BH šaranska liga

Moderatori/ce:adi,Seha,emin,enko

Avatar
The president
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:20 lip 2006, 15:40
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
BH šaranska liga

Post Postao/la The president » 28 srp 2006, 12:58

Senad citat:

21.07.2006.(20:05h)Ramsko jezero - Počelo drugo kolo prvenstva u lovu šarana za seniore.
Danas, tačno u 12:00 je počelo drugo kolo prvenstva u lovu šarana za seniore, a u organizaciji Sportsko ribolovnog saveza BiH.
Podsjećamo, prvo kolo je održano 12, 13 i14. maja 2006. godine na jezeru Pelagićevo i tada je učešće uzelo 14 ekipa koje su zauzele sljedeći plasman.
1. VOLKSBANKA - BRCKO ; 2. D. BREZIK - BRCKO ; 3. UHVATI I PUSTI - BIJELJINA ; 4. TANGOR - PELAGICEVO ; 5. GLOBAL - BRCKO ; 6. MATKIC - GRADACAC ; 7. SARAN - PELAGICEVO ; 8. SPEKTAR - BANJA LUKA ; 9. KIKO - BIJELJINA ; 10. F & A - ORASJE ; 11. MANGE TEAM - SARAJEVO ; 12. TREND MIKRO PEK - BANJA LUKA ; 13. EXTREME - SARAJEVO ; 14. MOBIL CENTAR - BANJA LUKA.
Međutim, na tom takmičenju su se desile neke, u najmanju ruku, "čudne stvari" o kojima se šuti i koje se kriju.Te "čudne stvari" (čitaj: neregularnosti) su bile uzrokom da dodje do diskvalifikacije jedne ili više ekipa, nemamo pouzdane informacije o tome zbog gore pomenute šutnje, tako da na ovom drugom kolu nastupa četiri ekipe u takmičarskom dijelu i jedna van konkurencije.Ekipe koje su trenutno na Ramskom jezeru su:
--- "D.Brezik" - Brčko
--- "Uhvati i pusti" - Bijeljina
--- "Kiko" - Bijeljina
--- "Spektar" - Banja Luka
te ekipa "Napredak" iz Zenice koja se takmiči van konkurencije. Pošto četiri prvoplasirane ekipe iz oba kola čine Reprezentaciju Bosne i Hercegovine, samim dolaskom na takmičenje, ove četiri ekipe su obezbjedile plasman, te se takmičenje održava više "pro-forme".


Avatar
The president
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:20 lip 2006, 15:40
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la The president » 28 srp 2006, 13:00

C.T.Uhvati I Pusti Bijeljina citat:

Postovani,
zelio bih da mi potpisik teksta tj izvjestaja sa Ramskog jezera i saranske lige bih,objasni o kakvim "neregularnostima" se radilo u 1.kolu i ko to "cuti".Ekipe koje su diskvalifikovane su dozivjele tu sankciju iskljucivo zato sto se nisu pojavile u 2. kolu,a ne zbog "neregularnosti" iz 1. kola.Jos jednom vas molim za objasnjenje ne samo radi mene nego radi svih sarandzuja i ribolovaca uopste.
BISTRO

Avatar
The president
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:20 lip 2006, 15:40
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la The president » 28 srp 2006, 13:01

Senad citat:

Poštovanje!
Kao što napisah, cuo sam o nekim stvarima ali nista konkretno, a tako i stoji.Konkretno je bilo da je neko diskvalifikovan, ali što, bilo je ili "no koment" ili "ne znam". Ukoliko ja griješim, izvinjavam se, ali bi volio da onda neko otvoreno kaze da li je bilo šta neregularno u prvom kolu, ili ne, a ne da nezvanicne informacije budu pune mahalanja, a kad treba nesto konkretno reci, onda zid sutnje a sva da se ne bi sa nekim zamjeralo. Molio bih te da ponovo procitas taj dio vijesti: "Meðutim, na tom takmièenju su se desile neke, u najmanju ruku, "èudne stvari" o kojima se šuti i koje se kriju.Te "èudne stvari" (èitaj: neregularnosti) su bile uzrokom da dodje do diskvalifikacije jedne ili više ekipa, nemamo pouzdane informacije o tome zbog gore pomenute šutnje!". Dakle, ja sam i napisao da te informacije uopste nisu pouzdane,a evo, izvoli, dematuj me i napisi da li je bilo tih neregularnosti.Ako nije, do mene je i izvinjavam se.

