REVIRI vase misljenje o njima?

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

società privata 2011
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:11 sij 2011, 19:51
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
REVIRI vase misljenje o njima?

Post Postao/la società privata 2011 » 14 sij 2011, 19:23

<idila> pa merak je merak.


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: REVIRI vase misljenje o njima?

Post Postao/la zlaja » 14 sij 2011, 19:30

Druže dobro nam došao,reviri su merak ko brzi sex....platiš i opleti ...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: REVIRI vase misljenje o njima?

Post Postao/la rusko » 14 sij 2011, 19:42

Bili bi dobri da se ne ubacuje ogromna kolicina ribe u njih...
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: REVIRI vase misljenje o njima?

Post Postao/la montana » 14 sij 2011, 20:37

Nije dobro. Uzurpacija od pojedinaca ili grupa, po pravilu najboljih terena u cilju sticanja profita. Ti tereni su trebali ostati na upotrebu svim nosiocima dozvole. Prekomjerno poribljavanje sumnjivim ribama i kolicinama opasnim po ravnotezu. Komercijalizacija koje steti ribolovu i ribolovnim kodeksima. Narusava neizvjesnost kao osnovnu draz ribolova uslijed zagarantovanih ulova. Vodi kompletnoj privatizaciji voda, nepotrebnom poskupljivanju ovog sporta i njegovom uvodjenju u "elitni" hobi (kao golf i slicne gluposti). Devalorizuje vrijednost ulova na otvorenim vodama i promovira se "linija manjeg otpora" tj vrsta ribolova u ribnjaku. Crpi znatna sredstva za poribljavanje i vodjenje, koja bi trebala biti usmjerena na cjelokupnu vodu... Ovo je moje misljenje.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: REVIRI vase misljenje o njima?

Post Postao/la Kovach » 15 sij 2011, 00:27

Revoro DA, ali ne na ovaj nacin. Dakle zasto ne napraviti posebne revire u kojima ce biti poseban rezim ribolova, ali samo u cilju zastite prirodnih ribljih mrijestilista i ribljeg fonda. Rezim ribolova obavezno uhvati i pusti, a cijene dozvola ili minimalne, simbolicne (npr. 5 KM) ili ih ostaviti dostupnim svim ribolovcima koji uredno kupe godisnju dozvolu. Reviri na ovaj nacin NE, jer sto rece montana zasto "guliti" ionako "oguljene" sportske ribolovce. Platimo dozvolu 100 KM koja vrijedi samo na podrucju tog udruzenja i jos za svaki izlazak na revir daj 20 i vise KM. Osim toga ti reviri se nemilice poribljavaju ribom koja nije autohtona i tako se unistavaju autohtone vrste i prirodna riblja mrijestilista, a sve u cilju zarade. Eto to je moje misljenje o revirima.


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: REVIRI vase misljenje o njima?

Post Postao/la @ldin » 15 sij 2011, 00:34

montana je napisao/la:Nije dobro. Uzurpacija od pojedinaca ili grupa, po pravilu najboljih terena u cilju sticanja profita. Ti tereni su trebali ostati na upotrebu svim nosiocima dozvole. Prekomjerno poribljavanje sumnjivim ribama i kolicinama opasnim po ravnotezu. Komercijalizacija koje steti ribolovu i ribolovnim kodeksima. Narusava neizvjesnost kao osnovnu draz ribolova uslijed zagarantovanih ulova. Vodi kompletnoj privatizaciji voda, nepotrebnom poskupljivanju ovog sporta i njegovom uvodjenju u "elitni" hobi (kao golf i slicne gluposti). Devalorizuje vrijednost ulova na otvorenim vodama i promovira se "linija manjeg otpora" tj vrsta ribolova u ribnjaku. Crpi znatna sredstva za poribljavanje i vodjenje, koja bi trebala biti usmjerena na cjelokupnu vodu... Ovo je moje misljenje.
<championvanja> ovo treba ubaciti u statut kao ideologiju koju ne podrzavam-o
valjda sam se dobro "odrazio" , znači montana od A-Ž se slažem :grin:
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: REVIRI vase misljenje o njima?

