Montana u Montani

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Montana u Montani

Post Postao/la rusko » 10 svi 2010, 21:39

I meni je to najveca muka... u vodi, gledas da riba prezivi, da se stap ne zamrsi ili ne osteti... masa drugih stvari se treba iskombinovati i jos onda kamera, stativ... itd... prije par dana sam klepio pastrmku od oko 80 cm, od oka ca 6 kg... prelijepa... i trazim kameru, a ona u torbi jednu 400 metara od mene :shock: ... i sta covjek da radi, naravno pustim ribu i poslije ispade da lazem... <ribarcina>

i sad kako je prica o kapitalki bila malo cudna mojoj zenki, i posto zena sve vise i vise zapituje gdje sam ja to, jer je temperatura 6-7 stepeni, vjetrovi, kise, a ja u ribi 10-15 sati dnevno... doveo sam se u nelagodnu situaciju...

Znaci: ili se Rusko mora nauciti fotografisati, ili ce me zena otrovati uskoro... <valjanjeodsmijeha>
slika slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la montana » 10 svi 2010, 21:46

Odvedi je u ribu dok je tako vrijeme. Ja sam svoju par puta poveo, pa kad se vratim pita hocu li caj i jesam li se prehladio. Samo je problem sto nece da ide, sad kad zna, da mi bude fotograf...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Montana u Montani

Post Postao/la angler » 11 svi 2010, 05:56

E ako vam ja dam....cuj mrsko slikati <djed> Pa ovo mi je jedini prozor u zeleni svijet :(
Oklapite par slika okoline iliti pejzaza dok jos ne zabacite...jednu uzvodno, jednu nizvodno... riba pored stapa je uvjek lijepa slika.
Moja me je slikala par puta dok joj je bilo zanimljivo...ide je od ruke...super slike. Sad joj mrsko...kaze pripeklo previse <valjanjeodsmijeha>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la montana » 11 svi 2010, 06:25

Evo da ne kazes da ti se ne izlazi u susret. Samoslikanje (vidi odraz u cvikama) pri mutnoj vodi, nigdje zelenila, ali blizu gradica Missoula, MT gdje se desavala radnja iz onog naseg filma. I na kraju mala ribica (nije pored stapa) ali ima muhu u ustima br. 10.

Cuj upeklo vam sunce? Ovdje samo ono zubato, pola dana, a onda pada snijeg... Ja cudne mi nafake...
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Montana u Montani

Post Postao/la angler » 11 svi 2010, 19:08

Znam ja kad se hoce da se moze :wink:

Nego...ti Ameri kao da su pobrkali strane svijeta...kako to istok desno a zapad pravo.... gdje mu ga onda dodje jug i sjever...nazad i lijevo <valjanjeodsmijeha>


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la montana » 11 svi 2010, 20:08

E pa jarane, nazad je rijeka! Vidis, kako je meni. Vozim kroz ove nedodjije i nigdje nista da se stane, osim pored vode. A voda mutna, nadosla, a puse vjetar. A valja tako voziti 700 milja, a nema nista u sta bi covjek pogledao, osim vodurine, planina i suma. Dosadi ponekad voznja, pa izadjem na izlaz sa autoputa (poput ovog iz prethodnog posta), pa nemam sta raditi osim cizme, i stap u ruke pa u vodu, k'o onaj zadnji musicar <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
Ti bar imas more! Evo me ponovo sam gore nekad sutra navece, i prekosutra. Maksuz za tebe cu gledati napraviti kakvih slika, onako bratski, pa makar i sa ovom sicom!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Montana u Montani

Post Postao/la angler » 11 svi 2010, 20:44

Bas mi te zao sto moras skrenuti sa puta svaki 100 milja, izvaditi stap, izabrati naku baju, zagaziti u vodurinu okruzenu planincugama, sumetinom... i maltretirati se sa kojekakvim pjegavim ribetinama...bljak...nikad se ja nebih "patio" takvim musicarenjem <valjanjeodsmijeha>

Vidis kako ja uzivam citavih 335 dana u godini...pogled pukoooooo... isto nista :?

slika

slika

Vidis kako meni ne smetaju grane iza ledja <valjanjeodsmijeha>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la montana » 11 svi 2010, 21:08

Ove "cigare" sa prve slike sam pusio. Dobra vam ova "plaza". Kazu cijeli Kuvajt plaza. Uvjek se sjetim Monty Pythona i onog skeca kad tip natak'o slauf, masku i peraje pita beduina kako do mora. Ovaj rece u ovom pravcu 364km, u ovom 697, a u onom 493. Nista, onda cu se suncati na plazi, rece ovaj.

Vidim da si shvatio problem moje profesije. Jedino sto imam kao razonodu je taj flyfishing. Ipak najtuznije je sto slabo ima signala, pa ne mogu da napravim direktan prijenos preko ove moje naprave. Mozda na ljeto kad skontam lokaciju sa signalom, a da nije previse suncana (zbog jasnoce slike) napravimo nesto. Sehi sam obecao direktno ukljucenje kad budem isao na sarana, pa da mi govori gdje cu zabaciti...
Evo bi za koju heftu trebale prokrilati one zute baje, a na jednoj rijeci ovamo to je lom. Valjda ce voda opasti do tad, inace dosadna nimfa, pa struzi po dnu. Menni nimfanje isto k'o plovak. Brate milina na suhu muhu, pa makar i gagu. Znas ono kad se suha muha priblizava ribi (onoj pirgi sto je ti spomenu), a ona pola metra ranije uzme pravu muhu i zvace je, a podje i na tvoju, pa se vrati, jer jos nije progutala ono u ustima. E sad onaj period dok ponovo mahnes, ovaj put siguran da je "pirga" tvoja, cini mi se da taj period ponovniog zabacivanja traje vjecnost, a da rijeka u istom momentu toliko uspori i pretvori se u baru, a sve musice iz okoline pozure da se spuste na vodu u onih 20-30cm (koji se oduze kilometrima) i pozure da ih "pirga" pojede, bas prije one tvoje muhe... E to mi je pravo stresno. Samo jedan dan cekam kad ce me srce strefit'... Zato je mozda bolje i varalicariti ponekad, da se malo covjek opusti onim monotonim vibriranjem i zveckanjem nekih usadjenih i okacenih uredjaja... <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Montana u Montani