Avatar
The president
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:20 lip 2006, 15:40
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la The president » 28 srp 2006, 13:02

C.T.Uhvati I Pusti Bijeljina citat:

Ucesnik sam i 1.i 2. kola tako da sam sigurno u toku.Kao sto napisah,sve ekipe koje se nisu pojavile u 2. kolu su diskvalifikovane.
Poznat sam medju ribolovcima kao covijek koji ne trpi nepravdu,neregularnosti i "zidove cutanja".Tako da nije moglo takvo nesto proci,a da ja ne znam.
Jedina "neregularnost je bila ta sto je glavni sudija Bajro Hodzic sve vrijeme proveo u boxu tj satoru jednog od takmicara,ali obzirom na plasman tog tima ta "neregularnost" je zanemarljiva.
Obzirom da nismo na sudu mozes slobodno reci na sta aludiras i ja cu ti reci o cemu se radi.Prosle godine je bilo svasta,ali ove...Ili ja ne znam(sto je malo vjerovatno) ili si ti pogresno obavijesten.
Ne bih zelio da ovo ostane nedoreceno
BISTRO

Avatar
The president
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:20 lip 2006, 15:40
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la The president » 28 srp 2006, 13:03

Za Senada i C.T.Uhvati I Pusti Bijeljina

Hajde da se nesto dogovorimo!
Posto je ovo "Guestbook" a ne mjesto za diskusiju, prebacimo ovu a i svaku drugu slicnu temu koja se tice takmicenja na forum. Tako cemo lakse komunicirati i pomoci da se nesto rijesi. Ja cu za pocetak otvoriti ovaj topic i kopirati dosadasnje komentare.
Bistro!


Avatar
The president
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:20 lip 2006, 15:40
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la The president » 28 srp 2006, 13:13

Evo sve prebaceno pa bih ako mogu da se i ja ukljucim u diskusiju.
Po mojim informacijama jedini problem je sto su neke ekipe uz podrsku pojedinih clanova takmicarske komisije bojkotovali takmicenje na Ramskom jezeru. Ovo se desilo i prosle godine pa takmicenje nije ni odrzano. Ove godine se desilo sto se desilo te je takmicenje ipak odrzano sa malim brojem ekipa te je liga i zavrsena. Navodna pozadina bojkota je forsiranje staze u Pelagicevu i htjenje da se sva takmicenja odrzavaju na istoj. Uz svo uvazavanje kvaliteta pomenute staze, moje licno misljenje je da se takmicenja MORAJU odrzavati na vise lokacija kako bi se izbjeglo favoriziranje domacih ekipa te zaista doslo do najbolje reprezentativne selekcije.
Bistro!

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 28 srp 2006, 18:00

Nisu oni bojkotovali,nego nisu smjeli da dodju.To je prava istina.Ima i onih koji su rekli da im se ne ide u Portugal.Doduse ima ih i koji nisu zbog love mogli,ali Boze moj,saranski ribolov je ekstremno skup sport i jako mi je zao sto ne mozemo svi pecati.Kao sto svi ne igramo golf,ne idemo na skijanje...Nije svacije po putu p...t.
Sto se tice Pelagiceva djelimicno si u pravu,ali na zalost to jezero je JEDINA PRAVA SARANSKA STAZA U BIH.
Nisam tamo domaci(udaljen sam oko 80km) i ne forsiram tu vodu,cak sta vise stalno govorim tim momcima iz Pelagiceva da malo setaju po drugim vodama ,a ne da se zanose da su majstori u pecanju sarana zato sto poznaju tu vodu.
Najpravilnije bi bilo da se pecaju 4 kola na 4 jezera.Nemam nista protiv Ramskog jezera,ali to je "teska" saranska voda i malo je 48 sati pecanja.Bez 72 sata nista jer se na takvoj vodi koriste bojli koji imaju kasno dejstvo,tj prorade tek poslije 40ak sati.Naprotiv voda mi se jako svidjela i u svakom slucaju cu opet otici tamo cim mi se ukaze prilika.
Zasto,recimo nije zakazano na Hutovu kod Neuma??Svi kazu da tamo "razbijaju" sarana.
Treba jedna stvar da se shvati:ne moze se saransko takmicenje odrzavati na stazi gdje ima mreza,kupaca,skutera,ronilaca,pedalina,glisera...

