Spin & fly ribolovni časopis

TV emisije, časopisi, internetske stranice... hvalite i kudite, ali kudite s ciljem da iste unaprijedite - na uljudan način ukažete na eventualne greške.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Spin & fly ribolovni časopis

Post Postao/la zlaja » 30 lis 2010, 22:26

Ribolovni časopis koji je po nekom mom razmišljanju isplivao na prvo mjesto po kvalitetu štiva.Dobro je osmišljen jer raja koja peca piše sa vode svoja iskustva i šalje fotke za sam magazin.Imamo izvještaje sa svih voda bivše nam države tj. ovog našeg balkanskog govornog područja.
Spineri i mušičari zajedno ,he-he vidiš Monty da je izvodljivo
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spin & fly ribolovni časopis

Post Postao/la AlaS » 31 lis 2010, 21:08

Zlaja imal to na svim kioscima nesto mi nije zapeo za oko ovaj casopis ,inace sam trofej pratio do prije godinu dvije ali posto su poceli srat o politici odustao sam .
slika
Bistro

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spin & fly ribolovni časopis

Post Postao/la ruba » 31 lis 2010, 21:24

sto alas nesvidja ti se stranka politicka <valjanjeodsmijeha> .meni to nesmeta ja kad vidim negdje ribolovne novine ja ih kupim i citam.politika ko politika zastupljena je u svemu kod nas u bih i PC.ovog sa naslovne znam sa varalicara i somcine tamani varalicom
Ruba Vobleri

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Spin & fly ribolovni časopis

Post Postao/la angler » 31 lis 2010, 21:54

Jedan Spin&Fly sam procitao dok sam bio u BiH i nije los mada sto se tice Fly pretezno su clanci o musicarenju na ravnicarskim rijekama (bar u ovom broju) ali i to treba. Da se pokaze da se moze i na "muhu" loviti bijela riba i ostale grabljivice...univerzalnost :mrgreen: <jelmekotrazio>

Inace sam citao skoro sve casopise koji su se kod nas mogli kupiti sa svih strana exYu. "Trofej" sam prestao citati kad se poceo izdavati sa bar 60% clanaka glavnog urednika, a na ostale clanke obavezno ubacivao svoje opaske i dosadno forsiranje "nekog" jezera u Rumuniji, zato me i ne cudi da se pocelo i politizovati.
"Udica" i "Sportski ribolov" su ok, doduse sa laganim forsiranjem Big Game ribolova na moru kako su tune usle u Jadran.
"Musicar" sam procitao jednan broj i ne mogu nista reci na osnovu tog jednog broja, a i svakako to varalicare ne interesuje :mrgreen:
Od svih nekako mi je "Ribolovacki Magazin" ostao najbolji, onako narodni. Doduse, vec nekoliko god ga ne citam pa ne znam da li se sta promjenilo.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spin & fly ribolovni časopis

Post Postao/la zlaja » 31 lis 2010, 22:01

Alas bio je spin & fly na svim kioscima i onda su promijenili uvoznika,ja sada nađem magazin na kiosku u Žepču a ti ćeš druže naći vjerovatno u Doboju.Časopis izlazi svaki drugi mjesec i stvarno vrijedi svaku marku,puno je izvještaja i sa BH voda,mislim da je urednik Goran naše gore list...


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spin & fly ribolovni časopis

