
December 2009
November 2009
October 2009
Septembar 2009
August 2009
July 2009
Maj 2009
April 2009
Mart 2009
Februar 2009
Januar 2009
Mart 2007
Februar 2007
Januar 2007
Decembar 2006
Novembar 2006.
Oktobar 2006.
Septembar 2006.
Avgust 2006.
Juli 2006.
Juni 2006.
Maj 2006.
Januar - april 2006.
2005. - 2004. - 2003.
2002. - 2001 - ......

Gotovo je i sve iz enciklopedije (reportaze, ribogojilista, rijeke, jezera, udruzenja, prodavnice opreme, tehnike ribolova....)

Trenutno se zavrsava:
Rusko - "O ribolovu"
Alas privodi kraju jezera

Rade se:
Sinisa april 2007
Ja maj 2007
Cupo i Edina rade 2007 godinu - skidaju text vijesti i ispravljaju greske.

Čupo, skinite juni, juli, avgust, sept, okt. novembar i decembar 2007.Te mjesece mi necemo raditi, te cemo, kad svi zavrsimo ovo sto trenutno radimo, preci na 2008. godinu.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Upute za pravilno korištenje foruma, postavljanje slika, vijesti...”