Avatar
The president
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:20 lip 2006, 15:40
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la The president » 28 srp 2006, 21:49

Moram ti reci da se slazem sa tobom u potpunosti.
Nisam neki poznavalac saranskog ribolova ali jesam principa takmicenja u sportskom ribolovu i pravila istog. Cudi me da je takmicenje trajalo 48 sati kada pravila jasno kazu 52 a samo u slucaju nevremena se skracuje.

Članak 21.
"Takmičenje traje neprekidno 52 sata. Zbog nevremena može biti prekinuto i ako se ne nastavi , a trajalo je više od 40 sati proglašava se važećim, a što se evidentira kroz dnevnik takmičenja i ovjerava od strane Delegata, Vrhovnog sudca i Tajnika"


Neznam jesi li mislio na Ramsko kada si spominjao kupace, pedaline i sl ali koliko ja znam to jezero toga gore nema. Sto se tice samog sarana u tom jezeru, sigurno je da ce se manje loviti nego u pelagicevu jer je opet to jezero manje vise ribnjak za sarane. (tako sam bar cuo) Na mnogim velikim svjetskim takmicenjima (plovak) se i ne lovi bas mnogo ribe. Naprotiv, tu i dolazi na vidjelo tehnika i vjestina takmicara kojom ce ribu prevariti na udicu. Ne moze se porediti sa saranskim ribolovom ali takmicenja na Modracu gdje se ulovi za 3 sata 20 kila bjelice su u najmanju ruku smjesna. Tu su bitne "robotske" osobine takmicara a ne ove koje sam gore spomenuo.
Kao sto rekoh ne poznajem dobro saranolov da se tako izrazim jer sam cisti plovkaros i varalicar ali cijenim ljude koji vole tu vrstu ribolova tim prije sto sam se uvjerio kolika su ulaganja potrebna da bi se bavilo njime. U svijetu su to vrlo cijenjena takmicenja sa velikim fondom nagrada mislim jednim od vecih kad govorimo o ovom sportu. Tim prije mi je zao sto ova saranska liga nikako da krene jer sam siguran da imamo kvalitetne sarandije koje bi nas mogle kvalitetno predstavljati vani. U staze se definitivno mora ulagati. To prvenstveno trebaju uciniti vlasnici/korisnici voda mada bi im i SRS BiH trebao pomoci kako savjetodavno tako finansijski. Jezero Vrtuljak ako si na njega mislio iznad hutova blata je sigurno dobra lokacija. Bio sam vise puta tamo i bilo je sarana cak i tokom takmicenja u lovu ribe udicom na plovak. Jezero je lako kontrolisati pa bi se i dodatno poribljavanje sigurno isplatilo. Ima tih lokacija sigurno jos samo ih treba identificirati. Cuo sam za par dobrih poluprivatnih jezera bivsih rudarskih kopova u okolici Tuzle na kojima je moguce raditi takmicenja.
Ovo sto se radi nas ne vodi nicemu i na kraju ispastaju najvise takmicari tj. oni koji najvise ulazu, vrijeme, novac i jos sto sta.
Na kraju ako ne mozes ovako, posalji mi na PM pojasnjenje zbog koga neke ekipe nisu smjele da dodju na drugo kolo. Imam dobru predpostavku o kome se radi ali bih volio potvrditi.
Bistro!

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 29 srp 2006, 08:07

Sto se tice trajanja takmicenja(48 sati) dogovorili smo se bas pred kraj (i takmicari i organizatori) da ga skratimo zbog nesnosne vrucine,a i rezultat se nije mogao bitno izmijeniti.U svakom slucaju bilo bi drugacije da smo se u startu dogovorili da to bude 72 sata.
Sto se tice kupaca,ja ne znam jesi li ti bio skoro na Ramskom?Plaze,skakaonice,motorni camci...Na poziciji broj 1 kupali su se na samoj bovi(granici sektora).Na poziciji br 2 djevojka je camcem bukvalno uletila punom brzinom u sektor,a kraj bova su se stalno vozali camcima.Nismo ni ocekivali da riba radi po danu pa nam je to cak bilo i simpaticno.Lud provod.
Zlobnici bi rekli da je zatajila organizacija,ali polako.Od necega se mora poceti.Ni organizatoru ni domacinima se ne moze nista zamjeriti jer su ucinili max koliko su mogli i znali.Stalno su donosili hladnu vodu,sokove,pivo,pekli ribu,pitali stalno jel' sta fali.Je..ga ljudi se 1. put srecu sa modernim saranskim ribolovom.
"Hrabre" zaboravi.Mrsko mi je pisat' i o njima.Bitno je da se krenulo sa nulte tacke sto se nas sarandzija tice.Sto se tice raznoraznih jezera,evo nacina kako da dodju do para da ih poribe:organizuju kup.kotizacija 100eur(recimo) i dodje 15ak ekipa.60% se da u nagradni fond a ostatak domacinu i eto love

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav!