Post Postao/la angler » 12 svi 2010, 05:12

Ja ih jos ne prestajem pusiti...mislim cigarete sa slike. Evo promjenili im i ambalazu.

Prosli vikend, nije da me je moglo srce strefiti vac sam se toliko raspuc'o da bi najradje sebi samar opalio. Poranim ti ja ko pravi i na "moju" plazu. Navucem one cizmurine jer je more jos prohladno za stajanje par sati u njemu bez cizama iako sunce przi ko ludo. Znam da ce biti onih spicastih riba pa se ja vise koncentrisem na mahanje ili ti po "naski" fly casting, ko malo da se uljepsam. Kace se spice cca25-35cm. I "paji" sad... malo me pogura vjetar sa ledja i prebacim 20 i kusur metara, cvoknu jednom, drugi put i ko da su u zemlju propale. "Deshnje" od shnjure izvi se moj morski cilj, metrasica ko ruka debela. <ribarcina> Poce se ja tresti ko agadir. Pa zabacuj, lijevo-desno, pa kontam nije dobar strimer i jos poceo da ih mjenjam, ko eto ona nema ni 17000 kvadratnih kilometara da proseta, a ja se ponasam ko da sam na rijeci 10m sirokoj. Citavo jutro sam se svadjao sa sobom. Pade mi na pamet kakva kasika od 22gr da je bar gadjam ali ostadoh dosljedan perkama <valjanjeodsmijeha>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la rusko » 12 svi 2010, 07:36

Angler... Obrij ili oderi tu jednu kamilu (ali ne onu sa cigara)... valja ce nam za muha ;-)
Gledao sam jedan video kako prave streamere za taimena od kamilje "grive"..

Naletice ta metrasica opet, garant... rijetke su i zene koje daju prvi put.. sad ste se upoznali, pa polako... Sarmiraj je malo raznim streamerima, stavi koji biser kao otezanje, mozda upali...

Ja sam juce imao skoro pa uzaludan dan... odem na "moju rijeku"... vidim majmuni digli brane, nivo vode minimalan, tako da se sva morska pastrmka povukla u zone gdje inace vlada zabrana... srecom naletise neki klinci, zanima ih flyfishing i startam ja osnovnu skolu "Musicar"... Tako da je ipak bilo nekih desavanja...

Stigle su i kod nas iglice, pa cu mozda malo do mora do kraja sedmice, da vidim ima li ovdje metrasica... ;-)
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Montana u Montani

Post Postao/la angler » 12 svi 2010, 12:36

Pa mozes zamisliti scenu... trcim sa makazama po pustinji za kamilom. Ovi bi me ovdje zakopali u pjesak zacas <valjanjeodsmijeha>

Jedne prilike u Jablanici, dok sam jos bio mlad i naivan pa se bavio varalicarenjem :mrgreen: , zakacim jednu pogolemu pastrmku, dovucem je do nogu i naravno, k'o sve ribarske price, otkaci se. Joj meni vatra pravo. Udarila na neki DAM-ov wobler, imitacija pastrmke. Obicno volim mjenjati mjesta ali naredna dva vikenda nisam se micao sa tog. Trceg vikenda mi kaze konobar iz "Bunkera", "Nisi jedini i ne ganjaj je vise, prije dva dana je ulovio neki tip iz Livna" :wink: Tako ti se sad bojim da mi ovu metrasicu ne pokupiti kakav tip iz Kuala Lumpura :? <valjanjeodsmijeha>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la Seha » 12 svi 2010, 17:49

Oblise me suze hebo vas "neblak".
Cim sam saznao da je dosla iglica pao mi rodjo na pamet. :)
Rusko jarane ubi nas ovo vrijeme ! Nezamislivo ,ali preksinoc -2.
Probacu i ja malo iglice, cim onaj gore malo zavrne slavinu..
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Montana u Montani

Post Postao/la angler » 12 svi 2010, 20:36

Seha je napisao/la: Probacu i ja malo iglice, cim onaj gore malo zavrne slavinu..
De rodjo reci tom gore da malo poprska vamo.
Fakat sega...tu -2 a ovdje vec na +42. Da saberemo pa prepolovimo, to bi bila milina :grin:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la senad » 12 svi 2010, 22:14

E'o ih!
Ovo za prvi Maj, malo se mahalo.Nije znala jaranica uslikat', ne vidi se na slikama sva strastvenost i revnost kod ovih pokušaja.Pokosio sam svu travu iza sebe, ali sam uspio (par puta) imati dobar izbačaj.
Zato sam 7 dana imao upalu mišića :mrgreen:
mahach 2.jpg
mahach.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Montana u Montani

Post Postao/la zlaja » 12 svi 2010, 22:34

Pa zar i ti brate Seno ? :mrgreen:
Pernata stranka je imala jak lobi :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarski tereni”