Post Postao/la Seha » 01 stu 2010, 02:19

Lijepo je vidjeti da se radjaju nove ideje i ako budu imali kvalitetan tim saradnika imace prolaz u to sam siguran. Generalno gledajuci u ex yu ima "pismenih" ribara koji svojim sarmom, humorom il nekom drugom fintom zainteresovati ribara da kupi i sljedeci broj. Moram se i ovaj put sloziti sa "rodjom" da me je Ribolovacki Magazin svaki put prijatno iznenadio. Iako su se oni bazirali na siru korisnicku grupu (citaj poklopili su sve grane ribolova) uvijek sam nalazio tekstove koji se citaju u cugu. To su naravno najzasluzniji saradnici koji su kadri ono sto su prosli na vodi uz dozu humora ,sarma itd prenijeti na komad papira ali i Stanku i ostatku ekipe koja radi na uredjivanu svaka cast..
Ko je procitao neki tekst Ranka Travara zna o cemu pricam, takve stvari interesuju raju ,a ne Trofej velicanje lika i dijela Sumahera Ferarija ,od 70 strana 60 reklame, iznosenje naci nebuloza urednika Jovanova itd.
Onda u Hrvatskoj prica druga: ponavljaju se brate iz broja u broj svi redom i udica i prakticni ribolov i sportski ribolov i svijet sarana neznam brate ,al nikako da nadjem tekst koji mi moze u cijelosti zaheftati oci na papir.
Jedan broj napise jedno, drugi broj opovrgne to napisano i napise sasvim trece.. U svijetu sarana sam recimo nailazio na takve nebuloze tipa "lovio u zabranjem dijelu jezera".. Ulovi u komercijalnim vodama preplavljuju stranicu za stranicom i od toga se prave mitovi (pa sta ce bolan jadna riba koja nema druge hrane nego jesti tvoje mamce) od have se nezivi pa ja !
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spin & fly ribolovni časopis

Post Postao/la zlaja » 06 pro 2010, 23:45

Da li je neko od vas vidio na kioscima ovaj broj S&F
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
besko
Predsjednik Skupštine U.G. Bistro!
Postovi:264
Pridružen/a:19 sij 2010, 01:33
Lokacija:Sarajevo, BiH
Kontakt:

Re: Spin & fly ribolovni časopis

Post Postao/la besko » 09 pro 2010, 12:31

zlaja je napisao/la:Da li je neko od vas vidio na kioscima ovaj broj S&F
Zlaja, ja u SA nigdje nisam uspio naci S&F

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spin & fly ribolovni časopis

Post Postao/la zlaja » 09 pro 2010, 22:08

Urednik S& F časopisa je naš registrovani forumaš,javiti će se valjda da razjasni ko je uvoznik pa ćemo tražiti ko je distributer i na kojim kioscima, i ja bi Besko druže redovno kupovao ovaj časopis ali je teško naći,po nekom pravilu uvijek nađem u drugom gradu,jedan broj u Z-dićima jedan u Doboju i ovaj koji sam kupio prošli put u Žepču, možda za ovu šesticu da odem u Tuzlu :grin:

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spin & fly ribolovni časopis

Post Postao/la @ldin » 09 pro 2010, 22:23

ma predplata i na kućnu adresu ...
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Goci
Početnik
Postovi:25
Pridružen/a:01 stu 2010, 01:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spin & fly ribolovni časopis

Post Postao/la Goci » 13 pro 2010, 01:24

zlaja je napisao/la:Urednik S& F časopisa je naš registrovani forumaš,javiti će se valjda da razjasni ko je uvoznik pa ćemo tražiti ko je distributer i na kojim kioscima, i ja bi Besko druže redovno kupovao ovaj časopis ali je teško naći,po nekom pravilu uvijek nađem u drugom gradu,jedan broj u Z-dićima jedan u Doboju i ovaj koji sam kupio prošli put u Žepču, možda za ovu šesticu da odem u Tuzlu :grin:
Ćao Zlajo majstore fotografije i bucovoklenolova! :grin:

Ja ne znam na kojim se trafikama može kupiti magazin, ne znam čak ni u kojim sve mjestima, ali znam da naš izvoznik Global Press iz Beograda predaje magazine distributerima:
1. Centro Press, Bjeljina, + 38755258221 i
2. Inter Press, Banja Luka, + 38751389760

Ovi telefoni sigurno nisu neki korisnički servis, već su više za firme, ali ne verujem da će se neko ljutiti ako neko pozove i pita za info gde u BiH kupiti ovaj magazin. Možda će mu dati telefom nekog iz tiražne služne koji ima tačan spisak trafika i rešen problem u dva telefonska poziva. Ako neko pozove neka javi ovde šta su mu rekli.

Inače saznadoh na drugom BiH forumu ovo:

"sto se tice sarajeva..na stupu u VISI imaju jos 4-5 casopisa..odmah ona radnja kad se udje s lijeve strane i to broj 6 samo ima"

"trafika na Ilidži dobila par primjeraka i prodani još prošli tjedan"

Pozz,

Goci

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spin & fly ribolovni časopis

Post Postao/la zlaja » 13 pro 2010, 18:16

Ćao Goci majstore kleno-piskaralo-lova :grin: , i ja htjedo biti piskaralo pa osta...šiljeći drvenu olovku <12345> Ja danas poslom do Žepča i na istom kiosku nađem časopis broj 6 pa eto ko živi u blizini tog gradića da ima informaciju.
Goci druže veoma je teško biti iskren i objektivan na brdovitom balkanu ali ti to uspjevaš,evo od sveg srca ti želim da slaviš 100000 broj.