Post Postao/la senad » 29 srp 2006, 12:48

Ja nisam poznavalac ni saranskog ribolova ni nacina takmicenja, i jedno i drugo ucim praveci ovu stranicu :wink: .
Prvo, da zavrsimo ono zapoceto u guestbook-u, da ne ponavljam, pricu sam cuo sa vise strana, a sto je najcudnije, niko od tih i nije bio na takmicenju, tako da se odmah skinu sumnje sa Sarajlija koje su bile gore, jer ja te ljude uopste ne poznajem. Nakon prvog kola, nekih par sedmica, cuo sam da je neko diskvalifikovan, zasto - niko nema pojma.Nisam pridavao znacaja vec poucen da prica od usta do usta dobije poprilicne, najcesce neistinite razmjere. Indikativno je bilo to sto se na drugom kolu nisu pojavile neke ekipe koje su mogle i imale sansu kvalifikovati se za svjetsko prvenstvo, pa sam zato napisao onu "poluvijest", cisto da provjerim je li to istina. CandR i ja smo se sinoc (u petak) culi i rekao mi je da to nije istina sto naravno akceptiram i izvinjavam se sto sam ono uopste napisao, ali makar smo otvorili novi topik i krenuli sa pricom o stvarima koje i jesu za pricu, o kojima se treba raspravljati i konstruktivno razgovarati. :lol: Vidim da je i nasa nova clanica, Belay girl, pokrenula neka pitanja o stvarima koje se desavaju na takmicenjima. Ponavljam, nisam takmicar i bio sam na samo jednom kantonalnom kao posmatrac, ali kad sjednete sa nekim od takmicara i kad se dohvatite te teme, rijetko kad sam cuo neku lijepu rijec.Ili je to ono "nama nikad ugoditi".Eto vas, znate vasu problematiku, koliko ja znam, trenutno na forumu ima 7-8 sto bivsih sto sadasnjih takmicara, pa da vidimo moze li se ista iskristalisati.
Vidim da je ovo tek u povoju i da sam znao (a nisam), mozda bih preskocio ono napisano, u startu treba i presutiti ili "progledati kroz prste" na neke stvari. Iskreno se nadam da ima dosta zaljubljenika, onih istinskih, i u taj takmicarski dio sportskog ribolova i da ce to ipak zazivjeti i na ovim nasim prostorima, a i da ce pravi ljudi biti na pravim mjestima.Mislim da je to najbitnije od svega, jer uzalud je volja takmicara ako nema volje, htjenja i znanja od onih koji sve to trebaju organizovati i sprovesti. Rekao sam CandR-u, nisam destruktivac, naprotiv, ako mogu pomoci - tu sam, i nadam se da se sva ova prica nece shvatiti kao "trazenje mana svima - a ja najbolji". Vec sam cuo razne price o tome ko stoji iza mene, pa da se i to rijesi - ja nisam niciji "igrac", kako se to danas voli reci, ne "ganjam" nicije interese osim onih za koje smatram da su vrijedni za "ganjati", a to su interesi raje koja skacu po vodama i pokusavaju sacuvati ovo malo ljepote koja nam je ostala.Po stoti put ponavljam, stranica je moj ceif i zelja da napravim mjesto na kojem cemo se sastajati, savjetovati jedni druge, nesto nauciti, upoznavati i pozivati jedni druge u goste, sto se vec uveliko na stranici i desava, zapoceta su nova, lijepa poznanstva.Ona (stranica) je po meni vec jako dosta uradila i ako iza nje ostane samo ova poznanstva sa ovim ljudima koje sam do sada upoznao, ja sam prezadovoljan. No, ipak se nadam da ce ona, uz pomoc raje, jos dugo egzistirati.
Za kraj ovog javljanja, jos jednom se izvinjavam svima u organizaciji prvog kola saranske lige,SRS BiH, SRD "Pelagicevo" i svim takmicarima.Nije bilo zlonamjerno i nadam se da nema ljutih na mene.
Lijep pozdrav i bistro!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

stuka
Haman Štela
Postovi:35
Pridružen/a:21 lip 2006, 19:45
Lokacija:daleko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la stuka » 29 srp 2006, 13:44