Post Postao/la angler » 15 sij 2011, 05:02

montana je napisao/la:Nije dobro. Uzurpacija od pojedinaca ili grupa, po pravilu najboljih terena u cilju sticanja profita. Ti tereni su trebali ostati na upotrebu svim nosiocima dozvole. Prekomjerno poribljavanje sumnjivim ribama i kolicinama opasnim po ravnotezu. Komercijalizacija koje steti ribolovu i ribolovnim kodeksima. Narusava neizvjesnost kao osnovnu draz ribolova uslijed zagarantovanih ulova. Vodi kompletnoj privatizaciji voda, nepotrebnom poskupljivanju ovog sporta i njegovom uvodjenju u "elitni" hobi (kao golf i slicne gluposti). Devalorizuje vrijednost ulova na otvorenim vodama i promovira se "linija manjeg otpora" tj vrsta ribolova u ribnjaku. Crpi znatna sredstva za poribljavanje i vodjenje, koja bi trebala biti usmjerena na cjelokupnu vodu... Ovo je moje misljenje.
Iako ih i licno posjecujem kad dodjem na GO, zeljan rijeke i zagarantovanog ulova, slazem se u potpunosti sa ovim...Aferim <juma>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: REVIRI vase misljenje o njima?

Post Postao/la montana » 15 sij 2011, 17:30

Eh, evo Kovach me dopuni. Reviri u cilju ocuvanja maticnjaka ili mrijestnih zona su OK, ali bez cifara i samo ako su zaista iskreno i opravdano proglaseni. Obavezan C&R, a dozvola minimalno ili nikako uz godisnju. Reviri da par politicara, bankara, cevabdzija ili sudija dodje i nesmetano peca ne! Svi smo mi isti.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: REVIRI vase misljenje o njima?

Post Postao/la rusko » 15 sij 2011, 17:50

Ja bih jos dodao da se ogranici broj dozvola koje se izdaju za godinu dana... a takodje i odredi maksimalan broj ribolovaca u jednom danu i zoni revira...
slika slika

società privata 2011
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:11 sij 2011, 19:51
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: REVIRI vase misljenje o njima?

Post Postao/la società privata 2011 » 15 sij 2011, 18:40

<flag> Pozdrav @LDINU,RUSKO,MONTANA,KOVACH,ANGLER,ZLAJA i svim ostali koje nisam naveo a tu su sad.U zadnje vrijeme sam trazio odgovor na "ZASTO ME BOZE KAZNI PA NEMOGU VISE HVATATI RIBU ISPRED KUCE SVOJE" Vec moram maksuz otici 10 km dalje da bih ulovio KLENA na dud iz njive moga dede i to ako mi se posreci jer kako rece montana ljudi od neceg sto je vlasnistvo svih bosanaca i hercegovaca preko noci oduzese i necu biti grub "prisvojise" okrecu neku cifru cas 20km cas 40eura pa hani nisam ja seikov sin ja radim za 19,50km deset sati a i da imam nebih dao pretjerali su i to muski kad spomenu muski nek pogledaju umri muski brus vils je to odradio pravo "muski".Slazem se s Vama procitao sam vase odgovore na post izgleda da nije jedino u mojoj carsiji najgore iako sam mislio da jeste.Znate na rijeci koja prolazi desetak minuta lagano pjehe kako bi rekli od kuce sad je revir nemoze se ispocetka na pastmku, macenjka ,mladicu, lipena (iako ima jedan post s cijim se sadrzajem nemogu sloziti vezano za lipena i poribljavanje rijeke moga grada s tom vrastom ribe) pa zatim moze na plovak nemoze na ceku pa zatim totalna zabrana na lipena pa za domace 20km za strance 40eur pa treba ti vodic(po pravilu cuvar revira ali u ovom slucaju iznajmis ga za koliko nemam pojma ali nije ispod20km) i na kraju ja podera svoju dozvolu i zapali na tu muku jednu drnu meku mostarsku. radim na tom da prikazem tok rijeke moga grada koristicu googleart (nepravilno napisano bolje mi ide njemacki) sa oznacenom duzinom revira naziv revira vrstu ribe koja se nalazi u samom revir malo statistike cega se upecalo najvise u pojedinom reviru koliko je domacih a koliko stranih ribara meracilo u reviru jedan dio za misljenja itd. pa nadam se da ce mi ici dobro (jer imam pomoc jednog dipl. ing.elektrotehnike i informatike koji trenutno okonobarise a voljan je pomoci momak zna vidio ocima svojim) nadam se da cu vidjeti i druge revire u BiH koji ce biti prikazani na nacin slika-tekst tek toliko za dusu svoju i Vas s kojim dijelim misljenje vezano za revire.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: REVIRI vase misljenje o njima?

