RAPALA

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori
Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: RAPALA

Post Postao/la tare » 05 ožu 2011, 15:03

trebam i ja nabaviti shad rapa,a i jointed..


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: RAPALA

Post Postao/la zlaja » 05 ožu 2011, 16:15

Soha hvala na katalogu,iz ovog kataloga model x rap shad shallow je kod nas bio dostupan prošlog proljeća,ja nabavio dva kom. i nisam baš nešto zadovoljan.Model je nekako lijen i sporo se odaziva na pokret zbog shad tijela,vjerovatno je u mirnim vodama dosta bolji za prezentaciju nego kod mene na brzacima,pošto je suspend trebalo bi pecati sa njim ono sa pauzama ali ja čim napravim pauzu od sekundu-dvije vobler je već mrtvo izašao iz zone 5-6 metara,vibracija mu je lijena,tijelo debelo,kroz brzak se teško probija,sporo se gega bokovima,jednostavno ja tom vobleru ne nađo ništa dobro.Dok drugi love na ovaj vobler sasvim okej,recimo Monty onog svog smuđa ulovi upravo na ovaj model...
Da sad ne rovim po kutijama -to je taj debeljuca
slika

Uploaded with ImageShack.us
Ako neko ima bolja iskustva o x rap shad shallow volio bi da napiše koju...

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: RAPALA

Post Postao/la labud » 05 ožu 2011, 16:51

soha druze nasao sam u ovom katalogu kutiju sto trazim ima 3 godine kako doc do nje ?

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: RAPALA

Post Postao/la soha » 05 ožu 2011, 17:56

kod ovlastenih distributera rapale ili shimana (za one koji neznaju ove dvvije komapnije su se "slizale"), moze se dakle naruciti svaki proizvod iz kataloga, labude mislim da bi ti to mogao odraditi Raca Zovik

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: RAPALA

Post Postao/la soha » 05 ožu 2011, 18:02

@zlaja, meni za smuđa bi bio mozda najinteresantniji ovaj :
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NWp55tgD_FQ[/youtube]

dok bi za soma izabrao ovaj :
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HKDOgI5Wst0[/youtube]
a vidi sta mu rep radi <juma>


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: RAPALA

Post Postao/la zlaja » 05 ožu 2011, 18:13

Boris je već doneo minnow na test pa Bože zdravlja imati ćeš izvještaj sa vode od naše ekipe,ovaj crank obećava eh da samo naprave u veličini 3-4 cm bio bi pravi klenaroš,baš ima onu tipičnu vibru za klena

Avatar
Mr. Smith
Štela
Postovi:94
Pridružen/a:22 svi 2008, 13:29
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: RAPALA

Post Postao/la Mr. Smith » 05 ožu 2011, 18:19

zlaja je napisao/la:Soha hvala na katalogu,iz ovog kataloga model x rap shad shallow je kod nas bio dostupan prošlog proljeća,ja nabavio dva kom. i nisam baš nešto zadovoljan.Model je nekako lijen i sporo se odaziva na pokret zbog shad tijela,vjerovatno je u mirnim vodama dosta bolji za prezentaciju nego kod mene na brzacima,pošto je suspend trebalo bi pecati sa njim ono sa pauzama ali ja čim napravim pauzu od sekundu-dvije vobler je već mrtvo izašao iz zone 5-6 metara,vibracija mu je lijena,tijelo debelo,kroz brzak se teško probija,sporo se gega bokovima,jednostavno ja tom vobleru ne nađo ništa dobro.Dok drugi love na ovaj vobler sasvim okej,recimo Monty onog svog smuđa ulovi upravo na ovaj model...
Da sad ne rovim po kutijama -to je taj debeljuca
slika

Uploaded with ImageShack.us
Ako neko ima bolja iskustva o x rap shad shallow volio bi da napiše koju...
Uh, kad Ekes ovo vidi...Napecao se on smudjeva proslo ljeto na njih, i ne samo smudjeva nego i mrena, bucova, cini mi se da je i par somica do 7-8 kila dobio na njih...i sve u brzaku! Iskreno ni nama u pocetku nisu izgledali nesto, ne znam kako se on natjerao da ih proba, ali eto valjalo mu je...ja sam medjutim ostao dosljedan, nosao sam 2 komada citavo ljeto ali ih nisam zabacio ni jednom...

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: RAPALA

Post Postao/la zlaja » 05 ožu 2011, 18:23

Eto vidiš ista priča kao i kod mene,ja isto nosao u torbi a pecao sa poljskim i japanskim.Eldar je druga priča njega nebo voli pa što god zabaci lovi :grin:

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: RAPALA

Post Postao/la BcRich » 05 ožu 2011, 20:53

eh da i ja dodam koju o ovo rapalinom x-rap shallow,ovako je pocelo,narucim ih 10 komada tek kada su izasli nesto mi se svidili pravo, 5 komada 6cm i 5 komada 8cm,raznih dekora ,dolazim na godisnji i drugi dan,pravac ribe da isprobam nove varke,kada sam zabacio imao sam sta i vidjeti,rad im je bio po meni i na oko bezveze,sad mi krivo stro uze 10 komada trebao sam 2 komada prvo da isprobam,i to sve bacim u kutiju pomalo ljut zato sto su takvi. Zovem prijatelja Mr.Smitha i pricam mu tako za varku kako rade i to ,a on odmah rece ,drug to je taj rad mora biti lovna. Proslo je poslije 3 mjeseca ja ponovo na godisnjem i dolazim u Modricu ulazim u brzak,bacam ujku 4 cm ni udarca,kad vidim pred drugom obalom nesto ganja kedere,sada kontam koju varalicu imam da se da daleko baciti,i sjetim se x-rapa shallowa,stavljam 8cm, bacam pred drugu stranu obale,i povlacim je odmah udarac,smudj 1,5kg , 2 zabacaj smudj 2,5kg 3 zabacaj bucov oko 3 kg,prolazi 20 minuta ponovo udarac somce 7 kg i poslije 2 mrene. ponovo prolazi 3 mjeseca dolazim na godisnji,opet Modrica,ali sada jezerce u koje sa bosna uliva,voda blato,stavljam x-rapa shallowa 6 cm, smudj za smudjem,dolaze neki likovi koji su tu lovili da vide na stan lovim, jer je stvarno bilo smjesno koliko su smudjevi tukli,da su masakrirali varku, otiscima zuba, i danas dan imam tu varku.Poslije toga x-rap je jedan od mojih favorita. Kako Zlaja rece x-rap shallow ima rad na oko bezveze,ali ima u njemu nesto dali to lelujanje ili tromi rad sto imitira ranjenu ili bolesnu ribu,koju grabljivici itekako osjeti i naravno napada. Sada ih imam oko 25 komada u kolekciji ha ha, Cjela rapalina x-serija je dobro odradjena,i lovna. a daju se daleko i bacati sto je po meni nekada i presudno za ulov. pozdrav Bistro.

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: RAPALA

Post Postao/la BcRich » 05 ožu 2011, 22:11

ruba,drug to su varke extra,ssr, evo vec su ti objasnili ,da je to ljetna varka,a i oktobar novembar,one su kod mene i moje ekipe izvadile najvise smudjeva, udara i bucov i som, a i iz prilozenog od druga Zlaje se vidi i da krupan klen udara na njih .Mr.Smith je mako na ssr 9cm soma 31kg,a lovljeni su i manji primjerci,ovaj je najveci izvadjen na ssr 9cm,znaci varka je do j..a,u brzacima je itekako lovna,ma jednostavno sve ga hoce drug,nisi pogrijesio ni najmanje, ako nisi zadovoljan sa njima proslijedi do mene i biraj iz moje kolekcije sta hoces ha ha. a sto se tice onih varki dobre su za soma mada po meni ima i boljih,po meni no1 jointed shad rap,ha ha znam dosadan sam sa ovom varkom,ali iskustvo sa njom mi neda da kazem neka druga ha ha pozzzzzzzzzz

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: RAPALA

Post Postao/la ruba » 05 ožu 2011, 22:42

hvala na objasnjenju BcRich(eldar).bila su samo 3kom ovog ssr dve 7 i jedna 5.ja uzeo sve 3 kad cika branko kaze ostavi i meni jednu i dam mu ssr7.a JSR ima u drugoj trg u drugom gradu ako budem nekad tamo kupicu i njega.bistro
Ruba Vobleri

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: RAPALA

Post Postao/la montana » 06 ožu 2011, 09:26

Na ovog X rapa ja ganjam pastrmku i kako rece Zlaja ima onako rad, ali veoma uspjesna. Probao sam i smudja (meni nepoznati lov) i uspio gdje niko ni na kedera nije. Mislim da je blijesak i zvecka dobra, a rad nije nesto divlji kako mislimo da treba, ali ko je mjerodavan? Mi ili riba? Ekipa koja dobija se ne mjenja, pa mislim da cu ostati na ovoj varki iduce sezone sa smudjem, kad ga budem lovio... Bistro braco varalicari.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: RAPALA

Post Postao/la soha » 06 ožu 2011, 16:25

Moje skromno misljenje je da bas taj lijeni rad na neki nacin odgovara grabiljivicama (ne samo smuđu)..mozda bas to sto nema izrazenu vibraciju (pored oblika i farbe) na neki nacin iritira, izaziva i skrece paznju na sebe. Mi smo samo ljudi i nismo ribe i nikada necemo znati kako riba razmislja, (ako razmislja). Možemo samo posmatranjem riba u njihovoj životnoj sredini učiti šta bi to moglo u određenom momentu natjerati grabljivicu da napadne baš tu varku, baš tog oblika i forme, baš tog kolorita. Sve se dakle svodi na iskustvo i vjecitu igru i zagonetku (da nikada neznamo dal ce riba taj dan raditi, dal ce uzimati određenu varku). Šta mislite kakav bi bio ovaj naš hobi da svaki puta znamo kada izađemo na vodu, da ćemo uhvatiti veliki broj riba? Moje mišljenje je da bi nam ovaj sport veoma brzo dosadio. Za mene sva ljepota ovog sporta je ta neizvjesnost koja nas prati kroz citav naš ribolovački staž.

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: RAPALA

Post Postao/la BcRich » 06 ožu 2011, 21:56

Pozdrv Ruba,nema na cemu drug,bistro

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: RAPALA

Post Postao/la ruba » 12 ožu 2011, 18:12

bistro.evo danas naleti kraj trgovine i kupi ovu rapalu
DTF-7 Bleeding Olive Shiner.JPG
P.S eldare mozel ovo cudo za brku?
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Ruba Vobleri

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Wobleri”