Ni ja nisam takmicar, ali mi je drago da je ovakav fin sport ipak zazivio i kod nas. Vidim da to nije bas ni jeftin sport pa se mozda i zbog toga i sam ogranicava??? Kakvo je misljenje vas koji ucestvujete :?: Citam da je prijava npr na Ramskom J. bila 200 km ++(po ekipi) ali neznam dali Vi to privatno placate ili ove firme cija imena mnogi i nose ipak priskoce u pomoc?? Valja i skup pribor kupiti... Put u Portugal, ko to placa?? Neznam ali po meni je ipak i samo postojanje ovih ekipa uspijeh! BISTRO takmicari-sarandzije i sve najbolje u :arrow: Portugalu

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 06 kol 2006, 21:33

Pozdrav svima evo da se i ja malo ukljucim u ovu konstruktivnu raspravu..

Lovio sam na Pelagicevu jedno kolo i digao ruke dok se postojeca situejsn nesredi. Ciganluk je to maximalni !!
Mozemo se osvrnuti po komsiluku i viditi kako se to radi.

Minimum par dobro poribljenih voda poput Pelagiceva, a ne da nam se nudi da se boduje babuska, ili komentar na alarme i ostalu opremu face iz rukovodstva citiram (jebo ovo plovak je zakon).
Dok se neoformi jos par komercijalnih voda,nesmjeni rukovodstvo saranske lige i edukuje ekipa sudija mozemo ovako blejat do zore..

Puno srece i Bistro BiH sarandzijama u Portugalu !!

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav!

Post Postao/la senad » 08 kol 2006, 00:00

Razgovarajuci sa CandR - om, a vezano za saransku ligu, dotakli smo se teme organizacije na vise voda, sto bi bilo logicno i tek tada bi se moglo steci stvarno stanje stvari i znati " ko kosi a ko vodu nosi". Ima u BiH voda na kojima se ta takmičenja mogu organizovati, a moj prijedlog sarandzijama je ovo jezero, prije desetak dana sam bio na njemu. U kontaktu sa lokalnim udruzenjem se mogu saznati sve relevantne informacije o mogucnostima ovog jezera.http://www.bistrobih.ba/Jezero_Trebistovsko.htm
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 10 kol 2006, 00:13

Senade ima "tona ipo" idealnih voda ali i ribljim fondom devastiranih voda.
Bilo ko da se uhvati tog posla pripremanja jezera za saransko takmicenje mora biti svjestan da je to isplativo samo na duge staze! Ukoliko neko misli klepicu lovu samo za ono sto nam je "bogom dato" (klasika naseg mentaliteta ala" turizam na Jadranu) zajebo je stvar u samom startu jer moze proci jednom i nikad vise.Misljenja sam da u BiH treba napraviti par "uhvati i pusti" jezera i problem je rijesen zauvijek riba ostaje u vodi a vlasnik vode sa dijelom love od kotizacije za takmicenje moze prije svake sezone poribiti vodu svjezim musterijama (citaj saranima)....
Bez ovoga Liga ce biti sto i jeste "plitka ko dijecija tuta" !

slika

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 10 kol 2006, 09:07

Da bi napravio tj pozvao nekoga na takmicenje ipak treba da se malo pomucis prije toga.Sta si napravio ako me zovnes,uymes mi lovu od kotizacije i ne bude ribe?Mozes do "zore" posle da poribljavas ja ti necu vjerovati.Svako udruzenje moze da skupi 5 hiljada maraka u toku godine i da izabere jednu vodu koju ce da pretvori u C&R.Za 5000km u svakom ribnjaku mozes da biras(bukvalno jednog po jednog sarana) 5 tona ribe!Malo li je?Nije ni 5000km malo ali se na daleke staze isplati.Na kraju krajeva zar i nije to 1. i osnovni zadatak svakog udruzenja tj saveza-poribljavanje.Medjutim,realno gledajuci-nije.Glavno im je da lupaju kojekakve dnevnice u svoj dzep.
Sto se tice lige-takva je kakva je.Nemojte se ljutiti,ali najlakse je gledati sa strane i pricati kako je "plitka ....".Od neceg se mora poceti.Znam ja da je "plitka..",ali ako samo budemo ruzili(sto sam i sam do skoro radio) nece biti nista od organizovanja nas sarandzija.A opet ako se jednom ne skupimo na nekom mjestu,vodi,kafani itd i ne "izlajemo" naglas i ne promijenimo odredjene ljude u savezu nista od C&R voda i ribolova nece biti u BIH.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Takmičenja i prezentacije”