Bankarsko lihvarenje

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Bankarsko lihvarenje

Post Postao/la senad » 07 ožu 2011, 12:21

Sasvim slucajno naletih na ovu tabelu o stambenim kreditima koje daje Sparkasse.
Da li je tamo neko ko je radio ove ponude dobro glup, ili banke smatraju da ne moraju više ni paziti na sitnice dok deru ovce, nije mi jasno, ali sto je jos gore, ubih se sada objasnjavajuci kolegama na poslu nelogičnosti i idiotluk ove tabele-ponude kredita.
Zaokruzeno je sto je nelogicno
sparkasse lihvarenje.jpg
Zar je moguće da je nekome od odgovornih promakla ova glupost da je manja rata na kredit ako ga dignete na 20 godina, nego na 25 godina!
I ubi se ovaj jaran meni objasnjavat' da je to OK!?
Nije pomoglo ni ovo objašnjenje
Ja dignem 40.000 na 20 godina i plaćam ratu 345,86 KM
On digne 40.000 na 25 godina i plaća 2.5 KM veću ratu
Ja nakon 20 godina otplatio kredit.
On plaća još pet godina taj kredit sa ratom 2.5 KM većom nego što je bila moja.

Nit' logike, nit' Hase sa cijevima!?
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bankarsko lihvarenje

Post Postao/la Seha » 07 ožu 2011, 12:39

Nidje veze ............... Only in Bosnia ;)
slika

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bankarsko lihvarenje

Post Postao/la @ldin » 07 ožu 2011, 13:11

Unbelievable .... :shock: :135:
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Bankarsko lihvarenje

Post Postao/la angler » 07 ožu 2011, 16:17

To je meni identicno... Ti iskises za 20 god 83000, a on za 25 god 104000 za istu ratu i isti iznos kredita.
<valjanjeodsmijeha>
Da slucajno jaran nije uzeo taj kredit od 25 pa sad sebe laze sto se zaje... ili radi u toj banci :135:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bankarsko lihvarenje

Post Postao/la Kovach » 08 ožu 2011, 01:39

Mislim da se radi upravo o ovome sto angler napisa. Duzi period otplate mnogo veca kamata. Deru brate nemaju milosti, a jadni narod pritisnut krizom i neimastinom dize kredite nemilice. Goto smo poceli dizati kredite i kad fasungu krenemo uzimati. <valjanjeodsmijeha>


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bankarsko lihvarenje

Post Postao/la montana » 09 ožu 2011, 19:51

Ovo je garant ona varjanta sa zirantima, pa posto na kraju zirant svakako preuzme placanje kredita, niko se o tome nije ni zabavio <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bankarsko lihvarenje

Post Postao/la soha » 09 ožu 2011, 21:21

Danas je u Bosni lakše dobiti sedmicu na lotu, nego uganjati žiranta :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bankarsko lihvarenje

Post Postao/la Kovach » 10 ožu 2011, 00:35

Ne kazu dzaba da su najtrazenije osobe u BiH ratni zlocinac Ratko Mladic i ziranti!

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bankarsko lihvarenje

Post Postao/la senad » 10 ožu 2011, 12:40

montana je napisao/la:Ovo je garant ona varjanta sa zirantima, pa posto na kraju zirant svakako preuzme placanje kredita, niko se o tome nije ni zabavio <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
E ja sam ti jedan od tih "na..ženih" - ja sam vratio 5800 KM za majmuna, digao kredit i otplatio njegov (5800 ja, 5800 jaran-drugi zirant).Uspio sam ga uganjati i natjerati (Hero je sasvim slučajno prisustvovao toj sceni :mrgreen: ) da mi da punomoć (i meni i ovom jaranu-drugom žirantu), te mu oteti njegovu karticu tog računa.
No, ljudski bezobrazluk je poput svemira i gluposti - beskrajan, pa je majmun otisao u banku, izvadio novu karticu (valjda rekao da je izgubio) ugasio racun i otvorio novi u drugoj banci.
Sad ga opet ganjamo, a ostalo je 2500 koje moramo vratiti.
I neću sebi više da dignem kredit, a ne nekom žirant da budem kod lihvara, jer sam ogorčen na banke, pogotovo raiffeisen, općim im s materom, a 3 godine sam radio za njih, novac im prevozio i čuvao, mačka li im piterina, i to načepilo nas dvojicu kao žirante da smo jedva uspjeli zatezne kamate skinuti.Ali smo zato mi morali dići kredite i otplatiti njegov.I imati dva žiranta za te kredite (koje smo jedva našli a morali i jedan drugom žiranti biti).
Ma katastrofa živa.
Mrsko mi ove načepiti za ovaj kredit, nemam vremena, a nije mi jos ova sparkase nista skrivila da ih maltretiram. :mrgreen:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bankarsko lihvarenje

