Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Ovde su smještene stare teme, a koje nisu zaključane, te ukoliko neka bude aktuelizirana, na iste možete nastaviti pisati komentare.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la angler » 10 pro 2010, 21:26

Zato mi prepustimo masti na volju, smotamo nesto sto nazovemo samo strimer i opleti po vodi...a ono se jos zakaci riba <championvanja>
Pa ima nekoliko voblerasa sa prostora BiH koji prave izvanredne voblere po uzoru na ribe koje zive na nasem podneblju, a ubjedjen sam da bi isti imali i te kako uspjeha na svim meridijanima samo da neko ima "sluha" za masovnu proizvodnju kao sto je Grafopromet uradio sa Pacicima.


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la zlaja » 11 pro 2010, 14:49

Umjetni mamac apsolutno ne mora da puno liči na prirodni plijen i apsolutno nema veze sa uspješnosti u pecanju. Prezentacija, vibracija,brzina,pauze...pivo ,roštilj...

nego bolan MasterBih pošto si otvorio ovu temu,hoćeš ti nama pronaći ove voblere clackin minnow 09 da mi računamo na tebe i de molim te pošto imaš katalog predstavi nam izbor boja u ovoj temi
Ps. Aldine ova boja je vrh
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la angler » 11 pro 2010, 16:02

zlaja je napisao/la:Umjetni mamac apsolutno ne mora da puno liči na prirodni plijen i apsolutno nema veze sa uspješnosti u pecanju. Prezentacija, vibracija,brzina,pauze...pivo ,roštilj...
Tako je Zlaja, "mi" smo ti ocit primjer...malo perkica, malo dlacica...ne lici ni na sta, a hvata ribe :grin:
U varalicarenju, moje ubjedjenje, provokacija + prezentacija....svaka varalica je lovna.
Evo primjer...Red Head...varalica koju svako pravi i koja se najduze pravi...sa razlogom....lovna, a nidje veze sa zivom ribom <ribaribu>
zlaja je napisao/la:Ps. Aldine ova boja je vrh
Primjecujem da imamo isti ukus :wink:

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la @ldin » 11 pro 2010, 17:41

i ćorava koka ,koje zrno ubode :135:
svako razvija neki svoj sistem i teorije , i ljepo je što je tako jer sada imamo o čemu da pričamo i razmjenjujemo iskustva , ja lično sam "samouvjereniji " i osjecam se sigurnije kad forsiram nesto "prirodnije" , a opet situacije na vodi pokazale kontra , ljubičasta glavinajra i žuti twister ( parče gume? ) znači potpuno razumijem o cemu pričate... i neka je tako nije dosadno , čovjek istrazuje kopa trudi se i dok se okrene penzija , varalice o klin i onda moze i šarana da lovi <valjanjeodsmijeha>

evo opet sam se bacio u neku komparaciju :roll: ... som nevidi dobro nije ćorav hahaah nego u poredjenju s drugim vrstama al je zato na vibru lud , jaka bočna linija, ma pun je senzora nekakvih i izgled mu je manje bitan , a šta se dešava sa mladicom ? što neko reče vidi potpis na vobleru dali je alex ili je ruzno pače, doprati i okrene se ....i kod bolena je slična situacija zato i ako raubuje, kad se hrani, po cijli dan načešće rano u jutro ili predveče imamo udarce , znači vidljivost slaba, i zaleti se na nešto što je zivo, stvarno je prefrigran igrač i ko ga lovi zna o čemu pričam... :grin: to su neka moja vidjenja... sa opet sve je to relativno što bi čika "AJNŠTAJN" rekao <offtopic> skroz al zakačili smo se pametnog razgovara pa se moze oprostit...

masterbih, druze!! i ja sam za ove clackin minnow 09. rapale , eto ja sam već stavio neke dekore koje bi volio , pa ako budeš mogao da nam s kontas sta onda cmo detaljno po šiframa artikla ...
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la angler » 11 pro 2010, 19:17

Jeli ovdje pricamo generalno o varalicama ili realisticnim "kerefekama"? Uostalom sta cu ja u ovoj temi :135:

Ako pricamo generalno o varalicama onda bi trebali od pocetka...mislim od, recimo, metalnih varalica...DAM-ova kasika i Mepps-ov leptir. Realizam, bar nama...nula...lovnost odlicna...vibracija?...ne znam, ne osjecam je...pa dobro, u jednom momentu mi leptir k'o lici na ribu...vibracija kod longa skoro kiloherci...koja riba jos proizvodi takvu vibraciju? I tad su ribe pratile varalice...i sta vide?...propeler!
DAM-ova kasika...pa i ona me nekad prevari kad bljesne u vodi...aha tu smo...bljesak...nagon, instikt...nema se vremena, plijen pobjeze, a "tiba" prazna, a nekako kilavo pliva pa se jos i okrene oko ose...iznenadjenje...isprovocirana...njam!...ops, corak...kasno!
Ili...riba prati kasiku..."njusi" je...kratki stop sa "ventilatorom" pa trzaj stapom, bljesak...kao da je zaboravila sta je do tad pratila ipak napada...ops, grska!...zivotom se placa :wink:


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la montana » 11 pro 2010, 19:47

Blijesak je bitan, jer duboko se i ne vidi bas dobro, a kasika ima konture. Vibracije na kasiki prave trokuke, i daju kretanje slicno perajama. "Ima-nema" je ono sto riba vidi kod kasike. "Ima" samo gleda, medjutim "nema" uzrokuje kajanje. Opet "ima" i riba zine k'o pes. Nesto slicno kad partner u vezi dribla onog drugog, a ovaj jado se satra da udovolji! <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la angler » 11 pro 2010, 19:51

A da...zaboravih na boje u ova dva primjera...nekad su bile samo dvije...bakrena i escajg-na :grin: ...kasnije su se dodavale sare da ulove kupce :mrgreen:
I onda napravimo komparaciju izmedju sadasnjih Japanaca i nekadasnje Evrope.....po japanskim realisticnim voblerima do sad bi se istrijebile ribe :wink:

Vidi sto me krenulo...jos ce mi Senad dodjeliti funkciju moderatora varalicara <valjanjeodsmijeha>
Zadnja izmjena: angler, dana/u 11 pro 2010, 19:55, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la montana » 11 pro 2010, 19:53

I mesingane. One su mi plaho drage! <ribarcina>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la zlaja » 11 pro 2010, 20:23

O savremenim japanskim voblerima mogu ispričati puno jer sam lovio kompletnom ownerovom paletom pa i ovog ljeta sa poklonjenim od našeg Džafe,teško je opisati ali sve što se do sada zna o umjetnim mamcima japanski stručnjaci su strpali u jedan pa imamo mamac koji ima vibraciju,bljesak, neutralnu plovnost,okretanje oko ose i sve ostale karafeke samo je bitno znati to predstaviti...

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la @ldin » 11 pro 2010, 21:17

angler je napisao/la:Vidi sto me krenulo...jos ce mi Senad dodjeliti funkciju moderatora varalicara <valjanjeodsmijeha>
U tebi ćući pravi varaličar ,odmah sam znao ...bio si pritajeni sad se polako izdaješ, i da pored esajga zaboravio si da spomeneš lajsne od fiće one su bile IN pravo ,kod oca u rusaku sam našao dršku od kašike i sa strane zaljepljene kazaljke od starog vekera i još malo onako turpijom našarana, Mesing je pravo zahvalan ja evo nešto pravim pa ga stavljam mjesto pakte :wink: :?
Kod ove cijele priče nisam imao namjeru ispasti konfuzan naivan ili ?? nego sam htio da uporedimo mišljenja!!

i sada kada bi napravili rezime svega ovoga jedini zaključak koji bi "Haso"(ili neki drugi početnik) mogao donijeti je da nema pravila , da postoje samo predpostavke temeljene na iskustvima , da ništa nije "apsolutno" da svako ima svoje lično iskustvo koje moze samo iznijet nikako nametnuti kao pravilo , da su sva ribolovna mjesta i rijeke karakteristične same po sebi i da svako zahtijeva drugaciji pristup, da svaki ribolovac ima nešto svoje kod vodjenja i prezentacije , univerzalno je samo pribor koji koristimo...
i to daje tu čar varaličarstvu ... sva ta : induvidualnost+pribor=rezultat pa je neko bolji, a neko lošiji, uglavnom svi uzivaju i to je bit !!!
da se vratimo na pravi put ovo je kompletić od rapale koji bi volio da posjedujem !!! mozda kad recesija prodje ,po trenutnim cijenama i našem standardu hm!! :
slika
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la montana » 11 pro 2010, 21:44

"Emergency kit" sto rece Angler: "kad ne mogu dobaciti."

