Dizajnirajmo varalicu - svaki predlog je dobrodosao!

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:
Dizajnirajmo varalicu - svaki predlog je dobrodosao!

Post Postao/la masterbih » 29 sij 2011, 21:43

U Feruaru ce da se radi jedna test serija voblera (Bomber), a vasa pomoc ce mi dobro doci da izvucemo dekore od poznatih i provjerenih voblercica i prenesemo na ovaj.
Tj. Izvucimo najbolje od drugih i prenesimo na ovaj.
Namjenski ce biti radjen za Klena!
Velicine: imamo opcije od 3, 4 ili 5 centimetara.
Svi su plivajuci modeli (Standard).
Evo i nekih slika modela koji su radjeni za druge ljude, a isti covjek ce raditi i moje:
Masinska izrada i priprema:
slika

Neki od dekora i velicina koji su radjeni za druge klijente:
slika
slika
slika
slika
Takodje je i Gully iz iste radionice potekao:
slika

Svacija ideja je dobrodosla.
Hvala.


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dizajnirajmo varalicu - svaki predlog je dobrodosao!

Post Postao/la zlaja » 29 sij 2011, 22:26

Pošto klena pecam godinama imao sam neku svoju verziju kruškice koja je dobro radila,kasnije se rodila jedna ideja koju nisam stigao zbog obaveza da odradim,Mešu iz Brčkog je ideja zainteresovala i poslao mi je probni uzorak.Uglavnom radi se o creature bait-u znači liči na nešto jestivo ali nije,najbliže rečeno kada bi skakavac opalio kakvu babušku rodilo bi se ovo moje čudo,klasična kruškica koja je dodatno stabilizirana izbočinama sa strane da bi dao bolji optički otisak u vodi, ajd pogledajte sliku da dalje ne tušim
Radna verzija imena je : IRIS
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Dizajnirajmo varalicu - svaki predlog je dobrodosao!

Post Postao/la masterbih » 29 sij 2011, 23:01

Eh, to odma pada u vodu jer nemozemo birati oblik, vec samo na navedene standardne oblike dekor odraditi.
Mislio sam na dekor ideje bombera i koja bi velicina bila naj bolja..

Ja mislim da 3 ili 4 je ok, vec 5cm je malo poveliko, a?
Ipak ce tu biti ljudi koji pecaju i na manjim rijekama gdje nema klena od 1kg ili je rijedak.
Opet napominjem, ovo je samo test verzija koja ce se proizvesti u samo 100 komada radi testiranja.
A dalje ce se razmatrati jos o nedostatcima itd..

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dizajnirajmo varalicu - svaki predlog je dobrodosao!

Post Postao/la zlaja » 29 sij 2011, 23:34

Love sve tri veličine u zavisnosti od vodotoka,a što se tiče dekora za klena najbolje je uradio owner sa svojom serijom cultiva bageye lures,ti dekori su fantazija i pokrivaju sve situacije-hiljade puta provjerene...

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dizajnirajmo varalicu - svaki predlog je dobrodosao!

Post Postao/la @ldin » 29 sij 2011, 23:38

wow ... imaš gore na svojim fotkama super dekora sigurno nećeš profulat . Moje malo ovdje piju vode jer kao što rekoh nisam poštenog klena dugo vidio , sve sića .... al i kod te siće uglavnom sam bacao "ujke" oblikom isti kao i ovi tvoji sto ce da budu , uglavnom je fazon bio u vodjenju i onom faktoru iznenadjenja , kad mu je iza ledja provučeš oko kamena tad se zaleti ko klen :456: . Ove kruškice pravo tresu gledao sam neke modele na zadnju trokuku stavljaju peruške i one dosta smire rad varalice i dobije se nekakv hajmo reć "glatki" rad . Ono sto bi ja volio vidjeti u ovom tvom budućem arsenalu su neki dekori za mutniju vodu tipa crno-crveno po mogućnosti s perom na repnoj ili komadićem neke tkanine , inače varalice ostavljaju drugačiju siluetu s tim malim repnim detaljem, dosta sam čitao da kod bacanja kad varalicu bacamo skoro u mjesto gdje očekujemo udar ili smo primjetili aktivnost , onda puno bolje prolaze varalice s tim repnim fazonom , ima logike , varalica kad padne na površinu vode samim udarom izaziva reakciju ribe , tak da ista sa dna ili nekog srednjeg sloja kreće u napad ili da prati ili da bjezi ako je nešto sumnjivo , a činjenica je da varalica drugacije radi sa i bez tog detalja ... vjerovatno, koliko mogu da primjetim, mjesto za paktu je već pripremljeno , što znači da nemaš prostora za malo experimentisanja , nego ćeš raditi standardno istu paktu za sve , kad bi mogao s paktom se čuda od voblera naprave
usput kad imas tako dobrog plastičara nećes se zeznuti ako krenes i sa drugim oblicima ... ovo gore mi se pravo svidja s dobrom bojom <championvanja>
evo da pošaljem Zlaja vec postao i sve ovo sto sam napisao on strpao u par riječi : cultiva bageye lures :grin:
ja nisam namjerno htio da spominjem prozvodjače jer ako dizajniraš nastoj biti orginalan , mada je to naučna fantastika danas
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!


Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Dizajnirajmo varalicu - svaki predlog je dobrodosao!

Post Postao/la masterbih » 29 sij 2011, 23:44

E to je ono, citas mi misli Aldine, ja sam bas htio odma da kazem da se uradi sav crn sa crvenim ocima ili bijelim hehe..
Al nekako je rizicno, mada sam dosta klenova upecao bas na crne voblere bez primjesa bilo koje druge boje..

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dizajnirajmo varalicu - svaki predlog je dobrodosao!

Post Postao/la zlaja » 29 sij 2011, 23:56

Ima salmo dekor daždevnjaka,crn sa žutim pjegama,na taj butcher sam uvijek dobro prolazio kad u podne nestane sijena i sunce maksimalno probije vodu...

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dizajnirajmo varalicu - svaki predlog je dobrodosao!

Post Postao/la @ldin » 30 sij 2011, 00:01

Crna ima najbolji obris i u mutnoj vodi i po noći ... crvena se gubi al daje kontrast tak ako je stomak crven , ta se boja izgubi i stopi ostaju obrisi crne i dobijamu siluetu tanke izduzene ribice koja nema veze sa oblikom kruškice +pera na zadnjoj , dobijemo na nekoj duzini općenito siluete ,to sve gledano s boka ... a gledano odozdo sa dna prema nebu sve izgledaju isto tj. tamno s obzirom na izbor boja neke silute su jače neke slabije , tu je presudno kretanje varke ;)
crvena odlično prolazi u mutnoj plitkoj vodi ;) pod uslovom da je UV zračenje jače t.j da je pravo sunčano ako je tmurno i oblačno ja bi se uvjek opredjelio za tamnije i zatvorenije boje boje ako je duboko oblačno, a voda zelena onda indigo plava ljubičasta ...
studij ljudi napišu na tu temu , uglavnom se puno greši sa zelenom bojom evo trazim jedan video koji je fenomenalan ... kad smo kod toga šta bi sa onom pričom o farbanju silikona , to mi mozes i na PP da ne kvarimo temu
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dizajnirajmo varalicu - svaki predlog je dobrodosao!

Post Postao/la tare » 30 sij 2011, 00:29

ja nisam na crni bugey imao ulova,doduse nisam ga puno ni bacao a vjerovatno ni u pravim uslovima...al recimo bjeli mi je vrh,vidio sam da i rapala ima onaj dekor baby bass,i on je dobar,al i oni obcni dekori na ujkama i vdirama,bijelo plavi,najlakse ti je koju god varalicu imas a dobra za klena uzmi njen dekor....
a ove gully voblere sam vidjao,valjal to cemu???

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Dizajnirajmo varalicu - svaki predlog je dobrodosao!

Post Postao/la masterbih » 30 sij 2011, 00:32

Mocan je ovaj ufff
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Dizajnirajmo varalicu - svaki predlog je dobrodosao!

Post Postao/la masterbih » 30 sij 2011, 00:38

Evo jedan miks:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dizajnirajmo varalicu - svaki predlog je dobrodosao!

Post Postao/la @ldin » 30 sij 2011, 00:47

ovaj dole u desnom uglu je perverzija ... ja bi to oko vrata nosao :135: <valjanjeodsmijeha>
stvarno je dobar ... ovaj gore crno bijeli sa crvenim trbuhom klasično lovan dekor
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Dizajnirajmo varalicu - svaki predlog je dobrodosao!

Post Postao/la masterbih » 30 sij 2011, 01:04

Da taj gornji je klasika i uvijek lovi,
Ovaj dole desno je veoma interesantan dekor i kad lovi onda bas lovi, a nekad ni da cuje.
Znaci nema ono ponekad, vec ima ili nema nista.
Zajeban dekor, ali izazovan!
Na onakve dekore sam dobijao svasta.
Budi pametan pa odaberi nesto, ajde ako neko ima nekih slika sa zanimljivim dekorima nek ubaci..
Nema veze oblik varalice, dekor nas zanima!

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dizajnirajmo varalicu - svaki predlog je dobrodosao!

Post Postao/la kenan_sa » 30 sij 2011, 01:34

ja ti mogu dati jednu extra ideju. Posto nemam iskustva u izradi voblera mogu ti pomoci idejom da transportujes jednog kad bude zavrsen ovamo meni u Sarajevo i ja ti javim kako radi odnosno lovi po Miljacki gdje hara Kljen. ja mislim da je ovo do sad najbolja predlozena ideja. hehehhehe... sala mala. Bistro...
slika

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Dizajnirajmo varalicu - svaki predlog je dobrodosao!

Post Postao/la masterbih » 30 sij 2011, 02:01

Za to se ne brini, svi cete dobiti za testiranje besplatno voblere <titinpionir>
Svedno je test serija, najbolje na sto vise mjesta u razlicite ruke i razlicite vode pa da vidimo kako je ko prosao..

Prvo da mi oberemo dekor <valjanjeodsmijeha> lako cemo za dalje..

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”