Goci
Početnik
Postovi:25
Pridružen/a:01 stu 2010, 01:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spin & fly ribolovni časopis

Post Postao/la Goci » 14 pro 2010, 00:26

Hvala Drug,

Ja tebi želim da napraviš 1.000.000 lepih fotografija! :grin:

Što se objektivnosti tiče, to smo zacrtali od prvog broja: magazin je posvećen čitaocima, a ne oglašavačima. Ko hoće reklamu neka zakupi reklamni prostor, plaćenih textova nema, svi moraju biti 100% objektivni. Makar ponekad ponekog i malo ocrnili. :oops:

Mada što se textova o predstavljanju pribora tiče, uvek biramo one štapove, mašinice ili varalice koju su po mišljenju redakcije dobre, sa dobrim odnosom kvalitet/cena, a naravno da nikada nećemo posvetiti 2-3 strane magazina nekom proizvodu i na kraju preporučiti čitaocima da to nikako ne kupuju. Tako da generalno u textovima o priboru ima mahom pozitivnih kritika, ali zato što autor texta tako zaista misli, ne zato što je neko platio da on tako napiše.

Danas je inače izašao iz štampe broj 8:

slika

Evo sadržaja:

Spin
Dan na jezeru “Joca”: Predstraža Raja
Ryobi Vertigo 5000: Jako i jeftino
Jesenje varaličarenje bucova: Dva favorita
Jezero Međeš: Raj u srcu Srema
Lucky Craft Sammy: Bananarama
Varaličarenje bucova krajem jeseni i tokom zime: Lagano i sa pauzama
Lav MD Trgec: Domaći Heavy metal
Varaličarenje smuđa Silki glavinjarama: Dobre vibracije
Varaličarenje kapitalnih grgeča u jesen i zimu: Kapitalci na novi Soft 4Play
Smuđ kamenjar: Mali agilni šmeker
Varaličarenje na jezeru Pfaffensteg u Austriji: Jezero sa dva lica
Izrada cofa: Očas posla do vrhunskog mamca
Varaličarenje iglice: Ubojita vunica
Priče sa Malog bačkog: Kad sva čula zatrepere

Ihtiologija
Krkuše (Gobio): Ribe kojima su ukrali ime

Fly
Jesenji lov lipljana na Tari: Lipljan u vrijeme prvih mrazeva
Restrospektiva sezone 2010: Mušičarenje u godini poplava
Lov bele ribe nimfama na Uvačkom jezeru i Vapi: Kako sam se navukao na nimfarenje ciprinida
Veštačke mušice: Klinkhåmer Special
Mušičarenje štuke: ”Must have” boje za štuku
Veštačke mušice: Little Shit
Fly Tying: Zec okac

Zlaji će se sigurno svideti dva texta o varaličarenju bucova, jedan o jesenjem lovu, jedan o zimskom, a vredi pročitati i mušičarski text o bucovu. :)

Broj 8 u BiH stiže za 2,5 meseca, a za nekih 15-20 dana stiže broj 7.

Goci
Početnik
Postovi:25
Pridružen/a:01 stu 2010, 01:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spin & fly ribolovni časopis

Post Postao/la Goci » 16 sij 2011, 05:28

Obaveštavamo čitaoce iz BiH da smo prošle nedelje poslali broj 7 na trafike širom Bosne:

slika

Javite šta vam se od textova sviđa, a šta ne, i tako učestvujte u kreiranju budućih brojeva!

Ili se javite sa idejom za neki lep varaličarski ili mušičarski prilog sa BiH voda, to smo uvek radi objaviti, naravno ako je dobro.

:)

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spin & fly ribolovni časopis

Post Postao/la zlaja » 16 sij 2011, 09:46

Kolege iz Ze-Do kantona ,najsigurnija sigurica za kupiti časopis je kiosk u centru Žepča,eto da imate u vidu kada se vozikate magistralom <titinpionir>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mediji sa temom ribolov”