Ove izdvojene dvije mislim da su pod "moram imati" i s njima pocnem i najcesce zavrsim ribolov.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la angler » 11 pro 2010, 21:49

@ldin je napisao/la: da ništa nije "apsolutno" da svako ima svoje lično iskustvo koje moze samo iznijet nikako nametnuti kao pravilo , da su sva ribolovna mjesta i rijeke karakteristične same po sebi i da svako zahtijeva drugaciji pristup, da svaki ribolovac ima nešto svoje kod vodjenja i prezentacije , univerzalno je samo pribor koji koristimo...
i to daje tu čar varaličarstvu ... sva ta : induvidualnost+pribor=rezultat pa je neko bolji, a neko lošiji, uglavnom svi uzivaju i to je bit !!!
Bravo, upravo je to srz svega, a industrija nam "izlazi u susret" da u svom tom urnebesu svak' sebe nadje. Ipak nije razlog da se ne diskutuje po istom pitanju, ne da bi se nametnula misljenja iz nekog licnog iskustva, vec da bi se iskustva razmjenila.

Pade mi sad na pamet smudj na Jablanickom jezeru kad sam prvi put nakon rata otisao da zbacim. K'o kontam, idem da "klepim" kojeg gonjavca. Nabacim Meppsa...corak...odem do jednog dobrog mjesta gdje je uvjek bilo gonjavaca, na jedvite jade zakacim "nesto", a to nesto bi smudj. Pojma nisam imao da su ga ubacili. Gonjavca ni na mapi. Haj, daj sta das, i od tad najveci dio smudjeva je palo na....DAM-ovu kasiku. Poslije poce pomama silikonaca i neprevazidjenog zutog tvistera za kim su smudjevi u to vrijeme ludili...po prici nekih ribara. Ne mogu reci da nisam imao uspjeha sa silikoncima ali, kako kazes da svako ima nesto svoje kod vodjenja i prezentacije, meni je kasika vise lezala. Onda se gleda finansijski...uh...za jednu kasiku mogu kupiti toliko tvistera, a onda mi nije zao zabacivati silikonce gdje kasiku ni u snu ne bih zabacio i tako ista osta u sjecanjima.

Nego.....dobra ova kolekcija Rapala :wink: a nema panjeva u moru da se kace :grin:

Sine Brute...gdje ti je perka na prvom vobleru <hajprobaj>

Da znas da mi se svidjaju te sa dugmicima <championvanja>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la montana » 11 pro 2010, 21:53

angler je napisao/la: Sine Brute...gdje ti je perka na prvom vobleru <hajprobaj>

Da znas da mi se svidjaju te sa dugmicima <championvanja>

Odgrizla riba! <ribarcina> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la zlaja » 11 pro 2010, 22:49

E ovako se priča o mušičarenju :grin: <championvanja> Od Rapale normalni stari X je vrhunski vobler i kolektovao sam po kutijama ih puno ali ovaj novi debeli X što ti Monty ulovi smuđa na njega nekako mi lijen i trom za voditi,počeo sam kolektovati i stao na 2 kom. jer nemogu mu naći situaciju, pa napiši koju kako vodiš debelog X-a
Zadnja izmjena: zlaja, dana/u 11 pro 2010, 22:56, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la @ldin » 11 pro 2010, 22:53

dugme pritisneš i sama varalica ode po ribu :135:

Monty odlična kolekcija , ja sam opsjednut ovim novim modelima i starim 3d plastčnim i peruškice im dobro stoje :oops:
komotno kao modni detalj , zamisli ribarsku svadbu kićenje rapalama :shock:
one klasicne CD nevolim tj ove :
slika
uzasno puno kopija, i jednostavno mi je bezeze...

P.S. ta prva u ruci . tek sada vidi kačenje ... glavinjara ... ustvari ... zziper il tako nešto :? po njihovom !!!
to si moram zbavit ... ma sve si moram zbavit ..hahahah
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Arhiva starih tema”