Post Postao/la montana » 10 ožu 2011, 14:39

Ma i moja rodica potpisala nekoj kolegici s posla i posudila para za ucesce da kupi neki minijaturni stan kad je muz napustio. Mjesec dana poslije, ova skocila sa zgrade, a rodica morala platiti cijeli stan. Kad ga je otplatila, familija od ove sto je skocila, trazila stan, a moja rodica ostala bez para iako je otplatila sve svojom lovom???? Te banke dole su takve samo zato sto su zakoni pravljeni prema njima. Omoguceno im je da bez rizika plasiraju kredite za abnormalne kamate i uz 3 puta vecu garanciju i sa 2 ziranta. Primjerice u USA su trenutno stambeni krediti 4,75% na 30 godina, a ne treba zirant i hipoteka ide na tu nekretninu... Ovamo svako moze sudski traziti zastitu od banaka jednom u 7 godina, tako da na sudu se pozovu svi kreditori i objasnis im da ne mozes placati i da ti je zarada opala, te oni svako svoje pokupi (ako je roba u pitanju), a kreditne kartice nista (to je dug bez osiguranja i sa velikim rizikom te su zato naplacivali velike kamate). Nakon toga imas malo problema da dobijes nove kredite, ali nije nemoguce, jer banke moraju da daju, jer im je to izvor prihoda, a ne kao u BiH gdje te hebu na 10 strana i po 100 osnova, a sve uz pomoc zakona. Cak i to naplacivanje za "odrzavanje tekucih racuna" ovdje je besplatno, jer zaboga trebaju biti sretni sto im depozitujes lovu svaki mjesec i vrte njome...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bankarsko lihvarenje

Post Postao/la Kovach » 11 ožu 2011, 02:48

To sa zirantima je veliki problem. Ako te neko uspije "zavaliti" ti si duzan otplatiti kredit pa tek onad imas mogucnost naplate svog dijela pokretanjem privatne tuzbe protiv glavnog duznika. Tako da je bolje ako te vec neko moli koga nemozes odbiti i ako nekome hoces pomoci nemoj mu biti zirant nego nek on tebi bude a ti mu podigni kredit i nemoj vracati nek vraca k`o svoj :6543: <valjanjeodsmijeha> !

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Bankarsko lihvarenje

Post Postao/la angler » 11 ožu 2011, 04:17

Upravo kako Kovach kaze. Neka bude zirant onaj kome treba ugovor jer, koliko znam, u slucaju da ni ziranti ne otpacuju kredit banka podize tuzbu, ne prema onome ko je podigao kredit vec, upravo prema zirantima jer su oni garanti :shock: Od potpisa ugovora banka nema nista sa onim ko je klepio lovu. Tek poslije, zirant moze dici privatnu tuzbu protiv duznika. To su dobro znali oni koji su zavalili zirante, a to im nije rekla "Nailova mati" vec neko iz banaka :wink:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bankarsko lihvarenje

Post Postao/la montana » 11 ožu 2011, 08:03

Cekaj sad. Ispade nailova mati sve znala, a sutila? Odmah sam skontao da je i ona u talu sa bankama, a garant je zavalila i nekoliko tih ziranata... <jelmekotrazio>

<12345> <12345> <12345> <12345> <12345> <12345> <12345> <12345>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Bankarsko lihvarenje

Post Postao/la angler » 11 ožu 2011, 09:46

A jadan Nail kishe rate :135:

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bankarsko lihvarenje

Post Postao/la candr BN » 11 ožu 2011, 10:55

Nisam mogo da odolim pa sam ti mazno sliku i postavio na svoj zid na Face.Ne bih ja nego kad god otvorim face ubi reklama za Sparkase

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme i zanimljivosti”