Post Postao/la angler » 15 sij 2011, 21:21

Da su ribolovacka drustva radili kako treba garant se ni jedan revir ne bi otvorio, svi bi lovili na godisnju dozvolu i svi bi bili zadovoljni. Na zalost, htjeli ili ne, reviri pocinju biti "golf tereni" (jos im samo trebaju oni autici na baterije). Cijena nocenja na pripadajucim objektima revira najmanje duplo skuplja od cijene na moru, u istoj pa i boljoj kategoriji.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: REVIRI vase misljenje o njima?

Post Postao/la Seha » 15 sij 2011, 23:55

Sta mislim o revirima!? Iskreno imam jako lose misljenje o njima. Zamisljeni su kao nacin na koji ce se sportski ribolov populirisati, spasiti riblji fond i prirodu ,a ustvari je to samo Balkanski smisao za biznis.. Vecinu rijeka su ubacivanjem kalife autohtone vrste doveli na rub opstanka. Po meni bi ih sve trebalo proglasiti rezervatima gdje ce biti konstantna zabrana ribolova jer su reviri uglavnom na onim mijestima koje ribe zbog ovog ili onog razloga preferiraju vise od drugih dijelova rijeke.
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: REVIRI vase misljenje o njima?

Post Postao/la montana » 18 sij 2011, 22:38

Evo jedan primjer besplatnog revira u cilju ocuvanja vrste. Bull trout (Dolly Varden) je jedna od praistorijskih pastrmki i zivi od Nevade i Idahoa navise preko Kanade do Aljaske. Skoro je izumrla kad su poseli poribljavati potocarom i kalifom. Dugo je bila zabranjena za lov, tj. obavezan C&R bez vadjenja iz vode. Sada je u Montani dozvoljen ulov jedne godisnje uz posebnu dozvolu, koja se ne placa, ali se za nju aplicira. I dalje se propagira C&R. Revir u ovom slucaju je cijela Montana, u stvari rijeke na kojima ima ove ribe. To nije slucaj sa lipljenom koji je i dalje ugrozena vrsta u Americi, i ima ga samo u jednoj rijeci u Montani gdje je pod strogom zastitom Federalne vlade. Nekad ga je bilo kao u prici, ali sada po ovu ribu treba ici u Kanadu ili na Aljasku.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: REVIRI vase misljenje o njima?

Post Postao/la @ldin » 19 sij 2011, 00:50

to su te stvari iz kojih bi trebali izvući sebi primjere , naučiti nešto ,i nedozvoliti da se i nama desi
konkretno mislim na izumiranje pojedinih vrsta i zaštiti , tj . pravovremenom reagovanju
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: REVIRI vase misljenje o njima?

Post Postao/la Seha » 19 sij 2011, 12:45

Da je savez sportskih ribolovaca radio svoj posao kako treba BiH vode i ribolovci nebi imali ovakvo po meni haoticno stanje koje hara na vodama sirom BiH. Ljudi njihov je posao da rade na reformama praistorijskog zakona, njihov je posao da kontrolisu i daju dozvole na gazdovanje vodama i udruzenja a ako ih krse ista sankcionisu, njihov je posao da medijski i pravno pomognu udruzenjima koji imaju problema sa zagadjivacima i krivolovcima. Ustvari njihov posao se svodi na ubiranje dnevnica po kojekakvim takmicenjima dok nam vode i autohtoni riblji fond ode u pm. Njima je izgleda samo vazno da udruzenja izmire svoje (novcane) obaveze prema savezu sve ostalo nije njihov problem. Ovo ce ovako hodati sve dok mi ribari nepocnemo bojkotovati kupovinu dozvola i da putem svojih prestavnika netrazimo kompletnu smijenu kako federalnog tako i drzavnog saveza. Uvesti kao i u ostatku normalnog i civilizovanog svijeta da funkcioneri rade iskljucivo volonterski. Sve dok je ovako kako jest nikad nece biti bolje ni nama ni nasim vodama. Uskoro ce u BiH moci ribariti samo elita i bogatuni. Kad se to desi ja cu okaciti svoje stapove na klin jer svijesno "igram za raju i zanemarujem taktiku".

Zasto ih konstantno prozivam ? Prozivam ih zato sto jedino savez ima legitimno pravo da pokrene revoluciju koja nam je prijeko potrebna.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”