Bucov/Bolen 2010

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Bucov/Bolen 2010

Post Postao/la zlaja » 09 svi 2010, 00:05

Jeste druže bucov je Aspius i mnogi narodi u Evropi samo su to skratili na Asp.Veoma uspješno se može loviti mušičarskim priborom i pročitao sam mnogo novinski članaka o tom lovu.Skoro sve grabežljivice se mogu loviti i spin i fly priborom...


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov/Bolen 2010

Post Postao/la Seha » 09 svi 2010, 16:35

Evo Zlaja je brzi od mene :) za lat naziv. Sto se tice fotografisanja Rusko pokusaj kupiti teleskopsku stativu od aluninija. Ima ih jako malih koje su stvarno prakticne i lake te kao takve zauzimaju stvarno malo prostora i kod mene je to jedan dio ribarske opreme koji je nasao svoje stalno mjesto u ruksaku. U kombinjaciji sa funkcijiom auto okidanje koji posjeduje svaki fotoaparat uz malo rutine pravices super fotke.
Svi se mi sretnemo prije ili kasnije sa tim problemom kako napraviti dobru fotografiju u ribolovu.
I ja sam misljenja da nam treba tema o fotografiji koja je danas sastavni dio ovog sporta.

PS. Zlaja ribe koje lovis su ludilo.. Jedva cekam ovo ljeto da skontamo neki termin za zajednicki ribolov. Bistro majstore
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov/Bolen 2010

Post Postao/la zlaja » 09 svi 2010, 21:20

Ako Bog da samo zdravlja , volio bi da ja i ti onda Ruba , Alas i sva ekipa se saberemo na Alasovom mjestu pa da mi ti Seha pokažeš par fazona za lov smuđa...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov/Bolen 2010

Post Postao/la rusko » 09 svi 2010, 21:38

Seha je napisao/la:Evo Zlaja je brzi od mene :) za lat naziv. Sto se tice fotografisanja Rusko pokusaj kupiti teleskopsku stativu od aluninija. Ima ih jako malih koje su stvarno prakticne i lake te kao takve zauzimaju stvarno malo prostora i kod mene je to jedan dio ribarske opreme koji je nasao svoje stalno mjesto u ruksaku. U kombinjaciji sa funkcijiom auto okidanje koji posjeduje svaki fotoaparat uz malo rutine pravices super fotke.
Svi se mi sretnemo prije ili kasnije sa tim problemom kako napraviti dobru fotografiju u ribolovu.
I ja sam misljenja da nam treba tema o fotografiji koja je danas sastavni dio ovog sporta.

PS. Zlaja ribe koje lovis su ludilo.. Jedva cekam ovo ljeto da skontamo neki termin za zajednicki ribolov. Bistro majstore
Meni je problem sto ja najcesce pecam u moru, a onda sam u vodi do "osjetljivog mjesta" i jednu 50 metara od obale... kako tad skontati i ribu i kameru... jedino da je stavim na nesto sto pluta ili da je kacim na stap...

Njuskao sam malo na netu i bas sam pronasao jedan mini stativ kojeg preporucuju ovdasnji ribari, ima nekih 10-tak cm i tri noge, tako da se moze lako nositi i u dzepu... kupicu ga pa probati...

Bas se raspitujem ima li bucova u mojoj okolini i naravno... mamone... :(
Da dodjem do njega trebam ici sjevernije jednu 600 km... koje li ironije.. zivis na sjeveru, uvijek hladno... kontas mora da su vode bogate ribom, a onda shvatis da je sva ta riba jos gore nekih 1000 km prema polarnom podrucju...
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov/Bolen 2010

Post Postao/la zlaja » 09 svi 2010, 22:16

Rusko i ja sam većinu sezone u sličnoj situaciji , stojim u vodi na pola rijeke i malo višlje me tuče po bubrezima, ja se tada kada želim fotografisati bavim makro fotografijom
Zamorena riba pred nogama i pliva oko mene , iz džepa vadim foto aparat(jednom rukom držim štap drugom aparat) i palim opciju makro, tek tada ribi dižem glavu iz vode i fotkam više snimaka iz neposredne blizine ribu sa varkom u ustima .Veoma dobri efekti jer pozadina je zamućena , voda pršti a glavni objekat fotografisanja je oštar...


Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov/Bolen 2010

Post Postao/la ruba » 09 svi 2010, 22:19

gore rusko skroz kod SARAFA <valjanjeodsmijeha> gore ima ribe.kud ce sjevernije od svedske
Ruba Vobleri

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov/Bolen 2010

Post Postao/la rusko » 09 svi 2010, 22:31

<valjanjeodsmijeha> jest... tacno tako, kod sarafa... nema druge nego teniske rekete na noge i polako u selidbu...

Zeza me ova "golfska struja"... kazu da je do nje, da ona donosi tople talase i ne svidja se ribama... Mozes misliti da 2000 km sjevernije od BiH lipljen ne moze prezivjeti u rijekama jer mu je pretoplo... i do njega moram jos 1000 km sjevernije...

Zlaja, to je dobar fazon, vidio sam onu sliku bucova sa varalicom u ustima... pretpostavljam da je rijec o istoj tehnici... mislim da i ova moja kamera ima tu makro funkciju pa cu probati.
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov/Bolen 2010

Post Postao/la zlaja » 09 svi 2010, 22:44

Pozadi na aparatu mora imati crni znak mali cvijet(to je glavni simbol makro postavke) negdje na tipki ili u neki modela na kraku džojstika , ako nema onda u izborniku - meni-ju potraži taj simbol
Kod neki modela ima makro i super makro( blizina od objekta snimanja neki 30 i neki 10 centimetara) Neki modeli ne gase blic pri startu makro moda , pa u izborniku blica ugasi blic(znak munje precrtan u krugu je simbol ugašenog blica) Blic iz neposredne blizine razbija fotku pa ga treba ugasiti

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov/Bolen 2010

Post Postao/la Seha » 10 svi 2010, 17:17

zlaja je napisao/la:Ako Bog da samo zdravlja , volio bi da ja i ti onda Ruba , Alas i sva ekipa se saberemo na Alasovom mjestu pa da mi ti Seha pokažeš par fazona za lov smuđa...
Nema frke buraz "tesko ribu u vodu natjerati" ;)
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov/Bolen 2010

Post Postao/la montana » 10 svi 2010, 21:10

I meni, i meni tog smudja... i ovog ASPIDUSA. Ja uzeo kartu za 17. jula pa duboko u august!!!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov/Bolen 2010

Post Postao/la Seha » 12 svi 2010, 00:02

Opet me sikiras......... Pa kako sad upasova datum <djed>
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov/Bolen 2010

Post Postao/la Seha » 16 svi 2010, 15:43

Zlaja jeli ti se desavalo da ovako naletis na jato.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9tqAi7QC ... re=related[/youtube]
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov/Bolen 2010

Post Postao/la montana » 16 svi 2010, 15:56

Seha je napisao/la:Opet me sikiras......... Pa kako sad upasova datum <djed>
Ma jedva. Zena dobila dvije hefte odmora, pod hiljadu uvjeta. Pustila me da krenem ranije <championvanja> , jer zna sta mi ribolov znaci. Sorry, pa ti ne javih, zaboravio, ali turneja ce biti!!!
Nego ovi boleni sto skacu mi probudise mastu. Hoce li ovo cudo uzeti Salmo varalice? Imam u Sarajevu jednu neumocenu kolekciju, pa da je probamo?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov/Bolen 2010

Post Postao/la zlaja » 16 svi 2010, 16:10

Jeste Seha gledao sam grupni lov primjeraka do 60 cm. uglavnom love čoporativno stisnu jato siće uz nešto i onda lupaju jedan po jedan u preplašenu gomilu, to je najlakše vidjeti u jesen kada spremaju zimnicu.Veliki samci se ponašaju potpuno drukčije imaju jedan ali pošten napad...

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov/Bolen 2010

Post Postao/la Seha » 16 svi 2010, 17:38

Jel se ti veci primjerci mogu naci blize ove balavurdije ili su ono sami za sebe.. Veliki smudjevi nerijetko love dezorijentisane kedere koje balavurdija izbezumi pa nesto kontam mozda i bucovi samci koriste istu taktiku.. Hmm poceo me kopkati ovaj bucov.. ;) Moram ga pokusati prevariti ovo ljeto.
slika

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”