Caki

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
vedran
Štela
Postovi:71
Pridružen/a:28 sij 2011, 11:24
Lokacija:Teslić
Kontakt:
Caki

Post Postao/la vedran » 31 sij 2011, 23:42

Želio bih vam predstaviti radove jednog našeg zemljaka čiji se vobleri već decenijama dokazuju kao extra lovni na većini naših voda.To je moj sugrađanin Rade Markočević -Caki,čovjek koji mi je otvorio dušu voblera,dobar majstor,ribolovac a prvenstveno dobar čovijek.


slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Caki

Post Postao/la AlaS » 31 sij 2011, 23:52

imam dvodijelni dekor pastrmka ide klen na njega ko lud svejedno sto je vobler 6 cm
slika
Bistro

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Caki

Post Postao/la zlaja » 31 sij 2011, 23:57

Imam Caki voblere,dvodijelne sam probao onako da im vidim rad i već sam im našao namjenu na rijeci Bosni a za Krivaje nisu baš,jednodijelni koji izgledom vuče na rapalin LC ima jako finu sitnu vibru,volio bi još probati ovaj shalow sa slomljenim kljunom u dekoru zele.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Caki

Post Postao/la masterbih » 31 sij 2011, 23:59

Svaka cast, skidam kapu <juma>

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Caki

Post Postao/la tare » 01 vel 2011, 00:09

gdje ima nabaviti ovih voblera???
ima finih za pastrmke :)


Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Caki

Post Postao/la ruba » 01 vel 2011, 00:10

ja sam na cakija kopiju LC imao bucova ljetos,dekor kao sfc,a imam orginal LC dekor B i nista nikad
Ruba Vobleri

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Caki

Post Postao/la zlaja » 01 vel 2011, 00:11

Ja kupovao u dva dobojska dućana,samo raja probrala pa nisam mogao da biram...

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Caki

Post Postao/la ruba » 01 vel 2011, 00:19

sad je tu vedro pa vidi sa njim da nabavi koji hoces,a znam gdje si pa mogu ti donijet ja ako vedran nezna?
Ruba Vobleri

Avatar
vedran
Štela
Postovi:71
Pridružen/a:28 sij 2011, 11:24
Lokacija:Teslić
Kontakt:

Re: Caki

Post Postao/la vedran » 01 vel 2011, 00:25

Alas iole krupniji klen strpa 6cm.u usta(a ima ih mašala) i kada je naj sitiji tako da te to ne čudi.Zlaja ti dvodjelci su i rađeni namjenski za rijeku Bosnu(bucov i klen),taj jednodjelac sa sitnim vezom ne smije od sramote pogledati smuđu u oči a ovaj shalow nisam ni ja još probao,skoro sam mu kukao za njega tako da uskoro očekujem pa prenosim utiske.Da ne bude ko u onoj narodnoj-svaki cigo svoga konja hvali,uskoro ću postaviti i slike ulova na njegove rukotvorine.Samo u zadnje dvije sezone na Bosni(tereni oko Doboja)pao je veliki broj somova(najvećeg je upecao Goran Bitević- 22kg.),bucova i zavidan broj smuđeva.

Avatar
vedran
Štela
Postovi:71
Pridružen/a:28 sij 2011, 11:24
Lokacija:Teslić
Kontakt:

Re: Caki

Post Postao/la vedran » 01 vel 2011, 00:29

E da zlaja za tvoju voljenu Krivaju krčka se nešto u mojoj kuhinji.Snimio sam rijeku i uz neke konsultacije sa Zokom Marjancom uskoro bi se trebale okupati u ovoj prelijepoj krivudavoj rijeci.Kolega tare ja odem kod majstora i zaprijetim mu da ću nagovoriti klince iz ulice da mu probiju gume na autu i jos gore da će mu redovno bacati kamenje u Usoru kada peca,tako da mi mora dati :grin: Ima ih u Doboju u sve tri ribolovačke radnje,a pozvaću majstora da nam se priključi na forum pa ćeš moći vidjeti sa njim,znam da šalje poštom po BiH.
Zadnja izmjena: vedran, dana/u 01 vel 2011, 00:36, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Caki

Post Postao/la zlaja » 01 vel 2011, 00:35

Važi Ruba kad ti dođeš dogovorit ćemo se uz kafu.Vedrane vidio si da je brza i plaha Krivaja sa svojim dubljim djelovima koji su kao ambisi uski i duboki,tonući dvodijelci sa kljunom srednjoronca su zakon,recimo najbolje prolazim na tonuće ružno pače,još samo da je uža forma ona stara socijalistička bilo bi pravo...

Avatar
vedran
Štela
Postovi:71
Pridružen/a:28 sij 2011, 11:24
Lokacija:Teslić
Kontakt:

Re: Caki

Post Postao/la vedran » 01 vel 2011, 13:37

Na ovog cakija sam ljetos ulovio pravog buciku

slika
=
slika

Avatar
vedran
Štela
Postovi:71
Pridružen/a:28 sij 2011, 11:24
Lokacija:Teslić
Kontakt:

Re: Caki

Post Postao/la vedran » 02 vel 2011, 07:53

A evo još kojeg ulova na njegove voblere

slika

slika
Goran Bitević i Caki sa somom(10+)som je ovaj u sredini :grin:
slika
Ovo je taj od 22kg,steta sto nije bolje odradjena fotka.
Zadnja izmjena: vedran, dana/u 02 vel 2011, 23:11, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Caki

Post Postao/la Seha » 02 vel 2011, 12:01

Caki ima dekore da mu pozavide i renomirani proizvodjaci varki. Svaka cast majstoru.
slika

Avatar
vedran
Štela
Postovi:71
Pridružen/a:28 sij 2011, 11:24
Lokacija:Teslić
Kontakt:

Re: Caki

Post Postao/la vedran » 02 vel 2011, 23:30

Stari je on majstor kakvog bi svaki ribolovac poželio u komšiluku,kao klincima nam je osamdesetih letovao one ureze od najlona na preklopnicima starih shekspirovki naslijeđenih od očeva,stričeva,starijih rođaka.......pa kako je se usavršavala oprema za ribolov tako je i Caki uporedo sa njom usavršavao svoje majstorstvo,pravio nam opruge za preklopnike,mjenjao zubčanike na rolnama pa nam je jedno vrijeme pravio odlične plovke za škobalja a svo vrijeme uporedo uz to je eksperimentisao sa voblerima tako da su njegovi radovi plod više decenijskog iskustva.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Wobleri”